Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Днес в офис на А1 ми предложиха следната оферта:
ТВ Премиум 200 с 30 HD канала
+ един 4К канал - Zen TV
+ HBO пакет
+ Max Sport Plus
+ Diema Extra
+ 75 Mbps интернет
за 25 лева на месец с договор за две години.
1.20 лв. за всеки допълнителен приемник.
Не е скрита оферта, важи за всички настоящи абонати на А1 ползващи поне една от услугите им.
Предложението важи до края на годината.

 http://www.prikachi.com/images.php?image...00360G.jpg

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
Аксесоари

Това вече си е оферта

Аз плащах с договор 27 лева, сега без - 32лв, за 50 нет + 120 канала + диема пакет. Въпросът е след като изтече дали остават пакетите и всички екстри или някои отпадат.


Цитирай

Най-лесно е да си видиш договора!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Позволявали ли са ви да останете на същата цена и условия при преподписване на договор за телефон и какво трябва да стане, за да се случи това ?

Питам, тъй като на мой познат му звъняха от София, A1 и му казват, че не може да остане на същата цена и условия, а трябва да мине на по-висока такса, тъй като плана му вече не се предлага. Казва им, че ще се махне от тях в такъв случай и О, Чудо! - вече може да запази договора и да преподпише същия.

Ако може дайте инфо на кой оператор сте. Аз съм на теленор и не съм получавал оферта за запазване на същите условия и цена досега.


Цитирай

Коментирано е вече,че на А1 може да останеш на същите условия.От край време е така.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-12-06, 18:45:32)ronnie72 написа:  Днес в офис на А1 ми предложиха следната оферта:
ТВ Премиум 200 с 30 HD канала
+ един 4К канал - Zen TV
+ HBO пакет
+ Max Sport Plus
+ Diema Extra
+ 75 Mbps интернет
за 25 лева на месец с договор за две години.
1.20 лв. за всеки допълнителен приемник.
Не е скрита оферта, важи за всички настоящи абонати на А1 ползващи поне една от услугите им.
Предложението важи до края на годината.

 http://www.prikachi.com/images.php?image...00360G.jpg
Човече,това са доста добри условия.Мисля да пробвам и аз за същата оферта,че договора ми изтича Февруари месец.Случайно на някого да са му предложили мобилен план за около 20ина лв? Нещо от сорта на 10гб нет би ми свършил идеална работа.

Iphone X Space Grey 
Цитирай

На Виваком може да се остане на същият план или при мен поне стана номера, отговорил съм малко по-назад в темата. #4122
Цитирай

(2019-12-06, 18:45:32)ronnie72 написа:  Днес в офис на А1 ми предложиха следната оферта:
ТВ Премиум 200 с 30 HD канала
+ един 4К канал - Zen TV
+ HBO пакет
+ Max Sport Plus
+ Diema Extra
+ 75 Mbps интернет
за 25 лева на месец с договор за две години.
1.20 лв. за всеки допълнителен приемник.
Не е скрита оферта, важи за всички настоящи абонати на А1 ползващи поне една от услугите им.
Предложението важи до края на годината.

 http://www.prikachi.com/images.php?image...00360G.jpg
Аз преподписах преди 2 месеца, но пак бих преподписал на тези условия. Стига да са актуални! Обаче това не е ли с оптика и новия приемник и Xplore tv ?
Само за нови абонати...

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Да, за оптика и с новия приемник. Но казаха, че е само за настоящи абонати на А1 на някоя от услугите им.
А ако не си абонат на А1, като вариант предложиха да се вземе домашен телефон на минимална такса и веднага след това вече като те има в системата им, да се подпише за коментираната оферта.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

(2019-12-08, 21:51:31)ronnie72 написа:  като вариант предложиха да се вземе домашен телефон на минимална такса

Колко е най-ниската такса за домашен телефон от тях? В сайта им виждам 6 лв. такса, която ако е в комбинация с двоен пакет (може би същият който обсъждаме), цената за дом. тел. става 3 лв. Тоест всичко би трябвало да е 28 лв. за нов абонат.


Цитирай

На мен ми казаха, че можело и да не е оптика, но само за нови. Ще пробвам друг офис.
За новия приемник можело след 01.01.2020г да се заяви във всеки офис и трябвало да дойдат техниците да го сменят.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Имам изтичащ договр 02.2020 год за последните планове към А1 (тв 200 канала + 200mbps) и 3ХЛ мобилен номер.Дали ще се направят на ударени да ми откажат подобна оферта?И каква е разликата между стари и нови приемници?

Iphone X Space Grey 
Цитирай

(2019-12-08, 14:12:10)tivanov96 написа:  Позволявали ли са ви да останете на същата цена и условия при преподписване на договор за телефон и какво трябва да стане, за да се случи това ?

Питам, тъй като на мой познат му звъняха от София, A1 и му казват, че не може да остане на същата цена и условия, а трябва да мине на по-висока такса, тъй като плана му вече не се предлага. Казва им, че ще се махне от тях в такъв случай и О, Чудо! - вече може да запази договора и да преподпише същия.

Ако може дайте инфо на кой оператор сте. Аз съм на теленор и не съм получавал оферта за запазване на същите условия и цена досега.

Трябва да им кажеш, че искаш да подадеш анекс за запазване на същите условия.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

(2019-12-06, 18:45:32)ronnie72 написа:  Днес в офис на А1 ми предложиха следната оферта:
ТВ Премиум 200 с 30 HD канала
+ един 4К канал - Zen TV
+ HBO пакет
+ Max Sport Plus
+ Diema Extra
+ 75 Mbps интернет
за 25 лева на месец с договор за две години.
1.20 лв. за всеки допълнителен приемник.
Не е скрита оферта, важи за всички настоящи абонати на А1 ползващи поне една от услугите им.
Предложението важи до края на годината.

 http://www.prikachi.com/images.php?image...00360G.jpg


Аз ползвам техен интернет за 8 лева 50 мбита (PON). Влача го от една промоция преди 5-6 години. Обаче искам да си пренеса номера.
В тази тарифа която посочваш не влиза някакъв план за телефония нали?
Лошото е че там е пълна греда положението от към оферти.
Цитирай

ТВ + Нет само.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Интересно ми е какво се е променило, че цените на договор с мобилен интернет се върнаха десет години назад. Родните оператори предлагат на сестра ми договори между 16-22лв с 200 до 1000мб на максимална скорост и някакви смешни минути. На времето като подписах чисто нов договор ми дадоха 4000мб и неограничени минути. После 5 хиляди пак за същите пари 15лв. Сега за 21лв имам 15 хиляди... Баща ми има 4000мб и 100 минути за 6.80лв... А на сестра ми и предлагат такива изгодни оферти... Говорих и с приятел от кол центъра за оферти за преподписване. И там никаква далавера. Нещо ново закони ли има, санкции ли. Странна ми е цялата работа.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Промениха се условията на роуминга и искат да компенсират печалбите.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-12-12, 12:54:15)nanobanano написа:  Промениха се условията на роуминга и искат да компенсират печалбите.
Няма загуба от роуминга просто картела е затвърден , за какво да дават по добри условия като са се разбрали да не се конкурират.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Абсолютно съм съгласен.
Толкова е прозрачно че има картел, че ако имаше желание и воля в институциите вече щеше да има хора по затворите
Цитирай

Koй знае какви комисионни се плащат за да има картел, кой да ги вкара в затвора?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2019-12-12, 13:55:58)foxhd написа:  Няма загуба от роуминга просто картела е затвърден , за какво да дават по добри условия като са се разбрали да не се конкурират.

Точно така. Приходите от роуминга бяха по около 8-9 милиона лв. на година на оператор или под 1 % от общите им приходи. Освен това всяка година милиони европейци почиват на Черноморието и това също носи приходи!

Върнахме се в най-мрачните времена на Тройният Картел, но управляващите удобно си затварят очите срещу определени пари под масата, разбира се!


Цитирай

И според мен си е картел, като с всичко останало в нашата мила родина. От 6 години насам имам международни минути, а промяната в тарифата на роуминга е от преди 2 години, ако не се лъжа. Така че това със сигурност не е проблема.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

(2019-12-12, 11:42:49)roni952 написа:  Интересно ми е какво се е променило, че цените на договор с мобилен интернет се върнаха десет години назад. Родните оператори предлагат на сестра ми договори между 16-22лв с 200 до 1000мб на максимална скорост и някакви смешни минути. На времето като подписах чисто нов договор ми дадоха 4000мб и неограничени минути. После 5 хиляди пак за същите пари 15лв. Сега за 21лв имам 15 хиляди... Баща ми има 4000мб и 100 минути за 6.80лв... А на сестра ми и предлагат такива изгодни оферти... Говорих и с приятел от кол центъра за оферти за преподписване. И там никаква далавера. Нещо ново закони ли има, санкции ли. Странна ми е цялата работа.
Еми ето на мен какво ми предлагат за това че от 20 години им плащам всеки месец 5 телефона и винаги по над 100 лева сметка . Изроди....Все се заканвам , но тоя път наистина ще го направя да мина на итзлианска предплатена карта, за 20 лева 1000 минути в Европа и 50 гб интернет. Промоцията дори беше за 70 гб интернет и 6 евро на месец.Но ни мачкат щото сме си овчи глави българите и си плащаме чинно само дето по форумите вдигаме малко пушилка, но се редим на опашка да ни вземат паричките .
[Изображение: 4df30833b892f52b.jpg]

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

За стари абонати(да кажем повече от пет години примерно)имаше добри оферти на 1516. А съм от там на 20лв неограничени разговори и 15гб. Другата беше 16лв неограничени и 8гб. Звъниш им направо на 1516 и си питаш за преподписване какво ще ти предложат.
Цитирай

Колко време ти остава до преподписване @росен2?
Аз поднових скоро при Теленор, като имаше черен петък. 21 лева такса, 10 гб за мобилен нет за социални услуги. 8 гб за общи. 6100 мб за роуминг, 10 гб за телевизия , но не ползвам, неограничени минути. Достатъчен ми е за моето ползване.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)