Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2019-12-13, 13:31:52)росен2 написа:  Италианска предплатена карта, за 20 лева 1000 минути в Европа и 50 гб интернет. Промоцията дори беше за 70 гб интернет и 6 евро на месец.

Колега, това е страхотна оферта! Можеш ли да дадеш линк към нея или поне името на оператора?


Цитирай
Аксесоари

(2019-12-13, 15:37:46)milenvn написа:  Колега, това е страхотна оферта! Можеш ли да дадеш линк към нея или поне името на оператора?
https://www.mobileworld.it/tag/ho-mobile/ беше 6 евро на промоция сега е 10, има още едни които дават още по добри оферти TIM iTALIA,ако си им абонат буквално нямаш никакви грижи още по евтино е

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

https://www.ho-mobile.it/ намерих сайта на оператора, цената още е 6 евро, но как човек може да се сдобие с такава карта без да ходи до Италия Big Grin

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-12-13, 16:18:51)bobi_1217 написа:  https://www.ho-mobile.it/ намерих сайта на оператора, цената още е 6 евро, но как човек може да се сдобие с такава карта без да ходи до Италия Big Grin

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Знaчи трябва да имаш човек живеещ в Италия  на негово име.Става и с тия момчета дето пътуват всяка седмица с бусчетата да карат жени на работа там

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Трудна работа значи, не познавам такива хора Big Grin
Цитирай

(2019-12-13, 14:54:52)vertu написа:  За стари абонати(да кажем повече от пет години примерно)имаше добри оферти на 1516. А съм от там на 20лв неограничени разговори и 15гб. Другата беше 16лв неограничени и 8гб. Звъниш им направо на 1516 и си питаш за преподписване какво ще ти предложат.
Това за кой оператор се отнася?

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай

Колеги, които сте на Виваком имате ли проблем с дата Виваком бг? От седмица имам проблем, не мога да измервам! Мислех си, че е заради роуминга, ама и тук без роуминг пак нямам достъп до сайта.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-12-16, 19:55:59)pepy1 написа:  Колеги, които сте на Виваком имате ли проблем с дата Виваком бг? От седмица имам проблем, не мога да измервам! Мислех си, че е заради роуминга, ама и тук без роуминг пак нямам достъп до сайта.
При мен работи.[Изображение: 0e656dad26394962f4b23410406c3875.jpg]

Изпратено от моят Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

При мен не работи отдавна сигурно е заради браузъра аз съм с Chrome. Следя си нета от приложението My VIVACOM
Цитирай

Приложението не отчита точно! Инсталирах опера и работи, иначе с мозилата не ставаше. А нея я ползвам заради акаунта на няколко устройства! Явно нещо с браузера на този етап, преди си бачкаше. Благодаря за идеята!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

През приложението на Теленор може да се закупи годишна винитка. Аз го видях днес, може и да е от по-рано. [Изображение: b8cd2b22355d9455b5bb62eb3e3e9a9d.jpg]

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай

Договорът ми изтича 02.2020 и днес бях в офис на А1 да ги ''преслушам''.Заявиха ми категорично,че мога да преподпиша само на този план или по-висок ( в момента ползвам неограничени и 15гб нет за 35.99лв и тв+нет за 48.99лв). Май ме загубиха като цяло.Някой запознат как стоят нещата с преподписване и прехвърляне на номер към друг оператор?

Iphone X Space Grey 
Цитирай

След като ти изтече договора, няма никакво основание да не намалиш сумата и плана си за телефон! Прегледай си договора, моя на вивата изтича края на април. Аз имам клауза, която ми позволява след изтичане да остане безсрочен договора! Ако за тази сума няма по-добри условия, нищо няма да преподписвам! 10 гиги на макс скорост и 5000 минути по брояч/на практика неограничини/+ тв го 30 канала! ползвам го само да връщам предавания назад час, два или ден.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Да става безсрочен, само че вивата правят една малка гадория. Обясняват ти че твоя уникален план за 20 лева всъщност е план за 40 лева с 50% отстъпка. И като ти изтече договора и не искаш да го подновиш - плана ти става 40 лева. Ако искаш да преподпишеш - естествено този план вече го няма, но можеш да минеш на новия който е 25 лева. (50 лева с отстъпка) цените са примерни които съм дал. Но аз го патих това. Патих го и при Мтел за домашен интернет. Но там вината е моя, че изтървах срока на договора. Мтел можа да са всякакви но там поне можеш да си мъкнеш договора до гроб Smile
Цитирай

Не е точно така и при Виваком може аз си останах на същите условия след преподписване #4122
Цитирай

Интересно а1 дават на колегата същото, което Виваком на мен, но за 15лв отгоре, същевременно половината ми рода за 11лв на месец към а1 ползва 25гб интернет и неограничени минути, че и смс'и има... Та аз схемата я виждам така. Едните ядат кюфтета, другите картоф, средно всички са на мусака.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

(2019-12-19, 10:46:05)roni952 написа:  ...... половината ми рода за 11лв на месец към а1 ползва 25гб интернет и неограничени минути, че и смс'и има... 
Такива оферти не съм виждал и преди 2-3 години когато беше войната за клиенти.
Сега мога да подпиша с А1 за 17лв. - 16гб. нет и неограничени към всички, но като корпоративен клиент.

1916 
Цитирай

Това са цени за МВР и военни. Съответно се избиват от другите.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Съществува ли още БОБ? Онзи ден една в един офис май ме метна че вече нямало боб и не мога да мина на БОБ.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Цените за МВР и т. Н. са цените за корпоративни клиенти на практика.

И да - боб няма вече, но заварените положения си бачкат.
Цитирай

(2019-12-19, 22:42:17)nehranimaiko написа:  Съществува ли още БОБ? Онзи ден една в един офис май ме метна че вече нямало боб и не мога да мина на БОБ.
Не приемат нови клиенти, но си поддържат старите. Имам две карти към тях.

С отделна съм за интернет и се чудя дали напролет да не се възползвам от 4 гиги нет + 100 минути към всички за 6.80 лв. Тая оферта я няма никъде по другите.
Цитирай

Аз пък обмислям като вариант да си взема отделна sim карта за 4G и по-конкретно на Ticom. Някой ползвал ли им е услугите? До колкото разбрах са бившите telecom..? Имат добро покритие в по-големите градове. Също обещават и скорост от 110mbit/s. Не знам колко mbit-a е интернета на vivacom (с които съм сега на 2GB и 600 минути за 15 лв...) но не стигам повече от 4-5 mb/s (което е към 40 mbits).
Звъннах им тия дни и ми обясниха доста подробно за различните им планове и условия, дадоха ми и точен адрес на магазин представител.
Спрях се на безсрочен абонамент от 12лв за 60GB... и неограничен след изчерпване също като операторите. Единственият минус е май това, че не покриват добре извън населени места и пътуванията май ще бъдат скучни.
А сегашния ми план може да го разкарам за нещо само с минути. Не мисля и че ще ми се оскъпи кой знае колко.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Един бърз въпрос... операторите кодират ли все още телефоните си, да работят само с техни сим карти?
Цитирай

Бърз отговор, отдавна - не.

 
Цитирай

ОК, мерси!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)