Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Не може просто да преподпишеш. Трябва да занесеш смъртен акт на въпросното лице, за да ти позволят да прекратиш договора или да го прехвърлиш на свое име. Но предполагам, че няма да можеш да запазиш същите условия.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
Аксесоари

(2020-01-20, 13:46:19)solo5 написа:  Въпросът ми е каква е тая оферта А1, защото не виждам някакви особени изисквания за нея
Активирането на оферта А1 става с изпращане на смс с текст А1 на кратък номер 789. При предплатени пакети Комфорт Гига и Комфорт Макс, предплатената карта е с активирана оферта А1 по подразбиране. При всяко презареждане, ще получаваш съответните минути и мегабайти, като от заредената сума ще ти се удържат 5лв такса. Т.е. ако заредиш 10лв, ще имаш 200 минути, 2000МБ и 5лв (от заредените 10лв) по сметката. Важно уточнение - картата на може да се използва в роуминг!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2020-01-20, 13:46:19)solo5 написа:  Здравейте!

Необходимо ми е разяснение относно условията на предплатените карти на А1.

Така са обяснени, че съвсем се обърках какво и за колко предлагат.



Имат опция за пренос на номер към предплатена карта на А1.

Доколкото разбрах срещу 10лв първоначално получавам:

- 200 национални минути за 19 дни

- 4000 MB мобилен интернет за 14 дни



Някаква оферта А1

- При презареждане от 6 до 9 лв.

дават 100 нац. минути и 1000 MB, валидност 30 дни

- При презареждане 10 лв. или повече

дават 200 нац. минути и 2000 MB, валидност 30 дни



Въпросът ми е каква е тая оферта А1, защото не виждам някакви особени изисквания за нея

а в същото време имат и други пакети - С3, С5, С1, F1, С4 и т.н.

C4 също не е лоша:

- 150 национални минути 

- 300 минути към А1

- 3000 MB

- 30 дни валидност


но оферта А1 е по-добра за мен, дори да се наложи да я дублирам някой месец
Ако може да споделиш и дали е станало, понеже май почти навсякъде отказват, а напоследък и инфото от сайта са прмахнали за пренос към предплатена, макар от чата да казват, че все още можело да се пренесе.
Цитирай

В условията за предплатения план на сайта на А1 пише, че условията са валидни и при пренос на номер...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2020-01-30, 11:06:14)karloson написа:  В условията за предплатения план на сайта на А1 пише, че условията са валидни и при пренос на номер...
Това съм го пропуснал, но имаше отделно секция, в която се "рекламираше" възможността за пренос към предплатена. Дано може и на практика.
Цитирай

(2020-01-30, 11:13:23)Martin82 написа:  Това съм го пропуснал, но имаше отделно секция, в която се "рекламираше" възможността за пренос към предплатена. Дано може и на практика.
Пише го в условията на предплатен план Комфорт Макс. Сега проверих пак - в условията на Комфорт Giga го няма, но разликата в двата плана е само в първоначално предоставяните минути и мегабайти при активиране. Все пак е добре да се има предвид...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Вчера стартирах мигриране на номера си към предплатена карта в А1
Навсякъде ми казваха, че нямат пластики и чакат зареждане.
Накрая чрез отидох в определен офис със съдействие на мой познат и се се сдобих с пластиката с/у 10лв
Много интересно е, че и от самият Кол център на А1 не могат да направят справка
в кой точно офис има налични такива карти
Утре най-вероятно вече ще съм клиент на мрежата на А1
Когато номера премине в тяхната мрежа трябва да се отиде пак до офис,
защото явно процедурата не минава толкова гладко и безпроблемно
Цитирай

Значи общо взето няма шанс без познат.
Цитирай

Не би трябвало да е така, но аз използвах познат защото за 20 дни да не им дойдат пластиките ми се стори много.
Не знам може да си имат някакъв проблем с доставката, само те си знаят. Обиколи офисите и попитай.

P.S. Странно е че вчера в сайта на А1 в предплатени планове имаше инфо за пренос на карта
от друг оператор към предплатен план на А1, а днес не го откривам Unknw_mini
Цитирай

(2020-01-30, 16:22:11)solo5 написа:  Не би трябвало да е така, но аз използвах познат защото за 20 дни да не им дойдат пластиките ми се стори много.
Не знам може да си имат някакъв проблем с доставката, само те си знаят. Обиколи офисите и попитай.

P.S. Странно е че вчера в сайта на А1 в предплатени планове имаше инфо за пренос на карта
от друг оператор към предплатен план на А1, а днес не го откривам Unknw_mini
Да, явно затова е и махнато, понеже на практика няма вариант. Хич не им се иска някой да ползва предплатена, това е ясно. Ако искаш да си подмениш чипа на предплатената е същата мъка. 

А да питам и относно Теленор, ако някой знае: Ако имаш тяхна карта на мобилен интернет и искаш да прехвърлиш към тях карта с войс от друг оператор, можеш ли директно да подпишеш на план "За теб"? В сайта като си вляза в профила, не ми дава такава опция при избор на "нова карта на съществуващ клиент".
И ако трябва първо да се подпише на стандартен план, излизат ли пак след първия месец предложенията "За теб", може ли да се преподпише така?
Цитирай

Обикновено по сайтовете на оперсторите няма нищо съществено! Ако има някакви врътки, то те не стават явно. Настоящата тема доказва това. Има различни планове, за различни потребности. Някои са доволни, други търсят още по- голяма изгода в тяхна полза. Но колкото и да ти се вижда изгодно, оператора винаги е на печалба !

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Явно са променяли структурата на страницата, в която беше офертата за тарифа А1
Намерих я с хиляда мъки. Ще я кача тук, за да се вижда:

[Изображение: 1.jpg]

Номерът ми вече е в мрежата на А1, с активирана оферта А1
Някой може ли да подскаже как се проверява потреблението при предплатените карти на А1?
Също не мога да направя регистрация в Моят А1, дава ми че не са открили услуги на посоченото ЕГН
Да не би с предплатена карта да не може да се направи регистрация  или е необходимо да мине малко време?

Подробна информация за наличност в предплатената карта:

Ето ги и кодовете:
За оставащи минути към Оператора: *101#07#
За оставащи минути към номерата от Семейство и приятели: *101#04#
За оставащи обаждания към Семейство и приятели: *101#08#
За оставащи минути към VIP номера: *101#01#
За оставащи SMS-и към Оператора: *101#05#
За оставащи MMS към Оператора: *101#06#
За оставащи MВ: *101#03#
За оставащи SMS-и към национални и международни мрежи: *101#02#
За оставащи минути към всички национални мрежи: *101#10#

Всички проверки са безплатни.

или от A1 меню *123# (пак безплатно)
Да разбереш своя мобилен номер
Да следиш наличната сума в твоята карта, валидността на наличната сума, оставащи минути, SMSи МВ
Да разгледаш какви допълнителни пакети се предлагат в момента и да активираш Допълнителни пакети в твоята предплатена карта
Да управляваш услугите си
Да се забавляваш в A1 Зона
Да презаредиш своята карта с ваучер
Цитирай

Пренесох си номера към Виваком.В договора видях,че имам включен абонамент към Tidal.Някой да знае как се прави регистрация,без да ме charge-ва по 12лв/месечно?

Iphone X Space Grey 
Цитирай

Tidal е включен в пакета в зависимост от договора е за 12/24 мес. Ако го нямате в абонамента първият месец е безплатен. Аз си го пуснах за проба ползвах го малко и го спрях Имам Spotify а Tidal e подобно.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-02-01, 14:21:39)lockup написа:  Пренесох си номера към Виваком.В договора видях,че имам включен абонамент към Tidal.Някой да знае как се прави регистрация,без да ме charge-ва по 12лв/месечно?

Има описание в сайта им. Накратко има линк през който си правиш регистрация, като се асоцира телефонния номер, посредством който правят проверка изпълняваш ли условията.
https://www.vivacom.bg/bg/tidal-android

iPhone 14 Pro
Цитирай

Някой знаели дали мога да взема Huawei watch gt2 от Викаком с отстъпка при преподписване на договор ?
Или отстъпките са само за нови абонати ?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Може(за мобилен план) стига да го имат, че са тегави с доставките аз обиколих няколко офиса докато го намеря и то сребристият Classic, а исках черният. Преди 3 месеца преподписах и си го взех.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой знае ли нещо за скритите оферти на Виваком? На един приятел му изтича договора след 2 месеца, но му предлагат само стандартни оферти.

1916 
Цитирай

Днес питах, при мен е същото- ово е стандарт !

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Току що презаредих една предплатена карта към А1
Явно когато се презареди преди да е изтекъл срока на минутите и мегабайтите
новите се добавят към старите, т.е. с натрупване
За 10лв получих 200 минути и 2000MB, с натрупване към старите станаха 285 минути и 5728MB валидни 30 дни
Май няма смисъл спрямо настоящето потребление да търся план на договор за тая карта
За 10-20лв на месец се получава план с добри параметри
Цитирай

По случай празника на любовта, Виваком отново подаряват 5 000 MB мобилен интернет за уикенда! Пакета е вече активен и може да си го добавите от приложението My Vivacom: https://www.vivacom.bg/bg/my-vivacom-app


Цитирай

Някой знае ли някоя скрита оферта на Теленор до 30 лева, която да включва освен мегабайти, неограничени минути и поне една дигитална услуга но не за 12 месеца а за целия срок на договора. След 4 месеца ми изтича настоящия договор на 25 лева с 10000 МБ, неограничени минути и достъп до HBO GO. Толкова свикнах с това HBO GO, а те предлагат дигитални услуги за 24 месеца само на планове над 50 лева.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

@tonus влез си в профила в Теленор, и провери дали имаш предложения. И аз като теб в момента точно това гледах и се оказа, че ми предлагат няколко специални оферти, а аз имам още почти година до преподписване.
Цитирай

Имам  за планове на 26, 30 и 37 лева, но и в трите дигиталните услуги са само за първата година от договора.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

И аз съм със същия план като твоят в момента и имам само това предложение. Предложението според мен е супер, защото с 4-5 лв от горе получавам 14000мб повече спрямо сегашните 10000мб.
Веднага бих го "хапнал" този план, но съм пред дилема, защото ми се върти в главата да взема S20+, обаче съм взимал апарат и трябва да минат 2 години за да мога да взема друг.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)