Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Мегабайтите дали са 10000 или 30000 няма особено значение за мен, ако ще трябва да плащам втората година за да гледам HBO GO. На мен то ми е приоритет.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари

Сега погледнаха условията и пише, че е за първите 12 месеца - тъпо. И аз ползвам HBO-то - отказаха ме.
Цитирай

Как мога да деактивирам включените 10000мб за 12месеца ?Пробвам през приложението но не намирам как става.Теленор[Изображение: 288b27d9b30e3b55c5e8d5e7abf38b9c.jpg][Изображение: 112ab01d62b1d104201ef401c1f9d1dc.jpg]

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Едва ли ще можеш вече след като е активиран. Би трябвало след 12-тия месец да не се продължи сам Smile
Цитирай

Да, дано е така и това мислех.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-02-14, 17:24:20)milenvn написа:  По случай празника на любовта, Виваком отново подаряват 5 000 MB мобилен интернет за уикенда! Пакета е вече активен и може да си го добавите от приложението My Vivacom: https://www.vivacom.bg/bg/my-vivacom-app

Нова глупост от Виваком- след като активирах безплатната добавка уикенда, днес гледам в приложението се появил нов ред- допълнително активирани услуги. Влизам там и какво да видя- оператора ми активирал платен пакет от 4 лв. на месец за 5 000 МБ всеки уикенд. Без да ме питат или уведомят по някакъв начин... Писна ми от наглите и безобразни опити на операторите да прецакват своите клиенти!

Веднага отказах пакета и получих смс, че услугата е спряна! Запазете този смс и при нужда не се колебайте да подадете жалба до всички възможни държавни инстанции!!

Иначе предложението не е лошо, ако се предлага по открит и честен начин- 4 лв. на месец, срещу които получавате по 5 000 МБ всеки един уикенд от месеца ( общо 20 000 МБ на месец). Мегабайтите важат и в роуминг в ЕС. Реално цената е по 1 лв. на седмица. Добрата оферта обаче е помрачена от изключително некадърният и престъпен начин, по който оператора е замислил скрито да активира добавката без да пита или уведоми по какъвто и да е начин потребителя! За такова нещо в САЩ например ще ги скъсат от глоби и наказания...


Цитирай

Току що видях че и мен са ме прецакали по същия начин.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Значи е повсеместна практика! Истинско безобразие!!

Заслужават масова жалба до КЗП и КРС, но за съжаление като знаем как се изпълняват законите в Бг и на какво ниво са държавните комисии, съм силно скептичен дали ще има краен резултат...


Цитирай

Специално при КРС май ситуацията е като при хазарта, защитават интересите на телекомите.
Специално тия смотаняци от Виваком последно време са пълни шменти капели. Ако не си отваряш очите, като ходиш при тях за каквото и да било изведнъж се оказваш я с подновен договор без да те информират я някоя друга изгъзица за която да плащаш допълнително без да знаеш.
Колега отиде да си спре единият от трите телевизора, които не ползва и една бургаска шафрантия с джуки и силикони му казала че няма проблеми и го накарала да подпише една купчина документи между които и подновяване на договора за още 2 години без думичка да му каже за това. Нашият човек се усетил чак като се прибрал в къщи. Да не говорим как еб*ават възрастни хора или като видят някой по-неграмотен от малцинствата. С тези таргети са се превърнали в лешояди.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Преди да го активирам никъде не пишеше, че се подновява автоматично... баси гадовете[Изображение: f31d883d8b702371ecb5168ad25571f7.jpg]
Цитирай

Виваком при Цветан Василев бяха много коректни и предлагаха най-добрите оферти особено преди да ги продадат на следващия собственик. От тогава до сега надминаха дори А1(Мтел) по алчност и некоректност.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

@milenvn, благодаря за информацията. Мен и дъщеря ми също са ме абонирали, а уж е подарък. От 6 г. съм абонат на Виваком и за първи път ме цакат така. Не съм за 4 лв. но развалиха що годе добрите впечатления. Сега и аз ще им направя един подарък. На 11.04 ми изтича договора и се разделяме. Минавам на корпоративен договор към А1 за 17лв. 16000МБ интернет и неограничени мин. към всички, че и в роуминг има прилично количество.
Бях решил да остана абонат на Виваком заради наличието на LTE, при почти същите условия като при А1, за 6 лв. повече. Но след този "подарък" LTE-то им е с горчив привкус.
Изминаха 30 мин. откато спрях нежелания абонамент през приложението им, но още нямам смс, че са го спрели.
П. П. сега в приложението ми излиза, че не съм "абониран" вече, но нито аз, нито дъщеря ми имаме смс-и за това.

1916 
Цитирай

При мен не дойде СМС, но в myvivacom абонамента изчезна.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Аз ви съветвам да няма такова "не съм за 4 лв." - съм, дори за 50 стотинки! От над милион абонати, ако цакат така само 50000 с по 4 са 200000 лв. от измамени потребители. Ако набутат на 150000 абоната нещо, било за лев-два и/или малко отгоре? Ами защо веднъж не се обърка търговец да ти даде в негов ущърб?

Навремето работех поддръжка на нет доставчик в Обединено Кралство - на клиенти, на които дължеше стотинки си ги искаха, макар да знаят, че транзакцията е за тяхна сметка и е над стойността на тези пари - отдавна ги разбирам: за което са си типичните западни тъпунгери са си, ама за което не са - превъзхождат ни.

Преди няколко години А1 ми бяха набутали една мизерия: "ъпгрейднах" троен пакет с безплатна флашка към план без и се оказа, че ще плащам вече флашката, защото "е безплатна, но формира част от цената на стария пакет, но тъй като я няма в новия, вече не е безплатна и не мога да я спра". Наближи ми краят на договора, обясних им защо след 13 години ги напускам - заради едни 2.80 на месец и о, чудо - последните два месеца ми бяха гратис. Впоследствие, дори ако допусна някаква грешка, за която ме таксуват, пиша пак молба и ми опрощават като "ценен клиент".
Цитирай

(2020-02-18, 21:36:32)milss написа:  @milenvn, благодаря за информацията. Мен и дъщеря ми също са ме абонирали, а уж е подарък. От 6 г. съм абонат на Виваком и за първи път ме цакат така. Не съм за 4 лв. но развалиха що годе добрите впечатления. Сега и аз ще им направя един подарък. На 11.04 ми изтича договора и се разделяме. Минавам на корпоративен договор към А1 за 17лв. 16000МБ интернет и неограничени мин. към всички, че и в роуминг има прилично количество.

Моля. Абонат съм на Виваком от над 8 години и досега не ги бях засичал в такива некоректни действия, патент основно на Мтел навремето. Сега обаче заради това скандално поведение също обмислям да се разделя с тях, договора ми изтича след 6 месеца. Към Мтел/ А1 няма шанс да премина, не може през 2020 година да нямаш VoLTE и да трябва да разчиташ за провеждането на разговори на античните 2G/3G мрежи. Особено при положение, че тази есен (след по-малко от 6 месеца) и трите оператора пускат 5G. Теленор обаче е напълно реална алтернатива, който освен всичко друго предлага два пъти повече модели на Xiaomi от Виваком. Търговският отдел на Виваком е тотално неадекватен- липсват много търсени модели от третият по големина в света и в Европа Андроид производител на смартфони. Вместо това пробутват модели на Нокиа и Моторола, към които никой няма интерес, но фирмите си плащат под масата...


Цитирай

Теленор активират VoLTE без да питат с каква марка телефон си. Виваком активират услугата основно за Huawei и някои по стари модели на Самсунг, което е доста дразнещо. Теленор не са ми опция, защото прекарвам доста време извън града, а покритието им извън населените места е ужасно.

1916 
Цитирай

(2020-02-18, 22:21:34)milss написа:  Теленор активират VoLTE без да питат с каква марка телефон си. Виваком активират услугата  основно за Huawei и някои по стари модели на Самсунг, което е доста дразнещо.

Да наистина, ужасната практика на Виваком да отказват активиране по телефона на VoLTE както Теленор продължава вече почти две години. Абсолютно незаконно и алогично, тъй като всеки един модел на Xiaomi от последните години има вградена поддръжка на VoLTE. И това важи дори и за телефони с официално вкаран профил на Виваком в рома на телефона, като Xiaomi Redmi Note 8T например... Идея си нямам защо служителите се държат толкова неадекватно, явно просто изпълняват каквото са им спуснали като заповеди шефовете отгоре...


Цитирай

Благодаря и аз за информацията за абонамента, защото и аз бях клъвнал без да го искам. В края на годината ми приключва и моя договор и ще помисля за миграция към Теленор, ако имат добри оферти. За съжаление за момента по-добро предложение не съм намерил - 20лв за 12GB интернет и неограничени минути към всички.
Цитирай

(2020-02-18, 22:21:34)milss написа:  Теленор активират VoLTE без да питат с каква марка телефон си. Виваком активират услугата основно за Huawei и някои по стари модели на Самсунг, което е доста дразнещо. Теленор не са ми опция, защото прекарвам доста време извън града, а покритието им извън населените места е ужасно.

Не мога да се съглася. Прехвърлих служебните от А1 на Теленор преди 5 години и спряха оплакванията. Търговците пътуват и нямат грижи.
Аз често пътувам София-Велико Търново-Варна и в телефона си (Samsung S9) имам карти на Виваком и Теленор. Почти на всякъде качеството на разговорите и интернета са в полза на Теленор. Твърдението, че "извън населението места е ужасно" не е много коректно обобщението. Винаги може да се вземе предплатена карта и да се тества в локациите, които ни интересуват кой е по-добре.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2020-02-19, 10:15:18)niksapz написа:  За момента по-добро предложение не съм намерил - 20лв за 12GB интернет и неограничени минути към всички.

Моят план към Виваком се води "скрит"- 21 лв. за неограничени минути и 15 GB интернет. Действително никой от другите оператори не предлага повече интернет за тази такса или дори същата оферта. Като изтече договора ще се претеглят всички плюсове и минуси. За съжаление във България няма истинска конкуренция на мобилният пазар...


Цитирай

Аз съм на един на А1 от 2015-а: за 40-ина лв. на месец получавам А1 Микс Разширен 75 (185 канала, 45 HD), Xplore TV, 75/45 Mbps Upload/Download, 16 ГБ трафик на максимална скорост и неограничени към всички без фиксирание номера. И наесен мисля пак да го "рестартирам", просто както и да ги гледам операторите, такава оферта няма дори близка, като съм склонен да приема и далеч по-малко канали, дори и без приложение за телевизия. Не ме интересува облачно пространство или платформа за музика. Ако пък все пак някой има съвет или знае за по-добра - да сподели.
Цитирай

Плащай и не питай! Smile

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2020-02-19, 10:15:18)niksapz написа:  Благодаря и аз за информацията за абонамента, защото и аз бях клъвнал без да го искам. В края на годината ми приключва и моя договор и ще помисля за миграция към Теленор, ако имат добри оферти. За съжаление за момента по-добро предложение не съм намерил - 20лв за 12GB интернет и неограничени минути към всички.
На жена ми, договора изтече. Вече е безсрочен, а тя иска да си остане на Виваком. От къде е тази оферта, цена и количество GB, тъй като, все още не сме ходили да преподпише, а искам да съм подготвен? За нея е важно повече мобилен нет, а за 20-25 лв, нищо не виждам.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

За 25 лв има 12 или 14 ГБ, 100 мин към Европа и неограничени към Бг, спортни канали на приложението и за 6 м хбо. Това го предлагат на всеки с изтичащ договор към оранжевите!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

А, на такива с вече изтекъл?
Предлагат се е офиса, на място ли?


Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)