Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

eksoldier написа:Към новите има и tidal premium, но едва ли ще ползвам. Spotify е много по-добър и си заслужава парите. Не знам нашите умници що решиха да набият tidal вместо spotify в плановете си!
Spotify e по-хубав и удобен за ползване.
Tidal е с превъзхождащо всички други качество.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
Аксесоари

Тва са оферти дадени ми през април важащи и сега. Служител в офис, не в приложението. Още не съм влязал в тримесечния период за преподписване. Но знам какво ще ми предложат когато вляза в края на май. Аз съм на Виваком от както са на пазара. Лоялен клиент без нито една забавена сметка през годините.
Още нещо, тва, че може да се преподписва на по-нисък план не е нищо ново! Винаги е можело след като си в тримесечния период. Ако някой служител е казал обратното е излъгал.

Да, пробвах tidal hifi около месец, иначе платих за 5, но не издържах повече. Качеството на домашния ресийвър е превъзходно, но до там за съжаление. Няколко седмици едни и същи индивидуални листи. Търсачката е супер смотана, една песен не мога да намеря (а я имат със сигурност!) Няколко пъти пробвах различни песни, spotify ми показва моментално какво търся. Обясниха ми, че тва било заради различните алгоритми на tidal при търсене, но мен тва не ме грее. Интерфейс ужасен. Колкото и да ми се искаше по-високото качество се отказах. Бях готов да си плащам за hifi. Spotify знае какво искам да слушам и дневните листи са такива които слушам с удоволствие, не да прескачам от песен на песен докато случа на хубаво...
Цитирай

Някой може ли да сравни домашния нет на операторите с cooolbox ? Малко започнаха да ме ядосват кулбокса със скоростите та се чудя ... телевизия не ми трябва, само нет.
Цитирай

Е, кой ще се сравни с cooolbox?

Доволен съм от булсатком години наред и все още го ползвам от време на време, но цената им за 1Gbps е много.

Доволен съм от Cooolbox, какво не е наред при теб?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2020-05-12, 16:18:19)1124 написа:  Аз
съм в кв Разсадника и оптичният кабел ми е директно в рутера. Тоест навсякъде е различно. Имам предвид тънък бял кабел, който вътре е с подобие на стъклена нишка..Вкаран е директно в рутрра, а не отзад в буксите.
При мен на Виваком оптичния кабел е до апартамента и всички аксесоари са си при мен, а А1 си набутаха кутииките на етажите и висят много грозно.

Mate 50 pro
Цитирай

Договора на виваком ми изтича след месец и гледам в темата има доста добри оферти. В момента съм на 16лв с неограничени минути и 3500МБ и са ми достатъчни и искам да подновя договора на горе-долу сходни условия. Това което виждам в my vivacom, си е направо мега зле:

- Smart L за 25.99 - 2000 Национални / 4000 MB / TIDAL / TV GO 60+ канала, HBO OD, MAX Sport Plus, DiemaXtra, MAXI, Disney English, 10000 MB за 6 месеца

-Smart M+ за 21.99 - 1200 Национални / 100 в EU / 1200 MB / TV GO 60+ канала, HBO OD, MAX Sport Plus, DiemaXtra, MAXI, Disney English, 10000 MB за 6 месеца

-Smart S за 15.99 - 500 Национални / 300 MB / TV GO 30

Ще се поразходя по офисите на другите оператори да видя какво предлагат

Samsung A52s 5G
Цитирай

Още не си влязал в периода за преподписване. Виждаш стандартните такси... Те са меко казано зле.
Току що ми казаха, че има нова оферта - 28.99 25ГБ 200 към ЕС. Сигурно се води L+. Като дойде време за подпис ще ми кажат мога ли да я взема. Иначе си остават горните дето съм писал.
Цитирай

Ще почакам още малко и ще видя(договора изтича на 11.06), но все пак мисля да вида "конкуренцията" какво предлага.

Samsung A52s 5G
Цитирай

Изобщо не ги гледам. Супер доволен съм си от вива. Един приятел от години ме вика в неговата група дето са над 70 карти на А1, а у тях няма читаво покритие и ми звъни по вайбър... Поне vowifi да имаха!
Цитирай

(2020-05-13, 12:52:48)eksoldier написа:  Още не си влязал в периода за преподписване. Виждаш стандартните такси... Те са меко казано зле.
..........

Как да не е влязъл в период на преподписване? Има по-малко от месец до края на настоящия договор. Виваком пускат за някои добри индивидуални оферти, а за други само стандартните. Не мога да разбера логиката им, ако изобщо има такава при тях. 

(2020-05-13, 13:09:26)eksoldier написа:  Изобщо не ги гледам. Супер доволен съм си от вива. Един приятел от години ме вика в неговата група дето са над 70 карти на А1, а у тях няма читаво покритие и ми звъни по вайбър... Поне vowifi да имаха!
Това с обхвата е индивидуално. При мен Теленор е много зле и затова не са ми вариант.

1916 
Цитирай

Моите наблюдения за Виваком са, че в My Vivacom през повечето време са стандартните планове, дори и да си влязал в период на преподписване. А един път седмично се появяват скритите оферти с истински предложения и стоят ден- два преди да се завърнат стандартните.

Значи проверявате всеки ден и ако се появи оферта, която ви устройва, поръчвате веднага. Разбира се, не пречи да проверите конкуренцията. Но в момента никой не дава добри условия за пренасяне.


Цитирай

И аз си мисля, че трябва да съм в периода на преподписване(нали е 3 месеца преди изтичане на договора), но офертите са това..следя ги всеки ден и са без промяна. Затова казвам, че ще погледна другите оператори, защото не си заслужават предложените от настоящия оператор в момента..Имам и друг вариянт.. минавам на А1 прима за няколко месеца и се включвам в група, която е пак към виваком, но с много добри оферти..

Samsung A52s 5G
Цитирай

Да, да. В периода си. Разбрал съм погрешно, че чакаш да почне тримесечния период още... Иначе да, без вътрешен човек в офис нещата рядко се случват. Даже и сега ми казаха, че тая оферта 28.99 25ГБ не я дават на всеки. Ама предвид факта, че в момента таксата ми е 28 лв. предполагат, че ще имам възможност за тоя план. Въпросът е, че ако се води L+ телефонът за купуване ще е по скъп. Съответно мога да взема план с повече нет за още няколко левчета горница примерно и да си бъда пак XL. Ще го видя скоро.
Цитирай

Нямам представа тогава защо няма оферти при вас. Обадете се на 123 и кажете, че сте решили да се пренасяте, защото имат смешни и обидни оферти за преподписване. Цитирайте някои оферти от тези тук по-горе и кажете, че ваш колега в службата ги е получил. Попитайте ги за детайли относно пренасянето- все едно наистина се интересувате. Има вероятност да предадат по-нагоре и до няколко дни да получите обаждане с оферта за задържане.

Ако въпреки това няма- пренасяйте на прима за 10 лв. на месец.


Цитирай

За офертите би трябвало да има значение от колко години си абонат, какви сметки плащаш на месец средно и дали нямаш забавяни плащания.
Цитирай

Да допълня- ако въпреки всичко нямате оферта, отидете в някой магазин. Наблегнете, че сте решили да пренасяте и само скрита оферта ви интересува. Цитирайте споменатите по-горе като получени от ваш близък. Успех.


Цитирай

Следете в профила си.. при мен на Виваком офертата за преподписва е ми излезе 6 месеца преди изтичане на договора.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай

(2020-05-12, 16:18:19)1124 написа:  Аз
съм в кв Разсадника и оптичният кабел ми е директно в рутера. Тоест навсякъде е различно. Имам предвид тънък бял кабел, който вътре е с подобие на стъклена нишка..Вкаран е директно в рутрра, а не отзад в буксите.

Преди рутера би трябвало оптиката да влиза в GPON и след това в рутера.
Не си представям оптика с накрайник RG45...

(2020-05-13, 12:20:20)pezilink написа:  При мен на Виваком оптичния кабел е до апартамента и всички аксесоари са си при мен, а А1 си набутаха кутииките на етажите и висят много грозно.

Техниците на Булсат си имат устройство за "заваряване" на оптиката и могат да свържат и 2км кабел оптика,
докато техниците на А1 имали 2-3 стандартни дължини оптика и не "заварявали", а слагат тази дължина оптика, която ги устройва. Такава им е системата. Ако стане някой фал с оптиката у вас, трябва да изтеглят ново "парче". С един такер бях нацелил оптиката у нас точно в средата, малшанс. Изтръпнах, викам си сега пак хамалогия по теглене, техниците на Булсат се справиха за 10 минути с подготовката и "заварката"
Цитирай

Аз да попитам, щото гледам добри условия ви предлагат и договаряте-след като е ИЗТЕКЪЛ срока на договора с Вивата, може ли пак да се договори нещо прилично?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Току що ми звъняха за преподписване на плана на дъщеря ми от Виваком,
който е Smart M за 11,99лв с 2000 минути и 2000MB
Идея нямам кой мозък ги обучава така тия консултанти,
но може ли да ми ми чете 10 страници написан текст по телефона?!
Отначало реших да броя до 25 докато ми чете, за да не я прекъсвам,
все пак девойчето не е виновно. Но когато започна да ми обяснява,
че за 1,99лв на месец повече от сегашната сметка ми давали 1000 MB бонус,
което всъщност било по не знам си 7ст на ден, не издържах :-)
Обясних и че Виваком за мен няма да съществуват дълго време,
особено след 2-те жалби и разправиите заради които си мигрирах номера,
както и защото нашиха няколко лева абонамент за новини на плана на детето,
макар то да е с Myki, което прави невъзможно да бъде направен абонамент от нас,
освен ако не го е направил някой недобросъвестен служител.
Попитах служителката на Виваком кога точно изтича договора, за да знам кога да мигрирам,
на което тя ми отговори че не знае, което ме вбеси допълнително...

P.S. Явно операторите са много огладнели покрай кризата, защото въпросната
се бори поне 10 минути за да ме убеди, да преподпиша, въпреки че и казах че няма шанс
Цитирай

Те просто имат сценарий, който са длъжни да следват. Ако ти беше казала "добре, приятен ден", щеше да си има проблеми с шефовете. Също и информацията, с която разполагат е оскъдна. Веднъж ми бяха звъняли от Мтел на номер, който не ползвах аз, а другият човек не беше вдигнал. Продиктува ми номера и се обадих от другия си телефон, а те ми казаха, че не виждат в системата кои номера са на мое име и не знаеха защо са звъняли...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Аз от години съм забранил да ми се обаждат и да ми пращат смси. И на двата ми номера!
Цитирай

(2020-05-14, 08:51:25)solo5 написа:  Преди рутера би трябвало оптиката да влиза в GPON и след това в рутера.
Не си представям оптика с накрайник RG45...


Техниците на Булсат си имат устройство за "заваряване" на оптиката и могат да свържат и 2км кабел оптика,
докато техниците на А1 имали 2-3 стандартни дължини оптика и не "заварявали", а слагат тази дължина оптика, която ги устройва. Такава им е системата. Ако стане някой фал с оптиката у вас, трябва да изтеглят ново "парче". С един такер бях нацелил оптиката у нас точно в средата, малшанс. Изтръпнах, викам си сега пак хамалогия по теглене, техниците на Булсат се справиха за 10 минути с подготовката и "заварката"
Ето как е:
Белият кабел е интернета.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Я дайте съвет които сте на Виваком: жена ми в момента е на план за 19.99 с неограничени разговори и 8000 МБ. Другия месец й изтича договорът и днес в офис нейната преференциална оферта е 14000 МБ (6700 в ЕС, но не я касае), неограничени разговори и TV GO+ за една година безплатно (пак не я касае). По-евтино нямало. Заслужава ли си или да търся в друг офис и какво? А на профила й в сайта виждам следната: "Smart L за 23.99 - Неограничени Национални / 20000 MB / TIDAL / TV GO 60+ канала, MAXI, HBO OD, Disney English, MAX Sport Plus, DiemaXtra, 10000 MB за 6 месеца" и същото още два пъти, само че с 12000 и 10000 МБ и съответно с по 2 лв. по-евтин всеки. Да считам, че в офиса послъгват или?

Питахме за детски таблет да вземем - не можело без карта с план за интернет. Измекярска работа, а е лоялен клиент, не е имала никога забавено плащане най-малкото. Нито клубната карта върши работа в случая.
Цитирай

Ако е за същите пари- 20 лв. е добра оферта. Ако иска да плаща по-малко: може, трябва да пробва в друг офис.

Този план в My vivacom за 24 лв. и на мен ми излиза. За консултантите е недостъпен. Поръчайте го онлайн.

За таблета- нормално. Целта на операторите е да ти пробутат двегодишен договор, а не да продават стоки. Вижте в Емаг или от Алиекспрес.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)