Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2020-05-14, 19:32:09)milenvn написа:  Ако е за същите пари- 20 лв. е добра оферта. Ако иска да плаща по-малко: може, трябва да пробва в друг офис.

Този план в My vivacom за 24 лв. и на мен ми излиза. За консултантите е недостъпен. Поръчайте го онлайн.

За таблета- нормално. Целта на операторите е да ти пробутат двегодишен договор, а не да продават стоки. Вижте в Емаг или от Алиекспрес.

Много жалко, ако така си прецакват консултантите, но не ме учудва нищо при операторите. А за таблета - няма проблем с двугодишния договор, така и така й трябва и си е доволна от Виваком. Ама не й трябва договор само за карта с интернет, мислех си, че ще направят комплимент за лоялен клиент да го дадат при договор с мобилен номер и срещу някаква сума.

Иначе жената е склонна и на по-малко интернет, ама по-евтин план... Ще проверим в още един-два офиса, пък ако има нещо ще го споделя.
Цитирай
Аксесоари

Теленор звъннаха за подновяване. 5 месеца преди изтичане на договора...??? Странно, предният път не действаха така. Очаквано получих незадоволителни предложения.

Неограничени минути + 10GB интернет, наред с всичките други щуротии (чат+социалки), за 23.99 лв./мес. В момента съм със същия пакет, но за 20.99 лв./мес.

Неограничени минути + 12GB интернет, наред с всичките други щуротии + платена услуга от рода на HBO GO/Diema и т.н., за 26.99 лв./мес.

Отделно нямаше възможност за закупуване на телефон. Служителката каза, че най-вероятно ще има 1 месец след подписване на новия договор.
Цитирай

Възможност за закупуване на телефон ще имаш, когато ти останат по-малко от три месеца до изтичане на договора. И без да ти звънят можеш да си видиш специалните оферти за подновяване през MyTelenor.
Мен почнаха да ме атакуват с тези оферти четири месеца преди изтичането на договора, а сега два месеца по-късно офертите са си същите и не предлагат нищо по-изгодно. Така че не се надявай много.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Възможност за телефон има веднъж на 24 месеца, независимо колко ти остава от договора. Февруари взех S20+ от тях при оставащи 12 месеца от договора ми. А оферта за телефон имах точно 24 месеца след като за последно бях взимал пак от тях телефон.
Цитирай

От Теленор не можеше ли по често да се взема телефон при преподписване?
Цитирай

Можеш да си преподписваш договора всеки месец ако искаш, но телефон може да се вземе веднъж на 2 години само.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

При предното преподписване ако си взел телефон на преференциална цена, то след 21 месеца ( 3 месеца преди изтичането на договора),ако отново преподпишеш можеш да вземеш отново телефон на преференциална цена.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Има и друга шашма която правят с това "1 месец след подписването". Когато се върнеш след месец за телефон ти казват, че трябва да подпишеш нов договор за да ти дадат апарат, но започват да се правят на ударени, че този план на който си подписал преди месец вече го нямало, и започват да те навиват да подпишеш на малко по скъп. Започват едни разправии и обикаляно по различни офиси за да попаднеш на някой свестен или такъв който си е изпълнил таргета за месеца.
Може и да не се случи, но да си подготвен за подобен сценарии и да не им се връзваш.
Цитирай

Здравейте, чудя се при Теленор може ли да се вземе някакво устройство на преференциална цена при преподписване на договор (смарт часовник напр.), както е възможно при Виваком, или само смартфон може? Това е нещото, което ме дразни при Теленор и защо толкова време не направиха и те като оранжевите. Много хора не искат да си сменят телефона през 2 години, а предпочитат да си купят някоя джаджа на добра цена...

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Виваком. Изтекъл срок на договора. Има ли шанс да се получи добра оферта?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-05-16, 10:49:09)bobi_1217 написа:  Здравейте, чудя се при Теленор може ли да се вземе някакво устройство на преференциална цена при преподписване на договор (смарт часовник напр.), както е възможно при Виваком, или само смартфон може? Това е нещото, което ме дразни при Теленор и защо толкова време не направиха и те като оранжевите. Много хора не искат да си сменят телефона през 2 години, а предпочитат да си купят някоя джаджа на добра цена...

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Взимал съм два смарт часовника и три комплекта различни безжични слушалки. Няма преференциални цени за джаджите при преподписване на договор. За това че си им абонат могат да ти ги дадат на лизинг без да преподписваш или да вземаш нова карта. За таблетите пък има преференциални цени, но там пък ти набутват задължително план с интернет с различен обем мегабайти.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2020-05-16, 11:06:05)Legal76 написа:  Виваком. Изтекъл срок на договора. Има ли шанс да се получи добра оферта?

Разбира се. Първо се регистрирайте в My Vivacom и вижте какви оферти ви предлагат. Ако не са читави- отивате в техен магазин и искате от "скритите" оферти, като наблегнете, че сте решил да се прехвърляте и да не ви губят времето със стандартните планове.

Погледнете по-горе в темата какви са скритите оферти и ги цитирайте в магазина.

И запомнете- вие сте силната страна, вие плащате и имате пълното право да изисквате от доставчика! Ако не ви предложат адекватна оферта, прехвърлете номера към прима за 10 лв. на месец или друго по избор.


Цитирай

(2020-05-16, 10:04:40)ivan_vylka написа:  Можеш да си преподписваш договора всеки месец ако искаш, но телефон може да се вземе веднъж на 2 години само.
Преди години можеше всяка година да преподпишеш и да вземеш телефон. Тва го помня, щото се нервирах, че при Виваком не е така.
Цитирай

(2020-05-15, 16:44:03)tonus написа:  Възможност за закупуване на телефон ще имаш, когато ти останат по-малко от три месеца до изтичане на договора. И без да ти звънят можеш да си видиш специалните оферти за подновяване през MyTelenor.
Мен почнаха да ме атакуват с тези оферти четири месеца преди изтичането на договора, а сега два месеца по-късно офертите са си същите и не предлагат нищо по-изгодно. Така че не се надявай много.

(2020-05-15, 17:25:35)ivan_vylka написа:  Възможност за телефон има веднъж на 24 месеца, независимо колко ти остава от договора. Февруари взех S20+ от тях при оставащи 12 месеца от договора ми. А оферта за телефон имах точно 24 месеца след като за последно бях взимал пак от тях телефон.

Благодааря за инфото. Изглежда са напълно неадекватни или правят, каквото си поискат. Телефон съм купувал от тях единствено и за последно през 2003 г. - Motorola C350. Имам няколко номера в абонамента си и не съм го прекъсвал от 2003 г. насам. В "Моите предложения" има оферта за Iphone 11 64GB за 1300 лв. с двугодишен договор за 30.99 лв./мес., чиито условия са същите, които използвам сега за 20.99 лв./мес.

По всичко личи, че не искат да ми продадат телефон Smile
Цитирай

След като си се логнал на сайта им можеш да избереш всяко устройство, а за специални оферти трябва след като си избрал устройство да чукнеш на опцията избери абонаментен план и там ще ти се покажат всичките редовни планове Тотал+ и още три опции като специални оферти за теб.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2020-05-14, 15:40:30)1124 написа:  Ето как е:
Белият кабел е интернета.

Аз бял кабел не виждам, но ако говориш за бялата букса RJ11,
това е куплунг за връзка с телефонна розетка и със сигурност не е оптика
В този случай Виваком са с оптика до телефонното табло на входа,
оттам се терминира с инсталацията за стационарен телефон на абоната и
до телефонната розетка у вас е по меден кабел. От телефонната розетка
до модема, който си показал  е с кабел RJ11-RJ11
Цитирай

И аз в началото не му видях белия кабел и се зачудих как има нет, ама оптиката си му е там мушната през другия улей. При мен е мушната отзад, не отстрани. Нищо общо с телефонни розетки и медни кабели. Сложиха мин нов оптичен кабел от таблото до дома. Стандартен кабел имам от рутера до другата стая с другия телевизизор. До рутера е оптика, толкоз.
   
Цитирай

Аз наистина отначало не я забелязах :-)
При мен първо влиза в DLine GPN-1G10 и чак след това в рутер, който си е мой

[Изображение: DLine-GPN-1-G10.jpg]
Цитирай

(2020-05-18, 00:56:21)solo5 написа:  Аз бял кабел не виждам, но ако говориш за бялата букса RJ11,
това е куплунг за връзка с телефонна розетка и със сигурност не е оптика
В този случай Виваком са с оптика до телефонното табло на входа,
оттам се терминира с инсталацията за стационарен телефон на абоната и
до телефонната розетка у вас е по меден кабел. От телефонната розетка
до модема, който си показал  е с кабел RJ11-RJ11
Е как не го виждаш? На първата снимка отдясно се вижда тънкият бял кабел, който е като стъклен от вътре.
https://forum.androidbg.com/attachment.php?aid=29482


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Е на тея снимки трудно се забелязва...
   
Цитирай

Да, точно на тези снимки не го забелязах в началото.
Едва когато eksoldier ме насочи го видях
Не съм очаквал оптиката да е свързана директно в кутията на модема
Цитирай

Днес ми звъннаха от Виваком за преподписване и предложиха следните оферти ( от план в момента за 21 лв. с неограничени и 15 GB нет):

За 24 лв.=> 20 000 МБ нет, неограничени, 10 000 МB за TV Go за първите 6 месеца

За 21 лв.=> 15 000 MB нет, неограничени, 10 000 MB за TV GO за първите 6 месеца и 100 минути към ЕС (които досега ги нямаше). Много добра оферта!!
Допълнително към плана от 21 лв. може да се вземе Xiaomi MI 10 за 1250 лв. в брой или новият хит в горният среден клас Xiaomi Mi Note 10 Lite: Xiaomi Note 10 Lite
Телефона е с процесор Snapdragon 730G, Amoled дисплей с вграден сензор за отпечатъци под дисплея, 4 камери с основен сензор 64 MP Sony IMX 686, NFC, IR blaster, жак за слушалки, голяма 5 200 mAh батерия с включено бързо зарядно в комплекта.

С посоченият план от 21 лв се предлага на лизинг за 22 лв. на месец (22 x 24 месеца =528 лв. крайна цена). Обща вноска план + телефон= 43 лв. на месец.

Накрая се скарахме малко, защото искаше да избера плана и да праща веднага договор по куриер, но аз и казах че имам нужда да помисля за телефона. Сега не се знае дали ще се обади втори път, явно са на комисионна Smile  Така че имайте готовност- когато ви се обадят, да изберете точният план и телефон (може и без телефон). Не се съгласявайте в никакъв случай на по-лоши условия от горните!


Цитирай

На мен вчера ми звъннаха от Виваком, и процедираха по същия начин. Дълъг рецитал, колко е хубав планът(17лв) най-добър за моето потребление и колко изгодно било. След като поисках да предложат план с цена подобна на сегашния(14лв), ми предложиха такъв за 15лв с 2000мин. и не запомних колко нет. Настояват веднага да се съгласиш и не приемат да се обадят пак след ден/два. На обяснението, че този номер се води на мен, но го ползва жена ми и трябва да го обсъдя с нея, веднага ме репликират-ще се обадим на нея. Накрая се разделихме без да стигнем до споразумение. Имам два месеца до изтичане на договора.

Redmi Note 8T
Цитирай

Благодаря за отзива колега.  Значи една и съща психо тактика използват. Не е нормално да настояват на секундата да се съгласи човек. Разбира се, че трябва да има възможност да помислиш, да говориш със семейството и т.н. Моят план също има още два месеца до изтичане. Ще се обадят пак, няма къде да ходят. Ние сме силната страна, НИЕ даваме парите и ИМАМЕ право да избираме!


Цитирай

Аз съм забранил на нагли служители да ми звънят. Още преди 5 години някъде... Ако имаш познат в офис изобщо не ти трябват подобни разговори.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)