Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2020-08-06, 20:05:47)b0bb0 написа:  изговарям 120, и не ми трябват десетки ГБ, при условие, че харча 2-3

Идеален си за предплатена карта   Storstark
Цитирай
Аксесоари

(2020-08-07, 09:10:14)solo5 написа:  Идеален си за предплатена карта   Storstark

Абе така е, ама и сегашното положение и цена ме удовлетворяват. Като подписвах преди две години и половина бях с мисъл и за след изтичането, когато нета трябваще да падне от 5 на 2 ГБ и нищо друго да не се променя. Но засега, все още не е паднал, карам по течението Smile

Sony Z5 Compact.
Цитирай

(2020-08-03, 12:07:20)gunzo6 написа:  А имат ли роуминг предплатените карти на А1?

Да. Преди излизане в чужбина сменяте безплатно на някой от двата плана- Стандарт или Парти. Цените извън ЕС- в държави като Украйна или Тайланд са подобни на тези за хората с план. Съответно всеки си взима местна предплатена карта за 5-10 лв. с много ГБ нет и си цъка спокойно  в нета. Разговори също на корем през Месенджер/Вайбър/Whatsup.

За ЕС разработих схема за мой приятел, пътуващ 2-3 пъти в годината, понеже при всяко преминаване на тези планове се губят натрупаните бонуси. За целта преди заминаване си взимате втора предплатена сим карта от Теленор, интернета от която важи в роуминг в ЕС. За 8 лв. се получават 4 000 МБ и за 10 лв.- 6 000 МБ. Настройвате докато сте в Бг всички входящи разговори да се пренасочват към номера на картата от Теленор. Имате натрупани вече достатъчно минути от бонусите, така че всички входящи разговори в роуминг ще бъдат безплатни за вас, интернета също. За изходящи, ако не може да се заместят с разговори през Месенджер/Вайбър/Whatsup, използвате изходящите минути от картата на Теленор.

По този начин се използват предимствата на ЕС роуминга, без да се преминава на план Стандарт или Парти и да се губят съответните бонуси от това преминаване, като те могат да продължат да се натрупват неограничено с всяко презареждане.


Цитирай

(2020-08-04, 13:58:22)Luke Netwalker написа:  Не е задължително да се инсталира приложението. Минути и мегабайти към А1 могат да се проверят със следните кодове:
За оставащи минути към oператора: *101#07#
За оставащи минути към всички национални мрежи: *101#10#
За оставащи MВ: *101#03#
и зелена слушалка след всеки код. Smile
На 2 телефона ги пробвах и не работят.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-08-08, 12:59:16)alexbg67 написа:  На 2 телефона ги пробвах и не работят.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Повече от година ползвам тези кодове и всичко е наред. За всеки случай ( да не би от А1 да са променили нещо) проверих непосредствено преди да отговоря на поста ти. Кодовете си работят. Сигурен ли си, че на двата телефона имаш ПРЕДПЛАТЕНИ карти на А1? Big Grin

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Е баш тоя детайл ми е избегАл...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Понеже много хора преминаха на офертата с предплатена карта от А1 ( 10 лв. на месец= 200 минути към всички + 2 000 МБ нет), ето как може да ползвате повече мобилен нет на добра цена, ако имате нужда. Във вторият слот на смартфона се слага карта за данни, съвременните устройства нямат проблем с едновременната работа на две сим карти, едната за разговори и другата за интернет. Офертите:

1. Тиком: 4G покритие във всички големи градове, оферти предлагащи 30 GB нет на месец и неограничен на 256 к след това за 10.90 лв.:

https://ticom.bg/bg/personal/4g-lte/mobi...let/?o=223

2. Тройният картел: гледате офертите с 4G рутер, другите са на безумни цени. Рутера спокойно може да продадете в olx за 40-50 лв., с което да покриете първите две месечни такси.

Теленор                                                                           А1                                                                                       Виваком

25 000 МБ за 18 лв.                                             35 000 МБ за 20 лв. ( 23 лв. след 6-тият месец)                   40 000 МБ за 21 лв.

Линкове към предложенията:

Теленор: https://www.telenor.bg/mifi-router
А1: https://www.a1.bg/a1-surf-mifi
Виваком: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...loto-ljato

Офертата на Теленор позволява 4 200 МБ от нета да се ползва в роуминг в ЕС, А1- 4 900 МБ за роуминг в ЕС, Виваком- 6 200 МБ за роуминг в ЕС.


Цитирай

Благодаря за инфото. Полезно.
Цитирай

Да попитам останал ли е още някой с активна карта от Smart U с неограничения където го бяха пуснали за малко през 2018?
Искам да попитам какво ще прави след като свърши договора, аз искам да го оставя безсрочен обаче от 1 година ми се върти в главата че ще се изхитрят и ще се опитат да ме минат.

Месечното ми потребление е 250/300GB и ако трябва да мина на друг и да правя същото потребление трябва да седя гладен цял месец.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Ще е истински късмет, ако не ти пипнат плана като изтече. Бих те посъветвал да се свържеш с кол центъра ( детайли по договори) и да поискаш да ти удължат договора със същите условия. На мен ми го подновиха със същите условия, но ставаше дума за неогр. минути и 15гб за 20 лв.
Цитирай

Питал съм няколко пъти и всеки път ми казват че не знаят и като дойде времето да отида в офис и да видат кво ще ми кажат....

По договор и закон мога да го оставя безсрочен защото не е промоционален план, таксата от 50лв ще ми стане 55лв след като не съм в договор но това не ми пречи.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Ами 5 лв отгоре за отворена връзка с оператор си е доста добре, ако питаш мен.
Цитирай

Оф: как такъв трафик? Хотспот за вкъщи ?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2020-08-09, 11:37:26)BGDropche написа:  Да попитам останал ли е още някой с активна карта от Smart U с неограничения където го бяха пуснали за малко през 2018?
Искам да попитам какво ще прави след като свърши договора, аз искам да го оставя безсрочен обаче от 1 година ми се върти в главата че ще се изхитрят и ще се опитат да ме минат.

Имам познат с такъв изтекъл договор- остана на неограничен нет. В никакъв случай не подновявайте договора, не взимайте телефон на тази карта!! Ще ви прецакат и новият договор ще е със смешните 50 ГБ нет!

Може да се остане неограничено време на изтекъл безсрочен договор! Разбира се, Виваком имат право да го прекратят с едномесечно предизвестие, както и вие, но едва ли ще искат да изгубят клиент, плащаш такава висока месечна такса. Досега не знам за случай на прекратен безсрочен договор от оператор и едва ли ще видим такъв.


Цитирай

(2020-08-08, 22:20:04)milenvn написа:  Понеже много хора преминаха на офертата с предплатена карта от А1 ( 10 лв. на месец= 200 минути към всички + 2 000 МБ нет), ето как може да ползвате повече мобилен нет на добра цена, ако имате нужда. Във вторият слот на смартфона се слага карта за данни, съвременните устройства нямат проблем с едновременната работа на две сим карти, едната за разговори и другата за интернет. Офертите:

1. Тиком: 4G покритие във всички големи градове, оферти предлагащи 30 GB нет на месец и неограничен на 256 к след това за 10.90 лв.:

https://ticom.bg/bg/personal/4g-lte/mobi...let/?o=223

Някакви наблюдения за интернета на тези имаш ли, от 5-6 години карам само със служебният телефон, неограничени минути, но интернета му е малко, доста тънкана се връзва и бих скочил, ако са окей 
Цитирай

^ В София са ОК (предимно в източните и южни квартали съм ги ползвал). Мисля, че имат някакви предплатени карти- взимате и пробвате един месец конкретно за вашите нужди как е покритието: https://ticom.bg/bg/personal/4g-lte/mobi...eni-uslugi


Цитирай

За София ме интересува, благодаря, утре ще взема една да ги пробвам месец, работя по цял ден в движение, та ще дам мнение и аз.
Цитирай

Те няма да му прекратят договора, но ще му увеличат таксата, премахвайки промоционалните намаления. Просто е въпрос на време. Наскоро ми се случи с А1 с изтекъл договор за тв и домашен нет - 15% по-висока месечна такса. Казват ти директно "ако искаш".
Цитирай

(2020-08-09, 12:07:24)BGDropche написа:  Питал съм няколко пъти и всеки път ми казват че не знаят и като дойде времето да отида в офис и да видат кво ще ми кажат....

По договор и закон мога да го оставя безсрочен защото не е промоционален план, таксата от 50лв ще ми стане 55лв след като не съм в договор но това не ми пречи.

И аз съм така. Според всички дребни букви в договора (изчел съм и общите условия подробно), таксата ми ще стане 55 лв. Не използвам всичките ГБ, но ползвам международните. Ще го запазя, защото като гледам как постоянно вдигат таксите по новите договори, само след година две този договор ще е безценен. Аз заради него се пренесох от А1. (Е, и самият А1 с простотиите си много помогна).
Цитирай

(2020-08-09, 12:07:24)BGDropche написа:  таксата от 50лв ще ми стане 55лв, но това не ми пречи.

Стандартната такса е упомената в договора- 55 лв. Отвъд това не могат да вдигнат и с една стотинка! Така че препоръчвам на всички колеги с такъв неограничен нет от Виваком да останете за постоянно на безсрочен договор!

Тези условия са останали от времето, когато за кратко- около година и половина имаше истинска конкуренция между операторите и те постоянно се надцакваха с по-добри оферти за клиентите. Имаше и добри условия за пренос. След това се договориха на най-високо ниво и настанаха лоши времена за всички нас, клиентите. Особено човек като пътува из Европа и вижда какви страхотни оферти се предлагат навсякъде  и как тук се подиграват откровено с нас... Angry


Цитирай

(2020-05-22, 23:49:23)eksoldier написа:  Обадих им се и им казах да си запишат на моя акаунт да не звънят никога за въпроси свързани с реклами и предлагане на планове. И да не ми пращат смси. Смсите се спираха със stop на 188188. Преди години бях дълго време на безсрочен и ми беше писнало от глупостите им.

(2020-08-09, 11:48:14)gurcayy написа:  Ще е истински късмет, ако не ти пипнат плана като изтече. Бих те посъветвал да се свържеш с кол центъра ( детайли по договори) и да поискаш да ти удължат договора със същите условия. На мен ми го подновиха със същите условия, но ставаше дума за неогр. минути и 15гб за 20 лв.

Gurcayy Би ли обяснил как точно поиска удължаване на срока, че и уважили да е със същите условия, понеже и аз съм на 20,99лв с неограничени и 15gb нет.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Те сами ще започнат да ти се обаждат като наближи края на договора ти - обикновено става около 3 месеца преди да изтече. Ще ти предложат по-добри и по-скъпи условия. Ще ти кажат, че офертата важи само в момента на обаждането. Още тогава им отказваш или им казваш, че искаш да преподпишеш на същите условия. Почти винаги се навиват веднага. Ако не, ти обаждаш се след няколко дни и казваш, че са ти предложили оферта ала бала и т. н.
Цитирай

Случаят на мой колега със същият план- 21 лв., 15 ГБ нет е различен. Обаждат му се 3 месеца преди изтичане и предлагат по-скъпи планове, включително и подновяване на същият. Моят колега казва да го потърсят след месец, защото си има други грижи на главата към онзи момент. Три месеца по-късно договора вече е безсрочен, никой не го е търсил повече. Той се обажда на 123- оттам му казват, че нищо не могат да му предложат и да ходи в магазин, където му предлагат единствено по-скъпи планове.

Така че Виваком продължава да бъде с най-лошото клиентско обслужване от трите члена на тройният картел. При другите два оператора винаги е можело да продължиш договора без проблем на същите условия, тук трябва едва ли не да се молиш за това и пак не става...


Цитирай

Наистина има нещо вярно. Те фактически те задължават да решиш на момента, даже не приемат да помислиш 5 минути и да ти се обадят след малко. Явно аз съм попадал на свестни хора като съм се обаждал. Не са ми правили проблем за подновяването.
Цитирай

(2020-08-09, 14:33:58)i.stojanov написа:  Оф: как такъв трафик? Хотспот за вкъщи ?

Само мобилен, от споделения нет да се изхарчи мах 10GB на месец

За да не спама ще те препратя направо в същата тема преди една година.


https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1557396

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1557533

Все още има хора където не вярват че имам такова потребление

Потребление от 15/07 до 10/08 https://imgur.com/a/KgGTvXM

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)