Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Колеги , имам една карта на "Прима" към "виваком" може ли да ми кажете каква е минималната сума , с която мога да я заредя и да удължа максимално време срока и ? Ако я презаредя с 6 лева с колко време ще се удължи срокът?Миналата година я бях презаредил с 10 лева и се удължи с доста месеци 9-12 (нямам спомен колко) Ако закупя ваучер от 6лв дали пак ще се удължи с толкова време? Или това е само с 10 и повече?

Славия София 1913
Цитирай
Аксесоари

Няма ограничение, поне така виждам тук
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...i-prijatel
Имай предвид, че ти взимат някаква сума(до 5 лв) и ти дават минути и МБ според плана, който е имала при първоначалното закупуване! Остатъка ако не се изразходи до 20-25 дни( зависи от програмата на картата)гори! Удължава се с година на всяко презареждане. Такива са ми спомените, трябва да видя документите за моята предплатена карта.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2020-08-10, 14:38:51)BGDropche написа:  Само мобилен, от споделения нет да се изхарчи мах 10GB на месец

За да не спама ще те препратя направо в същата тема преди една година.


https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1557396

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1557533

Все още има хора където не вярват че имам такова потребление

Потребление от 15/07 до 10/08 https://imgur.com/a/KgGTvXM


И тогава и сега пак не става ясно как правиш 200-400гб с малко ФБ, Ютуб и Месинджър. Единственото ми обяснение е да имаш на ден по 10-12 часа на телефона. Разбира се това си е твоя работа, но на това му се вика зомби (нищо лично!). Ако е така без да го приемаш като съвет, но комуникирай повече с хора вербално. Наистина нито те окурявам, нито акъл наливам. Просто споделям мнение.
За да не бъде напълно офф съм съгласен, че тази оферта е много добра и никой не трябва да се птказва от нея, АКО я ползва така.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

С жена ми пътуваме доста, често ползваме някой от телефоните за рутер, сваляме филми на лаптопа и тн... И пак не стигаме 30гб месечно общо за двете карти... А вие правите толкова за два дни вкъщи... Не че не е възможно да свалите някой Blu-ray филм или да гледате 4К и да направите такова потребление за няколко часа, но кой прави подобно нещо във вкъщи от мобилния?
П.п Не се заяждам просто ми е интересно що за съществуване водят някой хора.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

(2020-08-11, 07:04:41)i.stojanov написа:  И тогава и сега пак не става ясно как правиш 200-400гб с малко ФБ, Ютуб и Месинджър. Единственото ми обяснение е да имаш на ден по 10-12 часа на телефона. Разбира се това си е твоя работа, но на това му се вика зомби (нищо лично!). Ако е така без да го приемаш като съвет, но комуникирай повече с хора вербално. Наистина нито те окурявам, нито акъл наливам. Просто споделям мнение.
За да не бъде напълно офф съм съгласен, че тази оферта е много добра и никой не трябва да се птказва от нея, АКО я ползва така.

Останал си с грешно впечатление, постоянно съм навън с хора или ако не съм навън си говора по Discord (Програма като Skype)

Големия трафик идва основно от Youtube когато съм навън (6-7часа на ден)
Автоматичните актуализации на приложенията.
По 1-2часа Facebook на ден като клиповете са на Autoplay.
Галерията (Нямам достатъчно място на телефона за всичките снимки и съм направил компа ми като NAS в нас за да имам достъп до всичко)
Най-вече от това че не пускам Wi-Fi и си тегля постоянно някакви работи без да ми пука и така правя големия трафик.

Правя по 3-4 часа екран дневно.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2020-08-12, 07:44:29)BGDropche написа:  Останал си с грешно впечатление, постоянно съм навън с хора или ако не съм навън си говора по Discord (Програма като Skype)

Големия трафик идва основно от Youtube когато съм навън (6-7часа на ден)
Автоматичните актуализации на приложенията.
По 1-2часа Facebook на ден като клиповете са на Autoplay.
Галерията (Нямам достатъчно място на телефона за всичките снимки и съм направил компа ми като NAS в нас за да имам достъп до всичко)
Най-вече от това че не пускам Wi-Fi и си тегля постоянно някакви работи без да ми пука и така правя големия трафик.

Правя по 3-4 часа екран дневно.


Разбирам. А Youtube за музика ли се използва ? Аз сериозно говоря, че трябва да ги оставим тези телефони. На ден така като гледам си по 10ч на телефона през денонощието. Аз лично вече се усещам, че ми се изпържва мозъка, ако прекаля.
Но да не спамим темата.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Да, за музика.

Ще говора другия месец в офис да видя кво ще ми кажат

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Въобще не се занимавай според мен.
Spotify ми харесва повече.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Ако ми кажеш как да мигрирам 10,000 трака плейлист към Spotify ще съм ти благодарен.

Извинявам се за спама, ако имаш решение пиши на лс да не спамим.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Към Spotify не може. В deezer качих mp3ките и подхвъркам от щастие. Лимита е 2000.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

На трети човек за последните 4 месеца помагам да се прехвърли от Виваком към предплатената карта на А1 с 200 минути и 2 000 МБ нет за 10 лв. на месец. Причината е невероятното упорство на Виваком да отказва подновяване на изтекъл договор с неограничени минути и 15 GB нет за 21 лв. на същите условия. Нещо, което от години става без проблем при Теленор и А1.

Имат и други отблъскващи потребителите практики. Например затрудняват все повече активирането на VoLTE на сим картата, за разлика от Теленор, където това става елементарно с едно обаждане до 123.

Виваком изоставаха и в предлагането на разнообразие от модели на Xiaomi, интереса към които постоянно расте в Европа, изкачвайки ги до 2-ро място по продажби в Източна Европа и 3-то в цяла Европа. От два месеца насам се коригираха и успяха да настигнат Теленор в това отношение. Сега позорната титла- "оператора с най-малко модели от Xiaomi" се носи от А1.


Цитирай

И аз отказвам мои познати от Виваком
Тия простотии дето ги изживях последните 2 години с тях ще им косват много повече пари,
отколкото са направили с дребните си тарикатлъци към мен и семейството ми
Скоро изтичат плановете и на жена ми и тъща ми и те ще пътуват най-вероятно към А1
Ясно ми е, че всички имат лоши практики, но Виваком са първенци в това отношение
Предполагам че не им пука за 70-100лв месечно които получаваха от семейството ми и които вече 5 месеца не получават,
защото са голямата работа, но когато тази сума започне да се умножава по допълнителен брой семейства,
които бих посъветвал да стоят далече ще е различно
Цитирай

За хората, разочаровани от анти-потребителското поведение на Виваком има още една алтернатива за прехвърляне, освен предплатената карта на А1 за 10 лв. на месец. Слабо известно е, че Теленор предлага и безсрочен договор:

https://www.telenor.bg/bg/plans/postpaid...ract-plans

Прехвърляте се на този с 12.90 лв.  такса и след един месец може да преминете на "скритите планове", според инфо от магазин на оператора в София. По този начин се заобикаля "забраната" договорена незаконно от всички членове на тройният картел да се предлагат скрити планове при пренос на номер, като така оставят недоволният клиент без право на избор, а за тях си бетонират пазарният дял и приходите.


Цитирай

Този план е без никакъв нет, ако не съм пропуснал да забележа.
Цитирай

^ Идеята е да се прехвърли номера и да се ползва само един месец, за да имат формално основание в магазина да ти предложат "скритите планове". В противен случай подписваш за 2 години на стандартните планове от каталога, които са със безумни условия. Все ще се избута този един месец. А и винаги във вторият слот на смартфона може да се сложи една предплатена карта за нет, например на Виваком с 6 000 МБ за 8 лв. Или да се добави пакет нет от приложението на Теленор, някой абонат може да каже какви са офертите за това.


Цитирай

А ако не предложат скрити планове след месец?

Sony Z5 Compact.
Цитирай

Отказваш се. Нали е безсрочен.

1916 
Цитирай

И аз съм на път да изчезна безследно от вивата, понеже договорите на 4 абоната, приключват скоро, а съм 10000% сигурен, какво НИЩО ще предложат, и дори звучат банално. Замислям се за ваучеровата система на А1 (само докато го написах А1 и ми се доповръща от тях, че те какъв филм са.. от почти началото бях 13г. с тях, а сега само цифрите на мобилния ми номер, останаха като спомен) . Дали покрай нова година ще се появят адекватни, конкурентни оферти.....

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Плановете Тотал+ на Теленор са безкръвна гилотина. С тях оставате тотално без пари и интернет. Отровното трио е вдигнало цените uberall. За бога братя не им се връзвайте на безумията.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Имаме към теленор тарифа 38лв за 20гига и неограничени разговори. На мен ли ми се вижда, че тези 20гига са като 15гига на вивата или ми се струва само, че лъжат с трафика... че и за 38лв..бах таз такса... за нищо

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Аз пък съм с 30лв такса към теленор с 40гб интернет и неограничени разговори. Отделно имам и две безплатни услуги от сорта на hbo go и тн. Ползвам нонстоп 4г и никога не ми свършва този интернет.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

И как все казват.. Не може на по-ниска, а виждаме, че и други имат оферти за по-ниска такса с по-добри условия....

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

(2020-08-20, 14:36:31)niksanvn написа:  И как все казват.. Не може на по-ниска, а виждаме, че и други имат оферти за по-ниска такса с по-добри условия....

На другите абонати плановете им за преподписване са си за тях, твоите са си за твоята сим карта. Принципно и при трите оператора си има политика за постепенно увеличаване на таксите с всеки нов договор и поне при виваком всеки магазин има таргет за бройка предподписани договори с т.н. downgrade на размера на таксата. И ако се надхвърли лошо за работещите там. Затова никой и не ти предлага промоционални условия с по-ниска такса и те отказват със стандартни условия въпреки ниската такса.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Колеги, след Първа част от моят обзор на най-добрите оферти за мобилен нет, които можете да използвате със слагането на сим карта за нет във вторият слот на вашият смартфон ( Можете да видите подробно тук), сега ще премина към разглеждане на скритите камъни в предложенията.

А1- след първите 6 месеца таксата нараства от 20 лв. на 23 лв. След изчерпването на включените МБ скороста се ограничава на мизерните 64 к. Най-лошото нещо е метода на отчитане- на интервали от по 100 KB. Така той ще свърши много по-бързо.

Теленор- След изчерпването на включените МБ скороста се ограничава на 64к. Метода на отчитане е на интервали по 1 KB, което е добре. Сравнително най-слабо покритие извън населените места.

Виваком- Метод на отчитане- на интервали по 1 KB. Единствено при тях след изчерпване на МБ на максимална скорост, тя се ограничава на 256 к, а не на 64к, както при другите два. Необходимост всеки месец да изпращате безплатен смс на 1875 с текст STOP, за да не ви таксува допълнителни пакети за 3 лв., след които скороста се ограничава на 64 к.


Цитирай

Понеже по-назад бяхте писали за предплатени карти за 10 лв., които взимат част от парите и срещу тях се получават мегабайти и минути, възможно ли е да се вземе такава директно, без да се прехвърля карта с месечна такса на такава? Т.е., ако иска нов потребител, да отиде и да си вземе такава предплатена.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)