Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2020-10-25, 13:13:27)svetofar написа:  От доста време съм прехвърлил моб.номер към булсатком войс,0.90 лв.400 мин.на месец.
На андроид смартфон карта 6 лв.месец само нет и смс-и,месенджърите за разговори работят много добре и на 64kbps.Има и евро роуминг,около 1400 mb без доплащане.
https://www.telenor.bg/bg/private/mobile...0-termless

Поздравления за поста!! Аз бях платил за тест 10.8 лв. на Булсатком за цяла година точно на тази тарифа- 400 минути на месец. Ще мина през някой техен офис да я подновя.

Иначе като оферта за нет най-добре е предплатена карта, продавана от търговци на едро. В olx и базар.бг има обяви, ето и цените. Много по-изгодно, отколкото на двегодишен договор:

А1 мобилен нет 6 000 МБ, 14 дни- 6 лв.
А1 мобилен нет 15 000 МБ, 30 дни- 9 лв.
А1 мобилен нет 30 000 МБ, 30 дни- 15 лв.
А1 мобилен нет 50 000 МБ, 30 дни- 23 лв.
Теленор мобилен нет 15 000 МБ, 30 дни- 10 лв.
Теленор мобилен нет 30 000 МБ, 30 дни- 17 лв.

Приложението за разговори Булсатком Войс може да изтеглите оттук: https://apkpure.com/bulsatcom-voice/com....ndroid.app


Цитирай
Аксесоари

Къде ги видяхте тези оферти по 0.90лв на месец? Аз като им разгледах сайта най-евтината тарифа е 9лв на месец за 400мин.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Днес реших да влезна в профила си в Myvivacom и да разцъкам малко. В "Специални оферти" пак излизат гореспоменатите безсмислени оферти. Обаче като вляза в "устройства" и си избера някое устройство и кликна "преподписване", цените се променят и в момента пак ми дава възможност да преподпиша на същия план - Смарт М+ с неогр. минути и 15 гб нет за 20.99 лв.

Може ли някой да провери дали и при него е така? Чудя се дали е бъг или просто те принуждаватнда си купиш устройство, за да имаш достъп до по-добри предложения.
[Изображение: 664e3cd58b160c55b25cf0d1cbb7c86d.jpg]
Цитирай

(2020-10-25, 15:20:34)roni952 написа:  Къде ги видяхте тези оферти по 0.90лв на месец? Аз като им разгледах сайта най-евтината тарифа е 9лв на месец за 400мин.

Отивате в техен офис, казвате че имате приложението Булсатком Войс инсталирано и искате да заплатите 0.90 лв. за 400 минути. Може да се наложи да платите за една година напред- 10.80 лв. Дават ви един бон с име и парола за приложението и сте готов  Storstark


Цитирай

(2020-10-25, 15:22:33)gurcayy написа:  Днес реших да влезна в профила си в Myvivacom и да разцъкам малко. Чудя се дали е бъг или просто те принуждават да си купиш устройство, за да имаш достъп до по-добри предложения.

Не е бъг. Отскоро това е целенасочена политика на Виваком да прецакват потребителите. Прецакват ви два пъти- като си купите телефон от тях, те печелят от търговската надценка, а вие сте прецакан, защото може да го намерите по-евтино в интернет, например от Алиекспрес. И втори път ви цакат, като ви затрудняват максимално да прекратите предсрочно договора. Дължите 3 такси при прекратяване, но ако сте взели телефон, ще платите и неустойка за него и така повечето хора ще търпят, дори и да са недоволни от оператора.

Изключително нагла, монополна и нелоялна практика, но за съжаление не очаквам държавните органи да се намесят в защита на потребителите, както би станало в други европейски страни.


Цитирай

Не знам колко отскоро, но връщането отстъпки за закупено устройство при прекратяване на договор е имало при всички оператори от години.

Разбирам, че си подкарал лична война с Виваком. И аз не съм влюбен в тях, но съм принуден да ползвам услугите на някой от тристранния олигопол.

Лично мен, условията със закупуването на устройство (например редми 9а е 1 лв), ме удовлетворяват напълно с оглед на смехотворните условия напоследък. Все пак ми дават възможност да преподпиша на същите условия отпреди 2 години.
Цитирай

(2020-10-25, 17:32:16)gurcayy написа:  Не знам колко отскоро, но връщането отстъпки за закупено устройство при прекратяване на договор е имало при всички оператори от години.

Разбира се. Новото при Виваком е, че те принуждават да купиш телефон от тях, ако искаш да ти предложат от скритите планове с по-добри условия. Това досега го нямаше и е явна анти-потребителска практика.

Аз никога не купувам телефон от оператор, защото винаги го намирам много по изгодно в интернет/ Алиекспрес.

Иначе войната е на всички нас, потребителите срещу целият троен картел, който ни извива ръцете с едни от най-лошите условия в цяла Европа. Ако прегледате последните 10 страници от темата, ще видите че има и други недоволни потребители на Виваком, напуснали в последните месеци заради абсурдните предложения и подигравки от оператора към лоялните му клиенти.


Цитирай

@gurcayy Колега на какъв план си в момента, защото аз гледах при мен за закупуване на устройство и този за 20.99лв го няма като избор.
П.С. В момента съм на Smart M+ аз с 12GB и неогр. минути за 19.99лв и ми предложиха вчера последно за 23.99лв 20GB и неогр. минути + Huawei GT2 Pro часовника за 400лв. В този ред на мисли някой намира ли GT2 Pro-то в сайта им, защото аз си избодох очите да търся и не го намирам, а на място казаха, че го предлагат и бях много учуден Smile
П.С.2 В "оферти за мен" няма абосюлтно нищо интересно, даже май става по-зле.
П.С.3 Намерих бележка от преди месец, когато са ми предложили на място 12GB нет за 23.99лв и 14GB нет за 25.99лв. Тогава казаха, че промоцията е валидна до края на септември и по-добро едва ли ще има, та не им се връзвайте на глупостите, а гледайте всичко няколко пъти и то най-вече в сайта Smile
ЕДИТ: Намерих го. Като отидеш на устройство е трябвало да избереш "преподписване на план", а не "нова услуга" и това ми е убягнало. Излизат ми две оферти Smart M+. Едната е за 20.99лв с 15 GB нет, която досега не са ми предлагали в офис НИКОГА, а другата ми я предложиха онзи ден за 23.99лв 20GB нет и негр. минути. Пределно ясно им казах, че оферта от 5 GB нет нагоре и неогр. минути ме устройва и искам възможно най-ниска такса с тези условия, но явно си мислят, че могат да ме набутат Smile
Цитирай

Аз ползвам 2 стари карти Call-Yo в алармени системи . Удобни са , защото ги зареждах веднъж на 11 месеца с 10 лв , за да са активни и ми "звънят" при проблем .
От другия месец обаче ще преминат на VIVACOM Free и не ми стана ясно на колко време трябва да се зарежда , за да може да прави изходящи обаждания картата .
Цитирай

(2020-10-26, 12:54:38)niksapz написа:  В момента съм на Smart M+ аз с 12GB и неогр. минути за 19.99лв и ми предложиха вчера последно за 23.99лв 20GB и неогр. минути

Между тези 2 плана има още един с 15GB Net, който е за 21,50лв на месец. Него явно не ти предлагат.
Цитирай

Ами сутринта се появи часовникът Huawei GT2 Pro (само сиви има) в сайта за 400лв и го поръчах с плана 21лв с 15GB нет и неогр. минути с куриер, та при мен сагата приключи... за 2 години Smile
Цитирай

Честито! С радост да си го ползваш!
Слуд 1-2 дни напиши как се усеща спрямо GT2 и струва ли си разликата от 150лв
Цитирай

(2020-10-25, 18:50:37)milenvn написа:  Разбира се. Новото при Виваком е, че те принуждават да купиш телефон от тях, ако искаш да ти предложат от скритите планове с по-добри условия. Това досега го нямаше и е явна анти-потребителска практика.

Малко ме шокира това - тоя оператор толкова го хвалеха докато се изсипваха, приемам, че в по-голяма степен, но не и на 100%, заслужени *айна по А1, а то какво стана - размениха си местата кой какво заслужава.
Цитирай

(2020-10-27, 14:18:55)fifth_root написа:  докато се изсипваха, приемам, че в по-голяма степен, но не и на 100%, заслужени *айна по А1, а то какво стана - размениха си местата кой какво заслужава.

Може ли малко превод на горното, че не можах да разбера за какво става въпрос.

Цитирай

@solo5 Благодаря, ама той ще е за подарък за приятелката, че си го хареса, а и GT2 нямаме вкъщи, но все пак ще драсна 2-3 реда като го използва малко Smile
Цитирай

(2020-10-27, 14:21:45)gurcayy написа:  Може ли малко превод на горното, че не можах да разбера за какво става въпрос.


Следи пунктуацията. Wink
Цитирай

(2020-10-27, 14:39:46)niksapz написа:  @solo5 Благодаря, ама той ще е за подарък за приятелката, че си го хареса, а и GT2 нямаме вкъщи, но все пак ще драсна 2-3 реда като го използва малко Smile

GT2 Pro не е ли мъжки модел?
Аз доколкото разбрах разликата е само в материалите на корпуса,
а софта и хардуера си е същия като на GT2
Цитирай

Еми и аз мисля, че е мъжки, ама тя си го хареса. Гледахме го в магазина и каза идеален е, купувай го и те така Smile Да не разводняваме повече темата. Като съвет отново гледайте хубаво навсякъде къде какво ви се предлага, защото във всеки офис се опитват да пробутат най-високия план Smile
Цитирай

Договорът ми към Виваком изтича в началото на декември. Не желая да продължавам да им пълня и аз "кошницата", затова имам въпроси...
Мога ли да премина на тези разговори към Булсатком Воис - 10.80 лв. на година за 400 мин. на месец? Инсталирах си приложението вече, но какво да направя след това? Иска име и парола...дали в офис на Булсатком ще мога да ги получа, след заплащане на тези 10.80 лв.?
А относно мобилния интернет...предплатена карта от А1 ли трябва да закупя? От къде? Как става активирането? 
Мога ли да запазя мобилният си номер?
Не знам, дали правилно си зададох въпросите, ама се надявам да ми разясните нещата...  Blush

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

Тези дни получих смс от Вивата, с който ме уведомяват, че договорът ми изтича в началото на месец декември и след което ще отпаднат промоционалните условия и ще се прилагат стандартните условия по договор. Това е. Никави оферти за подновяване на договора, нищо.

 
Цитирай

Теленор - каквото е на сайта в профила Ви.
Виваком - да прехвърля един номер от Теленор към Вас (аз съм клиент от години). Гусжата - кот пиши в каталога - това е. Викам ѝ - категорична ли сте ? А тя - абсолютно.
Аййдеее лека нощ довиждане Smile
От къде им дойде тая сила не мога да си обясня, но ако така спят по-добре - живи и здрави да са Smile

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Имат негласно споразумение и вече при прехвърляне няма преференциални условия. Един вид спряха да си крадат клиенти.
Цитирай

(2020-10-27, 18:45:25)Severna написа:  Договорът ми към Виваком изтича в началото на декември. Не желая да продължавам да им пълня и аз "кошницата", затова имам въпроси...
Мога ли да премина на тези разговори към Булсатком Воис - 10.80 лв. на година за 400 мин. на месец? Инсталирах си приложението вече, но какво да направя след това? Иска име и парола...дали в офис на Булсатком ще мога да ги получа, след заплащане на тези 10.80 лв.?
А относно мобилния интернет...предплатена карта от А1 ли трябва да закупя? От къде? Как става активирането? 
Мога ли да запазя мобилният си номер?
Не знам, дали правилно си зададох въпросите, ама се надявам да ми разясните нещата...  Blush

Име и парола за приложението Булсатком Войс- от офис на Булсат след заплащане на 10.80 лв. за една година по 400 минути на месец. Номера си запазвате, като го пренасяте на предплатена карта в А1 след изтичане на настоящият ви договор. В офиса на А1 могат да ви излъжат, че "нямат сим карти за предплатени"- не се връзвайте и извикайте управителя. Кажете му, че ще пуснете жалби до А1 и КРС с включено неговото име. Изведнъж магически ще ви свършат работа Smile


Цитирай

(2020-10-27, 21:30:16)milenvn написа:  Име и парола за приложението Булсатком Войс- от офис на Булсат след заплащане на 10.80 лв. за една година по 400 минути на месец. Номера си запазвате, като го пренасяте на предплатена карта в А1 след изтичане на настоящият ви договор. В офиса на А1 могат да ви излъжат, че "нямат сим карти за предплатени"- не се връзвайте и извикайте управителя. Кажете му, че ще пуснете жалби до А1 и КРС с включено неговото име. Изведнъж магически ще ви свършат работа Smile
Предплатената карта с моя номер е само за мобилен интернет, нали? Ако е за месец...след изтичането му, как презареждам отново? В офис на А1?
Нещо не мога все още да схвана...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

Не виждам какво трудно има. На предплатената карта си имате както интернет, така и минути. Булсатком ви е допълнително, ако говорите повече. Зареждате в офис на А1 или в някой търговски обект. В София има верига денонощни кафе-магазини за алкохол и цигари, които са във всеки квартал и аз зареждам при тях. Изключително бързо става, получавате веднага смс с бонусите и избягвате облъчването на което ви подлагат по офисите.

Разгледайте таб "Условия", за да видите офертите на А1 за презареждане на предплатена карта: https://www.a1.bg/a1-predaid-comfort-max


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)