Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

ПетДжито на Виваком не се активира автоматично на телефон, който не е закупен от тях, нали? Доколкото четох на страницата им, съществуващите клиенти ще получат смс за инфо, че услугата е активна.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2020-10-31, 14:16:46)kefaes6efa написа:  ПетДжито на Виваком не се активира автоматично на телефон, който не е закупен от тях, нали? Доколкото четох на страницата им, съществуващите клиенти ще получат смс за инфо, че услугата е активна.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Няма значение от къде е закупен П40 про настройката му в модема ще дойде след определен ъпдейт и ще достъпи 5г мрежата им. Както и всеки друг телефон разбутан (с руут) да хване 5г мрежата с DSS.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Средата на ноември изтича договор на Теленор. До вчера имаше предложение. Днес го няма. Дали ще го активират или се прецакахме и ще останем със стандартните планове ?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Днес е първият ден от новият месец и най-вероятно имат нови промоции.
Изчакай 1-2 дни и ако не се появи можеш да се свържеш с тях да попиташ
Най-вероятно последното предложение ще ти е валидно
Цитирай

Благодаря! Ще пиша!

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2020-11-01, 10:19:36)solo5 написа:  Днес е първият ден от новият месец и най-вероятно имат нови промоции.
Изчакай 1-2 дни и ако не се появи можеш да се свържеш с тях да попиташ
Най-вероятно последното предложение ще ти е валидно

Нищо ново няма и няма и да има , цяла година карат на почти едни и същи оферти.За коледа ще има колкото миналата коледа имаше нещо което да си заслужава. Bu

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Онзи ден ми звъняха (вивата) на основния ми номер... Понеже не можех да вдигна... започнаха да звънят на предплатената Ми карта, която е отново в телефона (двусимов). Отново не вдигнах... Започнаха пак да досаждат на основната и не издържах... вдигнах с бесен тон.. и казах, Не е удобно да говоря, не съм в страната... (демек не ме занимавайте)... а те : Имаме специални условия за Вас, кога ще се върнете?
Брееей тези ще ми държат сметка, дори да се връщам... Та... изненадах се защото, бяха ми пратили НЕЛЕПИ оферти на email преди месец някъде, Но не ги отразих... после ходих в офис да си плащам, там веднага ме започнаха с... бля бля... "порязах" ги, отново... Но договора ми влезе в последния месец. Онази по телефона ми каза, веднага отидете в офис за да ви направят офертата. Аз естествено съм послушен и ще отида с една "баля" евраци, че да си купя 8-10 телефона ОТ ТЯХ, да направя 3 - 5 НЕПОТРЕБНИ договора Към Тях... и да взема от "безплатните" таблети, телевизори, джаджи, като им ги НАПЛАТЯ за целия срок на безплатния Договор....
Долни педе..... раси!!! Дали някой има идея, как да се "изгавря" с тях, както те с нас... понеже за мен те са МИНАЛО!
п. п. Между другото... намалили са ми интернета в роуминг от 8 или 9 000 на 6700мб. ... пе... дали

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Че са неприятни всичките - такива са, ама това последното мнение е малко оувър.
Явно си над нещата, ама и те не са ти длъжни. Ако мине - мине.. Няма смисъл да се чудиш как да ги прецакваш. Просто си гледай кефа Wink

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Плюс това хората са на работа и си изпълняват задълженията. Никога не съм разбирал такова просташко поведение, като на Никсънвн, спрямо обслужващия персонал. Ми пич, инструкциите може да са им да звънят на всички номера, които има клиента, примерно? Сега, ако служителите не се държат адекватно е друга работа, ама чак пък толкова да се пенявиш, че са ти звъняли... Разберете, че хората на "първа линия" така да го кажа, нямат никаква вина по отношение на политиката на компанията или услугите, които компанията предлага, не само при телекомите, ами навсякъде. Предполагам, че повечето хора го осъзнават, въпреки това продължават да се отяждат на служителите относно нещо свързано с компанията, в която работят.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Специално във Виваком персонала има голяма вина за реномето на компанията
Със сигурност посоката е зададена от търговската политика, но всички сме виждали арогантото им поведение
както и одумките които си позволяват за клиент, когато си тръгне без да им е играл по свирката
Цитирай

Да направя "малко" уточнение за отношението ми към тях... Отивам да си подновявам договора (аз не мрънкам, каквото ми предложат, ако харесам.. подписвам.. никой не ми е длъжен).. та договаряме новите условия по договора, мацката заявява желанието на клиента за конкретните неща... "стиснали" сме си ръцете и за крайната цена.... а в мига в който разпечатва листите, защо ли да не подходи "тактично" в нейна полза... да ми "набута" неща, които не сме договаряли, а от там и крайната цена от 27лв... да стане 33лв. Естествено, след договорена оферта, очаква се да бъде разпечатана такава и подписана (или трябва да ходя с адвоката си в офиса), но мацката добавила още неща, като УМИШЛЕНО очертава ДОГОВОРЕНИТЕ неща от офертата, а ПРОПУСКА добавките, които вдигат таксата (при вече заявена, уточнена крайна такса). За мен това са тарикатлъци... и би следвало да е подсъдимо подобно нещо. За това не ми казвайте, че не са ми били длъжни....
п. п.
АААААА и след подаване на жалби към тях.... "шефовете" им, които уж решават "съдбите" на хората за следващитр 24месеца, ми заявяват... Ами съжаляваме, че това се е случило в наш офис от наш служител, Но ще Ви КОМПЕНСИРАМЕ (забележете) ЕДНОКРАТНО с 5лв
хахахахаххахаха да ревеш ли... да ги псуваш ли...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

(2020-11-01, 20:26:25)niksanvn написа:  Да направя "малко" уточнение за отношението ми към тях... Отивам да си подновявам договора (аз не мрънкам, каквото ми предложат, ако харесам.. подписвам.. никой не ми е длъжен).. та договаряме новите условия по договора, мацката заявява желанието на клиента за конкретните неща... "стиснали" сме си ръцете и за крайната цена.... а в мига в който разпечатва листите, защо ли да не подходи "тактично" в нейна полза... да ми "набута" неща, които не сме договаряли, а от там и крайната цена от 27лв... да стане 33лв. Естествено, след договорена оферта, очаква се да бъде разпечатана такава и подписана (или трябва да ходя с адвоката си в офиса), но мацката добавила още неща, като УМИШЛЕНО очертава ДОГОВОРЕНИТЕ неща от офертата, а ПРОПУСКА добавките, които вдигат таксата (при вече заявена, уточнена крайна такса). За мен това са тарикатлъци... и би следвало да е подсъдимо подобно нещо. За това не ми казвайте, че не са ми били длъжни....
п. п.
АААААА и след подаване на жалби към тях.... "шефовете" им, които уж решават "съдбите" на хората за следващитр 24месеца, ми заявяват... Ами съжаляваме, че това се е случило в наш офис от наш служител, Но ще Ви КОМПЕНСИРАМЕ (забележете) ЕДНОКРАТНО с 5лв
хахахахаххахаха да ревеш ли... да ги псуваш ли...

Нямаш ли законов период, в който можеш да откажеш договора? Ако все пак се правят на луди, като наближи датата на изтичане им припомни защо ги напускаш - аз това направих преди години в подобна ситуация и ми намалиха последните две такси на 50%, с което общо взето ми върнаха парите, които взеха мизерно за периода от две години. Пък и защо си го подписал, ако си видял навреме - трябвало е да я отрежеш, за да си знае, че тия номера се забелязват.
Цитирай

Естествено, че не съм видял навреме. От 2008 съм при тях и винаги е било... договорка в офиса, разпечатка на договора и подписване.. Всичко точно, но тази "кифла" решила да прави ку... ски номера, да вмъкне неща в момента на разпечатването... Установих го на 2ри месец, понеже винаги в първият има Уж изравнявания. Пуснал съм където, каквото трябва...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

(2020-11-04, 18:15:32)fifth_root написа:   Пък и защо си го подписал, ако си видял навреме - трябвало е да я отрежеш, за да си знае, че тия номера се забелязват.
Лошото е че е се подписваш и тогава ти разпечатват договора. Това са им колхозните номера.
Цитирай

Затова занапред само онлайн - тогава имаш поне 2 седмици законово да откажеш. Или не се подписва нищо преди да си го разгледал, ама че ще те чакат 10-20-30 мин. - твое право.
Цитирай

(2020-11-04, 18:45:56)anatol06 написа:  Лошото е че е се подписваш и тогава ти разпечатват договора. Това са им колхозните номера.


Глупости - досега винаги като съм преподписвал, първо ми принтират договора, чета това което ме интересува и после подписвам чак.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Точно!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

При Мтел е това с подписването преди да ти го разпечатат. На един електронен пад се подписваш и в този момент не виждаш на екрана какво пише. Но пък можеш да си го погледнеш веднага след това и да се откажеш, също имаш в право в рамките на 2 седмици да разтрогнеш договора.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

А не можеш ли да откажеш да се подпишеш на електронният пад?
Подписваш се на хартиеното копие и след това да си сканират договора
Когато се подписваш на електронният пад ти не знаеш върху кой договор ти слагат подписа
Цитирай

(2020-11-05, 00:02:27)android_97 написа:  Глупости - досега винаги като съм преподписвал, първо ми принтират договора, чета това което ме интересува и после подписвам чак.

То това правило важи за всички договори, първо се чете, после се подписва евентуално. Иначе подпишеш ли се то законово си съгласен със всичко в договора, после се обвинява в лъжа, а то просто не сте прочели какво подписвате.
Цитирай

Да, но повечето хора директно удрят подпис, после оператора бил лош, служителя бил виновен и т.н. Ами не, сами са си виновни като подписват без да знаят какво, защото нямат 5 мин да отделят за прочит. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Това е така, но в случая те вече са договорили условията и е оставал само подписа. Това е ... номер, за който клиента няма вина!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

При A1 (докато все още бяха M-Tel) ти "диктуват" условията, след което се подписваш на пад и тогава ти разпечатват на хартиен носител.
При Vivacom първо ти разпечатват договора, дават ти го да си прочетеш условията и чак като се съгласиш - тогава подписваш.
При Telenor не ги разпечатват първо, а дават на монитор да ги прочетеш, след което, ако си съгласен се подписваш и тогава го разпечатват на хартиен носител.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Мен пък няма как някой да ме накара да повярвам, че сте се договорили за едно и служителя е "вмъкнал" нещо аахахах, ама вие вярвате ли си като ги пишете тези неща? Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Поне да се каже какво е вмъкнал, да не е някоя дигитална услуга безплатно за първите няколко месеца...

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 8 гост(и)