Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Благодаря на @DoryanY и @NaniG за информацията! Със S10 на А1 след рестарт на телефона се оказа с VoLTE. Няма икона в щората, но го има в настройките и е включено по подразбиране.
Цитирай
Аксесоари

(2020-11-19, 07:10:51)tsvetan24 написа:  Благодаря на @DoryanY и @NaniG за информацията! Със S10 на А1 след рестарт на телефона се оказа с VoLTE. Няма икона в щората, но го има в настройките и е включено по подразбиране.
Това, че се е появило в менюто е от последния ъпдейт в началото на месеца. За да работи услугата трябва да се появи и иконата горе до сигнала. На S10 вероятно ще стане скоро. По принцип цялата S10 серия вече и е разрешено да ползва volte за А1.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Ясно. Благодаря за разяснението!
Цитирай

А1 ще пусне специални 5G планове в началото на 2021 г.

http://nixanbal.com/a1-shte-pusne-spetsi...-na-2021-g

 
Цитирай

Ситуацията ми е следната: имам служебна карта която е на някакъв роуминг план който не мога да променя. Но ми се случва от време на време да ходя на частно пътуване до околните държави. Та си търся вариант да ползвам нет и да не плащам всеки месец за него (не ходя всеки месец). Телефона ми поддържа 2 сим карти.
Моля за съвет.
Ето вариантите които открих (да вземем за пример Турция):

1. БГ оператори
БГ операторите все още тарифят яко за роуминг в страни които са извън ЕС. Нека да вземем за пример Турция (че по-близо).
Там използването на интернет е нещо като 5 лв на мегабайт ...
Единствения разумен вариант са т.н. дневни руминг пакети които предлагат повечето оператори. Но за жалост те (мисля) че са разрешени за добавяне само към абонаментни планове. Т.е. ако искам такова нещо трябва да плащам (примерно) 13 лв/месец за този който клати гората в месеците които не пътувам.
2. https://surfroam.com/
Изтръсквам се 20 евра за есим и след това плащам по 1 евроцент на мб. Прилична цена.
3. местни карти
Всички турски оператори предлагат местни симки. Ама трябва да ходя да ги регистрирам с паспорт, да дам нещо като 20-на лева и важат само за 90 дни. Т.е. трябва всеки път да ходя да търся офис на оператор и да се разправям с това. Не си струва за кратки еднодневни пътувания. Може би за почивки по над седмица да е ок.

Засега клоня към #2 ама ми се искаше да избера българското Wink
Така че ако знаете други варианти казвайте.
Цитирай

(2020-11-24, 15:33:55)georgekodinov написа:  Ситуацията ми е следната: имам служебна карта която е на някакъв роуминг план който не мога да променя. Но ми се случва от време на време да ходя на частно пътуване до околните държави. Та си търся вариант да ползвам нет и да не плащам всеки месец за него (не ходя всеки месец). Телефона ми поддържа 2 сим карти.
Моля за съвет.
Ето вариантите които открих (да вземем за пример Турция):

1. БГ оператори
БГ операторите все още тарифят яко за роуминг в страни които са извън ЕС. Нека да вземем за пример Турция (че по-близо).
Там използването на интернет е нещо като 5 лв на мегабайт ...
Единствения разумен вариант са т.н. дневни руминг пакети които предлагат повечето оператори. Но за жалост те (мисля) че са разрешени за добавяне само към абонаментни планове. Т.е. ако искам такова нещо трябва да плащам (примерно) 13 лв/месец за този който клати гората в месеците които не пътувам.
2. https://surfroam.com/
Изтръсквам се 20 евра за есим и след това плащам по 1 евроцент на мб. Прилична цена.
3. местни карти
Всички турски оператори предлагат местни симки. Ама трябва да ходя да ги регистрирам с паспорт, да дам нещо като 20-на лева и важат само за 90 дни. Т.е. трябва всеки път да ходя да търся офис на оператор и да се разправям с това. Не си струва за кратки еднодневни пътувания. Може би за почивки по над седмица да е ок.

Засега клоня към #2 ама ми се искаше да избера българското Wink
Така че ако знаете други варианти казвайте.
Това което съм ползвал и съм доволен е на А1 дневния пакет (о трябва да си на абонаментен план).
https://www.a1.bg/travel
плащаш 2,99 на ден по 200 минути/ SMS и 200 МБ напълно достатъчни за ден в Турция , след което можеш да деактивираш пакета и готово . И доколкото знам дори и да е активиран ако не ползваш роуминг няма да платиш 2,99 , но ако си в пограничен регион и 1 МБ да консумираш ако се вържеш по грешка на някой оператор плащаш 2,99 .
Виваком и Теленор цакат яко при оранжевите е 5,90 на ден за Турция

SiemensM50->SiemensCX65->SonyJ70->SET230->SEW880->SEW200->SonyTipo->SonyM2->Huaweip9lite ->Honor8X-> Redmi Note 9 Pro



Цитирай

Нещо се бъркате... цена на 1mb беше 25лв За Турция, но я намалиха на 15лв/mb.
За техни карти (Турска), ако нямаш Турски парпост, цената е 150лири (около 50лв) за 15 или 20gb мисля беше, като след това Можеш да зареждаш с ваучери, които са по-евтини, Но трябва да се случи, мисля беше До 50тия ден, за да продължи активния период. Приключи ли една карта с твой паспорт, мисля Втора няма да ти дадат. Има някаква простотия 1 карта, активна 60 дни на твое име и ПОМНИ IMEI на телефона ти.... Чувал съм, че хората си взимат евтини телефони, за да сложат картата, да го ползват за Hotspot, а после друг телефон... И аз се "ебавах" доста време, как да имам нет...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

(2020-11-24, 18:16:54)androidcho0 написа:  Това което съм ползвал и съм доволен е на А1 дневния пакет (о трябва да си на абонаментен план).
https://www.a1.bg/travel
плащаш 2,99 на ден по 200 минути/ SMS и 200 МБ напълно достатъчни за ден в Турция , след което можеш да деактивираш пакета и готово . И доколкото знам дори и да е активиран ако не ползваш роуминг няма да платиш 2,99 , но ако си в пограничен регион и 1 МБ да консумираш ако се вържеш по грешка на някой оператор плащаш 2,99 .
Виваком и Теленор цакат яко при оранжевите е 5,90 на ден за Турция


Теленор нямат пакет за Турция (или до преди 3 месеца нямаха). На Виваком е 5.99 но имаш 500 МБ. Wink
Цитирай

за триене
Цитирай

Сигурно съм пропуснал някакво инфо от А1, но при презареждане на ваучер от 10лв и удържани от тях 6лв
ми предоставиха 400 нац.минути и 8000MB Нет, което е двойно на обявените. По време на предното затваряне даваха двойни бонуси, явно пак е така...
Цитирай

Да, пропуснал си. В началото на месеца пращаха SMS-и.
(2020-11-05, 18:10:19)tsvetan24 написа:  Нова промоция за предплатените карти на А1 с пакет А1, който струва 6 лева: При презареждане с 10 и повече лева получавате 400 национални минути и 8000MB валидни 20 дни.
Офертата е валидна до 31.01.2021г.
Някакво развитие с VoLTE при А1 има ли?
Цитирай

(2020-11-26, 14:44:15)tsvetan24 написа:  Да, пропуснал си. В началото на месеца пращаха SMS-и.
Някакво развитие с VoLTE при А1 има ли?

Засега S10+ останалите чакат.... За моделите чакащи и поддръжка на 5г вероятно покрай нея ще активират и волте. Даже един от чакащите модели Mi10t lite има и профил на А1 за България и не ги знам защо чакат. Има и вероятност те да знаят де. Smile

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Какво мислите за тази оферта от Теленор? [Изображение: 6551bc124230a64e08a5b588239c6180.jpg]

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
Цитирай

Скъпичко е, поне аз не бих дал толкова! Ако не ползвал толкова минути и нет - не ти трябва.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2020-11-26, 21:58:39)vihrens написа:  Какво мислите за тази оферта от Теленор? [Изображение: 6551bc124230a64e08a5b588239c6180.jpg]

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk

Пак започнаха с старите номера промоциите да важат само част от 24м договор , за 18 лв получавах 15гб  преди две години успяха да ме изнудят за 21лв и 10 гб интернет . Сега се опитват да пробутат 28лв за 15 гб , но няма да им се получи.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

И аз имам същата оферта. Блазни ме това, че така или иначе плащам Диема спорт - 9лв, които ще спестя за 12м. И все пак може мааалко по-евтино според мен.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Дефакто получавам 30гб нет за 28лв.за целия срок ма договора.Има ли уловка някъде ? Сега съм на 21лв. с 8гб +8 за 12м.но свършват .

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не е чак евтина, но ако ти трябват толкова мегабайти нет е прилична оферта. На фона на другите оператори е много добро предложение.
Цитирай

Vivacom обяви, че в първата седмица на декември ще предлага промоционални цени за избрани устройства на Xiaomi. Списъкът включва не само смартфони, а и свързани продукти за дома и носими технологии.

http://nixanbal.com/do-150-lv-otstapka-z...na-vivacom

 
Цитирай

То ще е като "черния петък" за всички тарикат-търговци... Намалено до 70% (примерно)... ама на някоя флашка 16гига (че е по-евтина), а на стока от 1000+ около 1% (ако сте готини)... а за всичко друго (някоя заблудена Хубава офертЧИЦа), ще е... съжаляваме, но няма наличност вече (в първите 5 секунди от старта на измамата... ъъъъ... офертата де). Та и с операторите филма ВЕЧЕ е игран... с До 150 000евро... отстъпка... ама, ако сте ми любовница и в друг живот ще се разплатя... Пример : 150лв Отстъпка за целия срок на договора И ако вземеш телвфон от 1400.. 1500+
Да го Ду... хат, скоро ще са "Минало" за мен.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Здравейте , имам едно питане . Ако не ме бърка паметта нали в последните 3 месеца можеше да се преподписва и да се взима телефон ? Договора ми е до 30-ти март 2021 . Преди 2 години на тази дата е преподписан план + устройство . Оператора сега ми казва , че мога да преподпиша , но не и да взема устройство . Нали съм в последните 3 месеца ? По моята логика трябва да съм в тях . от 30-ти март до 28-ми февруари (1 месец) , от 28-ми февруари до 28-ми януари ( още един) и от 28-ми януари до 28-ми декември (още един) . Целият декември ли влиза в тези 3 месеца ? Реално се падат 3 месеца и 1-2 седмици . Малко съм невеж в тези неща . Ако може някой да ми обясни . Иначе в магазина ми казват , че мога да взема ново устройство като преподпиша , но пък в сайтът на Теленор ми излиза , че не мога да си взема ново устройство . Единият ми казва едно а другият друго . Направо се обърках ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

За договорите си решават операторите кога можеш да преподпишеш. В твоя случай 4 месеца преди изтичане на настоящия. Изчакай до началото на януари и преподписвай ако ти харесват условията. Тогава ще имаш право и на телефон.

1916 
Цитирай

Когато до вчера, 30 ноември, Nokia 2.4 е 70 лв.
в Теленор с договор за 31 лв., а днес е 150 лв., + "подарък" някаква блутут колонка... Това са промоции.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

VIVACOM пуска оптичен интернет със скорост до 10 Gbps.

http://nixanbal.com/vivacom-puska-optich...a-dekemvri

 
Цитирай

(2020-12-01, 15:34:14)milss написа:  За договорите си решават операторите кога можеш да преподпишеш. В твоя случай 4 месеца преди изтичане на настоящия. Изчакай до началото на януари и преподписвай ако ти харесват условията. Тогава ще имаш право и на телефон.
Сега видях , че ми се е отворила оферта да предподпиша както и да взема телефон вече . Поръчах най-накрая и очаквам доставката . Явно наистина целият декември съм имал право както е казала служителката в Теленор . Благодаря все пак .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)