Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

На мен също ми се налага да преподпиша на теленор. За сега съм на 21лв 10гб. Някой може ли да сподели скритите планове около 20лв, защото ми изчезнаха в сайта им...
Цитирай
Аксесоари

Днес се случи чудо!
Ходих в офис на Виваком (Плевен) да преподпиша, защото договора ми изтича на 27 декември, и без никакъв проблем, кандърми и въпроси ми направиха договор на същите условия като досега - 18лв за неограничени минути и 6ГБ интернет. Е, набутали са ми Happy Call, но аз го отказах със смс STOP.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2020-12-02, 01:45:07)StAtIsTiKaL написа:  На мен също ми се налага да преподпиша на теленор. За сега съм на 21лв 10гб. Някой може ли да сподели скритите планове около 20лв, защото ми изчезнаха в сайта им...
При мен излизат за 24 лв. 20 ГБ нет + 20 ГБ за трафик пакетите + абонаменти за 12 месеца. За 28 лв. 30 ГБ нет + 20 ГБ за трафик пакети + абонаменти за 12 месеца. И вече за 31 лв. същите условия като за 28 лв., но повече роуминг интернет в ЕС.
В момента съм на такса 25 лв. и се опитах да подновя на 24 лв. с горните условия, защото ме устройват, но системата не ми позволи, като изписа, че планът за 24 лв. не отговаря на условията на Теленор Big Grin и ми препоръчват договора за 31 лв. (Защо ли?) Явно ще трябва да се "карам" по телефон с тях.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

В Бургас тия дни е лудница с А1. Подготвят клетките за 5G и са плъзнали по блоковете. На много места няма обхват и току излезе SMS за неприето повикване. Интернет със символ за 4G зарежда страница по 2 минути. Преди малко получих SMS с уведомление, че следващите седмици ще подобряват мобилната мрежа в Бургас и региона и са възможни кратки затруднения.
Цитирай

Мен Теленор си ме уби въпреки че имам няколко карти там.За последната преподписах 15 кинта неограничени и 1 ГБ нет
Казаха че нямат по добро. Да им на майката..

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Здравейте, нещо не мога вече да се ориентирам в плановете на тия "институции"...
Предложиха ми днес от Теленор 12GB + 12GB за целия период в българия и 12GB в зона 1 (пребивавам поне по 2 пъти за по 1 месец в Гърция) за скромната сума от 25.99, намалени от 31.99. Само не ми стана ясно с ДДС или без ДДС е въпросната оферта, която ми написаха в офиса (забравих да уточня)
В момента съм с коледен 24лв пакет с 10ГБ в България и 6ГБ в чужбина като дългогодишен абонат. Попринцип всеки път отивам с идеята да мина на по-евтин пакет, но обикновено така ги правят, че да не си заслужава 5лв надолу.
Питането ми е към колегите, които имат поглед над пазара на услугите им. Има ли по-смислен план този месец (до края на месеца ми е договорът) и какви са вариантите с плановете месец за месец без обвързване? Има ли някакви адекватни предложения?
Благодаря

SGNote N7000 - Xiaomi Mi2s - Xiaomi Mi4
Цитирай

Вчера и аз преподписах на 25.99 цената е с ддс.
Предишния ми план беше 24.99 с 10гб и на практика получавам с новия план 14гб нет повече(12+12) за 1 левче, затова и преподписах - според мен понижаването на плана след преподписване е мираж, поне що се отнася да е с добри условия.
Ако искаш да ти остане безсрочен след изтичането ще плащаш повече, защото най вероятно в момента си с промоционален план.
Абе гледат как да те прекарат.
При мен тръгнаха от 30.99 и паднаха до 25.99 понеже се дърпах много.
Цитирай

Вчера преподписахмв Теленор на 27.99лв. 30ГБ интернет, 2 трафик пакета по 10ГБ (поне Фейсбук ще спести от тук) и 2 дигитални за 12м. За мен е ок. Така и така плащам Диема екстра. Мога да я шитна сега и през приложението да гледам (въпреки че качеството исезаемо пада....).

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

И аз преподписах вчера . Преди плащах 25.99 за 8 ГБ нет . Сега минах на 31.99 - 30 гб нет , 3 трафик пакета по 20 ГБ всеки , 8300 мб в ЕС , Неограничени национални минути и роуминг в зона ЕС , 300 Минути към зона ЕС. Доволен съм и то доста . Сега ще пестя от фейсбук и тем подобни приложения и ще си имам HBO GO + Diema Extra . Перфектно ! Всичко което ми трябва го имам .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Ако си прехвърля номера на предплатен в  а1, дали след месец ще ми позволи да подпиша договор на някоя скрита оферта. След 2-3 дни ми изтича към вива и се чудя къде мога за около 20-23 лв да взема поне 15 гб/м

Тази предплатената на а1 ultra с всяко зареждане на 30 дни ли ще ми дава по 10гб?
Цитирай

В момента с/у 10лв зареждане ще получаваш
400 нац.минути и 8000 мб валидни 20 дни.
Така ще е го края на извънредното положение,
а след това става 200 нац.минути и 4000 мб
Цитирай

Здравейте,колко в момента е най-евтиния скрит план за телевизия към а1.Имам 50мбт интернет за 6 лв към момента и ще ми стане двойна услуга евентуално.Преди беше 11лв(редовна цена без отстъпка 1лв плащане през приложение)-май са я вдигнали като гледам сайта(и това коледните оферти ли са вече)?Благодаря предварително.
Цитирай

Съфорумчета , моля някой да ми каже какво трябва да направя, за да си продължа договора към Виваком СмартЛ ,
20,99 лв 15ГБ+неогр. минути ?

Днес ходих до офис на Виваком предложиха ми за 22 лв 10ГБ+минути , или 24 лв за 20ГБ+ неорг.минути , бях почти готов да приема 24-те лв. и исках да си взема телефон (Xiaomi note9pro) и служителката ми вика 550лв + смарт гривна , аз и викам не искам никакви гривни а само телефона и че в Технополис той е 420лв, а тя ... стои безмълвна и ми вика ами ако искате друг телефон .... Това е малоумно те си гонят клиентите хем те набълбукват с по-висока такса хем телефона е по-скъп и от магазина на свободно (да не говоря ,че MiBand-a e 50 лв .....)
Честно потресен съм от служителите на Виваком , ходих и при другите два оператора за прехвърляне да видя оферти ... нищо абсолютно нищо ... Не зная как я мислят , това е чиста форма на олигопол, на хората ще им писне и ще започнат да минават на предплатени карти масово и тогава прихода им от абонат ще спадне още !
Моля някой да ми каже дали да се обадя на обслужване на клиента 123 , или директно да ида в магазин и да и поискам текущата ми тарифа ?

SiemensM50->SiemensCX65->SonyJ70->SET230->SEW880->SEW200->SonyTipo->SonyM2->Huaweip9lite ->Honor8X-> Redmi Note 9 Pro



Цитирай

Направи си профил в myvivacom. Обикновено там излизат по-добрите оферти. Но за да ги видиш, трябва да си избереш телефон и да цъкнеш "преподписване на план"
Цитирай

(2020-12-05, 16:09:15)gurcayy написа:  Направи си профил в myvivacom. Обикновено там излизат по-добрите оферти. Но за да ги видиш, трябва да си избереш телефон и да цъкнеш "преподписване на план"

Сетих се че имам регистрация и викам дай да вляза да видя имам ли оферта (договора ми изтича на 16.12).
Виваком са уникални да се чуди човек Коледа ли идва , или 1-и април ....




Прикачени файлове Миниатюри
   

SiemensM50->SiemensCX65->SonyJ70->SET230->SEW880->SEW200->SonyTipo->SonyM2->Huaweip9lite ->Honor8X-> Redmi Note 9 Pro



Цитирай

Трябва да отидеш на устройства и да избереш телефона, който искаш да купиш. После долу "преподписване на план" и чак тогава ще видиш промо условията. Не го виждаш без дс купиш някакво устройство. Як рекет.
Цитирай

Никога не съм купувал телефон от тях, и съм имал оферти! Вкл. и този май, тогава преподписах.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

От тази година е така. Пак имаш оферти без да купуваш нещо, но са пълно дърво. За да продължиш на същите условия, те задължават да си купиш някакво устройство.
Цитирай

Явно сега ще пускат нови оферти за празниците. До вчера имаше и при мен в страницата специални оферти, верно подигравателни, но днес няма нищо.
Цитирай

Утре мисля да им тегля една м... на на вивата... Дайте идея (съвет), как да процедирам с А1, ако решат да ми се правят на "отворковци"?. Благодарско.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

(2020-12-10, 23:56:42)niksanvn написа:  Утре мисля да им тегля една м... на на вивата... Дайте идея (съвет), как да процедирам с А1, ако решат да ми се правят на "отворковци"?. Благодарско.

По същият начин както с виваком.
Цитирай

Ако от Вива минаваш на А1 не знам с какви очаквания си, но не се надявай на нещо добро като оферта. Според мен не лоша тактика е да попиташ за миграция от Вива към предплатена на А1. Те сами ще започнат да ти предлагат планове, а ти се прави на незаинтересован и сравнявай плана, който ти предлагат с условията на предплатената карта. Консултантите не са заинтересовани да предлагат предплатени карти и ако те отбият, за да не се занимават се свържи с връзки с клиенти, но не кол центъра. Някой беше поствал номера им.Там разкажи, че не са ти обърнал внимание и като насочиш разговора за миграция на предплатена подхвърли, че няма проблем да се прехвърлиш и на платен план, но поне да е по-изгоден от стандартните приложения в списанието и пак прави сравнение с условията на предплатената.В момента при презареждане на предплатена с 10лв дават 400 национални минути и 8000МБ нет. След 3 несеца започват да се получават и по 100 минути в мрежата на А1
Цитирай

Благодаря за инфото, ще разигравам "циркове", макар, че като ме изнервят, започвам яко псувните и правя глупости, а след това бягам при следващите Big Grin

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Какво се случва във Виваком ? Покрай придобиването им всичко е на самоход.... 5 години съм им клиент винаги преди изтичане на договора са ми звъняли за преподписване с оферта  , в myvivacom нямам никаква оферта .... ще минавам на предплатена . някой да е минавал през офис на Вива имат ли нови оферти ?

SiemensM50->SiemensCX65->SonyJ70->SET230->SEW880->SEW200->SonyTipo->SonyM2->Huaweip9lite ->Honor8X-> Redmi Note 9 Pro



Цитирай

Вчера ходих и аз да видя какво става, че договора ми изтича на Коледа. След 6 години абонамент ми предлагат за 6лв отгоре един гб интернет по малко. Тоест от 21лв и 15гб на 27лв и 14гб служителя беше пич и сам каза, ако искаш можеш да се прехвърлиш на преплетена на А1. Смятайте до къде са я докарали щом това го препоръчва техен служител...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)