Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2021-02-19, 14:01:24)magic1 написа:  Ако ходиш на вилата и ползваш 30ГБ ... Вила просто не ти трябва.
Да прав сте, но от друга страна в днешно време така сме свикнали, че няма как. На вилата като се накачат децата към нета, като включа и ТВто (ще махна чинията на Булсат) отделно и на други места ще ми трябва неограничен нет. Това е положението. За парите си е добра офертата таксата ми скочи с 1лв.

Huawei Mate 50 pro 
Huawei Watch GT 2
Цитирай
Аксесоари

https://mobilebulgaria.com/news/planovet...na-skorost
До края на месец март е добре ... Че трябва да преподписвам една карта.
Цитирай

Радващото е, че заради новите собственици на Виваком, които хвърлиха камъка в застоялото блато на мобилният пазар в България, най-после има раздвижване и адекватни оферти в сегмента над 30 лв. Дано същото да продължи и надолу, плановете от 20-25 лв. имат нужда от 50-70 GB включен нет.

Видя се, че сме били прави всички, които като мен цитираха офертите в цяла Европа и колко са ни цакали досега операторите тук с десетки пъти по-лоши предложения за същата или дори по-висока месечна такса.

Към момента най-доброто предложение за 10-11 лв. месечна такса е предплатената карта на А1, най-добрата оферта за истински неограничен нет, неограничени разговори и смс-и към всички е 34 лв. на Виваком. Очакваме раздвижване в средният сегмент 18-25 лв.

Теленор са тотално в ступор, никаква реакция. Надявам се повече абонати да ги напуснат, за да се пробудят малко неадекватните им мениджъри.


Цитирай

Теленор са изгодни, ако имаш ТЕЛК -20% от план, ползвам си служебния като личен от 13 години и подписах на 16.80 - 10 ГБ интернет + HBO за две години и Диемите за една, а и двете услуги ги ползваме с жената принципно и стъпват на 17 лева общо.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тия от Теленор докога ще спят зимен сън? Все някога тия договори свършват.. Smile Мисля и 4-те карти да ги прехвърля към Виваком.
Цитирай

(2021-02-20, 17:01:53)hippy написа:  Тия от Теленор докога ще спят зимен сън? Все някога тия договори свършват.. Smile Мисля и 4-те карти да ги прехвърля към Виваком.

Според мен ще продължат да си траят с надеждата, че повечето им абонати не им се разправя с прехвърлянето и те да си продължат спокойно да си правят добри печалби без да си дават зор. Само че няма да стане. Прехвърляйте се смело, това е единственото спасение от Теленор.


Цитирай

В началото на миналата година се бях набутал на минимален Теленор договор с обещание че винаги може да го променим след 3 месеца. Искарах една година и тръгнах да търся по добра оферта с повече GB, но въпреки препоръките от форума не искаха да мръднат като знаят че съм заключен за 24 месеца. Използвах доста жокери, звънях на 123 на оператори в различни дни, посетих различни офиси, казах дори какви оферти са ми предлагали от А1 и пак нищо. Предплатената карта А1 Ultra 500min 10GB остава най добрият вариант. Яд ме е че още тогава не взех ваучер но нали знаете в офисите са програмирани да ви казват каква набутка са и т.н.
Както и да е, вчера подписах с VivaCom Unlimited и прехвърлих номера. Сега ще платя глоба за 3 месеца която си заслужава вместо да я оставя още една година. Даже ще спестя пари от цялата работа. Край на колко минути ми остават, колко дата ми остават, колко стотинки е SMS-а и т.н. Напомня ми за добрите стари времена когато бях с О2 и Vodafone без никакъв лимит.
Цитирай

(2021-02-21, 08:24:16)kokain написа:  Както и да е, вчера подписах с VivaCom Unlimited и прехвърлих номера. Сега ще платя глоба за 3 месеца която си заслужава вместо да я оставя още една година. Даже ще спестя пари от цялата работа. Край на колко минути ми остават, колко дата ми остават, колко стотинки е SMS-а и т.н. Напомня ми за добрите стари времена когато бях с О2 и Vodafone без никакъв лимит.

Браво колега, поздравления за добрият избор  Storstark

Дано повече хора се прехвърлят от Теленор. Този оператор се държи изключително неадекватно в момента с отказа си да предостави нормални оферти на своите клиенти.


Цитирай

Всички ще клекнат рано или късно.
Положението беше подобно, когато гласяха Виваком за продажба от Цветан Василев на следващият му собственик и гледаха да привлекат колкото може повече абонати. Теленор и те тогава даваха много добри оферти и си струваше да вземеш апарат с план от тях. Така допреди 2-3 години, когато всички оператори си плюха в устите и започнаха да извиват ръцете на клиентите си с все по-високи такси и неизгодни условия.
В началото на годината тръгнах да си подновявам договора за тв и домашен интернет към А1, като исках да си вдигна скоростта на 300 мегабита а телевизиите да са само основният пакет. Тяхна служителка която се изживяваше на управителка на офиса им в Плаза МОЛ Бургас ми заяви че с по-високата скорост задължително трябва да ме натовари с HBO пакет, платени спортни пакети и разни 4к канали при което отказах и тя ми хвърли в ръцете списанието и каза сам да се оправям и ако искам и в София да звъня това което аз искам нямало кой да ми го даде.
Явно си мислеше че работи в Мтел през мутренските години и са монополист на пазара. Подадох предизвестие за прекратяване на договора и се прехвърлих във Виваком. След няколко дни ми звънят от София да ме питат защо се отказвам от услугите им и им обясних какво съм искал и как са се отнесли към мен. От там започнаха да ми се извиняват и да ми казват че тази комбинация която искам е осъществима, но ги отсвирих.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Лошото е че са си разпределили пазара и ние прехвърчаме от оператор на оператор през 2 години, защото навсякъде се отнасят така с клиентите си. Аз докато мога от мобилните оператори ще получавам само телефония, а интернет и тв от други доставчици. Нета е най-важен, а за ТВ вече има толкова много варианти, че се чудя защо не ползвам само безплатна IPTV. А ако се замисля още малко и кога и за колко време гледам ТВ, ще излезе че изобщо не ми е нужна
Цитирай

Очаквахме А1 да отговори на мобилната революция от Виваком, те продължават да мълчат като мишки. Нищо, проблемът си е техен. Отчитам голям интерес за прехвърляне към Виваком на новите планове, дори неустойки от 3 месечни такси се плащат. Излезе инфо, че при пренос на номер цената е 29.99 лв. на месец за 2 години и след това преподписване или безсрочен на 39 лв.. Което потвърдено и от други пренасящи се колеги, означава край на картела!! Виваком директно предлага по-добри условия за пренос към тях и иска да "краде" абонати от другите два оператора!! Много добре!!

Ето и скрииншот от договор на пренесен клиент с месечна такса 29.99 лв. Да не забравяме и включените неограничени смс- към всички и безплатен Tidal- музикалната услуга: https://images.vfl.ru/ii/1614094574/55f4...440716.jpg

[Изображение: 33440716.jpg]


Цитирай

Аз да попитам за тези планове до края на месеца ли са валидни или?
Цитирай

Няма ли да се раздвижи нещо в ценовият диапазон, между 20- 25 лева?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-02-23, 17:38:07)milenvn написа:  Очаквахме А1 да отговори на мобилната революция от Виваком, те продължават да мълчат като мишки. Нищо, проблемът си е техен. Отчитам голям интерес за прехвърляне към Виваком на новите планове, дори неустойки от 3 месечни такси се плащат. Излезе инфо, че при пренос на номер цената е 29.99 лв. на месец за 2 години и след това преподписване или безсрочен на 39 лв.. Което потвърдено и от други пренасящи се колеги, означава край на картела!! Виваком директно предлага по-добри условия за пренос към тях и иска да "краде" абонати от другите два оператора!! Много добре!!

Ето и скрииншот от договор на пренесен клиент с месечна такса 29.99 лв. Да не забравяме и включените неограничени смс- към всички и безплатен Tidal- музикалната услуга: https://images.vfl.ru/ii/1614094574/55f4...440716.jpg

[Изображение: 33440716.jpg]

Аз прехвърлих номер , но на 35лв такса , явно по късно са въвели тази промоция , трябвапе да изчакам малко , а аз още първия ден отидох Smile

(2021-02-23, 18:06:05)mr_hyde написа:  Аз да попитам за тези планове до края на месеца ли са валидни или?

До края на месеца са на промо цена .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2021-02-23, 18:37:57)achodemo написа:  Аз прехвърлих номер , но на 35лв такса , явно по късно са въвели тази промоция , трябвапе да изчакам малко , а аз още първия ден отидох Smile

Честито! Дори на 35 лв. ( 34 лв. с онлайн плащане) си заслужава  Storstark

Да, явно по-късно е пусната промо цената за пренос. А интереса на клиентите е огромен, защото над 5 години нямаше никаква конкуренция, а картела само се подиграваше с абонатите си!!


Цитирай

Има отговор от А1, макар и условията да са по-лоши
https://media.a1.bg/newsite2018/private/...ted-50.pdf

34,99 лв
Неограничени минути
Неограничени мегабайти
50 мбпс максимална скорост

След 2 години таксата става 42,99 лв, а максималната скорост 5 мбпс.
Няма и неограничени смс-и, каквито има в офертата на Виваком.

Планът се предлага от понеделник 22.01 само за настоящи клиенти.

Честно казано, не знам защо толкова се бие фанфара за тези планове. Дори промо офертите на А1 в момента за по-изгодни. Защо да плащам 34 лв за нещо, което няма да ползвам и освен това ще имам максимална скорост, която беше модерна през 2016-2017 г. Сега сме 2021 г! Да се кефиш на 50 мбпс скорост, като вече навлизат 5Г мрежите, това е лудост.
Освен това колко % от абонатите харчат повече от 10 ГБ на месец. Дори според мен средното потребление е 5 ГБ. Тези неограничени МБ са само за хора, които нямат алтернативен фиксиран доставчик, където живеят. Масово абонатите плащат между 15 и 20 лв на месец. Не им трябва безброй минути и мегабайти, които няма да ползват.
Цитирай

(2021-02-24, 17:02:54)Android_fan9204 написа:  Има отговор от А1, макар и условията да са по-лоши
https://media.a1.bg/newsite2018/private/...ted-50.pdf

34,99 лв
Неограничени минути
Неограничени мегабайти
50 мбпс максимална скорост

След 2 години таксата става 42,99 лв, а максималната скорост 5 мбпс.
Няма и неограничени смс-и, каквито има в офертата на Виваком.

Планът се предлага от понеделник 22.01 само за настоящи клиенти.

Честно казано, не знам защо толкова се бие фанфара за тези планове. Дори промо офертите на А1 в момента за по-изгодни. Защо да плащам 34 лв за нещо, което няма да ползвам и освен това ще имам максимална скорост, която беше модерна през 2016-2017 г. Сега сме 2021 г! Да се кефиш на 50 мбпс скорост, като вече навлизат 5Г мрежите, това е лудост.
Освен това колко % от абонатите харчат повече от 10 ГБ на месец. Дори според мен средното потребление е 5 ГБ. Тези неограничени МБ са само за хора, които нямат алтернативен фиксиран доставчик, където живеят. Масово абонатите плащат между 15 и 20 лв на месец. Не им трябва безброй минути и мегабайти, които няма да ползват.
И защо са ти повече от 50 мбита ако не е тайна? Освен да свалиш някой филм за няколко минути по бързо?
Цитирай

Много по-логично е да има ограничение в количеството отколкото в "качеството"(скоростта).

iPhone 14 Pro
Цитирай

Аз предпочитам неограничен трафик на 50 мбита отколкото 10 гига неограничен (който средно ако му сметнеш скоростта отива пак на 50 мбита
Цитирай

Здравейте, не знам дали уцелих темата, но ще си задам въпроса. Сменям оператора до седмица. Трябва ми сравнително читав интернет. От А1 не сме доволни. Може и тв, но не е задължително. За София става въпрос. Нет1 как са ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

добре са, но това е виваком

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Нет 1 за район Подуене, за 7 години никога не съм им звънял. Сега обаче ще видим какво ще стане с тях..

Sent from my Xiaomi Mi 10T using Tapatalk
Цитирай

Добре са и аз съм доволен от тях.

 
Цитирай

Хора, ще се гръмна! Не искам Нет1 да става Виваком! Всичко ще скапят тъпите му мафиоти, а досега съм била толкова доволна от Нет1...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Окрупняват бизнеса здраво искаме или не. От 7-8 години съм на FTTH абонат на Интернет и ТВ към Виваком и съм доволен.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)