Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2021-04-16, 15:16:14)hakama написа:  Аз през АПП-а на банката ми. Иначе през А1 сайта или техния Апп е по принцип.
ЦКБ/РАйф - пробвано. Ще го видя това колело какво ще пусне  Big Grin
ПП: Има ли бустери за моб. нет над 500ГБ?
Ама задължително ли е да е през приложение? Точно на Райфайзен съм, но само през сайта влизам. Приложение за мобилно устройство нямам. Не че има чак такова значение, но ми стана интересно защо някои получават, а други - не.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
Аксесоари

(2021-04-16, 11:58:51)Lupita написа:  Как става тоя номер с левчето отстъпка? Винаги плащам през онлайн банкирането в сайта на банката, но никога не съм имала отстъпка.

Иначе плановете Безкрай M, L, XL и т.н. от доста години не се предлагат.
За да имате 1лв. отстъпка и 2000MB подарък трябва да платите сметката си през приложението MyVivavom.
https://www.vivacom.bg/bg/my-vivacom-app

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай

(2021-04-17, 07:43:20)pezilink написа:  За да имате 1лв. отстъпка и 2000MB подарък трябва да платите сметката си през приложението MyVivavom.
https://www.vivacom.bg/bg/my-vivacom-app

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Казано е "онлайн". Би трябвало и през сайта им да става, получавам 2000 МВ, но не и 1 лв. отстъпка.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

Цитат:Плащай онлайн
и спестявай!

Плащай своите сметки онлайн
през приложението My VIVACOM и спестявай 1 лв.
от всяка месечна такса за мобилна услуга.





https://www.vivacom.bg/bg/my-vivacom-boltons

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Активирайте нова услуга или подновете съществуваща на тарифен план Smart или i-Traffic+ след 01.06.2020 г.
Подновяването на unlimited плановете също дава бонусите не са го написали.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай

(2021-04-17, 08:00:13)krassiy написа:  Казано е "онлайн". Би трябвало и през сайта им да става, получавам 2000 МВ, но не и 1 лв. отстъпка.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

И аз като плащам през сайта през Моят  виваком не получавам отстъпка 1 лв. Разправям се с оператор защо е така и следващия месец ми начисляват отстъпка, по- следващият пак  пропускат и нямам отстъпка. Последно платих през приложението от  телефона и ще видя  сега на 22 мисля беше дали ще ми начислят отстъпка. Ако няма пак ще звъня на оператор. Това е  от септември насам-тогава станах техен клиент.
Цитирай

(2021-04-15, 19:33:58)Nenko_16 написа:  Днес се разделих след 15 верни години служба на Теленор и пренесох номера си към А1 на тарифен план Unlimited.

Честито и безпроблемно ползване   Storstark

Факт е, че Теленор изостанаха значително от Виваком и А1 както при безкрайните планове за 33 лв. с истински неограничен нет и смс-и към всички мрежи, така и при предплатените карти, където има чудесни оферти за 7 или 10 лв. на месец. От все повече хора чувам, че се прехвърлят или обмислят такова от Теленор към другите два оператора.


Цитирай

Много фенщина, много......

С какво изостават теленор ? С това, че предлагат по-добро 4г покритие от А1 ли ?

Не всичко е неограничени мегабайти и ниска цена.
Цитирай

Аз бих казал че от 3те Теленор са най зле от към покритие и скорости, поне в моя случай
Цитирай

(2021-04-19, 10:02:36)emzo написа:  Много фенщина, много......

С какво изостават теленор ?  С това, че предлагат по-добро 4г покритие от А1 ли ?

Не всичко е неограничени мегабайти и ниска цена.

Къде е по-добро?По чукарите и върховете на планините ли?
Това с не всичко е до цена не мисля,че го мислите сериозно!При 3 еднакви продукта едва ли ще купите този с най-висока?А те не са еднакви даже.
И не.Не е фенщина!Моят номер е Глобулски,но след перипетиите с тях не искам и да чуя за тази фирма!
Цитирай

Точно за обхват/покритие извън населени места говоря/пиша.

А1 там куцат и то много.


п.с. да, анулирам А1 договор в момента, за да се върна на 50% по-скъп тарифен план при теленор.

Към днешна дата 5G ми е ненужен.
Цитирай

Многократно съм го казвал. Там, където аз използвам телефона А1 са били доста назад спряно Теленор и Виваком. Не разбирам защо, но е факт... Надявам се да се промени това, защото имат достатъчно сериозно портфолио, а основата им услуга куца.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2021-04-19, 11:16:03)emzo написа:  Точно за обхват/покритие извън населени места говоря/пиша.

А1 там куцат и то много.


п.с. да, анулирам А1 договор в момента, за да се върна на 50% по-скъп тарифен план при теленор.

Към днешна дата 5G ми е ненужен.
Ако анулираш договор за 15 лв с 3 неустойки и минаваш на 30лв в Теленор за еднакви условия то те разбирам само при условие,че живееш някъде където другите 2 нямат достатъчно силен сигнал.Иначе не се обиждай,но нещо не ти е в ред?!?
Към днешна дата не ти е нужен 5Г ,но се обвързваш за 2 години.Динамично време е.Не се знае след няколко месеца какво ще ти прищрака.
Отделно,че с Unlimited плановете на 2-та други можеш и да шернеш интернет на всички ако си на вилата или ако живееш някъде където няма стационарен интернет провайдър.
Цитирай

Някъде да съм казал, че ще плащам 3 такси неустойки ?
Има си вратички/условия и ги ползвам много умело.

Живея на място с добър обхват, обаче обичам да скитам, когато имам възможност.

Някъде да съм писал, че ще мина на 30лв ?
И като съм на вилата 10гб няма да ми стигнат да шерна нет ли ?

Мислете малко по-трезво, скачате на оферти, които не ви трябват и се кефите, че ви взимат парите.


Иначе едва ли има някой трезво мислещ, който да похвали обхвата/покритието на А1 Smile
Цитирай

(2021-04-19, 10:02:36)emzo написа:  Много фенщина, много......

С какво изостават теленор ?  С това, че предлагат по-добро 4г покритие от А1 ли ?

Не всичко е неограничени мегабайти и ниска цена.

Вярно, че има много фенщина, но я виждам единствено в теб. 

Живея в същия град в който и ти. Не съм съгласен, че Теленор имат по-добро покритие.

Да, всичко е повече мегабайт и ниска цена. Ще добавя и добро покритие, а Теленор са последни във всеки един показател.

(2021-04-19, 12:59:29)emzo написа:   ....

Мислете малко по-трезво, скачате на оферти, които не ви трябват и се кефите, че ви взимат парите.


Иначе едва ли има някой трезво мислещ, който да похвали обхвата/покритието на А1 Smile

Всеки си знае какво му трябва, а ако не, с времето ще разбере какви са му точно нуждите. Затова хайде да не казваме кой от какво има нужда, най - малкото е невъзпитано.

Аз се имам за трезво мислещ и поради тази причина, на този етап, Теленор са ми последен избор.

1916 
Цитирай

(2021-04-19, 12:59:29)emzo написа:  Някъде да съм казал, че ще плащам 3 такси неустойки ?
Има си вратички/условия и ги ползвам много умело.

Живея на място с добър обхват, обаче обичам да скитам, когато имам възможност.

Някъде да съм писал, че ще мина на 30лв ?
И като съм на вилата 10гб няма да ми стигнат да шерна нет ли ?

Мислете малко по-трезво, скачате на оферти, които не ви трябват и се кефите, че ви взимат парите.


Иначе едва ли има някой трезво мислещ, който да похвали обхвата/покритието на А1 Smile

Опитвах се да те разбера просто с цифри а не с точните ти тарифи.
На теб може би ще ти стигне и 500мв. на вилата,но на моето семейство това е малко дори за една събота и неделя.Аз също се моткам нагоре-надолу и мога да ти кажа,че Виваком бие на 80% от местата другите по обхват.Е има и 20% - може пък и да си целнал точно тях  Wink
Хората ,които обичат да скитат хич не им е до телефон и обхват.Не им е до никой когато са сред природата и телефона е просто за снимки.Те се ориентират по всичко друго,но не и с телефона.За да не се загубиш ще ти кажа какво са ми казали старите планинари:
БОРОВЕТЕ СА НА СЕВЕР-ПАЛМИТЕ НА ЮГ !!!
Цитирай

Дори в планината, дори в почивните дни, трябва да се проверят няколко мейла и 1-2 разговора.
Досега съм бил с теле и вива в 1 телефон и са много малко местата, на които съм оставал без обхват. Интернет обхват.
За 10ина дни с А1, постоянно се налага да ползвам вива картатата, ами ако нямах алтернатива ?

10 човека да прочетат това, все на един ще е от полза.
Цитирай

A1 са пълна трагедия по отношение на обхвата и не става въпрос за планини и чукари, а за най-големия жилищен комплекс в Бургас. В блока, в който живея, не си и помисляме за 4G. При разговор не мога да се разхождам навътре в апартамента, а понякога се налага да излизам на терасата за да не насича. На жалбите ни бе отговорено, че блокът се пада в сянка и не е предвидено изграждане на друга клетка. Егати и сянката! Жена ми работи на около километър от къщи и там положението е подобно - 4G вътре в сградата е мисия невъзможна. Е за какво са й тези бол мегабайти, като трябва да търси места с добро покритие?! Пълни нещастници!
Цитирай

Е как ???? Там по-нагоре ти обясниха, че това не е вярно, че си заблуден едва ли не.
Цитирай

Те на теб обясниха, мен може директно да ме обявят за лъжец.
Цитирай

Колеги, мисля че ви обясниха по горе, че когато обхвата те ограничава е ясна работата. А аз казах че по мои наблюдения А1 са с много по добър обхват от Теленор, това че при конкретния човек не е така, не обобщава ситуацията. И при равни други условия (обхват), да избереш в момента Теленор е смешно
Цитирай

Аз пък ви съветвам ако ще прехвърляте номер, преди това си вземете една предплатена на съответния оператор да тествате как е покритието. За да няма такива ситуации с анулиране на договори след 10 дни. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2021-04-20, 16:08:39)tsvetan24 написа:  A1 са пълна трагедия по отношение на обхвата и не става въпрос за планини и чукари, а за най-големия жилищен комплекс в Бургас. В блока, в който живея, не си и помисляме за 4G. ....

Не всички живеем в твоя блок в Бургас.
Всеки оператор има зони с лошо покритие. При Теленор са най-много и най-големи, а офертите им са подигравка.

1916 
Цитирай

От 2 години и половина съм абонат на А1 и не мога да се оплача от обхвата,това в градска среда или близко около града.Но е относително,важно е в района в който живееш и прекарваш най много време да имаш добър обхват.Аз преди бях на теленор и също нямах оплаквания,но преди да се прехвърля на А1 по-разпитах приятели и познати които са на А1 дали имат проблеми с обхвата,и след като ме увериха че нямат проблеми, чак тогава се прехвърлих.
Цитирай

Живея в Бургас, в един от големите комплекси
В момента съм на предплатена карта на А1 и мобилния нет у дома ми е на 4G, вместо на 4G+
но когато бях на план на виваком пак не дистигах 4G+ в апартамента
Имал съм служебни карти на Теленор преди години и си спомням,
че на магистрала Тракия от Бургас до София сигнала беше най-зле на Теленор
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)