Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2021-06-20, 09:45:14)kircho940 написа:  Здравейте. Имам номер на Теленор, който искам да закрия. Договора ми изтича на 24-ти юни и става безсрочен и мога да го прекратя без да дължа такси. Обаче ако отида на 21-ви юни какво ще стане?

Винаги се подава едномесечно предизестие за прекратяване. Ако отидеш на 21 юни, картата ще бъде закрита на 21 юли.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
Аксесоари

@whitehart оказа се, че го имам този формуляр прикрепен към другите документи, но не съм му обърнал внимание.
Благодаря!
Цитирай

(2021-06-20, 21:30:01)Lupita написа:  Винаги се подава едномесечно предизестие за прекратяване. Ако отидеш на 21 юни, картата ще бъде закрита на 21 юли. 

Днес отидох и ми казаха, че трябва да отида след 24-ти юни и веднага ще го прекратят, защото вече не трябвало да се подава предизвестие. 
Цитирай

Пиши след това какво се е случило, че ми се струва странно да е без предизвестие
Цитирай

(2021-06-20, 13:09:54)solo5 написа:  Пиши след това какво се е случило, че ми се струва странно да е без предизвестие.
Може би са променили „политиката“.
(2021-06-20, 21:30:01)Lupita написа:  Винаги се подава едномесечно предизвестие за прекратяване. Ако отидеш на 21 юни, картата ще бъде закрита на 21 юли.

Даже са ми казвали - точно Теленор - не „от дата до дата“, а „до края на следващия отчетен период“.
Тоест - ако те „засичат от първо до последно число на месеца“ - нищо, че предизвестието е от 21 юни - ще платиш до 31 юли.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Аз закрих един абонаментен план при теленор,преди 2 години.Казах им че след изтичане на договора ще го закрия и трябва ли да подавам предварително заявление,отговориха ми че вече не се подавало.Дойде времето да си платя последната сметка,платих я и им казвам че ще го прекратя,това в същия офис в град Стамболийски в който си плащам редовно,момичето ми вика,ела след няколко дена,сега не може.Обаче аз пътувах до Пловдив и се отбих до главния офис,разказах им че съм си платил таксата и искам да прекратя този абонамент,погледнаха касовия бон че е платено всичко,и се учудеха защо не са ми прекратили договора още там.То е ясно защо те въртят,за да вземат някой лев в повече.Заявлението се попълва в деня на прекратяване на договора.
Цитирай

Те даже ми казаха да отида след 1-ви юли, най-късно до 10-ти защото тогава е датата на фактурата и да не плащам още една сметка. Попитах ги защо трябва да е след 1-ви юли, а не например на 28-ми юни и ми казаха за по сигурно да отида след 1-ви юли.
Цитирай

Ма какво значи "за по-сигурно"?! Big GrinBig GrinBig Grin Като че ли това е някаква сложна медицинска процедура... Понякога имам чувството, че се намирам в някаква сюрреалистична вселена като общувам с тия!

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Затова моите общувания с тях са по мейли. Посещавам офиси само да ми разяснят в детайли някой план.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Теленор прекратява услугата с която ползваш Диема Екстра.
Цитирай

Пълни тъпаци .... То не бяха смени, прекратяванки ....

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Имам въпрос, договор може ли да се поднови по рано от изтичането му - примерно подписан е и след три месеца да се поднови със същия план като съответно договора се удължава с 3 месеца?
Цитирай

Аз съм гоправил, съответно може.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз бих казал, че зависи от оператора и условията. До колкото знам никой от трите не предлага вариант за преподписване към по-ниска такса без неустойки.

iPhone 14 Pro
Цитирай

(2021-06-24, 19:25:29)Andon0v написа:  Имам въпрос, договор може ли да се поднови по рано от изтичането му - примерно подписан е и след три месеца да се поднови със същия план като съответно договора се удължава с 3 месеца?

При А1 категорично ДА!
Правил съм го, за да закупя устройство, най-сигурно е през сайта им. Иначе е едно развъртане, ама сега не може и т.н. 
А онлайн нямаше проблем.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

Ами ситуацията е следната искам да преподпиша на Unlimited 50 при Виваком щото мога да взема телефон за левче (p smart 2021).. само че нещо през сайта им излиза че трябва да се поръча нов номер към съществуващия клиентски номер което разбира се не ме устройва. Някой знае ли някаква тънкост
Цитирай

Разгледай добре опциите, влез си в профила на сайта им. Можеш да го нсправиш. Ако има пречка, свържи се със съпорта им. Няма да те изпуснат -сигурен съм.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2021-06-25, 08:01:27)Andon0v написа:  Ами ситуацията е следната искам да преподпиша на Unlimited 50 при Виваком щото мога да взема телефон за левче (p smart 2021).. само че нещо през сайта им излиза че трябва да се поръча нов номер към съществуващия клиентски номер което разбира се не ме устройва.  Някой знае ли някаква тънкост

Не можеш, трябва да си в трите месеца за преподписване на договора за да вземеш телефон.По този повод от една седмица се карам с тях , но ми отквзват защото това било "Политика на компанията "..

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

При Вивацом забрави
Цитирай

Правил съм го, става

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ами и аз като колегата горе колко опита вече и не дават казват в последните 3 месеца трябва да си. Явно има някаква тънкост или вече наистина не става?
Цитирай

(2021-06-26, 10:24:02)Andon0v написа:  Ами и аз като колегата горе колко опита вече и не дават казват в последните 3 месеца трябва да си. 

Точно така е. И аз съм пробвал и казват, че щом искаш и телефон трябва да си в последните 3 месеца от договора.

1916 
Цитирай

Което е пълно безумие! Ти им предлагаш да им дадеш пари, те не искат да ги вземат...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Масово явление поне за мен в България е това - даваш им пари не ти ги искат и това във всички сфери
Цитирай

Добър ден, тези пирамидаджии Теленор имат ли основание да променят условията по договор едностранно, имам сим карта с 10 000 мб интернет, защото за разговори използвам служебна карта, подписах на тази оферта точно заради ХБО И Диема, хбо-то за целият срок на договора, а Диемите за година, 36-те им лева и 10 000 мб-та изобщо не ме греят и не ги искам.

При това положение имам ли право да си прекратя договора без трите такси неустойка?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)