Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2022-09-14, 16:43:57)solo5 написа:  Уж ще пренасяш номер, а трябва и да си абонат  Big Grin
По колко карти трябва да поддържа човек, че да им угоди?



Имах 4 карти на Globul вече съм останал с две. Пренесох ги в други оператори. Yettel разни ми свънят всеки ден но никой ми не казва за тоя план, а само някакви други неизгодни, за 22 лева ми дават 2000 минути разговори и 8 гб нет
.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
Аксесоари

Мислех да го напиша с големи букви, но ще го натъртя. Ами не знам защо, може би защото е са корпоративни клиенти ( държавни служители)

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай

Не е нужно да го натъртваш!
Мой приятел е преподписал на този план без да е корпоративен клиент
Аз питах защото жена ми ще преподписва 2 карти и до днес нямаше добро предложение
Остават около 10 дни до изтичане на договора и.
Едва днес получи изгодно специално предложение (трето)
и май ще преподписва тези дни

Цитат:Smart M+

23.99лв на месец за целият срок на договора
Неограничени национални
100 към ЕС
15000 MB
EON Mobile (60+ канала, Arena Play, DiemaXtra за 3м. + 10000 MB за 24м)
5G

1-2лв отгоре на старият и план, който е подобен
Цитирай

По какъв начин е получила третото предложение? (Моят Виваком, в разговор с оператор или в магазин)
Цитирай

(2022-09-14, 20:35:28)ivanov_km написа:  По какъв начин е получила третото предложение? (Моят Виваком, в разговор с оператор или в магазин)
Не обсъждаме ли последно за Yettel?

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай

План Smart M+ има на Виваком, ако има и на Yettel не знам. Интересувам се понеже след 5 дни ми изтича договора на Виваком, а в моя Виваком ми предлагат много дървени оферти.
Цитирай

Виваком предлага нови панове

https://mobilebulgaria.com/news/vivacom-...ni-planove

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

плана на yettel от 21 лв с неограничен интернет е пуснат свободно на всички, току-що ми каза приятел който не е никакъв държавен служител нито корпоративен нито какъвто и да било той е препописал отделно още едно лице ми каза че е подписало. а когато ги питах преди седмица ми даваха за 21 лв само 8 gb естествено мигририрах към а1 и ме загубиха като клиент

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2022-09-14, 20:35:28)ivanov_km написа:  По какъв начин е получила третото предложение? (Моят Виваком, в разговор с оператор или в магазин)

Моят Виваком. Досега бяга само дървени оферти от рода на 26лв за 12 месеца и след това 31лв за оставащите 12 месеца
Сега гледам че имат подобни но за 6 месеца и стават още по-дървени
Иначе си играят с офертите за план + телефон, като уж намалят таксите за плана, но явно ги избиват през телефоните
Ако е наличен Смарт М+ ни устройва, че само той има по 100 минути към ЕС от евтините планове

(2022-09-14, 21:26:53)mitkoandroid написа:  Не обсъждаме ли последно за Yettel?

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ако има близко ценово предложение от Виваком, не си заслужава миграцията
Още повече, че единият номер е на тъщата, която е на място, на което не знам какъв обхват ще имат Yettel

(2022-09-14, 23:34:07)petar37 написа:  Виваком предлага нови планове

https://mobilebulgaria.com/news/vivacom-...ni-planove

Изпратено от Redmi Note 9S

Този план Unlimited 2, който е до 2 Mbps, не е ли кофти
Щото ако се раздели на 8 ще се получи 256Kbps
Цитирай

В тази публикация https://www.google.com/amp/s/www.kaksepr...g.html/amp
е обяснено разбираемо,кое за какво стига. Който го интересува да прочете и си направи сметка кой план ще му върши работа. Сега съм с план Смарт М+,за мен е минус,че в новите планове са махнали минутите за международните разговори. Другото,е че таксата на плана, който бих ползвал е много по висока.

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

Аз доколкото видях едно от предложенията за жена ми беше Smart M+
Има и нови планове, но си мисля, че и Smart M+ би трябвало да го има
До няколко дни ще пиша дали е наличен още или са го заменили с новите планове
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • petar37
Цитирай

Аз също бях на Смарт М+ с 20гб и неогр. минути са 25 лв и най-доброто, което успях да измъкна е същите условия, но вече плана е Смарт Л за 27 лв. По абсолютно никакъв начин не се съгласиха на преподписване на същия план. Казват,че не го предлагат, но виждам, че на колегата са му дали, но пък явно и той досега е бил на по-нисък план. Изглежда,че те задължават на минеш на по-висок план по един или друг начин.

При опит да ги заплаша,че ще мина на друг оператор, въпреки че съм абонат от над 15 години, казват,че това си е мое решение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай

Аз пък искам и 3те оператора да измрат.... от глад и да започнат да чукат по вратите на хората да се молят да им дават Две карти за 1лв и първата година ще е за сметка на копелетата.... мръсни схемаджии долни

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • apapazov, fu4ko, hgeorgiev
Цитирай

(2022-09-16, 11:22:45)gurcayy написа:  Аз също бях на Смарт М+ с 20гб и неогр. минути са 25 лв и най-доброто, което успях да измъкна е същите условия, но вече плана е Смарт Л за 27 лв. По абсолютно никакъв начин не се съгласиха на преподписване на същия план. Казват,че не го предлагат, но виждам, че на колегата са му дали, но пък явно и той досега е бил на по-нисък план. Изглежда,че те задължават на минеш на по-висок план по един или друг начин.

При опит да ги заплаша,че ще мина на друг оператор, въпреки че съм абонат от над 15 години, казват,че това си е мое решение.
Нали се сещаш,че не им дреме.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

(2022-09-15, 16:01:17)solo5 написа:  Аз доколкото видях едно от предложенията за жена ми беше Smart M+
Има и нови планове, но си мисля, че и Smart M+ би трябвало да го има
До няколко дни ще пиша дали е наличен още или са го заменили с новите планове

Жена ми подписа вчера Smart M+ за 2 SIM карти, които пак бяха на този план
Преди беше на 21,99лв месечен абонамент, а сега става на 23,99лв
Питали са я кога са и дали офертата, че вече имало нови планове Big Grin 
Накрая са и дали да подпише
Не знам докога ще ги има Smart плановете и дали няма да ги спрат

Ето и предложението на което преподписа:
[Изображение: SMART-M-2022.jpg]
Цитирай

A1 са пуснали свободно оферта Unlimited special с неограничен нет и разговори за 21 лв на месец. Втората година има ограничение на макс.скорост от 20 Mbps. В сравнение с простотиите напоследък, мисля,че е приемлива оферта.
[-] 3 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • didkobanditko, hgeorgiev, niksanvn
Цитирай

Не е зле да се погледне всеки параметър с каква дължина и стойност е...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2022-09-15, 14:27:41)petar37 написа:  В тази публикация  https://www.google.com/amp/s/www.kaksepr...g.html/amp
е обяснено разбираемо,кое за какво стига. Който го интересува да прочете и си направи сметка кой план ще му върши работа. Сега съм с план Смарт М+,за мен е минус,че в новите планове са махнали минутите за международните разговори. Другото,е че таксата на плана, който бих ползвал е много по висока. 

Изпратено от Redmi Note 9S

Нищо не отваря този линк. Само някаква картинка.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Отваря си го. Пробвай с друг браузър или си прегледай настройките на сегашния.
Цитирай

(2022-09-20, 13:06:05)Lupita написа:  Нищо не отваря този линк. Само някаква картинка.
При мен на лаптопа на Морзилата го отваря, на Едже-не,и на телефона е само картинка, това трябва да е  https://www.kaksepravi.org/kakvo-e-mbps-...-s-mg.html

Huawei P30
Цитирай

(2022-09-20, 13:37:42)gurcayy написа:  Отваря си го. Пробвай с друг браузър или си прегледай настройките на сегашния.
И при мен не се отваря. Проблемът си е в линка, а не какъв браузър и какви настройки ползваш.

 
Цитирай

(2022-09-19, 17:11:44)gurcayy написа:  A1 са пуснали свободно оферта Unlimited special с неограничен нет и разговори за 21 лв на месец. Втората година има ограничение на макс.скорост от 20 Mbps. В сравнение с простотиите напоследък, мисля,че е приемлива оферта.

Ако наистина няма други уловки по условията на договора, тази оферта е доста примамлива. На етап  преподписване с Виваком съм и ще ида до офис на А1, за да се уверя за какво иде реч и ще споделя.
Цитирай

Има я на сайта им, не съм задълбавал в детайли, но някъде мернах, че е ограничен до 4Г. Ще е добре някой да провери и потвърди. За някои, които държат на 4к видео съдържание (въпреки че не знам какъв е смисъла от него на 6-7 инча) , може да се окаже проблем. За нормалният потребител, няма да е.

Сега влезнах да видя отново и познайте какво - вече няма максимална неограничена скорост за първите 12 месеца, а само до края на този месец... Явно бързо се усетиха тези тъпаци.
Няма и 5G, както бях споменал горе...
Цитирай

(2022-09-20, 14:50:45)NoMaD написа:  И при мен не се отваря. Проблемът си е в линка, а не какъв браузър и какви настройки ползваш.
Отваря се без проблем. Нищо интересно. Общи приказки.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Сметката ми вярна ли е?

А1 план с опция прехвърляне на номер от друг оператор.
Остават ми 3 месеца до изтичане на договор с
Виваком smart m+ 22лв

План unlimited 39.99
Първи 3 месеца по 20 лв. Общо 60лв.
Последващи 21 месеца по 40лв. Общо 840лв.
Общо 900 лева за 24 месеца.
Подаряват за 0 лв Galaxy a13 5g. Цена в olx ~300лева.  Приспадане от 900 и се получава 600 лева за 2 години,или 25 лева на месец.

Това е план с 50Mb скорост.
При виваком предлагат 10Mb скорост за 30 лв ма месец.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)