Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Забравяш,че вече всяка година ще правят индексация,която никак няма да е малка!
Цитирай
Аксесоари

Защо пък всяка година? Това сефте го чувам...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

8. ДРУГИ: A1 България има право да променя МАТ веднъж годишно (но не по-рано от 3 месеца от датата на влизане в сила на
Договора по отношение на Услугите в това Приложение), като я индексира с обявения от НСИ средногодишен индекс на
потребителските цени за предходната година (Средногодишни ИПЦ, предходната година = 100), ако същият е равен или поголям от 1%. Индексираната МАТ е основа за извършване на индексация през следваща година. Информация за
индексираната такса се включва в първата месечна фактура на Абоната след извършване на индексирането.

Това е от договора с А1. Ако някой разбира да обясни.Ако тази индексация се извършва от всеки оператор,то тогава тя е без значение.

Това което имам превид е че към днешна дата 22.9 ,а и до края на месеца офертата на А1 (unlimited 39.99) е по-добра(оптимална цена-Mb) от тези на Виваком(unlimited 10 или unlimited 100).

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanivanovvv за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Здравейте! Последно какво мислите за плана на А1 - Unlimited Special? 21 лв, 20 мегабита скорост, което е направо перфектно. Гледам е ограничен само до 4Г, но не е болка за умиране. На Виваком съм и се чудя дали да прехвърлям номера към А1, а въпросната "оферта" е до днес Big Grin

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Явно новата мода за тази година са неограничените планове, но нета в ниските планове ще плачевен
Гледах някакъв план скоро с 2 Mbps, това делено на 8 ми се вижда като нет опреди 10 години
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • hgeorgiev, sapiora
Цитирай

Защо делиш на 8 тая скорост?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-09-30, 08:08:39)andreti013 написа:  Защо делиш на 8 тая скорост?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

За да се получат мегабайти в секунда.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Защото в 1 байт има 8 бита  Big Grin

(2022-09-30, 08:08:39)andreti013 написа:  Защо делиш на 8 тая скорост?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

20 мегабита е напълно достатъчно за всичко, особено за телефон. В момента плащам 20.5 лв с ДДС за 8 ГБ и неограничени минути към Виваком и определено не ми стигат. А по добро не ми предлагат, така че...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

20 mbit са малко за доста неща, които много хора правят на телефоните. Аз плащам 22.70 за същите условия като твоите в Теленор, на мен ми стигат (консумацията е 2-4GB/месец), но не жуля стрийминг видео изобщо, а ми трябва скорост. Сега ноември трябва да преподписвам и пак ще гледам план с ограничен трафик и неограничена скорост - 25-26 лв за 15GB, това предлага Теленор.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2022-09-30, 09:44:01)stenlius написа:  20 mbit са малко за доста неща, които много хора правят на телефоните. Аз плащам 22.70 за същите условия като твоите в Теленор, на мен ми стигат (консумацията е 2-4GB/месец), но не жуля стрийминг видео изобщо, а ми трябва скорост. Сега ноември трябва да преподписвам и пак ще гледам план с ограничен трафик и неограничена скорост - 25-26 лв за 15GB, това предлага Теленор.

Кои са тези доста неща които хората правят? Най натоварващото, което ми хрумва е стрийминг на видео. За 1080п се изискват минимум 5 мегабита...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Опитвам се да ти кажа, че не е хубаво да се генерализира, базирано само на личният опит Wink.
5 мбит не стигат дори за 1080p стрийминг на някои услуги (Twitch в 60 fps). Не стигат 20 мбит за работа - а доста хора работят с телефоните, аз съм от тях - шерваш интернет за лаптоп, налага се бързо да сваляш големи файлове докато си във видео срещи, за които се иска висок битрейт за добро качество... Има още много сценарии, за които не стигат. Всички такива планове с ниска скорост таргетират юзъри с по-базови изисквания за консумация на съдържание. За останалите има избор да плащат повече за неограничен трафик с висока скорост (75mbit+) или да плащат по-малко за ограничен по трафик план с неограничена скорост (800-1000 mbit 5G например).

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • bgbore_96, gurcayy
Цитирай

От тази гледна точка с работата, разбирам. Трябва си скорост. На мен лично ми трябва количество, а не скорост, което ме устройва в случая.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Ако искаш да стриймваш съдържание с високо качество от телефон - аз не го правя, но има доста хора,които го правят, то тогава 20 mbps наистина няма да са достатъчни, ще трябват поне 50. Дори на тези, които пуцат pubg mobile или подобни, ще им се стори недостатъчно.

П.С. чак сега тъпия тапаталк ми зареди последните две мнения. По-горе колегата е описла детайлно защо на някои хора може да им е недостатъчен.
Цитирай

Аз даже нямам какво да стриймвам. Иначе да, няма да са достатъчни.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Неоспорим факт е, че на база всички скапани оферти към момента, е доста добра такава за нормални юзъри.
[-] 2 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • bgbore_96, hgeorgiev
Цитирай

Представяте ли си, само да направите един спийд тест на 5г, и си отиват едни 3-5 ГБ

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Тъкмо минах на А1. За първите 12 месеца всъщност скоростта е неограничена. После става на 20 мегабита. Също и ако се плаща през приложението има отстъпка от 2 лв и плана реално излиза 19 лв.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

А месечната ти такса твърда ли е?
Че има планове при които през първите 3 месеца е една, а след това става "по-дебела"
Цитирай

(2022-09-30, 14:12:12)solo5 написа:  А месечната ти такса твърда ли е?
Че има планове при които през първите 3 месеца е една, а след това става "по-дебела"

Аз изрично гледах това. Твърда е. Първите 2 години е 21 лв, като изтече договора става 22 лв.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • solo5
Цитирай

Пак ще се повторя - преди да смените оператор или преподписвате си тествайте по местоживеене. Аз смених оператор, минах на А1 щото Yettel ми забиваше и нямах обхват в апартамента си близо до центъра в една стая. При А1 се оказа че пак ми дропва точно на същото място. А на село пак проблем където имах проблем с Yettel. И хората от А1 отидоха и измериха на село , обадиха ми се и казаха че наистина е слаб сигнала, но за 2022 година не са планувани мероприятия по мрежата така че да пия една вода. А селото ми е на 4 км от града само. Както и да е, не обвинявам никого, вината си е лично моя, че не взех от приятел телефон за да тествам там на място. Но както и да е не съжалявам че се прехвърлих към А1 въпреки всичко, много по добре съм.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

(2022-09-30, 14:25:47)bgbore_96 написа:  Аз изрично гледах това. Твърда е. Първите 2 години е 21 лв, като изтече договора става 22 лв.


И доколкото видях 5гб стават данните. Мен това ме отказа.
Говорим след двете години.
Но - да. За момента е доста атрактивна.
Цитирай

(2022-09-30, 19:40:05)hgeorgiev написа:  И доколкото видях 5гб стават данните. Мен това ме отказа.
Говорим след двете години.
Но - да. За момента е доста атрактивна.

Е да, за момента е добре. След 2 години ще има други оферти. Те казаха че всъщност след 1 година ако има нещо, може да се мине на него. Но дали са ме излъгали или не божа работа..

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

И аз съм на път да прехвърля един вивакомски и два от "боб".Все още се чудя дали си заслужава.Май пречката,ще е ограничението след втората година. Sad
Макар,че тези на БОБ са 500/500 за 10 лв. и за сега ме устройват.
До кога е офертата?
Цитирай

(2022-10-01, 08:57:57)cosera написа:  И аз съм на път да прехвърля един вивакомски и два от "боб".Все още се чудя дали си заслужава.Май пречката,ще е ограничението след втората година. Sad
Макар,че тези на БОБ са 500/500 за 10 лв. и за сега ме устройват.
До кога е офертата?

Ами тя свърши. Беше от 15-30 септември. Аз за това бързах толкова вчера да разпитам.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • cosera
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)