Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2022-10-27, 19:51:31)BlackBone написа:  Аз за паркиране от години използвам Urbo Parking. Вкарваш си един път номера на колата и дебитната карта и от там нататък приложението само си знае на синя или зелена зона си и в кой град си и къде да плати автоматично. Взема ти точно 1 лев. Може да си купиш ваучер за 10 паркирания за 10 лева и получаваш 1 паркиране бонус ...

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Ема тва само в София. Уточнявайте ги тия работи.
Цитирай
Аксесоари

(2022-10-27, 20:25:42)Sho Gun написа:  Ема тва само в София. Уточнявайте ги тия работи.
Живея в Бургас и си бачка без проблеми. Ползвал съм го и в София.


П.С. След бърза проверка в нета са добавени Стара Загора, Пазарджик, Банско и Силистра. Никъде не виждам всички градове, но всеки може да пробва. Има ваучери за 20 и 50 лв. ... Развиват се общо взето.
Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

A1 обяви, че новите абонати, които изберат план Unlimited, могат да получат 50% отстъпка от месечната такса за година. До края на годината те ще имат и пълен достъп до 5G ULTRA мрежата на телекома.

https://www.a1.bg/a1-one-unlimited

Huawei P30
Цитирай

Според мен пак не е оферта. Само за една година е това, следващата година са на нормални цени. Докато плана на който минах си е 21 лв за целия срок (19 лв ако се плаща през приложението).

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

(2022-11-17, 09:22:01)DoryanY написа:  ... До края на годината те ще имат и пълен достъп до 5G ULTRA мрежата на телекома.

Големи са мошеници всички, не изключвам и а1! Ако в гада в който живееш нямаш покритие на 5г ултра/даже не знам какво означава/, апарата ако ти е стар, просто не знам какви са тези напудрени реклами. подписваш за план, който не можеш да ползваш, а като напишат и 1 година на половин цена и....юруш на маслините. Всички рекламират себе си като най-добри във всичко/скорост и покритие/, но на практика нещата са плачевни в по-голямата част на България! Това го виждам, като слушам радио от приложение, тъй като ненавсякъде се хваща укв-то. Обаче и приложението спира понякога на 3г, на 2 г не го коментирам - там въобще не работи.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Онзи ден отидох да платя сметката в офис на А1,с надежда че ще получа информация,кога ще пуснат оптичната мрежа в наше село,но нищо не получих.Само се опитаха да ме накарат да преподпиша(от 3 месеца вече)а договора ми изтича в средата на декември,за да не забравя.Викам -какъв ще е плана(моя е пакет-телевизия,домашен интернет 75 Мбс и мобилен план с 3000 МБ но почти не ги ползвам,за 42лв).Сега ми предлагат за 49лв. 10 000 МБ да станат,уж не ограничена скорост,моя план го нямало вече.Преди ми се обадиха от София да го преподпиша,като казаха че този план го няма вече,и само те могат да го предложа.Ще чакам да ми се обадят(надявам се Smile )поне да съм сигурен,ако не ще подписвам в офиса.Друга алтернатива нямам.Бях при Теленор,но само мобилен план,така в пакет е по-изгодно.

Huawei P30
Цитирай

A1 ми взеха една такса неустойка за това,че си прехвърлих номера към друг оператор.Декември ми изтича договора и го прехвърлих сега в понеделник.Тия измекяри никога повече.Не че другите оператори са перфектни ,но тези държат класацията как да прецакаме клиента.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Е след като от Виваком се опитаха да излъжат мои роднини с 4 номера и те не стават.
Мн накратко става въпрос за фирма, дойде човек на място обяснява как неограничена скорост, интернет и всичко, първата година за 13 лв, втората за 19 лв. Добре че отидох... Гледам договора и пише unlimited 2. И по надолу пише на 2,3,4,5Г - скоростта е 2 мегабита. Викам вие подигравате ли се, някакво доказателство имате ли че скоростта е неограничена? Показва ми някакви спийдтестове на скрийншот, ама нищо повече не може да ми каже. На 5Г уж била 2 мегабита, но на 4Г била неограничена каза още. В крайна сметка викам само на думи няма да стане и се отказаха въпросните роднини.
Та и Виваком не стават 😀

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Масово заблуждават,и на мен ми ги говориха същите работи-не ограничена скорост,всичко не ограничено-пълни глупости.Днес ми пратиха SMS че срока на договора наближава да изтича,ако искам да ми пратят оферта,да отговоря с ДА,сега чакам,до 2 раб.дни да ми се обадят.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

То това моето се случи в същия ден когато въпросните роднини решиха да се прехвърлят на А1. И Виваком се опитаха да ги задържат като дойдат и долно те лъжат в лицето 😀😀😀 Мн грозно беше това изпълнение, даже искаха да подпишат някаква декларация че няма да се прехвърлят на А1...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Колеги, не са виновни операторите, затова че служителите са им алчни за бонуси и лъжат клиентите. Малко ми прилича на хазяите по нашето Черноморие - ден година храни Smile .лошото, че такива служители развалят името на фирмата е която работят! Имам скорошни случки има 3 оператора, но като стане въпрос ще пиша.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Практиката за бонуси на служителите води до масови измами и при трите оператора , политиката на операторите не е нормална но те са си направили сметката какво губят и печелят.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Значи, накратко:
Подписан договор с А1 преди повече от 10 г.
Отивам да подам заявление за прекратяване на договора. Не може. Вие сте в договор, трябва да платите 3 м вноски, като неустойка - 59 лв. Казвам ок. Плащам.

Излизам от магазина, айде още 100 лв от картата тегли операторът- неустойка за невърнато устройство. Рутер.

Такаааа.....писах 1 писмо в което подробно показвам и аргументирам правната конструкция на казуса и това, че грешат. Ето нагледно в няколко точки развитието на казуса:

1. Договора не е подновен, защото има забрана да се подновява автоматично. От срочен, в моя случай 2 г.се трансформира в безсрочен. Прекратява се с 30 дневно предизвестие.

2. Неустойката в размер на 100 лв е взета незаконосъобразно, тъй като, неустойка означава обезщетение за неизпълнение на договор!

Какво неизпълнение има в случая, след като тече 30 дневно предизвестие за прекратяване на договора. Т.е. докато изтече то, ние сме в договор. Каква неустойка бленуват???

Ето резултатта от комуникацията ни с операторът.


Така че, не се оставяйте. Няма как да ви начисляват неустойкаи, ако договорът ви е изтекъл и желаете да го прекратите.

[Изображение: 71ddbdcc9f0276874124266c0ea0f218.jpg]

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Пояснявам: сумата е тази, 136 лв, защото: те имат да ми дават 59 лв + 100 лв = 159 лв. За срока на предизвестието ми удържат една месечна такса и реално сумата, която следва да получа, и получих е 136 лв.[Изображение: 6b6ab280b32765c5367022df0026a942.jpg]
Цитирай

И трите оператори са ми еднакво алчни.
Най-дълго съм бил абонат на Виваком и съответно най-много са ме цакали именно те
Спрях да се главоболя като минах на предплатена карта. Интернет и телевизия взимам от Булсат
Докато имам възможност ще съм встрани от "триглавата ламя" (които дълги години май си бяха в сговор)
Ако Булсат ги подготвят за приобщаване към Виваком или започнат с вивакомските номера ще се прехвърля към Комнет Бургас
Дано триглавата ламя не останат единствени в предлагането на интернет. Телевизията не е толкова важна вече.
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • greenandroid, sapiora
Цитирай

След като ми изтече договора,аз също мисля за този вариант с предплатена карта.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Най накрая ми се обадиха отА1 за оферта,ето какъв план ми предложиха за 21лв,промоцията на услугите е за 24 м.и вчера подписах.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай

А каква е скоростта след въпросните 3000 МБ?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Гледам че в договора пише 5000 MB, на максимална скорост,след изтичане скоростта е 64kbs.За моето ползване тези мегабайти са достатъчни.
[Изображение: IMG-20221201-100552.jpg]

Huawei P30
Цитирай

(2022-12-01, 10:14:41)DoryanY написа:  Гледам че в договора пише 5000 MB, на максимална скорост,след изтичане скоростта е 64kbs.За моето ползване тези мегабайти са достатъчни.
[Изображение: IMG-20221201-100552.jpg]

Плана меко казано не е добър  , за същите пари дават неограничен интернет и минути. Дори една предплатена на Виваком е с по добри условия от този план който сте подписали. Big Grin

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 3 потребители изказват благодарност на foxhd за това мнение:
  • airbus, android_97, greenandroid
Цитирай

(2022-12-01, 10:30:53)foxhd написа:  Дори една предплатена на Виваком е с по добри условия от този план който сте подписали. Big Grin

Точно това направих  с няколко номера преди месеци Smile  Free2Go за 10 кинта на месец. Никви договори и ала-бала.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

A1 обяви, че до края на декември дава неограничени мегабайти на максимална скорост за абонатите с мобилна услуга и достъп до HBO за тези с фиксирана телевизия. Еднократните бонуси се активират през платформата за самообслужване Моят A1

Huawei P30
Цитирай

Unlimited special 21 подписа познат преди 2 седмици, с неограничени мегабайти по време на договора (24м).
Интересно, защо има такава разлика, уж същия план.
Цитирай

(2022-12-01, 13:26:37)emzo написа:  Unlimited special 21 подписа познат преди 2 седмици, с неограничени мегабайти по време на договора (24м).
Интересно, защо има такава разлика, уж същия план.
И при мен са неограничени,в офиса същото ми казаха,после при разговора по телефона,ме увериха,че са неограничени.В договора си пише-промоционални мегабайти на неограничена скорост за България-неограничени.Стандартни МВ-5000.

Huawei P30
Цитирай

Аааа така вече - да. След 24м и на моя познат падат на 5000мб.
Значи всичко е "ток и жица" Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай

(2022-12-01, 13:17:32)DoryanY написа:  A1 обяви, че до края на декември дава неограничени мегабайти на максимална скорост за абонатите с мобилна услуга и достъп до HBO за тези с фиксирана телевизия. Еднократните бонуси се активират през платформата за самообслужване Моят A1

Кауфланд това го даваха от октомври месец. Дори с избор диеми и разми максови  бъркочи.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)