Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Гледам, че за доста хора тук 2 лв. не ги бъркат. Да ви пусна Revolute сметката ми да ми превеждате по 2 лв. всеки месец? Wink
[-] 6 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • greenandroid, hgeorgiev, jhoro, milenvn, tuutii13, Ивайло69
Цитирай
Аксесоари

(2024-02-02, 12:37:33)sapiora написа:  Гледам, че за доста хора тук 2 лв. не ги бъркат. Да ви пусна Revolute сметката ми да ми превеждате по 2 лв. всеки месец? Wink

Давай!
Обаче ... какво предлагаш в замяна?

Това, че 2, 20 или 200 лева не ме бъркат, още не означава - че ще ги давам на Сульо и Пульо!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • ndsbg
Цитирай

Нещо не мога да схвана с каква цел се предлагат оферти за планове, след като това няма да е цената следващата година? Дават ти септември оферта за 29,99 лв. и после станали 33 лв. да речем. Не е за 3-4 лв. а липсата на смисъл в тези 24 месеца договор. И следващата година - пак нараснала и станал 40. Е, защо тогава подписваш с "план" ?! Нали плана е план, за да се изпълнява и това ти е плана - да дадеш тази сума за тези и тези услуги...

Да, ясно, инфлация и т.н., да - не се случва само в България, просто не му схващам смисъла...

И другите им истории - план с някакви включени екстри (доп. абонаменти) за по 6 месеца... аз подписвам 24 месеца, те услугите били за по 6 пък колко хора осъзнават това и това не е ясно (за А1 говоря). И разни други "екстри" като Netflix за някакви месеци с план Basic, който бил 720p за едно устройство.

Иска ли някой да види у нас на 8К телевизор как изглежда 720p видео и колко е нелепо? Като да си пуснеш 240p на Full HD екран...

AI Upscaling-а каквито и да ги върши не може да uspacale-не толкова ниска резолюция. Даже май - наслагва някакви кадри и прави oversharpening, то друг ефект няма. 4К иначе изглежда прекрасно, но там е по-висока резолюция. 2024-та година "подарък" абонамент за услуга с видеа в 720p...

И да не говорим, че ако при някои потребители тези 9.5% за 1-2 лв. за други със няколко карти (или на едно име за цялото семейство, както е при мен да речем) от 300 лв. цената е друга...
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • DoryanY, greenandroid, milenvn
Цитирай

То хубаво всички се оплакваме, ама сме си подписали договорите, там всичко си пише.
Работата е на който не му харесва, минава на предплатена карта и това е.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 2 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • fu4ko, jhoro
Цитирай

(2024-02-02, 20:00:15)jhoro написа:  Давай!
Обаче ... какво предлагаш в замяна?

Това, че 2, 20 или 200 лева не ме бъркат, още не означава - че ще ги давам на Сульо и Пульо!
Ем то и те нищо не предлагат в допълнение, просто ти ги взимат

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на Andon0v за това мнение:
  • greenandroid, hgeorgiev, milenvn, sapiora
Цитирай

(2024-02-02, 21:24:59)Ivanov_1994 написа:  Нещо не мога да схвана с каква цел се предлагат оферти за планове, след като това няма да е цената следващата година? Дават ти септември оферта за 29,99 лв. и после станали 33 лв. да речем. Не е за 3-4 лв. а липсата на смисъл в тези 24 месеца договор. И следващата година - пак нараснала и станал 40. Е, защо тогава подписваш с "план" ?! Нали плана е план, за да се изпълнява и това ти е плана - да дадеш тази сума за тези и тези услуги...

Да, ясно, инфлация и т.н., да - не се случва само в България, просто не му схващам смисъла...

И другите им истории - план с някакви включени екстри (доп. абонаменти) за по 6 месеца... аз подписвам 24 месеца, те услугите били за по 6 пък колко хора осъзнават това и това не е ясно (за А1 говоря). И разни други "екстри" като Netflix за някакви месеци с план Basic, който бил 720p за едно устройство.

Иска ли някой да види у нас на 8К телевизор как изглежда 720p видео и колко е нелепо? Като да си пуснеш 240p на Full HD екран...

AI Upscaling-а каквито и да ги върши не може да uspacale-не толкова ниска резолюция. Даже май - наслагва някакви кадри и прави oversharpening, то друг ефект няма. 4К иначе изглежда прекрасно, но там е по-висока резолюция. 2024-та година "подарък" абонамент за услуга с видеа в 720p...

И да не говорим, че ако при някои потребители тези 9.5% за 1-2 лв. за други със няколко карти (или на едно име за цялото семейство, както е при мен да речем) от 300 лв. цената е друга...
(2024-02-02, 21:40:06)Andon0v написа:  Ем то и те нищо не предлагат в допълнение, просто ти ги взимат

Да ви имам проблемите!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Проблема е че с реклама и извиване на ръце операторите пробутват на абонатите си услуги които реално не им трябват. За това и при всяко надуване нагоре на цената следват такива реакции. Аз следвам друга логика. Ако една услуга ми трябва купувам я, ако ли не - подминавам я. При това положение цената вече няма значение. Само за интернет достъп навремето плащах цени които и сега изглеждат безумно високи като цифра но ми трябваше. Според мен всеки трябва да си зададе въпроса за к'ъф му е това дето си го е купил и необходимо ли му е. Е, срочните договори малко скапват тази сметка но и те свършват по някое време и тогава идва момента да се прецени дали да не се мине на предплатена услуга или дали да не се откаже улугата изцяло. Живота без постоянното ровичкане в мрежата е по добър колкото и странно да изглежда. Всичко това го пиша от позицията на човек който работи с компютърни системи и мрежи от времето на DOS 5 и UNIX 6. Телефона реално ми трябва само и единствено като връзка с близките ми за което една предплатена карта е достатъчна- всичко друго няма значение.
[-] 8 потребители изказват благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • bgbore_96, foxhd, fu4ko, greenandroid, hgeorgiev, jhoro, milenvn, Ивайло69
Цитирай

(2024-02-02, 23:03:55)veskovalkov написа:  Само за интернет достъп навремето плащах цени които и сега изглеждат безумно високи като цифра но ми трябваше.

В началото плащахме само за номер - без никакви включени услуги!
1 минута разговор, 1 мегабайт нет се плащаше допълнително!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2024-02-02, 20:00:15)jhoro написа:  Давай!
Обаче ... какво предлагаш в замяна?

Това, че 2, 20 или 200 лева не ме бъркат, още не означава - че ще ги давам на Сульо и Пульо!

Нищо повече не предлага, както и опраторите. Те са ти казали преди, например, 1 година, че срещу 20 лв. ще ти предлагат услуга. Сега ти казват да им дадеш още 2 лв. като за тези допълнителни 2 лв. няма да получиш нищо ново.

Те хората точно това коментират, че "Сульо" и "Пульо" им искат парите за същите неща, които досега са им предлагали, без да има нещо ново към вече подписаните им договори. Друга е темата, че щом вече си обещал нещо с подписан договор, после не трябва да се отмяташ, искайки повече от това, което вече сте се договорили. Хора, които лоялно са си плащали сметките, нямат вина за инфлацията, защото те са дори по-засегнати от операторите.
[-] 4 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • fu4ko, greenandroid, Ivanov_1994, milenvn
Цитирай

Започнете да възприемате операторите основно като доставчик на мобилна телефония, а за у дома като доставчик на интернет и евентуално на телевизия, ако някой не може да си намери алтернативен доставчик. Всякакви тройни услуги и допълнителни устройства и т.н. ви обвързван допълнително и по-трудно можете да зареже "любимият" си оператор. Много скоро ще е необходим само интернет доставчик, а за останалите услуги ще има алтернативи, дори и извън страната ни
[-] 5 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • greenandroid, jhoro, milenvn, sapiora, veskovalkov
Цитирай

Че аз отдавна не приемам оператора си за всичко в 1 - Yettel ми е мобилната услуга, Комнет е моя избор за домашен интернет. Upload-а е перфектен.

Yettel-ския интернет на 5G дори неограничен без speed cap е доста под този на А1 но в сграда е все тая - тези неща са като при телефоните - тестове, бенчове... нищо реално не показват. Реално ми е едно и също.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

Инфлационното индексиране на абонаментите се прилага и в други държави. И във връзка с това, британски регулатор иска да забрани това индексиране на абонаментите. Регулаторът смята, че когато потребителите подпишат договор за мобилна, интернет или телевизионна услуга трябва да е напълно ясно какво ще плащат през целия срок.

Източник

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fu4ko, greenandroid
Цитирай

Ми то така трябва да бъде, иначе защо подписваш 2 годишен договор? Нямам против да се индексират цените, но на новите договори, не на вече подписаните. Ако подпиша декември или януари 2годишен договор, февруари вече няма да е валидна цената в него. А най-лошото е, че нямаш шанс да прекратиш договора без неустойка - няма такава клауза!
ПП: Защо не индексират автоматично заплати и пенсии с % инфлация, а само топлофикация, ВиК и моб. оператори? Smile Smile Smile  интересно - нали?

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • greenandroid, milenvn, solo5
Цитирай

(2024-02-07, 21:19:04)pepy1 написа:  ПП: Защо не индексират автоматично заплати и пенсии с % инфлация, а само топлофикация, ВиК и моб. оператори? Smile Smile Smile  интересно - нали?

Как бе? Пенсиите ги индексират всяка година на 1 юли.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

@pepy1Точно така става,аз подписвам декември на една цена,февруари става друга.Баламосват хората,постоянно променят плановете,увеличават цените им,и после пак,с индексацията.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • greenandroid, milenvn
Цитирай

(2024-02-07, 21:19:04)pepy1 написа:  Ми то така трябва да бъде, иначе защо подписваш 2 годишен договор?

Преди години мой близък в Германия ми беше казал, че преподписва всяка година договор с оператор и то като физическо лице. При всяко преподписване имаше някакви намаления на телефони, като бяха му дали Iphone 11 за 0 евро, с план от рода на 25 евро. Та нашите хем искат 2 години обвързващ договор, хем да не се минат, че не могат да увеличават през този период. Като не могат да гарантират цена за 2 години, да помислят за едногодишни договори. И без това малко хора вече си купуват устройства от тях. Ако се запита човек защо без да е закупил някакво устройство се опитват да го направят крепостен селянин за 2 години...
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

(2024-02-08, 20:18:31)solo5 написа:  Та нашите хем искат 2 години обвързващ договор, хем да не се минат, че не могат да увеличават през този период. Като не могат да гарантират цена за 2 години, да помислят за едногодишни договори. И без това малко хора вече си купуват устройства от тях. Ако се запита човек защо без да е закупил някакво устройство се опитват да го направят крепостен селянин за 2 години...

Точно затова вече осма година съм с предплатен план - за телефония и шеста година - с безсрочен договор за интернет. Когато ми предлагат разни оферти, казвам „Ок, но да е безсрочно“ - и млъкват.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 4 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • foxhd, fu4ko, greenandroid, milenvn
Цитирай

Цитат:Районният съд в Пловдив обяви индексациите на цените на мобилен оператор през 2022 г. и 2023 г. за нищожни и постанови да върне надплатеното на потребителя. Решението не е окончателно, но е първото и изследва подробно проблема, който в момента остро се поставя на дневен ред – поредната индексация на цените (оспорването на индексациите е само един от казусите, свързани с договорите и практиките на телекомите, с които гражданите сезират съдилищата).....
Целият текст.

Sony Z5 Compact.
[-] 1 потребител изказва благодарност на b0bb0 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

Асоциацията на телекомите обяви желание да започне преговори с Комисията за защита на потребителите (КЗП) относно клаузите за индексация в договорите с потребителите на телеком услуги.

Източник

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid, hgeorgiev, jhoro
Цитирай

Добрата новина е, че в отговор на обществената дискусия за балансиран и клиентски-ориентиран подход, в бъдеще А1 ще позволи на абонатите да се откажат от текущ договор без неустойки, ако има бъдещи индексации на месечните такси. Това ще важи от 2025 г. нататък. 
https://nixanbal.com/a1-shte-pozvoli-da-...na-tsenite
Лошата новина е, че поради високата инфлация през 2023 г. и непрекъснато увеличаващите се разходи за телекомуникационна инфраструктура и ТВ съдържание от 1 март ще индексират месечните такси със средногодишния Индекс на потребителските цени на НСИ, който възлиза на 9.5%.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2024-02-20, 21:40:51)hazART написа:  Добрата новина е, че в отговор на обществената дискусия за балансиран и клиентски-ориентиран подход ...

Това не е „клиентски-ориентиран подход“ - това си е спазване на закона!

Цитат:Чл. 20а. Договорите имат сила на закон за тези, които са ги сключили.
Договорите могат да бъдат изменени, прекратени, разваляни или отменени само по взаимно съгласие на страните или на основания, предвидени в закона.
Закон за задълженията и договорите

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

А не прочете ли, че няма да има неустойки, преди да търсиш законите.
Но уловката е, "ако има бъдещи индексации на месечните такси".

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Всяко едностранно увеличение на цените от мобилния оператор е основание потребителят да прекрати договора си с него без неустойки. Това предвиждат промени в Закона за електронните съобщения (ЗЕС). От депутати от ПП-ДБ бе внесена нова редакция на чл. 229, ал. 3 ЗЕС, която гласи: "Всеки договор за електронни съобщителни услуги, различни от междуличностни съобщителни услуги без номера и различни от услуги за пренос при свързване машина-машина, може да бъде прекратен при едностранно увеличение на цените по договора поради индексация или други причини от предприятието с уведомление от крайния ползвател, изпратено не по-късно от един месец след датата на получаване на първата фактура, включваща увеличени цени. Договорът се счита за прекратен от датата на получаване на уведомлението от предприятието".

(пълния им текст виж тук).

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid, jhoro
Цитирай

(2024-02-21, 01:56:31)hazART написа:  А не прочете ли, че няма да има неустойки, преди да търсиш законите.
Но уловката е, "ако има бъдещи индексации на месечните такси".

@NoMaD вече отговори по същество, но не се ли сещаш, че в договорите са пишат конкретни неща?
Защо има условия - една сума за срока на договора и друга - след изтичане на срока на договора?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Това е законопроект внесен днес. A1 изпреварват събитията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 47 гост(и)