Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony® XPERIA™ Z4/Z3+ - първи снимки

На автоматичен режим и DSLR апаратите снимат посредствено. Wink Той е за запечатване на спомени и да щракнеш нещо бързо, което може да отмине. За качествени снимки трябва да си поиграеш, но и да знаеш какво правиш. Никой професионалист не снима на автоматичен режим. Tongue

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари

DSLR правят те хубави снимки, те за това са създадени Smile Примерно едно Galaxy S6 има страхотна камера във всякакви условия. Насочваш, натискаш и изваждаш страхотен кадър. Там им е слабото място на Сонитата, на мен лично обаче не ми дреме защото имам време да си поиграя с настройките преди да щракна. За мен качеството е задоволитено така или иначе.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Много ясно, че телефонът сам трябва да се адаптира и да прави добри снимки в различните условия, а не аз да си играя да бърникам настройките. Това е идеята на мобилните телефони - point and shoot. Твърдения от сорта на това, че операторът бил виновен, защото не е подбрал подходящите настройки... ами едва ли всеки може да има достатъчно познания, за да избере подходящите настройки. А и докато се накани и нагласи човек, моментът е отминал. Не е това идеята, нека да не се правим всички на фотографи (аз поне не съм), за да защитим Sony. Пък може би Sony потребителите, всичките са професионалисти. Аз снимам на авто.

И да, на Sony (и не само на тях) това им куца, точно заради софтуера, както каза smiley. Всеки е наясно, че сензорите на Sony са много добри. Как пък, примерно един Note 4 с IMX240 може да се справя по - добре, на автоматичен режим.

Сегашния ми телефон има същия недостатък. Той е с IMX220 и при що годе добри условия, снима невероятно, но влошат ли се, нещата не изглеждат толкова добре. Точно заради лошото софтуерно управление. За финал само да добавя, че мобилните телефони не са за професионалисти, а за масовия потребител, който най - често е аматьор и снима нещо на момента, на автоматичен режим. Samsung и Apple отдавна са наясно с това.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Аз лично никого не защитавам. Снимките от галерията във flickr говорят сами за себе си и нямат нужда от адвокат. Всеки да си прави изводите сам. Щом искате да обвинявате софтуера - ок.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Отново бъркаш колега, нищо лично. Никой не отрича качеството на снимките на Сонито. Но това качество не се постига лесно. Проблема е в автоматичния режим, не в сензора. Авторежима неможе да уцели правилното ISO, нито White Balance-са, нито exposure-ра във всички ситуации, а те са в корена на снимките и затова фотограф с умения който знае как да си играе с тези 3 фактора ще изкара качеството от снимките които си дал. Ако същия фотограф си вкара уменията и изкара същото качество в АвтоРежим от Сонито аз лично ще му подаря моя телефон. 

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

(2015-04-21, 23:22:16)xn3k написа:  На автоматичен режим и DSLR апаратите снимат посредствено. Wink Той е за запечатване на спомени и да щракнеш нещо бързо, което може да отмине. За качествени снимки трябва да си поиграеш, но и да знаеш какво правиш. Никой професионалист не снима на автоматичен режим. Tongue

xn3k написа:И както е написал по-горе, фотографа прави снимките, а не софтуера на Sony.

Стига моля те. Искаш да ми кажеш, че за да направя добра снимка с телефон на сони трябва да съм добър фотограф и да имам времето да сменям настройките всеки път като искам да заснема нещо? И чак тогава ЕВЕНТУАЛНО да получа добра снимка? 
Това само потвърждава точката ми че софтуера на сони при камерите куца много. Ако беше добър телефоните им щяха да са отлични и в point-and-shoot ситуации (; 

xn3k написа:Снимките от галерията във flickr говорят сами за себе си и нямат нужда от адвокат. Всеки да си прави изводите сам. Щом искате да обвинявате софтуера - ок.
В момента просто ни показа някакви снимки снимани от телефона. Няма лошо - наистина изглеждат хубаво, не мога да си кривя душата. Ама аз мога да ти намеря снимки и от М8-цата примерно, които изглеждат много добре. Това обаче не променя факта, че камерата на М8 е пълен та.......

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Нищо не ви казвам и в нищо не ви убеждавам. Дал съм ви крайния резултат. Как е постигнат всеки да преценява за себе си.

пп. В нас имам оригинална графика на Пикасо рисувана с въглен, а не със скъпи бои и е брилянтна. Нямам какво повече да добавя.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

(2015-04-22, 11:28:14)xn3k написа:  Нищо не ви казвам и в нищо не ви убеждавам. Дал съм ви крайния резултат. Как е постигнат всеки да преценява за себе си.


Даде ни НЯКАКЪВ краен резултат на (очевидно) професионален фотограф, който знае какво прави. Моя и резултатите на редица други хора предполагам, че можеш да се досетиш колко драстично по-лоши ще са.

Примера ти също е лош. Картината може да е от въглен (а от въглен могат да станат много добри резултати), ама художника и е Пикасо, а до колкото съм запознат той е човек който е имал макар и basic познание как да рисува. Дай въглени на Пешо от Горубляне и предполагам ще се сетиш колко по-драситчен ще е резултата. 

Тук именно това се обсъжда - как се стига до крайния резултат. Добър камерафон трябва да може да прави снимки като показаните във flickr на автоматични настройки, независимо от задклавиатурното устройство. Ако теб те устройва всеки път да човъркаш настройки - лошо няма, камерата на телефона тогава ще покрие повечето ти нужди (предполагам. Не ти знам нуждите Lol ). 

Ето и една статия за Z4, с която много мога да се съглася.
http://www.xda-developers.com/new-xperia...-concerns/

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Интересно, но дали ще е вярно!

Цитат:Sony току що обяви официално Xperia Z4, но никога не е прекалено рано да започнат слуховете за следващия флагман в серията, особено като се има предвид колко скромен ъпгрейд всъщност е новия Xperia Z4.

Добрата новина е, че ако на тези слухове може да се вярва, Xperia Z5 ще бъде не само достоен наследник на предните модели, но и ще предложи така нужния редизайн.

В този смисъл е изказването на известния Twitter потребител с прякор Ricciolo, който твърди, че следващият флагман на Sony ще предложи нов дизайн, променена идентичност и множество промени що се отнася до начина, по който снимаме, а именно нова камера, нов сензор, нови лещи и нов софтуер.

Името Xperia Z5 не е изрично споменато, но кой друг би могъл да бъде този нов апарат от най-висок клас? Който и да е той обаче, със сигурност появата му няма да се забави прекалено, тъй като в изказването на Ricciolo е споменат и хаштага #futureflagnotthatfar.

Източник:
https://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%...00112.html

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Последно не можах да разбера представен ли е Z4 или само версията за Япония?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Още интернационалния Z4 не са представили, вече за Z5 излизат слухове Facepalm1Facepalm1Facepalm1

Така като гледам от сони колко тъпо твърдоглави са, май няма да видим нормален годишен цикъл на флагмени при тях. Ще си останат единствените, които си сменят флагмена на всеки 2 седмици и това си е. Как могат да си мислят, че това е печеливша стратегия изобщо не ми го побира главата. 

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

(2015-04-23, 21:49:15)smiley написа:  Още интернационалния Z4 не са представили, вече за Z5 излизат слухове Facepalm1Facepalm1Facepalm1

Така като гледам от сони колко тъпо твърдоглави са, май няма да видим нормален годишен цикъл на флагмени при тях. Ще си останат единствените, които си сменят флагмена на всеки 2 седмици и това си е. Как могат да си мислят, че това е печеливша стратегия изобщо не ми го побира главата. 

Ми те за това са на този хал...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Доколкото разбирам от слуховете в нета, изобщо няма да има международна версия на Z4, а направо ще се представи Z5 като такава, но щели да започнат с ново име и супер висок клас устройство, което щяло да замени Z серията. Unknw_mini
Нещо и аз изтървах нишката на прекалено многото слухове. Unknw_mini
Почвам да си мисля, че всеки си пише каквото му хрумне. Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Лошото е, че Сони не излизат с официална информация. Няма яснота около плановете им, потребителите им не са сигурни какво следва. Струва ми се, че и Сони са малко объркани. И според мен е най - добре да преминат  на годишен цикъл. Тъкмо ще имат повече време и ресурси за R&D по флагманите си. Относно качеството на самите телефони, мисля че си имат собствен отличителен стил и предлагат нещо различно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

По-висок клас устройство от Z серията? Наистина не мога да си представя как по-точно могат да направят флагменската си серия "по-премиум". Освен ако и те като Samsung не решат да почнат да пускат фаблети като Note 4-ката. Ама пък само на това да разчитат е тъпо - Samsung не моеш ги бутнеш от лидерската позиция при фаблетите.
Сони май наистина са крайно объркани. Така като ги гледам нещата имам чувството, че те нямат абсолютно никаква представа какво да правят. До скоро се говореше как мобилното им подразделение ще се продава, сега нова серия устройства.....

Ама слухове... имаше такива, че ще преминат и на годшиен цикъл на флагмени, and look how that turned out.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Изчакайте де... Ако слуховете са верни, Сони не им трябва това Z вече... Както и на Самсунг С, след 5 годиин ще са Sony Z10, Samsung S10, iPhone10. цифри само....
Дано сменят поредицата, ще собсвеника на Z1 се чуди защо изкарват Z4, като неговия телефон е същия. Но това са Сони.
Аз лично очаквам добър телефон от тях. Но с тези слухове, май Z3 ще ми е първото и последното Сони Smile (Все още е на ремонт)
Все още вярвам в Сони и се надявам да изкарат "японска точност" устройство.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Май все пак ще има международна версия на Z4 с вероятен моделен номер Е6683, както и компакт и нова ултра.

Цитат:[Изображение: picpath_3_34357.jpg]

Няколко предстоящи телефона на Sony бяха забелязани в базата данни на индонезийския регулатор POSTEL и по всичко изглежда, че поне два от тях са Xperia Z4 Compact и Xperia Z4 Ultra, за които се носят доста слухове в последно време.  Като се има предвид, че Z3 Compact е с вътрешен код D58xx, може да се приеме, че посоченият тук E5803 е неговият пряк наследник. Това обаче опровергава слуха за Sony Lavender като продължение на Z3 Compact – явно става дума за напълно различен модел).

Другото устройство, което е посочено с префикс 68xx, няма как да не привлече вниманието ни – кодът отговаря на представения през 2013 г. Xperia Z Ultra (C68xx), който с 6.4-инчовия си дисплей и тънък водоустойчив корпус беше доста изпреварил времето си. В наши дни обаче размерите на екраните на смартфоните нарастват почти непрекъснато, така че нямаме търпение да научим реалните спецификации на тези бъдещи телефони на Sony. За момента можем само да предполагаме, че става дума за поне чипсет Snapdragon 810 и 5.9-инчов 2K дисплей.

В базата данни има и още два посочени телефона на Sony с номера E5663 и E6683, за които не разполагаме с достатъчно информация, за да правим каквито и да е обосновани предположения. Смартфони с индекс 56xx досега не е имало, но все пак вероятно става дума за модел от поне среден клас. Що се отнася до индекса 66xx – през миналата година с него бе свързан флагманът от второто полугодие - Xperia Z3 (D66xx), а година по-рано – лидерът на тази серия от първото полугодие - Xperia Z (C66xx).

Източник:
http://www.mobilebulgaria.com/news/34357...0%B8%D1%8F

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

не забравяйте че 810 има 64 битова поддръжка , а 805 няма ... а нещата с андроид вървят към 64 бита ... не разбирам защо им трябват толкова ядра на тия телефони, след като apple още си карат с двуядрени процесори и са си много добре .... това доказва в колко грешна насока се развива операционната система андроид ... все едно да товариш една кола с камъни и да и сложиш 7-8 турбо компресора за да може да тръгне ...
Цитирай

(2015-04-24, 12:27:47)g1kata написа:  не забравяйте че 810 има 64 битова поддръжка

И какво от това? Знаеш ли колко приложения са оптимизирани за работа с 64 битова OS за момента? Позна.... николко. 64 бита за момента са също толкова ненужни колкото и 2к екран.

g1kata написа:  apple още си карат с двуядрени процесори и са си много добре

Така е, ама замисли се за следното: Apple за колко телефона трябва да оптимизират iOS? 4-5 модела (4s, 5, 5s и 6).
А Google за колко телефона трябва да оптимизират Android? В пъти повече модели отколкото ябълките. 
Следователно андроид няма как да е напълно оптимизиран за всички и за да вървят гладко телефоните им трябва повече мощ. Да не говорим за един малък фактор наречен Java.... 

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

(2015-04-24, 12:35:56)smiley написа:  
(2015-04-24, 12:27:47)g1kata написа:  не забравяйте че 810 има 64 битова поддръжка

И какво от това? Знаеш ли колко приложения са оптимизирани за работа с 64 битова OS за момента? Позна.... николко. 64 бита за момента са също толкова ненужни колкото и 2к екран.


g1kata написа:  apple още си карат с двуядрени процесори и са си много добре

Така е, ама замисли се за следното: Apple за колко телефона трябва да оптимизират iOS? 4-5 модела (4s, 5, 5s и 6).
А Google за колко телефона трябва да оптимизират Android? В пъти повече модели отколкото ябълките. 
Следователно андроид няма как да е напълно оптимизиран за всички и за да вървят гладко телефоните им трябва повече мощ. Да не говорим за един малък фактор наречен Java.... 

Да, наистина няма 64 битови апликации все още , но нещата на там отиват ... мисля в перспектива ... преди 1 година и 2-3 месеца когато си взех ipad-а и при ios все още почти нямаше оптимизирани приложения за 64, но нещата се случиха много бързо... и с андроид много скоро ще се случи същия преход и тогава чиповете който има 64-битова поддръжка ще работят много по добре, поне според мен ...

Отново съм съгласен че apple наистина поддържат много по малко телефони, но не мисля че google трябва да оптимизира всички устройства, трябва производителите да го правят ...
Цитирай

Това с ядрата не е точно така. В самия интерфейс на ОС, наистина не са нужни много ядра за гладка работа. Но и управлението на чиповете така е направено, че и не ползва всички ядра. Наблюдавал съм колко ядра се ползват и колко се товари процесора при работа в самата ОС и смея да твърдя, че Андроид е доста оптимизирана. Идва обаче моментът когато искаме да си пуснем еди кое си натоварващо приложение/игра на доста висока резолюция, в това време на заден план да върви нещо друго, без да прекъсва... и тогава е нужна допълнителната производителност на чипа. Съответно и приложението трябва да е оптимизирано да използва броят ядра. Самата ОС е направена доста добре, доста от приложенията в магазина обаче хич не са оптимизирани. Това е проблемът. Те Епъл и нужда от 2г РАМ нямаха, ама ползват swap на устройствата си и, като имаше една партида с бавна флаш памет, излезе истината наяве, че хич не им е достатъчен 1г РАМ.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Така наречения "японски Z4" ще има международна версия, която ще се появи в магазините по света в края на май под името Z3+. Истинския Z4 или съвсем нов флагман на Sony ще бъде представен в края на лятото или през есента. Информацията беше потвърдена съвсем случайно от японците на сайта Sony Developer World, но в последствие беше изтрита. Беше публикувана бялата книга за новия калъф SCR30 Style Cover, който е съвместим със Z4 и Z3+

http://developer.sonymobile.com/download...ite-paper/

[Изображение: f29c44a9ccefec9b.png]

[Изображение: cb80dd1f406c49c9.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Вчера четох за Xperia P2, но не мога да намеря статията.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай

И какъв е смисъла от Z3+?? Че на нормалния Z3 му беше слаб хардуера ли? Интерационалния модел на Японския Z4.... Боже, маркетинговия отдел на сони трябва да бъде уволнен незабавно!
Глупост след глупост.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

(2015-04-28, 20:26:50)atheros написа:  Вчера четох за Xperia P2, но не мога да намеря статията.

Xperia P е от доста стара серия на Сони, наречена NXT, в която влизат Xperia U, Xperia P и Xperia S. И следователно ако ще продължават P серията, би следвало да продължат и U и S сериите, което изобщо не ми се вярва, защото са доста стари и няма никаква логика в това...

ПП. Каква връзка имаше това с Xperia Z4?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)