Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пукнатини по телефона
#26

(2015-03-27, 09:29:14)nnenno написа:  Колеги, вчера минах прес МОСТ, казаха няма проблем давай го. Аз съм от Ст. Загора. Така, че всеки които има споменатия проблем в темата да го носи спокойно.
Успешен ден на всички....
Поздрави

А имаше ли и други драскотини/ожулвания и следи от ползване по лайсната на телефона? Мисълта ми е дали биха отказали при наличие на други следи от уподреба нпо лайсната?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#27

Нямам колега @tda аз го ползвам с оригинален калъф с прозорче и стакло на дисплея. По телефона няма следи от употреба, освен опоменатите пукнатини....

        
Цитирай
#28

Те лепят ли ги или сменят телефона? Покажете снимка ако ги оправят!
Благодаря

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#29

Определено не се лепят пукнатините. Така се получава като имаме голям дисплей, много тънка рамка и пластмаса наподобяваща усещането за метал. При всяко едно по-невнимателно усукване на телефона в тънката рамка се предава точно в сеченията на отворите за жака за слушалки и да не изреждам и др. кръгли отвори по рамката.
Цитирай
#30

Надявам се идната седмица да го занеса ще пиша какво се е случило подробно

        
Цитирай
#31

(2015-03-27, 09:08:48)bvitanov написа:  Да питам и аз ,че не разбрах -има ли значение от къде е купуван апарата ?Може ли да го занеса в Мост ?Подарък ми е -от София съм а са ми го взели от онлайн магазин от  Варна !!!!
Да, има значение. Онлайн магазинчетата обикновенно не ги вкарват официално, а с разни врътки от други оператори в чужбина и т.н. Имат си собственни сервизи и трябва да се обадиш на магазина от който е закупен да питаш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#32

(2015-03-27, 14:12:26)ИванМатин написа:  Те лепят ли ги или сменят телефона? Покажете снимка ако ги оправят!
Благодаря

В документите на колегите ще пише какво е правено точно. Един колега беше писал, че сменят корпуса с диплея и дигитайзера. Звучи правдоподобно да действат по този начин.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#33

Утре мисля да го нося колеги, ще разкажа подробно за какво става дума....
готов съм за гаранция Big GrinBig GrinBig Grin

        
Цитирай
#34

И моят е със пукнатините и много се чудя дали да го нося. Ако после пак се спука, какъв е смисълът. Или след ремонта ще е "по-здрав"?
Цитирай
#35

(2015-03-27, 14:12:26)ИванМатин написа:  Те лепят ли ги или сменят телефона? Покажете снимка ако ги оправят!
Благодаря

С най - голямо удоволствие колега ще покажа резултата в снимки...

        
Цитирай
#36

(2015-04-01, 12:22:28)nnenno написа:  
(2015-03-27, 14:12:26)ИванМатин написа:  Те лепят ли ги или сменят телефона? Покажете снимка ако ги оправят!
Благодаря

С най - голямо удоволствие колега ще покажа резултата в снимки...
И аз чакам колеги да кажете.Моя го купих от Skyfon. Вчера я видях тази микропукнатина до микрофона точно както го описвате колкото косъмче но все пак си е дефект.Занесох го във Скайфон и почнаха с глупостите...бил изтърван може би може би бил паднал и какво ли не...телефона е като нов няма грам следа от употреба но не искам да им го оставам защо не знам дали ще го отварят те или ще го носят някъде. Като цяло всички онлайн търговци като им занесеш телефон за рекламация и почват с глупостите...бил мокрен бил изтърван и т.н.
Цитирай
#37

Зависи от къде са го вкарали телефона. Те май си имаха сервиз, но не съм 100% сигурен. Реално това нещо не пречи на телефона по никакъв начин. Така правят всички търговци-може да ди го изпуснал, удатил си го някъде т.н.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#38

Моя тъй го карам. Не мога да им докажа че не съм го испуснал.
Не пречи на телефона.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#39

Аз найстина не съм го изпускал никога. Разбира се, има ли проблем от този род, съм решил да си търся правата до карай. Тези търговци и сервизи трябва да разберът веднъж за винаги, че неможе да се е... с потребителите, както им дойде на ум.
Ще ви държа в течение на всичко ново около гаранцията.
Хубав ден на всички колеги.

        
Цитирай
#40

Привет колеги,

Аз също съм се решил въпреки, че пукнатината не ми пречи да си търся правата до край от Скайфон/Skyfon . Днес отново ги потърсих и предупредих че за да го предявя за рекламация искам в мен да остави касов бон (какъвто не са ми дали) за да мога да съм сигурен, че ако ме забавят с рекламацията ще мога да си търся правата пред комисията.Аз също като колегата по-горе съм на принцип че драскотината не е проблем а по скоро искам тези търговци да се начуат на етика защото според мен за да ме задържат като клиенти те ще спечелят повече ако ми върнат пари или ми дадат нов телефон от колкото ако тръгнем по комисии и жалби.В смисъл те просто не осъзнават колко повече ще загубят от лоша слава от колкото просто ако ми приемат телефона за читава рекламация.Просто не са познали.Съветвам всички да си търсят правата докрай.
Цитирай
#41

Аз лично не виждам как клиентът може да докаже, че въпросната пукнатина не се е появила в следствие на изпускане или огъване (усукване) на телефона. Това, че от ЛГ приемът такива телефони за ремонт е на добра тяхна воля.
Цитирай
#42

това че от LG го приемат като дефект не е на добра воля ами признат дефект в сглобката на производителя. Т. е. не е компромис от тях а от нас клиентите.
Цитирай
#43

(2015-04-02, 18:27:47)ivanov_km написа:  Аз лично не виждам как клиентът може да докаже, че въпросната пукнатина не се е появила в следствие на изпускане или огъване (усукване) на телефона. Това, че от ЛГ приемът такива телефони за ремонт е на добра тяхна воля.
В този ред на мисли колега, били ми обяснил как от сервиза ще докажат, че применрно моя телефон е изпускан ? При положение, че апарата няма следи от употреба ?

        
Цитирай
#44

Еми както в същият ред на мисли ти не можеш да докажеш, че телефонът се е спукал сам. Тези пукнатини се появяват при усукване или огъване на телефона. Най-често устройството се подлага на такива натоварвания като се носи в джобове на панталони и дънки. Ако пукнатината се появява от само себе си би трябвало да има пукнати телефони още преди да бъдат извадени от кутията, а такива телефони няма. Друг е въпросът защо толкова крехък са го направили от ЛГ, не мисля, че официално са си признали за такъв дефект просто знаят какво са сътворели и за да запазят имиджа си за тяхна сметка подменят рамката на телефона. Въпреки всичко на всякъде ако решат могат да откажат такъв ремонт защото не се касае за повреда на устройството и това не води до нарушаване на работата му.
Цитирай
#45

Не искам да споря с теб колега, само казвам, че моя апарат никога не е бил изпускан или носен в джоб на дънки и т.н. Нещо друго е много интересно: Как на 90 % от апаратите пукнатините са все на едно и също място ? Не вярвам, че всички са ги испускали или огъвали по джобовете си и т.н...
Всеки има право на мнение аз уважавам това... Важно е да се признае гаранцията според мен. Не смятам, че е нужно повече да си чешим езиците тук...
Хубав ден на всички..

        
Цитирай
#46

Какъв е срокът за предявяване на рекламация на стока, когато се позовавате на законовата гаранция?

Срокът на гаранцията за стоки е 2 години, но не по-късно от 2 месеца от установяване на несъответствието.
Ако дефектът или несъответствието на стоката се прояви до 6 месеца след доставката й, се приема, че е съществувало при доставката й. в този период тежестта на доказване на съответствието на стоката с договореното е на търговеца.
Ако се докаже, че несъответствието се дължи на естеството на стоката, то Вие не може да се възползвате от правото си на законова гаранция.
Има изключение от двугодишната гаранция. Това са случаите, в които се касае за стоки, чийто „естествен” живот е по-кратък от 2 години, като например бельо, чорапи и др.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#47

Демек ако е установен след 6 месеца от закупуването няма да ни го признаят в гаранция!? Още повече от съпорта ми казаха, че проблемните партиди са от първите бройки. Тоест главно тях признават като производствен дефект.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#48

Ами да. Предполагам, че няма да я признаят, след което можеш да заведеш дело с-щу тях и ти да докажеш (веруятно чрез някаква експертиза), че не е изпускан.
Приятел се върна от чужбина, погледнах и неговата G3-ка - той също няма пукнатини. Той го купи 2-3 дена след мен по коледа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#49

При мен също няма за сега .Телефона е производство Ноември месец миналата година.Много е неприятно иначе.Преди да купя G2-та точно за това разкарах S3-та заради тези пукнатини, докато не бяха все още избили.Дано наистина да е само при първите бройки този проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#50

Моят е от юли месец и има пукнатина, но кога се епоявила не съм забелязал. А и както на АРК С така и сега мисля да не го давам на сервиз, защото не е гаранция че пак няма да се появи, а и по никакъв начин не ми пречи.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)