Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пукнатини по телефона

Малко след жълтото петно на екрана на моето LG G3 се появиха и пукнатините точно на инфрареда и жака за слушалки. Оставих го в магазина от който го купих гаранционно, като казах и за двата дефекта. Там се опитаха да ме убедят, че пукнатините няма как да ги покрие гаранцията. Още преди да са ми го върнали без ремонтирани пукнатини искам да ви попитам как да процедирам, защото съм сигурен, че няма да признаят гаранцията за тях. Да не приема телефона? Т.е. как да отстоявам правото си за гаранционно оправяне на проблема при отказ за ремонт от страна на продавача? Много благодаря предварително!

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
Аксесоари

Там в магазина какво са ти казали няма изобщо да ги слушаш. В Мост знаят за този проблем и ако е изпратен там би трябвало да нямаш проблеми. Но ако ти го върнат без да са ремонтирали някой от дефектите няма да подписваш нищо и директно пускаш жалба в КЗП.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Не е купуван от големите вериги а от магазин rvmobile. Не съм сигурен, дали имам шансове при тях да се преборя, за това и питам тук, ако някой е играл филма с дефекти и е търсил гаранция от такъв магазин.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Ами ако имаш касова бележка ще имаш шансове да се пребориш с тях чрез КЗП.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Пукнатините се отстраняват заедно с петната по екрана, по простата причина, че екрана се сменя а с него и цялата пластмасова рамка и така с един коршум гърмиш два заека.

LG D855 32gb
Цитирай

Чудесно, сега очаквам да ме привикат да си го взема Smile Ще пиша веднага след като това се случи!

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

На моя се бяха появили две пукнатини около двата микрофона. Занесох го директно в МОСТ на 11.08. и вчера си го взех. Smile

Xiaomi 12
Цитирай

Тъй, с 1 удар, 2 заека. Взех телефона преди 15-ина минутки. Резултата сменен екран и корпус. Цепките и жълтото петно разбира се ги няма. Може и да си въобразявам, но ми се струва, че екрана ми е по-контрастен от преди, но това може да е и заради матовия протектор който ползвах преди дефекта. Доволен съм и пак бих посетил rvmobile Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Вече и аз си имам на долния микрофон като продължава по корпуса към дисплея, телефона е произведен на 11.11.2014, не е изпускан и от началото е в ударостойчив кейс :-(

 
Цитирай

Имах отдолу пукнатина от отдавна , но започна леко и отгоре....Днес се реших и го оставих в Мост.

Nexus 7-Cyanogenmod 12.1 / Samsung s8 / S20Fe Snapdragon 
Цитирай

Здраейте, 
Днес реших да оставя и моя на сервиз, но за съжаление от гет.бг не ми признават пукнатиние по гаранция . Не ги интересувало, че LG като фирма са го признали това като фабричен дефект, защото не работили с тях. Обадиха ми се 30 мин след като го оставих да се връщам да си го взимам, въпреки че пред мен на място момчето говори със сервиза МОСТ и казаха да го изпратят. Супер несерионо! 
Как мога да посъпя за да си искам правата пред GET.BG и как да докажа че това наистина е фабричен дефект? Как да подам оплакване от някой или нещо, когато при всяко звънене вдига един и същ човек?

 Утре ще го занеса директно в МОСТ и се надявам там да го приемат.
Цитирай

Така... Моята случка става все по-интересна! Обадиха ми се днес от сервиза и ми съобщиха, че телефона не бил за нашия регион и неможе да бъде сервизиран в техния сервиз. Какви изводи си правя аз - от гет ми казват, че работят с МОСТ, от мост ми казват, че немогат да ми приемат гаранцията... т.е телефона ми няма гаранция? Твърдо съм решен да не оставя нещата така и ще си търся правата. Ако има някои с подобни ситуатии да споделя опит и идеи, моля? Как да уверя ГЕТ.бг като търговец, че трябва да ми признаят гаранцията?
Цитирай

Пускай жалба до KЗП. От get приеха ли ти рекламацията или ти отказаха?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

От МОСТ вземи протокол с който отказват гаранция, защото телефона не е за нашият регион и евентуално за кой регион е. После вземи от тях документ в който пише, че официално LG признават пукнатините за дефект, който се покрива от гаранцията. Правиш си копия на тези документи + гаранцията и отиваш в ГЕТ.БГ и ги показваш. Ако ти се направят на пичове, искаш от тях протокол с който отказват да ти сменят панела заради пукнатините защото са пичове. С документите от МОСТ и от ГЕТ.БГ отиваш директно в КЗП и после се радваш на живота и чакаш от ГЕТ.БГ да ти звънкат и да ти предложат LG G4 за да докажат че не са пичове Smile Последното за G4 е в реда на шегата, но другото е съвсем сериозно. Малко разкарване е по фирмите, но няма как.

Huawei P30 Pro / Moto Z







Цитирай

Точно и това мислих да изискам от МОСТ (реално едва ли те имат вина). От гет вече имам протокол и снимки за отказана гаранция. Но нямам нещо доста важно - касова бележка, поради простата причина, че когато ми донесоха телефона не са ми издали такава. При влизане в профила ми пък са изтрити всички поръчки и плащания - защо ли не се учудвам. Нещото което ме учуди беше, че момчето от МОСТ ми каза че работили с гет, но само с някои телефони ЛГ- как става това не се знае.
Мерси за съветите ще пиша за резултата след около година Smile
Цитирай

Ей няма да се научим че касова бележка се изисква за всичко,трябва да се научим по гадния начин.еб@ват се защото нямаш касова бележка и не можеш да направиш нищо.
Цитирай

Да, без касова бон нещата стават доста сложни. Автоматично КЗП отпада, като вариант.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Аз пък смятам, че те трябва да ми осигурят копие на такава или копие на поръчката ми.
Цитирай

Не се заяждам, но за пореден път се убеждавам, че покупката от онлайн-магазини си е "ходене по тънък лед" докато не се пропука...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Проблема не е,че нямаш касова бележка,проблема е това,че купуваме от онлайн магазини,които вкарват телефоните по сивия начин,както казаха от LG България.Аз имам същия проблем с моето Г2,което купих от онлайн магазин....Дори и от гет.бг да се навият за ремонт,то едва ли ще го направят в официален сервиз.Успех все пак

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

(2015-09-28, 20:26:38)smurfarnik написа:  Аз пък смятам, че те трябва да ми осигурят копие на такава или копие на поръчката ми.

Така е,но ти как ще докажеш без официален документ че си го купил от там.според мен трябва и да ти мине през ум че спокойно можеш да си живееш и с пукнатината .
Цитирай

Здравейте, понеже и аз бях забелязал тези пукнатини, но си помислих, че са от това, че съм го изпуснал 1 път и не съм се сещал за гаранцията. Но сега като чета, че е фабричен дефект, дали ще ми признаят гаранцията, понеже има следи от изпускане?
Цитирай

(2015-11-10, 10:58:43)Tomoff1 написа:  Здравейте, понеже и аз бях забелязал тези пукнатини, но си помислих, че са от това, че съм го изпуснал 1 път и не съм се сещал за гаранцията. Но сега като чета, че е фабричен дефект, дали ще ми признаят гаранцията, понеже има следи от изпускане?
И мен ме интересува също че и моят има лека следа.И кой е официалният сервиз.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Щом има следи от изпускане, наще тука ще ти извадят от 100 кладенеца вода, ма гаранционно обслужване нема да видиш Smile
В Бг е така...
В Гърция на загряващо С4 още преди ми смениха целия тел И си личеше че е изтърван(на което не обърнаха внимание), че и от сайт го бях купувал Wink ...И рутван беше с Knox 01

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Според мен не са видяли
, че е бил рутван. Защото от целия свят и всички западни страни има теми как не приемат телефону с активирани броячи. Целия хда е пълен с такива твми. Така, че не само в "БГ" е така.
Като цяло има сервизи, които биха ти признали и такива които не дори да няма след от изпускане. Въпрос на късмет според мен.

Nexus 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)