Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G в България е вече факт
#26

За пореден път си на светлинни години от истината и само дращиш клавиатурата...
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-04-09, 19:33:53)fuckinggood написа:  
4г след 20 30 години , ако влезне някой нов оператор и направи такава мрежа защото аз не виждам как ментел или виваком или теленор които нямат 3г мрежа нормална ще направят .Пълен потреЗ е цялата ситуация над 4 г мрежата огелдайте се в чужбина имат 10000 опертора и почти всички имат 4г а тук имаме оператори от близо 15 години и една свестна мрежа нямаме ,а вие искате 4г .

Как да нямат 3г мрежа нормална, колега? Аз съм на Мтел и скоростите са между 18 и 22mbps навсякъде, където съм тествал:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1234967623

http://www.speedtest.net/my-result/a/1228463034

http://www.speedtest.net/my-result/a/1228075832

http://www.speedtest.net/my-result/a/1201458137


Ето и тест на един приятел, също на Мтел:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1235712197

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#28

(2015-04-09, 20:40:00)hddsoft написа:  
(2015-04-09, 19:33:53)fuckinggood написа:  
4г след 20 30 години , ако влезне някой нов оператор и направи такава мрежа защото аз не виждам как ментел или виваком или теленор които нямат 3г мрежа нормална ще направят .Пълен потреЗ е цялата ситуация над 4 г мрежата огелдайте се в чужбина имат 10000 опертора и почти всички имат 4г а тук имаме оператори от близо 15 години и една свестна мрежа нямаме ,а вие искате 4г .

Как да нямат 3г мрежа нормална, колега? Аз съм на Мтел и скоростите са между 18 и 22mbps навсякъде, където съм тествал:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1234967623

http://www.speedtest.net/my-result/a/1228463034

http://www.speedtest.net/my-result/a/1228075832

http://www.speedtest.net/my-result/a/1201458137


Ето и тест на един приятел, също на Мтел:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1235712197
Колега , говоря за покритие в страната ,че няма нормална 3г мрежа .Единствено Виваком се добилижават до нормалноста , а ментел и теленор какво да говорим . Бил съм на места където мтел има малко обхват , а виваком повече и то не малко пъти съм сравнявал , така че в страна от евросъюза да нямаме една читава 4г мрежа .....

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#29

(2015-04-10, 17:12:21)fuckinggood написа:  
(2015-04-09, 20:40:00)hddsoft написа:  
(2015-04-09, 19:33:53)fuckinggood написа:  
4г след 20 30 години , ако влезне някой нов оператор и направи такава мрежа защото аз не виждам как ментел или виваком или теленор които нямат 3г мрежа нормална ще направят .Пълен потреЗ е цялата ситуация над 4 г мрежата огелдайте се в чужбина имат 10000 опертора и почти всички имат 4г а тук имаме оператори от близо 15 години и една свестна мрежа нямаме ,а вие искате 4г .

Как да нямат 3г мрежа нормална, колега? Аз съм на Мтел и скоростите са между 18 и 22mbps навсякъде, където съм тествал:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1234967623

http://www.speedtest.net/my-result/a/1228463034

http://www.speedtest.net/my-result/a/1228075832

http://www.speedtest.net/my-result/a/1201458137


Ето и тест на един приятел, също на Мтел:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1235712197
Колега , говоря за покритие в страната ,че няма нормална 3г мрежа .Единствено Виваком се добилижават до нормалноста , а ментел и теленор какво да говорим . Бил съм на места където мтел има малко обхват , а виваком повече и то не малко пъти съм сравнявал , така че в страна от евросъюза да нямаме една читава 4г мрежа .....

Аз, често пътувам и навсякъде съм на 3G на Мтел. Не знам, къде имаш предвид, че няма 3G?

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#30

Напълно съм съгласен че от съществуващите оператори ще видим 4г когато цъфнат налъмите. Представяте си че утре мтел пуснат 4г. И вместо за 2 дена плановете с 512 мб данни ще свършват за 2 часа Smile полза никаква ! А относно покритието: в Кауфланд пловдив (в града, голям град при това) мтел има само edge освен при вратата на халето.
Цитирай
#31

Аз ползвам 4G LTE с план 10 гъби на месец ( извън БГ ). Стигат ми че и са предостатъчни, не яде толкова много Wink До преди 2 месеца бях на 3 гъби ЛТЕ и ми стигаха но след като смених работата минах на 10 заради навигацията. А това което правя на телефона е гугъл мапс по 18 часа на ден, фейсбук постоянно, юТуб клипове на 1080п, ъпване на всякакво приложения от плей стора когато има актуализации и пак стигат. Дано да го пусне някой масово защото в Китай дори за 5G се готвят ако не се лъжа, а половината свят има ЛТЕ.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#32

georgekodinov, аз съм от Пловдив и няма място, където Мтел да няма 3G, може би, трябва да провериш за проблеми в телефона.
CuBG, всички очакваме 4G LTE. Мтел са приключили с оптимизацията на мрежата си, която се и очакваше до началото на април месец и през 2016г. се говори, че ще пуснат LTE 4G. Тоест 1 клетка може да излъчва различни честоти 2G, 3G и 4G, беше базирана на някаква технология, която Мтел е готов и чака разрешение за честотите.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#33

CuBG, а може ли да споделиш колко ти струва този план? Защото според мен операторите биха вложили пари в 4Г, ако са сигурни във възвращаемостта им. Но мен ме съмнява, че при план 50 лв./мес. ще има повече от няколко хиляди човека, които да са подписали договор. Извинявайте, но никоя фирма не прави нищо само заради кефа на клиентите си (много го твърдят, но не е така) - търсят се печалби, а в Бг са трудно реализуеми.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#34

За 3г мрежа в Пловидв Виваком е много добре винаги е пълен обхвата доволен съм от всякъде .Мтел много хоряа се оплакват ,че като идат на планина или някъде в гора да речем нямат обхват докато виваком имат . Правил съм сравнения, като съм бил на планина и в гориста местност и мтел тогава нямаше обхват докато виваком имаше 2 черти .
Емски вас е доста прав за възвраемоста на вложеното като всичко взето заедно.Много малко хора ще ползват 4г , ако наистина е 50 лв на месец .Вече почти в всяко кафе , бар ,ресторант има wifi така че не виждам за какво да давам 50 лв като мога да се закача към мрежата на съответното заведение .Верно сега ще кажат някои ,че има парола на мрежата , ми питаш на учтиво дали можеш да ползваш мрежата и не вярвам да ти откажат да ти дадат паролата .Няколко кафенета ми се е случвало да е заключена мрежата на заведението най учтиво ги помолих дадоха ми паролата и висчко 6 + .Иначе 3г мрежата си е перфектна за мен . 4 Г мрежа за да се изгради напълно да има покритие най вероятно след 3 ,4 годинки може да има или да чакаме някой оператор от Германия или Англия да дойде друго не виждам .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#35

Няма да отнемат 3-4 години, за да изградят 4Г мрежата. Споменах за новата технология на Мтел, която е готова и чакат разрешение за честотите, Мтел, за това води и съдебни дела. Като новата технология на Мтел, позволява една и съща клетка да излъчва 2G, 3G и 4G, което и споменах по-горе. Тоест им трябва само разрешение.
fuckinggood, някои мои познати работят предимно в горите и разнасяния на различни неща в родопите, нарочно за тази цел са си взели предплатени карти на Мтел, за да могат да провеждат разговори. А, за Виваком не знам. Имам едва 2-ма познати на виваком, които се прехвърлиха от Теленор със сащия номер, но имат и предплатена на Мтел, за всеки случай, защото и те често пътуват.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#36

Планът е $60. И то е от един малък оператор който ползва клетките на Т-Мобил. Ако отида в офиса на някой от големите за същите пари ще получа между 1 и 3 ГБ, и такси даже ще плащам на тези $60 Smile Само Т-Мобил имат план $80 който е абсолютно неограничен от към интернет. Ама $80 са си много пари.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#37

Hddsoft айде да не е телефона, а ? И със стария ми апарат (nexus 4) и с новия nexus 6 все в тази. Мини се разходи из kaufland на брезовска.
То бива крива ракета .. космоса не е виновен в случая. И да, РЕСТАРТИРАХ ВЕЧЕ ! ВСИЧКО ! Wink
Цитирай
#38

Като става дума за Кауфланд, в Кауфланд Владиславово, Варна, с Виваком е тегаво дори и за разговор. С Мтел проблем нямаше. Като цяло обаче, с изключение на това, съм по-доволен от покритието на Виваком.

Huawei P10
Цитирай
#39

В града не би трябвало да има проблем според мен освен теленорците .Най вероятно тия от кауфланд са сложили заглушители хахахах шегувам се естествено .

кубг : ти плащаш 80$ обаче получаваш това което са ти казали същата услуга която е има в договора и не се променя когато им скимне както правят нашите скъпи оператори коитро се мислят за Господ .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#40

fuckinggood хич не се шегувай ,че с който и телефон да съм влизал в кауфланд обхвата си намалява да не кажа ,че на места изчезва.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#41

(2015-04-12, 17:28:38)dp4u4umi6ev написа:  ... с който и телефон да съм влизал в кауфланд обхвата си намалява да не кажа ,че на места изчезва.

Това е валидно за всички магазини от този тип и не е, защото сигнала се заглушава умишлено, а защото конструкцията на магазините е предимно от стомана във формата на мрежа и се получава ефекта на фарадеевия кафез. И в Метро е така и в Била.

[Изображение: GA6906.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#42

(2015-04-12, 16:30:51)fuckinggood написа:  кубг : ти плащаш 80$ обаче получаваш това което са ти казали същата услуга която е има в договора и не се променя когато им скимне както правят нашите скъпи оператори коитро се мислят за Господ .

Що не спрете да превъзнасяте грандиозните западни оператори? Всичките са маскари! Миналата седмица гръмна скандал в Италия, където операторите препоръчвали определено приложение (ни в клин, ни в ръкав се появява с искане за разрешение и е препоръчано от оператора), което се абонира за платени услуги. И жабарите не искали да връщат пари понеже в описанието на приложението пишело какво може да направи - да сте чели.
Относно абонамента: Дори няма да обръщам в левове. Просто си представете план от 60 лв/мес. за 2-3 GB нет на тази скорост (LTE) и си представете колко хора ще се абонират. Ми нормално да не инвестират в тава нещо у нас. В крайна сметка никоя компания не работи за слава.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#43

Не работели за слава, малко се налапаха и накраднаха през годините!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#44

(2015-04-12, 17:57:54)xn3k написа:  
(2015-04-12, 17:28:38)dp4u4umi6ev написа:  ... с който и телефон да съм влизал в кауфланд обхвата си намалява да не кажа ,че на места изчезва.

Това е валидно за всички магазини от този тип и не е, защото сигнала се заглушава умишлено, а защото конструкцията на магазините е предимно от стомана във формата на мрежа и се получава ефекта на фарадеевия кафез. И в Метро е така и в Била.

[Изображение: GA6906.jpg]
Е донякъде съм прав за заглушаването ,но не умишлено . Аз пък винаги когато ида в мол Галерия на първия етаж винаги губа обхват незнам защо  като се има напредвид ,че на втория етаж има офис на виваком и би трябвало обхвата да е по силен . Голям парадокс , голямо нещо , но не съм обръщал внимание в кауфланд и другите вериги да ми губи обхват .То вие няма да спите там ,че за 20 минути се е загубил обхвата .
емски вас : моето мнение ,че трябва поне да има една 4г мрежа в нашата малка страна колкото и малко клиенти да има ,за да не оставаме по назад от Европа все пак сме вътре . Аз поне не виждам в близките 7 години да има напълно изградена и работеща 4г мрежа и да има обхват навсякъде което е жалко .Уж теленорците щели да изграждат такава така ми бяха казали от магазин , ма като гледам колко е зле 3г мрежата едва ли . Дотогава момчета и момичета ще се радваме на това което предлагат колкото и малко да е то .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#45

fuckinggood никой не казва ,че е умишлено и тия 20 минути са минимума в Кауфланд ,като не съм казал ,че през цялото време няма обхват а значително намалява даже при разговор прекъсва особенно ,ако си в дъното на магазина далече от входа.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#46

Не ме разбирайте погрешно - не защитавам операторите и също искам да има 4G в България. Просто реалността е такава, каквато я описвам и ще трябва да бъдем търпеливи. Не за друго, аз също не обичам да съм търпелив, но няма да постигнем нищо с чесането на езици, защото то няма да доведе до нищо. За съжаление парите движат света. Както каза колега по-горе МТел започнаха изграждане и вероятно вече щеше да работи новата услуга, но не получиха честоти. За момента остава Макс, които гледам напоследък покриват доста бързо по-големите градове и скоро може да става за постоянно ползване, но ще видим.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#47

(2015-04-13, 10:44:09)dp4u4umi6ev написа:  fuckinggood никой не казва ,че е умишлено и тия 20 минути са минимума в Кауфланд ,като не съм казал ,че през цялото време няма обхват а значително намалява даже при разговор прекъсва особенно ,ако си в дъното на магазина далече от входа.

Чучумишев точно казвам ,че съм познал в по горния пост ,че има някакво заглушаване на сигнала без значение дали е умишлено или не .Ясно е че не е умишлено нормално да не е .Доро можеш да видиш ,че и аз не съм казал ,че е умишлено и съм се пошегувал за заглушаването .
Колкото до 4г мрежа търпение се иска верно е това ,но живеем в Европа , водим се европейски граждани от 2006 година мисля беше колко да сме търпеливи . Тия собствениците имат пари да изградат поне 2 4г мрежи съм сигурен ама като знаят ,че няма възвръщаемост седят и лъжат ,че били почвали изграждането . Няма оправия ние сме много назад в телекомуникационата област за жалост , а имаме ресурса да сме по напред . Дано навлезен някой оператор до 3 ,4 години като водафон , тмобайл или нещо друго ,че като гледам вече нашите родни оператори няма какво да предложат като услуги а има доста други .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#48

Е нали влезе Теленор?!?!?! Няма голям ефект. А от най-големите, които спрягате... Хм, не бих казал, че би представлявала интерес страната ни. Водафон се ограничиха с това да имат партньорство с МТел, а другите не искат и да чуят за България. Причините са много и все финансови естествено. Та по-голям оператор (говоря за международен) от Теленор няма да видим. Респективно, дано дадат честоти на МТел за да облажим и в БГ.
Относно големите вериги: Обикновено ги строят от готови изолационни панели, които имат метален лист отвън. Екранира сигнала и се губи обхвата, ако клетката не е на самия покрив става трудно. Същото става с моловете и панелните блокове. Железобетона, от който са изградени има прекалено много арматура, която действа, като филтър за сигнала. В панелките се забелязва само в тоалетната и банята, защото са обикновено в центъра на сградата и няма прозорци, а от всички страни железа.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#49

@fuckinggood 
И защо като има офис на втория етаж обхватът трябва да е по-силен?  Big Grin
Цитирай
#50

Ако ми позволите да се отнеса леко в страни.
Какво очаквате от 4G мрежата и за какво смятате да ползвате пълния и потенциал? Ще гледате 8к видео на телефона?
Всъщност, какво повече ще даде 4G мрежата, което сега нямаме?
Освен повишен разход на батерия, разбира се.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)