Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G в България е вече факт
#51

Ще даде свързаност в реално време и съобщения от приложения с почти никакво забавяне. И куп други услуги, които могат да се пуснат. Ще позволява и по-голям трафик и най-вероятно планове с повече ГБ и т.н. Но и аз съм доволен към момента от 3G на Мтел. И все пак ще е съвсем друго да ползваме 4G мрежа.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз да ви кажа Българското 3Г е на доста високо ниво. Скоростта е много бърза като за 3Г. В Щатите ако не е това ЛТЕ ще е умряла работа. Карах един месец на 3Г преди година и буквално за зареждането на един сайт му отнемаше между 6 и 10 секунди на пълен обхват в зависимост от размера на сайта. За скайп с видео също можех да забравя. С ЛТЕто не съм мерил точно скоростта с приложението но когато примерно ъпвам приложение през плей стора вдига 6-8МБ в секунда което си е добре. В БГ от 3Г на 4Г няма да се усети огромна разлика в скоростта за да го бързате. Файда няма защото си е достатъчно добър интернета и сега.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#53

3G-то в България, както вече казаха колегите, е на много високо ниво. На телефона ползвам интернет на Виваком и на максимална скорост без никакъв проблем си цъкам игрички в мултиплейър, гледам видео с 1080p в YouTube, което се зарежда доста бързо (до 10 секунди), свалям приложения от Play Store и т.н. Не виждам защо ми е 4G като мога да правя тези неща и с 3G. Може би с LTE ще е малко по-бързо, но нищо повече. Също така за 4G си трябва повече интернет на максимална скорост, което значи и по-високи цени на плановете, а това в страна като България си е голям минус.  

D_coffee
Цитирай
#54

Повсеместно 4G/LTE в BG ще има не по-рано от 2016 (най-оптимистичната прогноза). С какво качество на покритието и скорости към крайния потребител е съвсем отделен въпрос. Относно спора за настоящото 3G/HSPA покритие, привидно Виваком имат по-добро цялостно покритие, защото използват UMTS 900MHz честотна лента за част от 3G мрежата си, докато Мтел и Теленор са на UMTS 2100MHz. По-ниската честота (използвана от Виваком) осигурява по-добро проникване (по-малко затихване на сигнала) в сградите и в райони с пресечен терен, и еднакво покритие при по-голямо разстояние между базовите станции/клетки. На практика една и съща площ/населено място може да се покрие с 2 до 4 пъти по-малко базови станции в сравнение с използването на UMST 2100. Причината в големи сгради с железобетонна конструкция (като тези на търговските вериги) 3G на Виваком да няма значително по-добър сигнал в сравнение с Мтел и Теленор, е защото в по-големите населени места вероятно и те използват предимно UMTS 2100. UMST 900 го използват за покриване на територията извън населените или за слабо населени места, където по-ниската честота позволява покриване на по-голяма територия с по-малко клетки, респективно разходите за поддръжка намаляват, но намалява и капацитета за данни, т.е. възможността за обслужване на по-голям брой абонати.

За получаването на широк канал за данни (за да се използва пълноценно основното предимство на LTE - скоростта) е необходим капацитет на мрежата, т.е. повече базови станции/клетки. Това е особено важно в по-гъсто населените места, където се очаква повече потребители да използват мрежата.

Цитирай
#55

А ве хора тук не става дали 3г 4г 5г 6г 7г или още Г-ТА  .Тук става въпрос за един оператор който да пусне такава услуга , която е има и в другите страни и пазара да се разрастне от към мобилни устройства , услуги и т.н . То нека си има 3г , нека си е добро и аз съм доволен от 3г , но нека поне като сме в Европа да се чувстваме и да имаме малко самочувствие като другите .Верно едно 4г няма да ни го дигне много , но си е пак нещо което ще е от нужда. Нали това се опитвам да кажа от 2 псота насам ,че от към телекомуникациони услуги сме супер зле . Зле изградени мрежи , лошо обслужване по офиси , лошо обслужване на оператор , прецакане спрямо подписани договори . Доста зле е положението , но дано влезне някой голям оператор в близките години и да срине тези мизерници които са сега в момента .Tрябва да се престане с това мислене което ти дадат това да ползваш , трбява да искаш повече и повече и да настояваш без значение дали ще се полу1чи или не .Винаги може повече и повече .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#56

(2015-04-14, 11:09:16)dailysmart написа:  Повсеместно 4G/LTE в BG ще има не по-рано от 2016 (най-оптимистичната прогноза). С какво качество на покритието и скорости към крайния потребител е съвсем отделен въпрос. Относно спора за настоящото 3G/HSPA покритие, привидно Виваком имат по-добро цялостно покритие, защото използват UMTS 900MHz честотна лента за част от 3G мрежата си, докато Мтел и Теленор са на UMTS 2100MHz. По-ниската честота (използвана от Виваком) осигурява по-добро проникване (по-малко затихване на сигнала) в сградите и в райони с пресечен терен, и еднакво покритие при по-голямо разстояние между базовите станции/клетки. На практика една и съща площ/населено място може да се покрие с 2 до 4 пъти по-малко базови станции в сравнение с използването на UMST 2100. Причината в големи сгради с железобетонна конструкция (като тези на търговските вериги) 3G на Виваком да няма значително по-добър сигнал в сравнение с Мтел и Теленор, е защото в по-големите населени места вероятно и те използват предимно UMTS 2100. UMST 900 го използват за покриване на територията извън населените или за слабо населени места, където по-ниската честота позволява покриване на по-голяма територия с по-малко клетки, респективно разходите за поддръжка намаляват, но намалява и капацитета за данни, т.е. възможността за обслужване на по-голям брой абонати.

За получаването на широк канал за данни (за да се използва пълноценно основното предимство на LTE - скоростта) е необходим капацитет на мрежата, т.е. повече базови станции/клетки. Това е особено важно в по-гъсто населените места, където се очаква повече потребители да използват мрежата.


Ето един верен коментар.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#57

Колеги използвах LTE мрежа на съседите румънци или по точно на Vodafone.Искам да знаете,че интернета на телефона беше невероятен.Не се замисли нито веднъж как да отвори страница или клип(все едно разглеждах нещата от вътрешната памет на телефона).А ЕТО и част от цените на vodafone.ro като се има предвид ,че са предплатени.Плащам си само тогава когато имам нужда да ползвам интернет в Румъния(а не всеки месец с договор).При всяко презареждане на картата независимо от цената,валидността ми се увеличава с шест месеца.Кога ли ще го има това и при нас?!

Pocophone f1
Цитирай
#58

(2015-04-14, 11:49:31)fuckinggood написа:  ... Доста зле е положението , но дано влезне някой голям оператор в близките години и да срине тези мизерници които са сега в момента...

Tеленор притежават еднолично мрежи с около 192 млн абоната (към май 2015) в световен мащаб - малко повече дори от China Telecom. Освен в Норвегия и България, присъстват в Дания, Унгария, Швеция, Сърбия, Черна Гора, Малайзия, Индия, Пакистан, Бангладеш, Тайланд че и Мианмар, а в Русия с миноритарен дял 42.95% във VimpelCom заедно с Altimo делят над 218 млн абоната общо. Колко по-голям трябва да е операторът? Трябва ни нормален стандарт на живот, а не по-голям оператор. Това е постижимо само с подходящо възпитание и подобаващ манталитет (най-вече на политиците).
Цитирай
#59

В Сърбия съм ползвал услугите на теленор.Използвам предимно интернет на държавите по река Дунав тъй като работя по реката.Всички държави предлагат предплатен интернет (дори и Украйна) без България разбира се.Теленор пуснаха нещо за около 10 лв. но за 14 дена.Vodafone размазват всички с услугите си тъй като при тях плащането и активирането на тип услуга става онлайн,а и за тези цени и покритие на мрежа,както и LTE ...........нямам думи.В момента се намирам в пристанището в Сомовит.Нямам 3G на мтел,но имам LTE на Vodafone.ro смятам ,че коментара е излишен,нали!

Pocophone f1
Цитирай
#60

Коментарът на колегата @dailysmart даде пълен и точен отговор на цялата тема и отговори на глупостта, че LTE мрежите изразходвали повече мобилни данни, пхахахаха..
Ако ще и 20G да е, 10GB данни са си 10GB, не знам от къде го пуснахте този бисер.. Благодаря на колегата за подробната информация Smile
Цитирай
#61

(2015-04-14, 15:08:33)RoboCop написа:  Коментарът на колегата @dailysmart даде пълен и точен отговор на цялата тема и отговори на глупостта, че LTE мрежите изразходвали повече мобилни данни, пхахахаха..
Ако ще и 20G да е, 10GB данни са си 10GB, не знам от къде го пуснахте този бисер.. Благодаря на колегата за подробната информация Smile

ROBOCOP :  Ако се зачетеш малко в форума тази информация е има сигурно от 86 големия сняг . Доста е стара и е верна  единствената мрежа ккоято има най хубаво покритие е Виваком . Най вероятно така като гледам и те и първи ще пуснат 4г мрежа  , но сигурно след 10 години , но пак е надежда .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#62

А пък ти ако малко се зачетеш в тази тема ,ще разбереш че вече има доста покритие на 1 оператор с LTE и то действащ

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#63

Добре че има 1-2 човека, който имат акъл и 1, който разбира от радио, щото в тая тема нещата са доста зле...
4G & LTE не са едно и също, като Макс Телеком предлагат 4G LTE, маркетингов трик.
Telenor приключиха с ремонтите.
Това че има офис в определен мол, в никакъв случай не значи, че има антена в него(хич даже не е здравословно)
По-бързи скорости са прекрасни, щото не се ползват само от Смартфони, а от таблети и пц- та(справка всеки оператор...). Също така доста ще се радвам, ако мога да си гледам 4к видео, да си сваля служебен файл и т.н.

Тва че операторите са дебили и например на националния стадион при очаквани 20 000 човека не се праща мобилна клетка, е друг въпрос.

HTC ONE V >> LG L9 II D605 >> LG G3 D855 32GB TITAN
Цитирай
#64

Рових се в настройките и проверих за мрежа съвсем случайно. В Слънчев бряг съм. Явно Мтел си тестват 4Г-то и тук. Дано скоро го пуснат.
П.С. Съжалявам, ако пиша в грешната тема.


Прикачени файлове Миниатюри
   

           Note 4 Black & S6 Edge Black and White
            MM 6.0.1
Цитирай
#65

Налични мрежи в Ямбол:

   

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#66

Те първо да си оправят 3г мрежите,че тогава да мислят за 4г...
Цитирай
#67

Дали причината да се стискат с интернета, се крие в неуспеха им да въведат 4G технологията?

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#68

Гледам тук:
http://www.gsmarena.com/network-bands.php3

Някой може ли да ми обясни разликите между 900, 1800 и 2100?
Цитирай
#69

На теленор бачкаха с 2100 мисля което беше адски тъпо и глупаво и грам нямаше обхват .Виваком бачкат с 900 демек 900 е добре защото имаш обхват навсякъде , 1800 незнам какво е .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#70

Сега което аз съм чел 2100 покрива най-много като територия, но като пропускателна способност е малко (т.е. по-малко хор амогат да го ползват, и ако е пренаселено връзката е бавна)-така ли е или аз греша? Някой ако може да ме светне в разликите между честотите.
Цитирай
#71

Грешно сте чел... Бързо уточнение за да се уточнят аспектите... 900MHz ниска честота по-голяма площ на покритие (обикновено извън градовете, но и в самите тях освен по-високата честота на 2100). 2100MHz висока честота, съответно по-малка площ на покритие (обикновено се използва в големите градове и рядко извън самите тях)...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#72

Теленор са на 900MHz на 3G, точно с това започнаха да оправят покритието си.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#73

Макс са ключили договор с Мтел за национален роуминг. Което съответно прави предложенията на Макс доста по-примамливи, защото хората вече няма да се притесняват, като пътуват извън големите градове, че ще останат без телефония и интернет.

http://maxtelecom.bg/bg/za-nas/novini/mt...en-rouming
Цитирай
#74

За 4г-то баш ще си се притесняват, за другото съм съгласен

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#75

И тук идва въпросът - съществена ли е разликата с 3G-то?

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)