Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G в България е вече факт

Като продължение на мисълта ти, може би наистина за момента НЯМА някаква причина да е по развита 4G. Освен в големите градове... Като Свищов.  Lol
Цитирай
Аксесоари

Ами да, като цяло това е много важна част от ЛТЕ мрежата, която повечето хора все още не знаят и си мислят, че всичко е високи скорости.
Цитирай

Забавно... Сума време чакахте и питахте за ЛТЕ, а сега взехте да дрънкате, че не било нужно Smile
Ех, ако го беше пуснал Виваком щяхте друга да я пеете, ама какво да се прави.
Хич не разбирам защо повечето сте си паднали по тоя измислен оператор Виваком.
Цитирай

@Gatev01, и защо да е измислен? От 10 години съм им клиент и съм доволен от услугите им все още.Smile

 
Цитирай

Gatev1, прочети малко за технологията на ЛТЕ мрежата и ще разбереш, кое е смешно и кое не и че освен високите скорости, тя е много по-надеждна от 3Г мрежата.

Предвид архитектурата й, не е нужна навсякъде, а там където има МНОГО потребители на отделна клетка, защото именно поради начина й на разпространение тя предлага ползване от много потребители наведнъж без значителен лаг и поддръжка на високи скорости сравнени с 3Г.

А къде има много хора - в градовете.

Ето ти малко синтезиран материал :


4G uses a technology called MIMO "Multiple In Multiple Out" where your modem uses two separate antennas at once to deliver super fast speeds. Because our modem has two internal antennas each responsible for receiving one stream of data, it is absolutely crucial we have two separate external antennas.

Mobile 4G LTE delivers more data capacity. Flexible support for wider channels supporting more users. Multi-antenna techniques can be used to achieve improved system performance, including high speeds, more users per cell and improved coverage.

Normal 3G and Next-G signals are broadcast vertically polarised, where the wave travels "up and down". LTE MIMO waves are slant polarised where each wave is rotated 45 degrees from the horizontal, mirrored so the first is at 45 degrees and the other at 135 degrees. This smart little trick is called polarisation diversity and allows your modem to distinguish two independent streams of data over the same frequency allocated by the cell tower.
Цитирай

Абе тия материали сме ги чели...
Въпросът беше защо го чакахте, а сега като го има вече не било нужно. Риторичен е, не желая да влизам в полемики.
А за Виваком няма да ми стигне цяла нощ да разказвам.
Цитирай

Кой казва, че не е нужно, просто не е нужно покритие по селата защото няма потребители. Аз съм на Теленор и съм много доволен от покритието в градовете.
Цитирай

@dfxos ,
айде не говори така, ти знаеш ли какво е да си в село и в цялата ти къща да има обхват само до един прозорец? Като пускам рутер телефон>лаптоп го оставам там и едва хваща. Който говори ходи там и със зор се звъни и се говори чисто без прекъсване. Който не е бил продължително време на положение на 0.facebook.com дето дори картинки няма да влиза със зор да не ми казва , че няма хора в селата, щото явно по селата сме втора стока хора или трето качество и за нас обхват може да няма? В момента не съм в село, но често ходя, и отида ли телефона ми през половината време е на "само спешни" от ейтакова мислене "по селата няма хора".

@Gatev01 ,
кажи за виваком, на мен ми е интересно (ако е нещо по-лично може и на ЛС, просто съм в бранша , макар и не във виваком и ми е интересно защо така изостават и си играят на продаванка през година).
Цитирай

За селата е напълно излишно 4Г покритие лично според мен.

Достатъчно е да се подобри 3Г мрежата където обхватът е слаб.
Цитирай

То 2G няма, ти 3 искаш...хе,хе. Зависи от селото де. Но на повечето места е плачевно. Което е гадно, тъй като щом плащаш за една услуга, трябва да я получаваш, оправдание да няма някъде обхват няма. Но...какво да се прави.
Цитирай

Mtel 3G в Ловеч
Samsung s6 edge
В Търново съм достигал 24 mbps и зада не кажете, че е в краен забит квартал. Беше в в центъра на града в празничен неработен ден, но пренаселен с хора ден заради хубавото време. Пълни кафета и улици с хора с телефоните в ръце.
Само на 1 ме е яд - покритието на 3g на мтрл е най-кофти. А мрежата е най-бързата.

Ако Теленор не ъпгрейднат това LTE до 40mbps в реални за 1 клиент условия, няма да ме спечелят.

Според мен има процедурни и регулаторни проблеми за пускането на 4г от мтел и не вярвам че ще я пуснат края на 2016. По-скоро и реално юи звучи 2017, надявам се да не е 1.12.2017 а по-рано Smile Също така хората не са готови за 4г - масово дори мои приятели нямат смартфони с lte

Screenshot-a е тест на мтел 3g

Не съм клиент на теленор на този етап


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Това с 4Г-то на перките се случи единствено и само за за задържат отиващите си клиенти и да спрат разпада на глобул. Стратегията  обаче за привличането на нови такива не е много успешна, тъй като голяма част от хората знаят за какво става дума. Е, има и такива които искат по-голяма ... и налапват въдицата. n_borisov, в Ловеч населението е по -малко от квартал Люлин в София например! Освен това, колко са клиентите на Теленор, и колко от тях имат устройства за ползване на ЛТЕ? Тук печеливши са клиентите в малките градове - мое мнение!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Подведох те - не съм на теленор.
И съм на същото мнение - малките нас.места печелят най-много от тези ъпгрейди тъй като както спомена 1во в малкитр нас.места(логично по-бедни) хората с lte телефон са доста, доста по-малък процент от 2g и 3g ползвателите в процентно сравнение спрямо същото в голям град. Отделно тук сме 30 000 души в град някига бил 50 000. там 100 000 - 1.5 мил. В градове които са били по-малки. Там е пренаселено, тук другата крайност Smile От това печели доста някой клиент с да речем galaxy s6 и lte план от теленора с повечко месечни МБ Smile

Така и  е разбрах, а ровех из интернет - максимума на лте в теленор към днешна дата е 37mbps download.

Не съм им клиент за да се уверя сам в перфектния за тест Ловеч как вървят скоростите им Smile
Цитирай

Моето мнение е, че печеливши са точно обратното хората в големи градове. При 3Г клетката с 1000 вързани човека лагът е от 5 до 10 пъти по-голям за сметка на 4Г клетка със същото количество хора.
Цитирай

Каква е схемата с 4G-то на Теленор в момента? Ще ми спрат ли 4G-то скоро тъй като в моя план няма 4G?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

До края на януари може да ползваш безплатно 4G с каквато и да е тяхна карта. От там насетне ще ти трябва 4G план.
Цитирай

Ако не бъркам сега ако новия ти план(преподписване само при изтекъл или изтичащ стар план, или нов) е 20.00лв за целия срок на договора - имаш 4g за целия срок дори след 31.1.2016
Повече информация и за 4g планове ще има след тази дата
Цитирай

Ами нека един път и по-малките населени места да са по-добре от по-големите, аз пък се кефя Big Grin Няма само за големите градове всичко, пък за малките-кучета ги яли, и черта да имат, ще си траят (по селата обхвата и на трита оператора е ужасен, говоря за елементарно 2G). Малка държава сме, не е като да не може да се покрие всичко на 100%, това си е моето мнение. Ако няма някъде обхват-то е защото оператора не иска там да го има, не иска да инвестира в такова нещо. Може да отидеш и да подпишеш, ама после да се чудиш и едната ти черта къде е (малко са хората в този форум, които са живяли наистина по села, и то не залепени за големи градове, но ако има-ще ме разберат отлично що е то мизерен обхват и всякакви хватки със катерени по стълбове и покриви за един разговор-реалност в атуално време). Като се предлага услуга и искат заплащане спрямо нея, то тя трябва да е абсолютно перфектна, навсякъде. Малка територия е държавата, селата ни не са огромни като площ, не виждам инвестициите да са им непосилни. Особено пък на МТел-като бивш техен кадър мога да кажа,че тая компания има навика да се прави на бедна, някакви съкращения, уволнения, едни некадърни регионални, на които по клона в региона половината са им рода и т.н. /който е работил там-също ще ме разбере, поне повечето/. Бизнес клиентите са най-много на МТел, това далеч не е бедна компания, даже напротив. Може да тури по някоя клетка в селата, поне за един елементарен фейс хората да си влязат или да проведат нормален разговор. Всичките глупости са им да се правят пред хората ,че са в криза и са бедни, а далеч не са.
За Виваком-тая компания също не е бедна, то бедни компании в държавата ни не знам да има. Продават го през година, ама все на лица, близки до някои други (някои кадри на МТел ще се сетят за какво говоря, какво е обсъждано и къде, спрямо Виваком и Теленор). Имат огромни дългове, и въпреки това се продават като топли баници. Чудна работа. Само дето реално продажбите им никакви продажби не са.
Теленор в момента парите им са сърбите, Cosmote гърците нищо не направиха от тоя Глобул, сега гледам сърбите гласят нов имидж, правят нещо, гласят компанията уж като Норвежка, но всички знаят,че по високите им етажи всички до един са съседни съседна Сърбия). Най-много Роми и Турци са на Теленор (да не кажа почти всички, по всички градове, малки или големи). От там им идва една стабилна бройка клиентела.
Цитирай

И големите градове не са за оплакване Wink

(2015-12-31, 13:47:33)dfxos написа:  Моето мнение е, че печеливши са точно обратното хората в големи градове. При 3Г клетката с 1000 вързани човека лагът е от 5 до 10 пъти по-голям за сметка на 4Г клетка със същото количество хора.
Цитирай

Пхахахах, начетох се на всякакви глупости, от това че клиентите на Теленор са турци и роми, че 4G- то им е до 37mbps до отиващите си им клиенти, пхахаха. Абе хора, спрете се, аман от коментарите ви.. Аз нито съм турчин, нито съм ром. От снимките, които съм постнал, ясно си личи че възможностите на 4G мрежата им далеч надхвърлят тези 37mbps и не на последно място от къде черпите тази вътрешна информация, че клиентите им масово ги оставят и че нямат дори и нови такива? Да не би шефа на Теленор да ви е комшия, пхахаха, защото бащата на мой приятел е акционер в Telenor Wink
Спрете глупостите моля, пак ви го казвам, разбрахме че си защитавате операторите, но не спамете този Wink
Цитирай

@RoboCop,
Българина обича да мрази! Обича и да дава акъл и оценка без да му я искат, без да разбира въобще за какво говори и то най-вече анонимно.
Така че колега, нормално е да се плюе нещо което го нямаш. Виж, ако ти си си го купил примерно, то веднага става най-готиното и далаверско нещо, и всички други са неграмотници и овце че не са като теб. Пък недай си боже някой да ти оспори авторитета...
Нека си плюят и хранят, други ще си го ползват със здраве! Даже и турци или цигани.
Цитирай

Така, и аз да кажа. Подписах сега договор с Теленор за 2 години. 30лв/месец, 4G интернет с флашка Huaweii E3372 LTE USB Stick. Цената на флашката с договора беше 2лв, без нея - не знам колко е. Офертата беше до 31-ви декември и включваше 48 000MB на месец до края на договора. Това което обаче не ми хареса е, че в Бургас, 4G връзката не беше особено бърза, и в апартамента на баба ми беше със скорост от 3Mbit/s за download. Сега съм в София, но още не ми се е отдала възможност да я пробвам.

П.П.
По принцип съм абонат на мтел, взех точно тази оферта именно защото е 4G интернет, дават ти флашка за 2лв и имаш 48GB на месец. В никакъв случай не съм фен на Глоб... ъъъ така де, Теленор, и не им правя реклама по никакъв начин. Ще споделя още за интернета когато мога.

ПП2
Ако някой иска да направя някакви тестове на интернета или флашката, само драснете в темата.

ПП3
Ако някой знае дали мога да подкарам 4G флашката/бисквитката на Note 4 чрез OTG кабел (т.е. да си остана вързан с мтелската карта към мрежата, но интернета да ми се взима от флашката) да даде някаква идея.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай

На някоя бисквитка няма ли да можеш да подкараш картата? Или тогава се губи смисъла от 4G? Не съм ползвал и не зная...
Цитирай

В това е проблема, че Note 4 и интернета на мтел винаги са имали проблеми. Имам тази бисквитка Huaweii E3372 LTE USB Stick в която ми стои 4G картата на теленор, но понеже не мога да си нося лаптоп с мен постоянно, искам чрез OTG кабел да подкарам само теленорският 4г интернет на телефона.

also не ми е вариант да сменям сим картите, но дори и да беше, 4G картата ми е mini SIM докато при note 4 е micro SIM

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай

Е за бисквитка не ти трябва лаптоп. Ти говориш за USB стик, а аз за бисквитка - безжичен мини модем така да се каже.
https://www.vivacom.bg/bg/residential/us...e5330.html

Нещо подобно...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)