Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G в България е вече факт

А да. Еми нямам възможност да си взема такова за сега Smile

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
Аксесоари

Пробвай с тази програма, въпреки, че пише 3Г. Трябва ти и рут, разбира се.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

(2016-01-03, 23:26:57)RoboCop написа:  Пхахахах, начетох се на всякакви глупости, от това че клиентите на Теленор са турци и роми, че 4G- то им е до 37mbps до отиващите си им клиенти, пхахаха. Абе хора, спрете се, аман от коментарите ви.. Аз нито съм турчин, нито съм ром. От снимките, които съм постнал, ясно си личи че възможностите на 4G мрежата им далеч надхвърлят тези 37mbps и не на последно място от къде черпите тази вътрешна информация, че клиентите им масово ги оставят и че нямат дори и нови такива? Да не би шефа на Теленор да ви е комшия, пхахаха, защото бащата на мой приятел е акционер в Telenor Wink
Спрете глупостите моля, пак ви го казвам, разбрахме че си защитавате операторите, но не спамете този Wink

Каквото съм написал като мнение, си е такова и аз си знам защо е такова, имал съм възможността да получа някакви по-интересни неща като информация за някои неща и при някои разговори, та споделям , в други теми и помагам при разни казуси, свързани с Мтел. Форума е за това, да си обменяме информация. А кой вярва и кой не си остава негова лична преценка.

Виждам,че мнението ми е разбрано грешно от теб. Не съм казал,че всички клиенти на Теленор са Турци и Роми, а че почти всички от тях са им абонати. Разбира се,че имат Българи абонати, но не съм казвал, че само Роми. Явно ти грешно си го разбрал, но направи една проверка, казвам ти го и мога да на бас да се хванем-ходи в една махла и виж колко са нещо различно от Теленор. Почти няма да намериш. в коя да е махла из България. Гаранция на 200% ти го давам. И аз съм от това съсловие, знам "братята роми" какво ползват  Big Grin За масово оставяне от клиенти не съм говорил, говорих за на МТел масовите уволнения, които се бяха случили по едно време, но само колегите ще разберат какво и защо. По високите етажи на тая фирма (че и от ниските-нагоре) половината са си рода, останалото са текучество дето идва и си заминава като магистрална фея. И още има за разправяне, но всичко ще се разбере. А това,че е анонимно-сещаш ли се,че някои хора са подписвали едни такива клаузи за конфиденциалност , които важат и след като бъдеш уволнен/напуснеш сам/друга причина да не си там. Не мисля,че всеки е подписвал такова нещо, но някои по централните офиси сме го подписвали това, понеже сме се занимавали и с бизнес клиенти (рядкост, аз по заместване съм се занимавал с бизнес клиенти, иначе си бях в частния).

Скоростите няма какво да ги коментирам, особено във FB страницата на Теленор масово ги плюят , че едва ли не не свалят с гигабайти за секунда. Българина така свикнал, какво да направиш. Ходи му обяснявай от какво зависи скоростта, и че тия 75mbps няма да ги достигнат. Ама чудно ми е навремето като пуснаха 3G-то защо никой не ревеше,че не стигал максимималните 384kbps, в последствие 3.6mbps? Каква е тая мания по спийд тестове, бенчове на процесори и куп глупости, все някой гледа си мери айде да не споменавам кое нещо. Или то тогава ги нямаше тия тестове и всички си бяхме доволни. Сега все някой се чувствал прецакан-само им вижте фейс траницата на Теленор как ги плюят за 4G-то, но никога клиента не се пита дали не е в него проблема-все някой го прецаквал, Българина обича да се чувства прецакан и да лае,че го мамели и лъгали. Все едни такива съмнения,че е измамен.
Ако види ниска цена-много ниска, тука има уловка. Ако е нормална-що не е по-ниска. Ако е висока-гледай ги, тия искат да ни прецакат. Угодия на БГ клиента няма!
Цитирай

Центъра на София (близо до Mall of Sofia), iPhone 5, 20 mbps.
Цитирай

Въпросът със 75 мегабита/с е, че парадират с това, а на практика не предлагат нищо, което даже да се доближава до такава скорост. И се получава подвеждаща реклама. Дори никой да не й повярва, пак не ми се струва справедливо да ни облъчват с такива "послания". Сигурно има и закони против това, ама кой ти гледа...
Цитирай

Има да, те си рекламират (и на сайта пише), че скоростта е до 75 мб/сек, ама кой да гледа. Апропо, в цял свят етака. Всички доставчици обявяват максималната скорост на мрежата, но никой не гарантира каква може да се достигне в даден момент. Просто българина е такъв - важното е да се плюе по всичко. До сега се плюеше, че няма ЛТЕ в България. Е вече има, но се плюе ЛТЕто. Ми какво ще правят мрънкачите иначе за да си осмислят живота?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Аз във Русе, на 3G средно постигам 10-15 download, а на 4G 20-25 download. (на рутера в къщи максимум 20 правя..)Да, тези стойности понякога са по-високи или по-ниски, но все пак това не е фиксирана услуга, с гарантирана (платена) скорост. При една мобилна услуга много фактори играят в играта.
Не смятам че има някакъв проблем с 4G-то, дори напротив, мисля че е много добре като скорости. Когато (ако) се раздадат още ресурси от държавата, скоростта предполагам ще се увеличи. Не мисля че и има европейска държава, която да има скорости от 150/300 мбитс от мрежата си, макар технологично така да се рекламира. Не мисля и че скоростите са по-високи от нашите, даже напротив! А предполагам знаете и фиксираният им интернет с какви скорости и цени е!
Цитирай

Вярно е,че мрежата им точно в момента не е най-бързото нещо, направих си проверка и 3G вади по-висока скорост от LTE /на цифри в тест/. Но това не са някакви показатели за мен, реално.

Е като цяло положението нямаше да е такова, ако нямаше фалшиви кандидати за оператори като "4Джи Ком" на които са им дадени някакви лицензи, а те втора година не си ги плащат и като цяло разни темподобни фирми тип "офшорка на Пеевски" винаги цакат тестето в картите.
Време е държавата да се намеси и тук, но понеже такава няма-истинско 4G с тези скорости, които искаме-скоро няма да видим. Това са честотни ленти, това са лицензи, това са игри на пари и подливане на вода за още повече пари.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)