Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на телефон в гаранция, гаранционно и извън гаранционно обсл

Изпратих го от теленор... тез пък объркаха проблема , аз бързах и въобще не гледах ква простотия бяха написали.... Та трябваше да звъня пак на хтц да ги помоля да говорят със сервиза SmileЖената ме увери ,че няма да има проблем .... Дадоха ми huawei p7 за оборотен
Цитирай
Аксесоари

@ simeonivanov22 с къкъв проблем е ?
Цитирай

Батерията от 30% директно умира....
теленора писали при зареждане на 30% умира хахах Big Grin
Цитирай

Аз ще пускам моя директно през Мост. Така беше по-бързо, нали?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Да, нещата с Мост стават доста по-бързо, пестиш почти 10 дена, поне при мен беше такаSmile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Да, но не ти дават друг телефон, както Теленор предполагам Smile
Цитирай

Някой да знае имената на дамата която работи в съпорта им Smile Разговарях с нея и ако тръгна да звънкам пак , ще искам да говоря с нея .
Цитирай

Елина
Цитирай

(2015-05-21, 19:26:26)simeonivanov22 написа:  Батерията от 30% директно умира....
теленора писали при зареждане на 30% умира хахах Big Grin

Моят беше с такъв проблем, дори ми се случи веднът от 75%. Приложих screenshot на графиката на батерията и ми смениха батерията, usb, и заден панел.
Цитирай

Колега мога да ти кажа че Елена не е в час с нещатата. Казва ми едно след 20 минути друго (първо викаше след като ти дойде телефона ми се обади и не го взимаи от виваком остави го там и напиши, че не си съгласен с ремонта. След 20 минути ми вика ами като дойде го вземи при теб. WTF). Разправя ми за 3 протокола при смяна, а Ахмед ми вика може с един ама по-добре два. Не и вярвай много!


Цитирай



Аз съм говорил само с нея, и бих казал, че е била от помощ. До няколко дена телефона трябва да се върне за 2-ри път и тя ми каза отново да се обадя, не знам кой ще е на смяна, но съм сигурен, че ще е по-полезно отколкото без тях.

One и Nexus <3
Цитирай

Елина си е много в час!
Аз бях 1-ят в нашата страна с подменен м7 към м8 ,благодарение на нея.Следва подмяна на още една 7-а ! Smile
Цитирай

Здравейте,
Изпращал съм си телефона 2 пъти в сервиз.
Първи път - камера, говорители и проблем с батерията. Върнаха ми го само с оправени говорители и сменена камера, т.е. неотремонтиран проблем с батерията.
Втория път - за батерия. Върнаха ми го със сменена батерия, но с проблем с wi-fi и трябва рестарт всеки път и мисля, че при снимка на тъмно със светкавицата има зелени оттенъци.
Та... има ли смисъл да им се обадя, за да им обясня ситуацията и да искам замяна вместо трето ходене в сервиз в рамките на 3 месеца. Как смятате?
Цитирай

Разбира се, че има смисъл. Пък и единствено може да спечелиш от подобно действие, за разлика от обратното.
Цитирай

Току що говорих с Ахмед, но ми каза, че не му разрешават да ескалира случая, тъй като телефона е изпращан само два пъти в сервиз.
Цитирай

Изпрати го отново,и опиши проблем със зелена камера и прегоряло бяло
Цитирай

Благодаря за съвета, avon76!
По принцип и сега си има проблем с wi-fi, който не се оправи с hard reset.
Можеш ли да ми обясниш какво точно представляват проблемите - зелена камера и прегоряло бяло?
И ако аз ги нямам в сервиза няма ли да разберат?
Благодаря предварително!
Цитирай

Зелената камера е един доста натрапчив зелен оттенък, който е най-забележим, когато снимаш нещо бяло със светкавица. Но иначе се забелязва и при най-различни други условия.
Това е проблем, който се решава лесно, ако имаш руут - подменя се файла, който отговаря за настройките на баланса на бялото, защото въпросните очевидно не са съвместими с модела на сензора, намиращ се в твоя телефон. Ако ли не, в сервиз би трябвало да сменят сензора с друг (не помня точните модели), така че въпросните настройки на баланса на бялото да са подходящи за него Va .
Цитирай

Сега проверих. Дава лек зеленикав оттенък. Също така имам проблем и с wi-fi. Ахмед ми каза, че трябва телефонът да е ходил три пъти в сервиз, за да ескалира случай за подмяна. Дори отбеляза, че моят не е ходил три пъти за един и същ проблем, но за сметка на това е имал множество различни проблеми - розова камера, говорители, батерия, а сега wi-fi и зелена камера. Удачно ли е да го изпратя сега само за wi-fi и след като си го получа обратно да кажа за зелената камера?
Цитирай

Прати го с проблемно зелено на камерата,wi-fi и прегоряло бяло!
След като го пратиш,се обади пак на Ахмед,и настоявай,ама много настоявай за подмяна!
Обясни му,че вече не можеш да разчиташ на качествен ремонт на този телефон!
?
Цитирай

Вчера това ми беше доводът. Обясних му и, че двата пъти, в които го вземам от сервиз пак има проблеми. Той се обади да пита мениджъра си, но той не му разреши да отвори случай за замяна. Каза ми, да го пратя в сервиза и като си го взема, ако тогава пак имам проблеми ще направи всичко възможно да го смени.
Цитирай

Пращай смело!
Няма са го оправят!
Пращай докато не ти го подменят!
Проблема с камерата и прегорялото бяло,не са му намерили решение все още
Цитирай

А какво точно е това прегоряло бяло?
Цитирай

Бялото жълтее
Цитирай

На самият дисплей или на снимки?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)