Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълти петна на дисплея на LG G3!
#26

(2015-01-26, 21:23:47)vargala81 написа:  Всъщност има, към 5-6 човека са http://forum.xda-developers.com/lg-g3/he...y-t2820052

Та както казах не съм търсил достатъчно Smile .Малко са случайте за сега,както и в нашият форум, надявам се ЛГ да са си взели поука. Те и загубите с тази смяна на дисплей гаранционно не им беше малка.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#27

Така беше и при Сони Експериа С на времето, но там Сони не знам как но официално обявиха, че проблемът е разрешен при моделите произведени след 14-та седмица на 2012 г. Не знам как го направиха но действително след тази седмица дори в печка да печеш телефона жълтите пета бяха в миналото. Сега разбирате защо съм толкова параноичен на тази тема и как няма да съм, след като съм бил притежател и на Експериа С и на ЛГ Г2  Smile. Сега ще взимам и ЛГ Г3 и дано да не съжалявам за този избор. 
Цитирай
#28

Нямам проблеми с жълтите петна.
Купувай смело.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#29

Моето G3 нямаше никакви проблеми и засечки. Вървеше по мед и масло. Използвам за абсолютно всичко - игри, филми, навигация, мейли, интернет... Пълния капацитет използвах, вярно грееше, но никога не ми е лагил или  да ми се самоизключвал. При мен, жълтото петно се появи след като си играх с цветовата гама на дисплея (а може и тогава да съм го забелязал)! Включих режима, който е за далтонисти и като го върнах забелязах петното. Само да допълня, че звънях в Теленор и от там ми отговориха, че ремонта се бави, защото не е единствения G3 с такъв проблем (без да уточняват бройка) и нямат налични дисплеи за смяна - чакали доставка! Проблема се появява при някои телефони, обикновенно при пълно натоварване. Не знам дали има значение дата на производство на телефона.
Цитирай
#30

Колеги, сега изчетах всичко тук понеже от няколко дни сън собственик на Г3. Аз проблеми нямам, за сега... И като върна лентата назад преди като си бях купил iPhone 4... Там имах този проблем понякога при зареждане от загряване и евентуално когато съм пускал някоя игра. Преди Г3то бях с несусче... Никакъв проблем. Според мене е както беше писано по горе да попадне човек на броиката...

Nexus 5 ----> LG G3 , 32 GB ----> iPhone 6s, 128GB ----> Moto Z---->Moto One Vision ----> Lenovo Z6 PRO----> Huawei P40 Pro
Цитирай
#31

За съжаление и аз в попадам в "клуба " на хората с жълти петна по дисплея. Появи се една жълта линия (около 2см) до дясната рамка. Не съм играл игри ,в това време използвах вайбър и месенджер,телефонът беше леко позагрял. Малко съм разочарован,но ще се кара на сервиз . Бях  го пуснал за продажба,но утре ще сваля обявата
Цитирай
#32

Много кофти колега. Имах Г2 и до момента на продажбата нямаше жълто петно,сега нямам идея какво се случва. Телефона беше на 1 год и 3 месеца. Сега и за Г3 взех да се притеснявам,с оглед разтящия брой на жълти петна. Като гледам си мисля,че проблема не е в лепилото, а по скоро в сглобката. Явно процесора си грее и води до увреждане на лепилото в дадената област на нагряване. Ще наблюдаваме и ще видим какво ще се случи. В хда са само няколко описани случая,но като добавим и тези в нашия форум,случайте се увеличават.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#33

(2015-02-02, 01:36:58)Beaver написа:  За съжаление и аз в попадам в "клуба " на хората с жълти петна по дисплея. Появи се една жълта линия (около 2см) до дясната рамка. Не съм играл игри ,в това време използвах вайбър и месенджер,телефонът беше леко позагрял. Малко съм разочарован,но ще се кара на сервиз . Бях  го пуснал за продажба,но утре ще сваля обявата
Колега кога е произведен телефона? 
Съжалявам за случилото се, кофти работа е това.
Цитирай
#34

Днес се обадиха от сервиза, че е готов. 19 дни чаках да го поправят, довечера след като го взема ще споделя мнение как са се справили.
Цитирай
#35

Интересното е ,че когато телефонът не е ползван дълго и не е загрявал,петното не и личи толкова много,да не кажа ,че трудно се забелязва,но след известно ползване на телефона и леко загаряване ,започв ясно да се откроява. Според мен се разтапя част от лепилото ,което държи дисплея и за това се получават тези жълти петна . Не на поледно място,всички Г3,с които съм си играл ,много греят ,моят не прави изклчение
Цитирай
#36

Някой не се ли е свързал с LG за този проблем ?
Може да има начин да се предпази телефона от този досаден проблем или да просто лоша партида.
Цитирай
#37

Според мен процесора е доста близо до екрана и след като се натовари и нагрее влияе на лепилото(иначе нямам друго адекватно обяснение). Просто такова явно разположението на soc-а,предвид сглобката на апарата. При Г2 пак си грееше доста-дори при началните версии на кит кат доста се е загрявал при мен. Най-кофтито е,че всички сме си взели телефоните да ги ръчкаме,а не да ги пазим от натоварване Smile.
От друга страна колегата vargala81 си използва телефона на макс и за сега всичко е наред. Аз също доста го ръчкам-понякога играя по 1 час без да спирам,снимки,браузване и си му правя всеки ден по 4-5 часа SOT. Ще наблюдаваме как ще се развият нещата. Надвам се да не е масов проблем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#38

Аз току що писах на супорта на LG България но да ви кажа, честно не очаквам нещо интересно в отговора.
Цитирай
#39

Аз го използвам на макс, но и телефона ми е само на 35-40 дена. Телефона ми е с гумен гръб и заграява по-малко от стария ми телефон с Тегра 3 без калъф, а на него нищо му няма за година и 9 месеца. Като махна гумения гръб не загрява чак толкова много. Иначе сложих един евтин протектор и всеки път след игра на FIFA 15, явно от загряването ми се получават балончета/въздух и трябв да ги избутвам с пръста - при други игри не се получава така. Ама какво да очаквам от протектор за 3 лв. Тези жълти петна могат да се появят на всеки LSD дисплей, срещали са се на Iphone, Sony, HTC, Nexus и др. Дано не е само толкова масов проблема като при G2, но за сега проблемните G3-ки са наистина много малко.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#40

Взех си телефона, на протокола пише сменен преден панел. Добре са се справили не се виждат следи от подмяна на дисплея. Въпреки главоболията и неудобствата с дисплея не бих си сменил телефончето! Много ми е удобно и функционално, само се моля това да му е последното ходене в сервиза! Колеги пожелавам ви да не ви се налага оставянето в сервиз на това бижу, ползвайте си го със здраве!
Цитирай
#41

 
   
 
Здравейте приятели преди 3 4 месеца някъде ми се появиха жълти петна на дисплея от двете страни.Занесох го в сервиз след 7 дни ми го върнаха със сменен дисплей и панел,нооо от вчера пак се появиха.На какво се дължи това нещо и до кога за телефон 1000 + лв ще дава такива дефекти.Дайте съвет как да се процедира пак ще ходи в  сервиз то  е ясно но ми казаха и някакво жалба да пусна на Сайта на Теленор.И не знам как стои въпроса със  смяната му със нов 
Цитирай
#42

Носи го пак в сервиз и ако пак направи проблем, 3-тия път са длъжни да сменят телефона с нов. Факт е, че си попаднал/а на кофти бройка.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#43

(2015-04-18, 18:58:50)tda написа:  Носи го пак в сервиз и ако пак направи проблем, 3-тия път са длъжни да сменят телефона с нов. Факт е, че си попаднал/а на кофти бройка.

Само да уточня, че не третия път, а след третата основателна рекламация потребителя е в правото да поиска разваляне на договора и връщане на сумата или замяна. Т.е три пъти трябва да е ходил в сервиза.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#44

До колкото виждам от коментарите, телефоните са купувани от мобилен оператор. При мен проблема е, че е взиман от онлайн магазин, находящ сев Пловдив. Обадих се на хората и те ми казаха, че телефона трябвало да се прати в Германия ??? Някой имал ли вземане-даване със гаранционното обслужване от такива фирми и по такъв начин, защото не ми се чака месец?

p.s. не става дума за телефона от подписа ми Smile

Moto G8 Power
Цитирай
#45

Здравейте, колеги. И аз съм с жълто петно от скоро 😕 в смисъл явно съм попаднал на куца бройка щото от както съм взел машинката освен прекрасната камера от там на татък само проблеми, телефона грее, бързо пада батерията, бавно се зарежда пукна се панела при микрофона, а сега и за капак жълто петно разочарован съм
Цитирай
#46

Ако ти зарежда бавно, пробвай с друг USB кабел. Петното се покрива от гаранцията без проблем. Дори ще ти сменят целия преден панел (лайсна, тъч с дисплей) и ще имаш половин нов телефон. Случват се такива неща, не се тревожи.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#47

За жълтите петна по дисплея не съм съгласен да минават в графа "случва се", защото не са единични случвайте. Още повече, че този проблем бе масов и при предшественика Г2. Тук проблема не е партида , а в технология на изработка и използвани материали. Склонен съм да приема всякакъв пропуск но след като е регистриран такъв проблем за две години да не могат да го изчистят е срамна работа. ЛГ е основен световен производител на панели и това за мен е недопустимо. Много други производители са имали проблем със жълто петно но след като са регистрирани такива случай моментално са решавали проблема и след определена седмица на производство гарантират, че въпросният проблем е отстранен. Така беше със Сони при Експерия С, така беше и Епъл при Айфон 4 и т.н.
Цитирай
#48

И в момента има случаи на петна при Z3. Виж в техния раздел. Факт е, че ги ги сервизират без проблем. А не както е при Samsung note 3, при който не признават беленето на лайсната за дефект.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#49

На мен ми отказаха гаранция от теленор, а в Мост Компютърс ми искат 320лв за подмяна на дисплей
Цитирай
#50

Защо е отказана гаранцията? Обади се на съпорта на ЛГ България и обясни какъв е случая. Ето и телефон за контакти >> http://m.lg.com/bg/poddryjka/kontakt-otdel-klienti . Нали телефона не е мокрен или със счупено стъкло?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)