Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълти петна на дисплея на LG G3!
#51

Не нито мокрен нито счупен, обаждах им се миналата седмица те ме препратиха при Мост и те ми обявиха тази сладка сума както и да е ше си кара така колкото може въпреки, че много ме дразни. Между другото това ми е втори апарат на които теленор ми спират гаранцията
Цитирай
Аксесоари
#52

А каква е причината да я прекратят?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#53

Че телефона е мокрен, а вярвай ми не е ! Пазя го като бебе, сигурно над 200лв съм дал за кейсове закалени стъкла и всякакви такива неща.

Не знам работя в кухня и си мисля дали не е от пари и разни изпарения нещо кондезирал примерно, но не ми се вярва все пак там всички сме с телефони
Цитирай
#54

Много тъпа причина за отказа на гаранция при дефект жълто петно на дисплея. Ако телефонът е мокрен ще има всевъзможни др. дефекти но не и жълто петно на дисплея. Търси си правата в КЗП др. не ти остава. Относно отдела за поддръжка на ЛГ отдавана се е доказал, че е безполезен и отговаря на всеки зададен въпрос с най-много пет типови отговора.
Аз имах ЛГ телевизор който даде дефект и се обърнах към тях, и заявих посещение на техник в дома. Чаках една седмица и ми писна, занесох телевизора в Технополис където бе приета веднага рекламацията. След около 17 дни ми се обадиха от Технополис да ида и да си взема нов телевизор този е бил бракуван. След около три месеца от както карах със замененият телевизор ми се обажда техник от ЛГ за да насрочи час за посещение Smile. Смях до скъсване обясних му, че вече съм забравил, че съм имал дефект с предишният си телевизор и му благодарих за бързината, с която отреагираха на подадения от мен сигнал.
Цитирай
#55

fafi1979, Как установиха, че е мокрен телефона и вписаха ли в регистъра за рекламации твоята рекламация? Или просто някой служител на теленор му отвори капачето и ти каза, че е мокрен?
За предявяване на рекламация е необходимо да пазите своята касова бележка, фактура, протокол или друг документ, доказващ покупката.
Търговецът е длъжен да впише рекламацията Ви в регистър за рекламации, независимо от това дали я счита за основателна или – не.
Ако търговецът приеме, че рекламацията Ви е основателна, то той трябва в едномесечен срок да извърши ремонт на стоката или да я замени с нова.
Срокът започва да тече от датата на предявяване на рекламацията.
Привеждането на стоката с договореното е безплатно за Вас.
Не трябва да понасяте значителни неудобства при ремонта на стоката.
Ако търговецът не приведе стоката в съответствие с договора в рамките на месец, имате право да претендирате за възстановяване на заплатената от Вас сума или за отбив от цената на стоката.
Трябва и да знаете, обаче, че не можете да претендирате за възстановяване на заплатената сума, ако несъответствието на закупената стока е незначително.

Ако не постигнете споразумение с търговеца, можете да подадете жалба срещу него в най-близкия регионален офис на Комисия за защита на потребителите или по електронната поща. В случай че стоката е закупена извън България в държава от ЕС, Вие можете да се обърнете към Европейски потребителски център - България:  http://www.ecc.bg/


Ако си от София, закарай го директно в мост компютърс.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#56

Не знам, вдигнах ръце нямам повече сили да се занимавам. Каквото такова, може пък така да работи машинката по добре хаххаа

Ами не знам, оставих го в офис на теленор след може би две седмици ми се обадиха от сервиза и казаха, че е мокрен и му спират гаранцията. Даже преди да го оставя я нямаше и пукнатината около микрофона върнаха ми с нея. Във приемно предавателния протокол никъде не е вписана нали като го приемат го оглеждат в офиса преди да го вземат. И с това не се оправих. Писах до отдел клиенти на теленор с прикачена снимка и пак нищо. Явно не им се дават нови апарати и пестят от ремонти, нямам друго обяснение. А, ако подам жалба до защита на потребителя и започна съдебни дела всичко в най- добрия случай ще приключи сле 3-4 години. До тогава този телефон ще е като нокия с фенерче.
Цитирай
#57

Колега @fafi197 въпроса е принципен, а не в това дали телефна ще струва еди си колко пари след нам си колко години. Щом ние потребителите търпим да ни мачкат и онижават по този безпадонен начин, нищо няма да се промени. Смятам, че правата щам са дадени трябва да се търсят !! Не трябва всеки от нас след като е дал една не малка сума за премиум флагман да си тряе след като има проблем. Напротива трябва да ди тръсим правата до край. Само така, тези ми мили тръговци ще разберър,че като продават стока и тя има гаранция следва гранцията да се изпълнява, а не да си мислят поводи за шикалкавене и т.н.
п.п. Това е мое мнение, не задължавам никой с него.
Приятен уйкенд на всчики

        
Цитирай
#58

Здравейте, днес и при мен се появи жълто петно, телефона е взет още миналата година, един от първите от Виваком. До сега нямаше никакви проблеми, но в последната една седмица доста загряваше, като днес забелязах петното... ще го занеса на ремонт и ще пиша.

LG G3 16 Gb / Samsung S6 / Huawei P Smart / Note 9 128 GB 
Цитирай
#59

Заради тези жълти петна това ще ми е последният телефон ЛГ. Работата е е ясна, че и този, с който съм в момента ще трябва да го разкарам преди да се е разболял от жълтата гостенка.
Цитирай
#60

(2015-01-26, 12:38:34)ivanov_km написа:  Е стига де!
И при LG G3 излиза, че не са изчистили проблема с това прословуто жълто петно, а тъкмо мислех да сменя G2 с G3.
Жалко!
Колега,дават дефекти произведени до Октомври 2014 вкл. След тази дата мисля ,че няма нито един с жълти петна....Повтарям-дата на производство а не дата на купуване!

LG G Flex2 16 gb 5.1.1 
Цитирай
#61

(2015-06-03, 15:14:28)bob17 написа:  
(2015-01-26, 12:38:34)ivanov_km написа:  Е стига де!
И при LG G3 излиза, че не са изчистили проблема с това прословуто жълто петно, а тъкмо мислех да сменя G2 с G3.
Жалко!
Колега,дават дефекти произведени до Октомври 2014 вкл. След тази дата мисля ,че няма нито един с жълти петна....Повтарям-дата на производство а не дата на купуване!

Къде проверихте, ако може да попитам? И дано да сте прав!

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#62

а колеги дали знаете в мост компютърс дали слагат оригинални дисплеи при смяна на дисплей

LG G3 16GB Titanium Grey 
Цитирай
#63

Би следвало да са оригинални след като LG България работи с тях. Все пак съпорта на ЛГ съветва да се пращат директно при тях гаранционните телефони.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#64

Естествено ,че слагат оригинални.Те са оторизиран сервиз за ремонт на телефоните на LG . Няма как да слагат неоригинални дисплеи.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#65

Здравейте утре отивам да си взема телефончето след 2то му отиване на сервиз само,че този път бяха прекалено бързи(понеделник предаден--сряда готов) та даже ми направи впечатление,че този път ми звъннаха писаха ми СМС да ме държат в течение.Едно нещо не ми харесва е със даването на оборотен телефон(не съм взимал и няма и да взема).
Условията са малко неприятни,даваш примерно Iphone взимаш оборотен Iphone.За мойто Лж ми даваха Хуавей П7 но подписваш договор и ако има и драскотина си я плащаш .С една дума трябва да го пазиш повече от твоя.Иначе ми смениха за 2 път дисплей заради петната,бях го изпуснал отстрани и панела е сменен и копчето отзад забиваше за увеличаване и момчето каза ,че и него е оправил и почистил стъклото на камерата.Утре го взимам и тествам да видя какво е станало и дано не ходи повече там
Цитирай
#66

@danitoo86, кой сервиз?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#67

Хайде честито и от мен. След опазване 1год и днес 40мин. скайп вече имам и аз лека жълта ивица отляво по средата на дисплея. Много е малка и затова ще задържа интервенцията със смяна в сервиз.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#68

Здравейте взех го телефона ми оставям го във Теленор от там е взет.За 2 дни ми беше обслужен(сменен дисплей бях го изпуснал отстрани на панела имаше счупено и то оправено и забиваше копчето за усилване-каза че било влезнало вода и е почистил модула) всичко е на 6 сега
Цитирай
#69

Хайде и аз в клуба на жълтеницата. Появи се вчера докато гледах на открито клип в YouYube. Нещо започна да ми тъмнее по едно време и реших да засиля яркостта (която всъщност беше на Ауто) и ми каза, че не може повече щото бил позагрял. Направо спрях всичко и точно преди да го заключа на уиджета за времето в дясната горна част на екрана жълто петно. Помислих си, че нещо от силната светлина са ми бъгнали очите, та влезнах на по-тъмно, но не. Петното го има, има го и днес и тук ще си и остане. Сега е момента да попитам някой купувал апарат от RVMobile, дали ако го занеса директно в мост компютърс с документите за покупка ще го приемат за ремонт или ще трябва да го нося при тези от които съм го купил и да се надявам на качествен ремонт?

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#70

И аз съм в клуба на жълтите петна. Телефона много ме кефеше , но мисля че приключих с марката Л Джи. Лошото е че нямам 2ри телефон за да дам този на ремонт и май ще се наложи да купувам

Samsung S23+
Цитирай
#71

(2015-08-15, 07:51:10)apapazov написа:  И аз съм в клуба на жълтите петна. Телефона много ме кефеше , но мисля че приключих с марката Л Джи. Лошото е че нямам 2ри телефон за да дам този на ремонт и май ще се наложи да купувам

Колега от скоро ли ти е телефона. Питам защото четох тук, че всички оплакващи се с този дефект са с произведени телефони преди 2015 година.

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#72

Купуван е декември 2014г

Samsung S23+
Цитирай
#73

И моя е декември. По-точно 1-ви декември 2014-та година

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#74

С този дефект LG спечелиха приза на НЕЩАСТНИЦИТЕ, защото го имаха  при G2 и не е отстранен, и при G3, аз за съжаление бях потърпевш от жълтите петна и при двата телефона и затова повече никога LG, жалко за хубавите телефони и бруталният софтуер!
Цитирай
#75

3 Пъти ми излезна на едно и също място в течение на 4-5 месеца. За щастие в Мост са Много печени и смяната на дисплея отнема реално 10 минути! На 3-ия път не го смениха, а ми издадоха протокол и в Техномаркет (от където го бях купил заедно с този на жената, който няма никакви проблеми!) ми върнаха парите - Аз обаче доплатих и си взех LG G4 Wink за 190 лв. (разлика Wink ) и за сега съм много доволен Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)