Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълти петна на дисплея на LG G3!

Може и така да е.
Не помня дали на трети или четвърти дефект имаш право да си искаш парите.
Миналата година на мой познат му върнаха парите за Г3, но мисля, че беше от Теленор.
Извинявам се ако съм подвел някой, ще питам точно какъв беше случая.

Сега проверих.
Оправили са му го гаранционно два пъти.
След което, на третото оставяне за гаранция са констатирали, че дефекта е същия като предните два.
Предложили са смяна с нов, но изрично е поискал да се върнат парите.

LG G4
Цитирай
Аксесоари

Значи все пак има вариант след 2 ремонта при 3-ти нужен да се искат пари, Мтел са малко пед*ли и може и да не се съгласят ама ще видим. За сега ще имам 2 ремонта. И до колкото разбирам, дори да се налага ремонт за нещо друго, а не за същия проблем като преди, отново важи това правило.
Цитирай

(2016-03-05, 23:52:56)striking написа:  Значи все пак има вариант след 2 ремонта при 3-ти нужен да се искат пари, Мтел са малко пед*ли и може и да не се съгласят ама ще видим. За сега ще имам 2 ремонта. И до колкото разбирам, дори да се налага ремонт за нещо друго, а не за същия проблем като преди, отново важи това правило.

След 3-ти можеш да предявиш, каквото и да било искане, не по-рано.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Здравейте на всички.Искам съвет предстои ми за 3-ти път G3 да влиза в сервиз за тези петна.Тъкмо го оправихме с новия андроид 6,0 и сега пак проблемите.Какъв съвет ще ми дадете относно нов телефон същия или за пари да се пробвам.Казаха ми да пусна молба/жалба не съм сигурен до Кзп.Но не съм наясно с нещата..Ще съм благодарен да си изкаже някой мнението
Цитирай

(2016-03-31, 08:53:01)danitoo86 написа:  Здравейте на всички.Искам съвет предстои ми за 3-ти път G3 да влиза в сервиз за тези петна.Тъкмо го оправихме с новия андроид 6,0 и сега пак проблемите.Какъв съвет ще ми дадете относно нов телефон същия или за пари да се пробвам.Казаха ми да пусна молба/жалба не съм сигурен до Кзп.Но не съм наясно с нещата..Ще съм благодарен да си изкаже някой мнението

Едва след третия ремонт и евентуално последвал четвърти проблем с устройството, ще имаш законово основание да предявиш претенция за разваляне на договора.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Направо си искай парите.

LG G4
Цитирай

Привет! Моето LG влезна за 3-ти път в сервиз! Петната излизат всеки път на различни места! Доста се разправях с Теленор, докато го приемаха за сервиз. Като го получа ще пиша как е минало и след точно кой път заменят устройството.
Цитирай

На мене ми се появи прословутото петно , и ми го смениха с чисто нов телефон, което ме озадачи но да са живи и здрави.Телефонът не е купуван от оперратор и за 1 път ми се появи явно различните сервизи процедират различно. Smile .Успех на всичко с този проблем.
Цитирай

Аз днес го оставих за 3 път вече и петното е на едно и също място и изрично написаха в протокола за нов направо.Ще видим какво ще стане чакам си отговор тези дни
Цитирай

Здравейте отново! Взех си телефона, оказа се че за да ви го заменят или върнат парите, трябва да са го отремонтирали поне 3 пъти. Моля, ако на някой му го заменят или върнат парите да пише в темата от кой оператор са го заменили и при какви условия, за да може и други потребители да си потърсят правата!
Цитирай

Бях писал, но не помня в коя тема, както и да е.
При трета рекламация за един и същ дефект от Теленор върнаха парите.
Случая беше точно с Г3 и петна. Два пъти смениха дисплея и на третата рекламация (нямаше трети ремонт) върнаха парите.

LG G4
Цитирай

Това го играх с тях точно началото на март. Четири пъти им давах телефона за прегорелият дисплей. Всичките пъти ми сменяха панела, при положение, че след третия изрично им казах че искам нов телефон, но ми отказаха. Та месец се борех и в крайна сметка, преди една седмица ми дадоха ново устройство. Това се развива в теленор на плиска. Телефонът беше на една година и през два-три месеца влизаше в сервиз.
По закон са длъжни на след третият дефект (не е нужно да е едно и също нещо) да сменят устройството или да върнат парите. В ЗЗП го пише и в тяхната гаранция също.
Но да големи проблеми имах със кретените от теленор и главно мениджърът на магазина на плиска.

Телефон с шайба
Цитирай

Днес си взех телефона със сменен лсд дисплей.3пъти влезна за тия петна в протокола бях писал че искам нов ама няма имам още 2 месеца гаранция и край
Цитирай

Няма, защото "ако мине" и в твоя случай е "минало".
Без да се карате и разправяте и да си търсите правата в БГ за жалост няма да получите това, което ви се полага.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Интересно ми е при вас кадърно ли е сменен дисплея ? При мен не стига, че е некадърно - дисплеят е доста вдлъбнат от обикновено, отстрани ръбът е голям.. И че ми преебаха сензорите за светлина и пак го пращах. 2 месеца изкарах без телефон...
Цитирай

Как така 2 месеца...по закон повече от 1 месец нямат право...иначе money back!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай

Ми получил си го е след един месец и е видял, че сензорите не бачкат и пак го е пратил и пак е чакал един месец и общо са станали два Smile

Huawei P30 Pro / Moto Z







Цитирай

Точно така Smile
Цитирай

Аз моя G3 го оставих преди две седмици, имаше жълти петна, но това не беше основното... един прекрасен ден угасна и не пожела повече да се включи... или ако тръгваше стигаше до син екран... и сега чакам.. ще пиша като има резултат, телефона е от виваком.

LG G3 16 Gb / Samsung S6 / Huawei P Smart / Note 9 128 GB 
Цитирай

Колеги, явно моето G3 държи да ми покаже всичките възможни мизерии на LG. Имам си 3 пукнатини по корпуса, а и от няколко дни жълто петно се появява и изчезва на екрана ми, в левия край. Има ли възможност петното да изчезне за постоянно или по-скоро ще остане за поястоянно? Big Grin

P.S. Харесвам си телефончето но тези фабрични дефекти ми идват в повече...

Huawei P9 Titanium Grey
ex Huawei P8 Titanium Grey
еx LG G3 16GB White
ex Samsung Galaxy S3
ex Samsung Galaxy S2
ex Nokia 5800 XpressMusic
ex Nokia 8250

Цитирай

Ако е гаранционно, носи го в Мост, ще ти оправят пукнатините и петното на куп.

За появяващи се петна съм чел, за изчезващи до сега не съм.


Sent from my iPhone using Tapatalk

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Преди три дни правих ъпдейти, телефонът се загря и се появи петното. Това беше вечерта, оставих го и на сутринта нямаше нищо. Но тази сутрин отново се появи жълтото приятелче Big Grin Ще посетя МОСТ в Пловдив.

Huawei P9 Titanium Grey
ex Huawei P8 Titanium Grey
еx LG G3 16GB White
ex Samsung Galaxy S3
ex Samsung Galaxy S2
ex Nokia 5800 XpressMusic
ex Nokia 8250

Цитирай

То се появява заради висока температура и затова изчезва след като го оставиш малко (тоест, след като изстива). Кофтито е че след всеки изминал ден петното става по-постоянно. Дано наистина си гаранционен, за да ти сменят всичко. Успех! Smile

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-05-08, 08:36:28)ips написа:  Преди три дни правих ъпдейти, телефонът се загря и се появи петното. Това беше вечерта, оставих го и на сутринта нямаше нищо. Но тази сутрин отново се появи жълтото приятелче Big Grin Ще посетя МОСТ в Пловдив.


Минавал съм по този път, оправиха го за седмица. Това е сервиза на Мост в който трябва да отидеш : Адрес: ул. Авксентий Велешки №56. Като тръгнеш от Сточна гара на 100 - тина метра в ляво има малка табела.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Почти година имам G3 петна няма по дисплея, но днес го пукнах. Ако го пратя на Мост за ремонт, ще ми дадат ли някаква гаранция след това? Или да го пращам на LG директно?

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)