Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#26

моя го зареждам като останат 10 сек преди да се изключи (под 2% започва да брои секунди до изключване), махам го от зарядното 20-30 мин след като се е заредил.
Между друго спря да ми мига диодчето като падне батерията под 15% и да предупреждава. В началото мигаше. При Вас как е?
Цитирай
Аксесоари
#27

Smile интересна тактика lubomanev, аз не чакам да светне диодчето, като падне на 17/18 % и включвам да зареждам.

Android4e
Цитирай
#28

Да, наистина интересна, особенно като се има впредвид, че не препоръчително батерията да се разрежда толкова, а за по-добър живот въобще се препоръчва заряд винаги да се държи между 40% и 80%

 
Цитирай
#29

И на мен ми е казвал човек който се занимава с телефони че, не е желателно батерията да пада под 30%
Цитирай
#30

Мисля,че ще е полезно това

http://technopolice.tomchevi.com/blog.ph...0%BE%D0%BD

Pocophone f1
Цитирай
#31

Тактиката ми по скоро е съобразена с броя цикли които има една батерия. От 40% до 5-10% това са ми 2 дена работа на телефона, защо да съкращавам циклите. На другите ми телефони зареждам постоянно, защото така или иначе трудно изкарват от сутринта до вечерта.
Цитирай
#32

и аз съм съгласен за броя на циклите и затова не зареждам като е на 30 %, защото това си е 1 ден още/до 15%/, но казват, че не било хубаво да сигнализира телефона, че батерията е за зареждане, та затова зареждам преди 15%.

Android4e
Цитирай
#33

Дали някой има наблюдения над времето за зареждане?
От известно време зареждането на телефона става все по-трудно. Имам случай за 2 часа и е готов,но някой път вместо 2 са му нужни поне 5...
Цитирай
#34

при мен зареждането обикновено е около час и половина и е на 100% зареден, провери дали не си размаркирал "бързо зареждане на батерията" в настройките.

Android4e
Цитирай
#35

Хм, къде пък е това" бързо зареждане на батерията" в настройките? Аз нещо не го откривам!?
Цитирай
#36

Няма бързо зареждане в настройките. Има само бързо включване при стартиране на телефона. Това бързо зареждане си е технология по презумпция за Леново, как иначе се зарежда тази батерия за час и половина... Не може да се деактивира, просто така се зарежда телефона.
Цитирай
#37

При мен снощи вечерта зареждах телефона, зареди се на 100%, към 23:30 си легнах, през нощта станах да пия вода и си викам я да видя колко е часа беше към 03:30, а батерията беше 86% ? Стана ми интересно, и почнах да разцъквам да видя от какво се е получило, мобилния нет и уай-фая са спрени, всички приложения са затворени, в настройки/приложения/работещи си стоят фейсбука, месинджъра, инстаграма и отдолу отчита някакви минути и секунди, а на диспечера на захранването тея приложения ми показва, че ползват едва 25-30%, а в хардуер изписва, че радиото и процесора ползват около 50%, някакви идеи от какво е станало така, понеже това е едва втория път, когато го зареждам/имам го от скоро/. Първият път на пълно зареждане от 100% изкара 4 дни с доста игране и човъркане в нета, и когато стана 14-15% снощи го включих ???
Цитирай
#38

Ако ти е рутнат телефонът може да му качиш wakelock detector и да видиш кое приложение ти буди телефона,колко пъти и евентуално да го хибернираш с greenify
Цитирай
#39

Не е руутнат все още
Цитирай
#40

ми по принцип фейса,месенджър,вайбъра си бачкат във фонов режим и будят телефона.
Цитирай
#41

значи сигурно трябва да ги спра от настройки/приложения/работещи, за да не дърпат от батерията
Цитирай
#42

Ами аз ги имам всичките и си работят. Не ми теглят толкова от батерията. Случвало ми се е и на мен със стария телефон това. Мисля,че беше тогава заради вайбър.
Цитирай
#43

с някакво приложение от гугъл маркета няма ли да стане да се види от кое е, като например Battery Doctor ?
Цитирай
#44

Казват че това не е лошо GSam Battery Monitor  . Аз не съм го пробвал,но на такива неща нямам доверие много. Разчовъркай някъде настройките. Ако имаш автоматично обновяване или приложенията ти опитват да се свържат с нета,а ти си спрял мобилния сигурно опитват да се свържат по-често и "будят" телефона ти. Да кажат другите дали е възможно това. Аз лично задължително спирам автоматични синхронизации и ограничавам до максимално вайбър,фейса,мейла и времето в опциите за обновяване.
Цитирай
#45

днес цял ден го следя и освен тая консумация, където аз си човъркам и говоря и т.н друго не съм забелязвал да пада драстично, иначе благодарско за тия настройки, ще ги погледна Wink
Цитирай
#46

Оня ден взех телефона нов и беше с 50-60% заряд на батерията.Поръчках малко и мисля на 50-на % го пуснах да се зареди до 100%.Доста бързо ги постигна и го изключих от зарядното.Сега има ли нужда да правя калибриране на батерията с пълно изтощаване и пълно зареждане?Или да изчакам да падне до 20% и да изпише само че има нужда от зареждане и тогава да го пусна?

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#47

Зареждай си устройството нормално, докато има индикация, че е заредено докрай.

 
Цитирай
#48

(2015-06-24, 19:55:16)Gospodinov_GT написа:  днес цял ден го следя и освен тая консумация, където аз си човъркам и говоря и т.н друго не съм забелязвал да пада драстично, иначе благодарско за тия настройки, ще ги погледна Wink

Знаеш ли,и на мен се случи същото. След 1во зареждане близо 90 часа изкара. Днес го заредих и за няма два часа падна с 11%. Вероятно докато си се калибрира батерията от самосебе си ще минат няколко цикъла.
Цитирай
#49

Хич не се притеснявайте за батерията, след време ще ви се иска да го зареждате по-често... Smile

Android4e
Цитирай
#50

То се оказа че някакво приложение се е включило във фонов режим и си търси локация. След като го спрях спря да ми пада и батерията. Засега ме е страх още да го рутвам, иначе всички проблеми ще реша Smile)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)