Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#51

(2015-06-27, 19:34:23)groti написа:  То се оказа че някакво приложение се е включило във фонов режим и си търси локация. След като го спрях спря да ми пада и батерията. Засега ме е страх още да го рутвам, иначе всички проблеми ще реша Smile)

При мен снощи се получи пак същото, батерията беше на 33% после излязоха някакви актуализации, изчаках ги, изключих уай-фая, и като се прибрах гледам 25% и пак нещо е дръпнало? При теб кое приложение ти е дръпнало процентите?
Цитирай
Аксесоари
#52

При мен, Гугъл Фото ми дърпаше от батерията, при създаване на резервни копия на снимки и видеоклипове! Влязох в настройките, и маркирах,"само при вкл.wi fi"и "само при зареждане".
Цитирай
#53

Странно защо месинджъра показва, че точи 96%, а останалите приложения около 1% ?
Цитирай
#54

(2015-06-28, 12:48:05)Gospodinov_GT написа:  
(2015-06-27, 19:34:23)groti написа:  То се оказа че някакво приложение се е включило във фонов режим и си търси локация. След като го спрях спря да ми пада и батерията. Засега ме е страх още да го рутвам, иначе всички проблеми ще реша Smile)

При мен снощи се получи пак същото, батерията беше на 33% после излязоха някакви актуализации, изчаках ги, изключих уай-фая, и като се прибрах гледам 25% и пак нещо е дръпнало? При теб кое приложение ти е дръпнало процентите?

тиндър се беше включил и си търсеше локация. Интересно че не го бях включвал аз. Но оттогава никакъв проблем
Цитирай
#55

Добре де, някой ще ми обясни ли какво е това системното дърпане на 12-15 % от батерията, след като го заредя като е на 100% го оставям, след 20-30 минути като го погледна е дръпнало 10-12-15%? Уай-фай, антивирусната, всякакви синхронизации на гугъл и бекъпи съм спрял, иначе като цяло си държи батерията, но странно защо от последните 3-4 пъти като го зареждам не мога да го използвам пълноценно от 100% и да си пада постепенно...
Цитирай
#56

Пусни един шот - да се види откъде идва този дрейн на батерията.

 
Цитирай
#57

Забелязъл съм, че при всеки заряд на батерията различно показва кое колко смуче, относително е с тези %, последният път услуги за гугъл плей показваше около 30%, сега е едва 8,4%, предният път някакво гугъл бек-ъп транспорт точеше много, него го деактивирах, и за сега от снощи имаше спад с 10%, а предния път даже 15% беше, и си мисля, че е от тоя бекъп транспорт, сигурно прави някакви резервни копия или незнам и аз...
Цитирай
#58

а за Вайбър дали някой намери решение?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#59

Здравейте, наскоро си поръчах от виваком леново п70, до него ползвах а859. На първият батерията е 4000 mah, което е почти двойно на втория, но батерията изкарва пак около 24 часа, което е далеч от заветните три дни, за които чета и нета. Ползвам скайп, вайбър, 4 пощи, много телефон, 3g и от време навреме wifi, същото, което съм ползвал и на предния телефон
Първото зареждане го направих когато батерията падна на 12% до 100 %, но после пак изкара 24 часа. После през деня няколко пъти пада батерията до червените проценти под 15% и се налагаше да го зареждам в колата по 20% 2-3 пъти. Сега съм на второто пълно зареждане и за 10 часа без активна употреба (през нощта не го ползвам, но са му пуснати приложенията, ползвани през деня) е паднал с 25 % и battery doctor-а казва, че остават още 17 часа.
Да връщам ли телефона на Виваком да му сменят батерията, да чакам ли тази батерия да направи още няколко цикъла на зареждане-разреждане (въпреки че тя е литиево-йонна)? Да калибрирам ли батерията и как - в А859  имаше вграден калибратор, който работеше идеално ( в гугъл плей не съм намерил до момента приложение, което да върши работа). Ще съм много благодарен, ако някой даде обоснован съвет или мнение!
Цитирай
#60

БАТЕРИЯТА е Li-Po Smile

За оптимизация на батерията:
1. Настройка на интелигентен режим пестене на енергията;
2. Настройка на таймер вкл.изкл. за през нощта/около 8 часа/само обаждания и смс;
3. Деактивиране на секюритито/от Леново/;
4. Настройка на ART режим.
5. Ограничаване на Вайбъра, ако е възможно Smile
6. GSM only при ограничено използване на интернет/стендбай около 10тина дни/, но трябва да включваш 3G при ползване на NET.

Общо взето това са основни неща, които няма как да не увеличат времето между зарежданията на батерията. В същото време си ползваш телефона нормално като функционалност и екстри. Виж дали нямаш нещо друго включено. След няколко зареждания батерията ще достигне максималния си капацитет. Ако и тогава не ти държи батерията, връщай.

Препоръчително е зареждането да става от мрежата, не през USB и да се зарежда и изключва, само когато е на 100% зареден.

Android4e
Цитирай
#61

(2015-07-13, 15:01:43)kstavrev написа:  а за Вайбър дали някой намери решение?

От разширените настройките на Wi-Fi  го направих да е винаги включен, а не както беше по дефолт "решение на базата на поток". В настройките за заспиване на Viber го направих да ползва настройките на устройството. Втори ден и Viber ползва около 6% от батерията, а преди беше около 95%. Ще изчакам цял цикъл на батерията и ще пиша пак.
Цитирай
#62

Мерси за отговора! Какво е арт режим? Сега разглеждах power managementa и виждам, че от хардуера най-многа дърпа.
Цитирай
#63

ART (AOT = Ahead-Of-Time)

С новия подход, приложенията директно се инсталират на лесно разбираем за машините език. На практика, всяко приложение, което сваляте от Play Store например, се сваля в смартфона и се инсталира директно на лесно разбираемия за чипсета език. Размерът на приложенията като обем е малко по-голям (между 10% и 60%, според типа приложение), което автоматично заема повече място в смартфона Ви. Логично е - и самата инсталация да отнеме малко повече време. Все пак, имайте предвид, че разликата е минимална и особено при по-малките приложения, дори няма да я забележите. Предимството на ART пред Dalvik е, че се прескача "превода" при стартиране на всяко приложение, което на теория би довело до по-бързата работа на устройството. Тази разлика може да се усети дори сега, в ранния стадий на разработка на новата Runtime машина, при по-големите игри например.. Накрая, но не на последно място, липсата на "превод", улеснява работата на процесора, което се отразява положително на батерията. Към момента разликите са много малки (в рамките на 3%-5%), но с времето и с по-тежките приложения, вероятно ще стават по-големи.

Очакванията са, Google да премине изцяло към новата ART Runtime машина и когато това стане (вероятно при Nexus 6 или 7), се очаква да има доста по-сериозни разлики. Устройствата с Android ще работят по-бързо при стартиране на приложенията, ще са по-пестеливи на енергия и ще работят още по-гладко.

Главната разлика между ART и Dalvik е в това, че при инсталирането на приложение, ART веднага компилира Java-кода, докато Dalvik преобразува същия този код в междинен Dalvik-код, който се компилираше в машинни инструкции едва при стартиране на приложението. По този начин ART постига по-добра производителност и икономисва електрическа енергия, но се заема повече дисково пространство, което при съвременните обеми на паметта не е толкова важно.

Пълната функционалност на ART режима ще получим след ъпдейта до Lollipop, ако има такъв. При KitKat все още се води експериментална версия на ART и отзивите не са съвсем еднозначни, относно консумацията на енергия и бързината на работа. Аз лично съм доволен от производителността на телефона и издържливостта на батерията на този режим, както и много от колегите тук.

Android4e
Цитирай
#64

Забравих за спомена, че след като го заредих първия път и падна до край го зареждах в колата още три пъти по 20%. Преди 20 мин съм го откачил от зарядното и вече е с 3% надолу. В power management ми пише, че 45% ми заминават от signal stand by. Втората карта я ползвам само в чужбина, ама чертичките за обхвата си стоят. Да не би това да го събаря? Имам и един notification center, който събаря 18%, това какво е?

.jpg 11e9e5bee48fb0f26384bfaa1af7f9b5ced95631b2f4f9286f35d56ab33d212c.jpg Размер: 58.56 KB  Сваляния: 73
Цитирай
#65

Вземи да си зареждаш както трябва телефона, а чертичките си стоят, ама "няма никой", имаш най-много консумация от радио модула, което е нормално като нямаш обхват на слот 2. Ако искаш по-голям стендбай спазвай по-горе написаното, доколкото е възможно. Лек ден!

Android4e
Цитирай
#66

Колега mdanov,
ако няма да ползваш втората карта и е без обхват по добре я изключвай от управление на сим.Забелязвам че и security ти работи.От това няма смисъл и е по добре да го деактивираш от диспечера на приложения.Дисплея ти също е дръпнал доста и няма да е лошо да намалиш още малко контраста(естествено по твой избор)Със сигурност зареждането в колата не е добър вариянт за зареждане,аз го ползвам само в много краен случай.Както се вижда има какво да направиш още по настройките за да искаш батерията да ти се отблагодари.

Pocophone f1
Цитирай
#67

(2015-07-17, 08:15:13)Android4e написа:  Вземи да си зареждаш както трябва телефона, а чертичките си стоят, ама "няма никой", имаш най-много консумация от радио модула, което е нормално като нямаш обхват на слот 2. Ако искаш по-голям стендбай спазвай по-горе написаното, доколкото е възможно. Лек ден!

Здрасти, мерси за отговора, така и не ми стана ясно как да си зареждам правилно телефона - аз го чакам да стане на 20-30 % и до държа докато стане сто и после веднага го изключвам. Какво друго да правя?

А за втория слот - картата стои там и е изключена, как да го изключа това с антената отгоре? На стария ми а859 това не се появяваше докато не включа картата.
Цитирай
#68

@mdanov, за по-дълъг живот на батерията се препоръчва да има винаги заряд между 40% и 80%.Smile

 
Цитирай
#69

Някой има ли проблем с зареждането на батерията?
При мен 2 от 5 пъти зарежда супер бавно! Трябват му поне 10часа за да я напълни. Чудя се да не е от някоя настройка.
Цитирай
#70

@ivaylo69, пробвай с друг кабел или зарядно, може и от usb-входа да е проблема.Smile

 
Цитирай
#71

Жената има от Самсунга й, но пак същата работа...
Цитирай
#72

здравейте.след като се зареди батерията до 100% го изключвам от зарядното ,но като докосна с пръст батерията и ми изписва не е заредена.проблем ли е това?
Цитирай
#73

Ако е нова просто й трябва няколко цикъла заряд-разряд за да се калиброва и стабилизира.

 
Цитирай
#74

на 5-6 зареждания,но никога не ми е изписвала при допир че е заредена.дано не е проблем но при използване денем на почти постоянен 3 г нет и блутуут кара 2 дена.
Цитирай
#75

батерията е нова,на 5-6 зареждания.нормално ли е дакара 2 дена при почти постоянен 3г,уай фай и блутуут
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)