Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#76

@aco2727, някакви оптимизиращи или почистващи приложения да има?

 
Цитирай
Аксесоари
#77

нищо не съм му качвал. деактивирах някакво секюрити.ето сега след зареждане с ползване на малко уай фай в фейса след 2 часа батерията е вече на 94%
Цитирай
#78

А без него пак ли е така?

 
Цитирай
#79

потвърждавам. И при мен батерията се движи с тези темпове. аз имам съмнения, че главно вайбър ми сърба от батерията. но и всичките ми познати го ползват няма алтернатива за него, до колкото знам

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#80

Някой друг, на който му се случва от време на време от 100% заредена батерия, нещо да му дръпне за изведнъж 10-15-20% ??? Спрял съм всички синхронизации и тем подобни смучещи програми ??
Цитирай
#81

Явно това го има при много от телефоните P70.При мен редовно първите 10-20% си заминават за около час.Нищо не ми дърпа от батерията повече от нормалното,но спада на енергия е факт.

Pocophone f1
Цитирай
#82

При мен няма такова нещо. Основния консуматор си остава Viber, според много от потребителите.

Android4e
Цитирай
#83

(2015-07-16, 10:31:43)mariiin написа:  
(2015-07-13, 15:01:43)kstavrev написа:  а за Вайбър дали някой намери решение?

От разширените настройките на Wi-Fi  го направих да е винаги включен, а не както беше по дефолт "решение на базата на поток". В настройките за заспиване на Viber го направих да ползва настройките на устройството. Втори ден и Viber ползва около 6% от батерията, а преди беше около 95%. Ще изчакам цял цикъл на батерията и ще пиша пак.

Вече трето зареждане след тази операция и консумацията на вайбър не е повече от 5%, а ползването на телефона е идентично с преди това.
Цитирай
#84

Имам чувството ,че като се мъча да сваля батерията за да падне до около 15-20% за да го сложа да се зарежда тая батерия е безсмъртна Big Grin Иначе в момента и при мен се получва бавното зареждане, включил съм го сутринта към 10 часа на 17% в момента е на около 75%, но е включен в персонален компютър и не с оригиналния кабел, но кабела е оригинал от друг телефон. Знам ,че от компютър зарежда по бавно , ама то ще станате един работен ден за да го заредя на макс. Зарядното мисля ,че е на 2А а от компютъра пуска , ако не се бъркам 1А от там идва може би вдойно по голямото време, но вече го надвишавам Smile

Xiaomi S1, Xiaomi Redmi Note 9
Цитирай
#85

От USB на компютъра е 0,5А и е доста слаб тока при положение, че зарядното е 2А. По-добре не си прави експерименти.
Цитирай
#86

Е значи грубата сметка излиза дори 4 пъти по бавно.Не смятам ,че от по бавното зареждане ще има проблем освен ,че е по бавно , все пак ако ще бърникаш нещо по лефона от PC ще го включиш и така го зареждаш без значение каква връзка си избрал Smile

Xiaomi S1, Xiaomi Redmi Note 9
Цитирай
#87

Не съм специалист, но предполагам, че е изчислено пълният капацитет на батерията да се достига при 5,2V и 2А. Много е вероятно при зареждане от РС да пада по-бързо батерията.
Цитирай
#88

Не претендирам да съм много вещ в нещата, но ще споделя това което знам и съм чел по темата на други места.

Това, че веднага след като го откачите от зарядното на 100% и ви падат бързо първите проценти е нормално за всички телефони.
Просто,както някои беше споменал,батериите не е препоръчително да стоят дълго време в крайно изтощено или крайно заредено състояние.
За това не чакайте чак до под 10% да падат ако имате избор.Същото е положението и при напълно заредена батерия.Точно поради тази прична скоро след откачане от зарядното на 100% батерията се изтощава с около 5-10% бързо зада излезе от това крайно състояние,тъй като ако стои дълго на 100% е също толкова лошо колкото ако е дълго под 10%.
За това съвета на един колега по възможност да се държи заряда межу 30% - 80% е добър за удължаване живота на батерията.

Под удължаване живота на батерията имам предвид това и след 1-2 години все още да може да се зарежда до фабричните 4000mAh или поне спадът да е по-малък.
Цитирай
#89

Забелязъл съм, че поне при мен тия 10-15-20%, които падат за изведнъж, се случва винаги като рестартирам телефона, а ако не го рестартирам след зареждане, си почва от 100% после си пада по-бавно. Снощи го заредих до 100% и не го рестартирах, днес цял ден си играя - падна с 25%, докато предният път след рестарта нещо дръпна 19%, което незнам от къде се получава...........
Цитирай
#90

Направих си тест и рестартирах телефона веднага след зареждане - 30 минути по-късно батерията ми е паднала с 1%. По-скоро не ти е калибрирана батерията или имаш проблем с нея, ако наистина няма приложение което да я източва. Пробвай скед като падне да я заредиш отново или се консултирай със сервиза на Леново.

Lenovo P70
Цитирай
#91

Защо рестартирате телефона след заряд? Не намирам логика.
Като изключим вайбъра, след прочетеното тук, реших да проверя как са нещата при мен.
След заряд на 100% в 22,00 нейде, в 7,30 на другия ден беше на 98% при положение че малката е "цъкала" малко с телефона. През целия ден с много-много разговори и малко ръчкане вечерта към 18,00 беше 82%. Днес когато пиша това 10,44 е на 71% .Телефона го държах в икономичния режим и да има 2 часа съм го човъркал с интернет приложения, но без вайбър.
Много често ползвам почистването на секюрити програмата (която не успях да премахна) на непотребните работещи процеси.

Както някой вече спомена преди мен технологията на батерията не изисква да се държи в 30-80% заряд. Ограничението е в броя цикли. Всеки сам преценява как да се грижи за нея.
Цитирай
#92

Така и не разбрах батерията сменяема ли е? Не че скоро ще се наложи, но ако се прецака нещо, да се знае. Аз съм много доволен, от 0 до 100 % винаги ми зарежда за около час и 40 минути, винаги. Единствения проблем е, че при зареждане телефона страшно много загрява, това изобщо не ми харесва. И това го прави само с оригиналното зарядно, с по - слабо и през USB няма подобно греене.
Цитирай
#93

@docho09, тогава просто го зареждай с устройство с по-малък ампераж.Smile

 
Цитирай
#94

(2015-08-04, 10:04:18)NoMaD написа:  @docho09, тогава просто го зареждай с устройство с по-малък ампераж.Smile

Е, тогава и при мен зареждането става часове, от 20 до 100 % ми отнема 4 часа с по-слабо зарядно. Явно има някакъв проблем, не може уж със собственото си зарядно да загрява така, не е нормално. А и не виждам друг колега да се е оплакал. А бе, общо взето, телефончето си е пълно с най-различни бъгчета, при всеки различни. Идеята му е много добра, но осъществяването... Не се оплаквам само поради това, че ми излезе 240 кинта, преподписах договор на 15 лв такса Cool. Така и не можах да инсталирам нито една актуализация, всички крашват на 18% при инсталиране, карам си още с версията 129. Колегите тук ми дадоха съвети, не се справих Sad. Майната му, без това го ползвам основно за филми при нощни смени и ровене из нета. Малко трудно се откача и закача за клетките, нервички си трябват. Ако не успея и лолипопа да му инсталирам, вече им го пращам в сервиза. Отново!
Цитирай
#95

Кое харчи по-малко батерия вкл. WiFi или мобилния интернет? Благодаря!
Цитирай
#96

@osvirepql, безжичната мрежа.Smile

 
Цитирай
#97

Wifi е по-икономичен.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#98

И аз така си мислех, мерси! Storstark
Цитирай
#99

При мен на мобилен харчи по - малко.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

(2015-08-04, 06:47:39)dxterr написа:  Направих си тест и рестартирах телефона веднага след зареждане - 30 минути по-късно батерията ми е паднала с 1%. По-скоро не ти е калибрирана батерията или имаш проблем с нея, ако наистина няма приложение което да я източва. Пробвай скед като падне да я заредиш отново или се консултирай със сервиза на Леново.

Това ми се случи на 4-5 от 10 зареждания примерно, да падне с 10-15%, иначе като цяло много си играя на телефона и си държи като цяло, дори най-бързото изтощаване е било 2 пълни дни с много човъркане, така че мисля, че е от някое приложение, телефона е на 1 месец иначе
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)