Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия

От 14 до 17, но почти не мърда от 14.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
Аксесоари

Нормално е да ти падне с 2%, при мен на 11 asu пада с 3-4%
Цитирай

(2015-10-21, 14:23:03)InstallGentoo написа:  И аз имам същия проблем и не мисля, че трябва да е така. Определено не отговаря поне на рекламирането време за издържане. Пада по около 1 процент на всеки 4-5 часа на пълен idle. Странното е, че съм почти със сигурност след първото ми зареждане не правеше така, но може и да се лъжа. Сега в момента пробвам след фактори ресет и без нищо друго инсталирано дали ще падне с толкова при idle. При самолетен режим изглежда пада малко по-бавно, разбира се, но не мисля че проблема е с връзката. Или нещо софтуерно или дефектни батерии. Но може би е софтуерно най-вече забелязах, че може да има потенциален проблем с Google Play Service и/или Package Access Helper. Или може би по-скоро с нещо, което използва и двете и се отчита погрешно като техен проблем.

Още по-заинтересован съм колко бързо трябва да пада батерията при използване. Малко трудно е за точно засичане, но да кажем при браузване в интернет или играене на игри (без особено значение колко са тежки или поне не от голямо значение) 1% ми пада респективно между 7 и 5 минути. Да кажем средно 6. Малко по-бавно от всички Samsung телефони, които се използват около мен от колеги, но съм с впечатлението (може би погрешно такова) че трябва да издържа малко повече.

Изобщо не смятам това за проблем, даже напротив. Пада с 2 процента за 8 часа при всичко пуснато. Защо да е проблем? На Самсунга от подписа си пада с 10-15 процента за една нощ, откакто е купен.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

По-скоро с 1% на около три часа и половина. Може би очаквам малко повече, но като пише "Stand-by Up to 816 h (2G) / Up to 696 h (3G)" ми се иска да е повече от половината на казаното. Също така 1% пада за около 6 минути при активно използване. Вероятно просто телефона, за който аз си мечтая, все още не е направен.
Цитирай

2/3% разход за през нощта не е зле, даже хич и при мен е така.

Android4e
Цитирай

Какво гледам тук? Това как е стигнало до там? Защото съм пропуснал да го затворя, което не знам дали съм направил, или какво? Въобще има ли начин да се деактивират ъпдейтите без root?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Потвърждавам , и при мен е така : "2/3% разход за през нощта не е зле, даже хич и при мен е така."
Цитирай

(2015-08-07, 14:44:17)Leprous написа:  Да си почеша малко "езика" пък и да споделя може би за някого любопитен факт. Снощи правих манипулацията с това да изтоща батерията до 0 , да не може да тръгне телефона. Интересното беше че угасна , включих го  отброй 15 секунди  угасна, естествено продължих да го тормозя , включи се играх една игричка с надеждата да умре , да ама му отне 40 мин да падне този 1% и след като вече пак угасна  само вибрираше но не се включваше Smile

колега пишеш пълни глупости...Smile
Цитирай

Не знам, хора, ама при мен почна главоломно да пада тая батерия, дали защото 2 пъти не зареждах с оригиналното зарядно и докато стигнеше 100% се минаваха часове. Сега за 2 часа падна с 15%, като съм ползвал телефона максимум 10-15 мин
Цитирай

И какво казва Диспечерът за захранването по този въпрос? Кой дърпа много ток?

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Нищо не казва, отварям го фейсбук дърпа 41% след 2 мин пак го отварям фейсбук дърпа 21%, chroma и той там някъде.
Цитирай

Някой знае ли как се калибрира/ресетва статуса на батерията? Изобщо може ли без да е руутнат телефона да се прави такова нещо?

Lenovo P70
Цитирай

Колега след много ровене из темите тази ми се стори най-изчерпателна http://www.droidviews.com/calibrate-batt...rformance/
Приложих я на телефона днес вече имам ефект утре мисля да повторя отново, със стоков 5.1 съм. сега телефона е на 68% обикновено по това време е около 20% след ъпдейта до Lolipop, като четох масово се оплакват след ъпдейт до близалката(самсунг и нексус) за дрейн на батерията. Ще наблюдавам в следващите дни, ако не се оплача значи положението се е подобрило Smile
Цитирай

Ще тествам и аз. Обаче поради липсата на време за първия метод мисля да руутна телефона и да пробвам следващите. Ти кой направи?

Lenovo P70
Цитирай

Първият метод, все още съм със стоковия AOSP 5.1, който дойде по OTA с който батерията няколко дни подред ми падаше вечерта на 35% и сутрин го свалям от зарядното, преди да експериментирам.

- Свалил съм го от зарядното в 12ч. на 23.11.2015г., сега е 10ч. на 25.11.2015г. и батерията е на 44% това което не се вижда, гласови обаждания 2%, WLAN 1%, Телефона е с постоянно включн 3G, WiFi и Bluetooth и резидентни приложения като Messenger, Skype, Viber, ползвал съм го като дистанционно на телевизора. Ще изчакам да падне до край Smile и пак ще пиша колко е изкарало до сега.
[Изображение: Screenshot_2015_11_25_09_50_52.jpg] Снощи реших да сваля AnTuTu Battery Tester [Изображение: Screenshot_2015_11_25_18_26_20.png] Край, тази сутрин го слагам на зарядното   Smile  [Изображение: Screenshot_2015_11_26_08_01_10.png] от 12ч. 23.11.2015г-08ч. 26.11.2015г. през това време имам около 3часа раговори и чатове, освен изброените по-горе неща които са похарчили батерията.
Цитирай

Ок, значи и аз ще действам по 1. При мен положението В айдъл е трагично - повече от 1%/час. Не знам само дали мейл клиента не точи батерията. Утре ще го спра за тест и ако няма ефект действам.

Lenovo P70
Цитирай

Всеки активен процес ти "точи" от батерията.
Мейл клиента ти е само един от тях - няма как да е иначе...

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай

на 24.11 от около 21:30-22:00 съм го изключил от зарядното, пуснах да го зареждам в 15:30 на 26.11 и беше на 13 процента
мисля че е добре, като се има предвид че постоянно е пуснат 3G и viber и фейсбук, екран 17% (6 часа) и chrome 2 часа
Цитирай

Май има ефект, но ще кажа със сигурност след днешното зареждане. Ето един скриин и от мен
[Изображение: 7f057d5f4dc8ab17b61701f3b802d7e6.jpg]

От 10:00 на 28-ми до 20:00 на 30-ти. 4+ часа дисплей, 35 минути разговори, вайбър, мейл, постоянно включени WiFi/3g.

Забравих да направя снимка преди да умре тотално.
Тези рески спадове са една цъкалка - sky force. Почти 3 часа съм играл на нея.

Забелязах обаче една аномалия - след игра гася дисплея, пускам го след 5 минути и батерията показва +1% от преди това?!

Lenovo P70
Цитирай

[Изображение: fba54cad1b252711995f8605cc1cb1f2.jpg]


Не е много, но по-добре от нищо. Вече кара с 8-10 часа повече от преди.

Айдъла през ноща ми падна от 8 на 4%, 4:30 дисплей и т.н.

@kostadinov при теб как е положението?

Lenovo P70
Цитирай

Какво да кажа, изкарва два дни при сериозно натоварване  Big Grin , явно това е бил дерта на телефона. Днес ми щъкна бруталната идея да се изгавря и да го ползвам само като телефон(т.е. без смарт нещата), максимум и Viber+Messenger, те за комуникация. За цял ден при малко над 30 мин. разговор и тук там някое и друго съобщение с чат клиентите резултата е 10%  Visslar

[Изображение: 05_12_2015.jpg]
Цитирай

Моята батерия днес изкара шести ден и още не е изтощена. Разговорите ми са по 20-30 мин на ден. В интернет разцъквам но слабо. Всичко това се случи след като ъпдейтнах до 5.1. Преди това, повече от 4 дена не беше издържал.
Цитирай

@sviliev какви акаунти имаш синхронизирани - viber/Facebook/mail/Google...? Пуснати ли са ти постоянно мобилен интернет/WiFi/GPS.
Предполагам, ако всички спрем тези неща ще допринесем за световното пестене на енергия, но те са основните функции заради които ползваме смартфони.

Lenovo P70
Цитирай

(2015-12-06, 15:45:50)dxterr написа:  @sviliev какви акаунти имаш синхронизирани - viber/Facebook/mail/Google...? Пуснати ли са ти постоянно мобилен интернет/WiFi/GPS.
Предполагам, ако всички спрем тези неща ще допринесем за световното пестене на енергия, но те са основните функции заради които ползваме смартфони.

Всички акаунти са ми синхронизирани. WiFi ми е постоянно включен. GPS пускам само когато ми се наложи да ползвам картите. Преди малко се върнах от Ловеч и ползвах GPS-a, телефонът изпищя и батерийката се оцвети в червено. Точно седем дена, който не вярва си е негов проблем Smile
Цитирай

При употреба като нокиа с фенерче, възможно е и повече да издържи.
Ако имаш screenshot на потреблението на батерията, чудесно.

Siemens MC60 (Lost) , Nokia 6600 , Nokia 6210 Navigator , HTC Wildfire S,Alcatel Onetouch Idol 6030X (rooted), Lenovo P70 - A,Xiaomi Redmi Note 5pro , Xiaomi Redmi Note  8pro 128/6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)