Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия

(2015-12-06, 22:19:42)Popov88 написа:  При употреба като нокиа с фенерче, възможно е и повече да издържи.
Ако имаш screenshot на потреблението на батерията, чудесно.

Прочети втората част на последното изречение от предпоследния ми пост Smile
Цитирай
Аксесоари

(2015-12-06, 22:23:59)sviliev написа:  Прочети втората част на последното изречение от предпоследния ми пост Smile

Прочетох, последните ти няколко процента са изтощени с вкл функция "smartphone", до преди това за тези 6 дена е бил в режим нокиа 100.

Siemens MC60 (Lost) , Nokia 6600 , Nokia 6210 Navigator , HTC Wildfire S,Alcatel Onetouch Idol 6030X (rooted), Lenovo P70 - A,Xiaomi Redmi Note 5pro , Xiaomi Redmi Note  8pro 128/6
Цитирай

(2015-12-06, 22:42:55)Popov88 написа:  Прочетох, последните ти няколко процента са изтощени с вкл функция "smartphone", до преди това за тези 6 дена е бил в режим нокиа 100.

Много си заблуден, ама много. Аз нямам проблем с това, живей си в заблуда!
Цитирай

Няма нужда да използваш нарицателни, аз не те обиждам. Просто казвам каква е причината телефона ти да изкара толкова много време без да го зареждаш. Виждам моето потребление със синхронизирани 3 мейла,вкл мобилни данни и вифи, активни Facebook, viber,Skype, и отделно още 2- 3игри общо по 2 - 3 часа ги играя. Рядко батерията стига за 2ри ден без зареждане.
На работа 3ма колеги и те имат същия модел, твоето 6 дневно standby време няма как да бъде постигнато, освен по по - горе описаният от мен вариант. Освен ако не приложиш screen shot на потреблението.

Siemens MC60 (Lost) , Nokia 6600 , Nokia 6210 Navigator , HTC Wildfire S,Alcatel Onetouch Idol 6030X (rooted), Lenovo P70 - A,Xiaomi Redmi Note 5pro , Xiaomi Redmi Note  8pro 128/6
Цитирай

Няма начин ако се ползва като smartphone да изкара една седмица,каквато и да ти е батерията  Visslar

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Ако беше качил снимка от потреблението на батерията щяхме да видим дали наистина е така..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

Виновен,до доказване на противното!Бъзикам се,@sviliev Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Някой чувал ли е за нещо подобно?..
Цитирай

Батерия, като всяка друга. Ако бъде ударена и наранена е възможно да нагрее, да се разтече, дори и да се запали.


Цитирай

От известно време моята почна да се разрежда твърде бързо, за по-малко от ден. Зареждам я в 1 часа през нощта на 100 %, сутринта я заварвам на 60 %. В baterry usage казва, че повечето е от phone idle. Странно, определено не се разреждаше толкова бързо преди. Оставих я една нощ на батери сейвър моуд и се разреди само 5 %, но през деня до към 18:00 часа вече е на 10 %. Първите месеци издържаше спокойно два дни със същото натоварване.
Цитирай

И при мен от време на време се случва да я оставя на 30-40% и да него зареждам с идеята на другия ден сутринта като падне да го включа , а сутринта го намирам умрял. Преди ми падаше с по 5-10 процента , като всичко си е било включено - обновявания , wifi , мобилен - а сега... Имам един върпос , не видях да е коментаирам някъде, каква е разликата дали отметката за бързо зареждане е активна или не. Как подяволите влияе това Big Grin

Xiaomi S1, Xiaomi Redmi Note 9
Цитирай
Photo 

    Такава консумация нормална ли е ?
Цитирай

@ribar4eto, за какво ти е този Clean Master?

 
Цитирай

Че незнам да ми чисти кеша
Цитирай

Не ти трябва това приложение, пречи на нормалната работа на устройството.

 
Цитирай

Напълно съгласен с Nomad, освен да забавя работата, абсолютно никаква друга дейност. А, да, и заливане с ненужни реклами. Нито спира наистина приложения, нито показва точно батерията, да не говорим за някаква защита. Заема много рам и държи телефона винаги буден. 7 годишен опит ...
Цитирай

Благодаря
Махам го веднага
Цитирай

Ако не знаеш, кеша и излишните файлове се трият много лесно, влизаш в памет на настройки и те са там. Кеширани данни, разни, изтеглени. Кеширани данни го триеш без да се замислиш, разни и изтеглени ги преглеждаш и което не ти трябва - аут. Няма смисъл да ти работи приложение специално за това, ама абсолютно никакъв. Така че постъпваш правилно с махането му. Wink
Цитирай

Здравейте,колеги.Gmail ми яде здраво батерията,как да го излекувам това нещо?!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Здравейте колеги,

Моето мнение за батерията на този смартфон е, че се справя добре. Бих казал, че се държи прилично, като една 4000 mah батерия. Само че тук има едно голямо "но". Начинът на ползване, експлоатацията на устройството според мен са по-важни дори от зареждането. Моят кара по 4 дена и половина, с 3 часа режим на ползване в най-лошия случай. Като в тези 3 часа ползване са подсветката на дисплея разбира се, около 30 мин разговори, час сърфиране, 40 мин whatsapp, и ровене в галерията е останалото. Но... всички излишни проложения съм ги спрял, нямам фейсбук (не го ползвам), спрял съм Секюритито, режим на пестене на батерията с до 25% е включен постоянно (settings>power manager>screen and GPU power saver), обхвата е настроен на GSM only, което май се явява 2G-то... и въпреки, че за някои това е бавно, на почвечето места, където ми се налага да ползвам мобилен интернет, този режим си се справя добре. Като съм на места със слаб обхват се налага да преминавам на Auto за да стане по-бърз, но това не е болка за умиране, според мен.

Мисля и че тази статистика в Power Manager-a за това кое приложение точи батерия ипо колко нещо не е вярно... Bs player ми стои все на едни и същи проценти за drain-ване на батерията, въпреки, че се зарежда, което е странно. дори пробвах да го премахна и след още един цикъл на зареждане пак си стоеше там със същите проценти, а не би трябвало да е така. Както и да е... важното е да ползвате телефона правилно и в същото време да извличате максимума от въпросното ползване. Златната среда... А за първото зареждане, зареждах го на 100 % и остана още 7-8 часа в контакта, но не беше необходимо, просто бях заспал. Преди това го чаках да падне нацяло... Общо взето, както и да се зарежда една батерия, тя има технологичен живот, изчислен да изкара до определено време. Зареждането не е фатално, дори и да не е правилно всеки път. Имах познат, който си зареждаше телефона добре, не чакаше да пада изцяло, не го държеше включен когато достигне 100%, просто го махаше и го ползваше, НО с една Sonic-The Hedgehog игра, успяваше да бутне заряда на батерията за по-малко от 2-3 часа до 15-20% и така доста често, почти всеки ден, докато накрая, за по-малко от година батерията му се скапа тотално... така че, вие си правете сметка...
Цитирай

Не разбирам как да стане да се въртя постоянно край телефона
- като наближи 100% да го вадя, будилника ли да си навивам за да ставам?
- да го гася, пак да дозареждам,
- като вземе да пада на 10тина % да се озъртам за контакт...
Нали трябва да се работи... Sad
А и по закона на Мърфи когато ти трябва контакт 220 - няма.
Кой на кого трябва да слугува, аз на телефона или той на мен?! Smile

Добре че не съм давал пари за Леновото, да съм го хвърлил вече, егати 4те хиляди mAh...
Само Juice defender-a щеше да свърши работа, но за 5.1 не бил съвместим...
Мисля да го мина на 4.* ... там ще бачка. А също и Battery Defender-a
Цитирай

И моята батерия от няколко дена взе да пада по-бързо от обикновенното.Преди ме изкарваше 3 дни с лекота , даже и 4ти можеше да почна.Сега едвам издържа 2 дни.Обикновенно си зареждам телефона като си лягам и го изключвам като стана - тоест седи включен в зарядното напълно зареден няколко часа - това вредно ли е??? Последвах съвета на Docho09  и изчистих значително място в паметта.Само да вметна , понеже не е обяснено много ясно - въпросните неща се намират в настройки -> хранилище.Довечера пак ще го зареждам и ще видим как ще се отрази тази чистка.
Цитирай

Не си ме разбрал правилно Smile. Въпросното почистване ти го препоръчах, за да не си държиш на телефона специално приложение за това! Което освен да хаби рам, ток и да държи телефона буден, не върши нищо друго. Почистването няма да ти помогне за живота на батерията. Зареждането, което правиш, не е вредно, нормално е. Два дни са си ок, няма да се плашиш. Абсолютно всеки телефон издържа различно, всичко зависи от човека, всичко! Голяма разлика може да се получи дори от това кой как и колко пъти си гледа часовника например Smile. Напълно съм сериозен! Моя изкарва пълни 24 часа рядко. Има три месинджъра работещи, поне един филм (такава ми е работата Smile, около 7-8 часа браузване почти всеки ден. Винаги съм онлайн, спирам нета рядко. За поддръжка на батерията правя само това веднъж на два месеца

Оставям го да се изключи сам, изчакам около пол час и го включвам да зарежда. Стои около четири пет часа на контакт, след това го вадя, изчаквам пак около пол час и го включвам. Това е, лично при мен има ефект. Повтарям се, но всички приложения за живота на батерията вършат точно обратното, поне според мен.

Забравих да ти кажа да рестартираш поне веднъж на два дни, задължително е. Много се подобрява работата след рестарт, и на телефона, и на батерията. Телефона си е един компютър, макар и малък. Нали се сещаш как почва да работи компа, ако не се изключва с дни Smile? И при телефона е същото.
Цитирай

Не случайно от Леново дават 1 година гаранция на батерията.Все по вече ще започнем да се оплакваме от батерията.Имам 3 телефона и на първия който закупих батерията вече не може да издържи 1 ден.Другите два също са пътници.Абсолютно съм сигурен,че не зависи от начина на зареждане и от работата на телефона.Просто нещата някой ден ще се случат.Няма да е зле да започнем да се оглеждаме за нови батерии или защо не за нови телефони,макар и да знам,че и при тях ще дойде момента.Ако знаете къде се продават нови оригинални батерии моля споделете.Благодаря.

Pocophone f1
Цитирай

Ползвам година и два месеца. Само един телефон имам. Никакви проблеми с батерия. Нямам идея защо има проблем при теб. Ползвам го здраво, почивка няма.

И все се каня да питам, батерията сменяема ли е? В смисъл, без да ходим специално за това в сервиз, да си я смени сам човек?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)