Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия

При мен с андроид 5.1 издържа батерията около 18-20 часа.С постояно включен мобилен нет и доста ползване на социялни мрежи,разговори,tapatalk и браузване.Като цяло съм доволен от батерията на телефона.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
Аксесоари

Може да се сменя.Хубаво е обаче да е от човек който има малко познания с тази техника.Развива се първо панела отзад след което се изважда лентовия кабел на батерията като се внимава много тъй като са много финни пиновете.Батерията е залепена към телефона,но разделянето не е трудно.

Pocophone f1
Цитирай
Thumbs Up 

Ок, мерси.
Цитирай

Съгласен съм , че продължителността на батерията зависи от начина на ползване на всеки един потребител.При мен мен обаче то(експлоатирането) е сравнително константно а живота изведнъж падна с един ден.Изчистих някой приложения , които честно казано не ползвам , рестартирах и ще видим след като го заредя тази вечер.Старото ми леново А820 с Андроид 4.1.2 имаше една функция за калибриране на батерията , която тук не я виждам.
Цитирай

BBM,
баце, 4000 мАч батерия и си доволен че кара 1 ден??

Аз се побърквам.
Толкова ми караше старото LG дето е с 1700. Зареждане всяка вечер, кат се замислиш нищо страшно, последната работа преди да легнеш- бам в зарядното. Но напоследък му включвах и външната 12000мАч батерия. Bu
Цитирай

(2016-04-24, 17:55:27)b60 написа:  Съгласен съм , че продължителността на батерията зависи от начина на ползване на всеки един потребител.При мен мен обаче то(експлоатирането) е сравнително константно а живота изведнъж падна с един ден.Изчистих някой приложения , които честно казано не ползвам , рестартирах и ще видим след като го заредя тази вечер.Старото ми леново А820 с Андроид 4.1.2 имаше една функция за калибриране на батерията , която тук не я виждам.

Това е много добро за тази цел - https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=bg

Има и други полезни функции.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Направете по един хард ресет,възможно е проблема да изчезне.
Цитирай

Speedy77373

баце, за 4те дена празници си го бях планирал ресета Smile
От днес нещо му стана, 13:00 следобед е и вместо на 70% е на 90 Smile Smile Smile Друг път на 90% още не съм стигнал до офиса в 08:30.
Изглежда довечера може да пропусна зареждане.
Не знам колко са тези първи цикли заряд/разряд...вече 20 дена ми трови живота.

Снощи така ме хвана яд, прибирам се и го гледам на 45% Undecided ,
нито да го зареждам, нито да отлагам за утре,
светнах екрана на МАХ, пуснах GPS, WiFi, светнах и фенерчето, и си пуснах youtube, спрях всякакви вградени restriction background data, batery saver и ще го чакам да капне, ма ми се доспа.
Минавам в режим заредам когато мога (лягам вечер до сутринта), ако трябва през деня с 12000-mAh-батерия, и без тва я разнасям кат идиот нон-стоп. Lol
Цитирай

В последно време започна да ми пада батерията за една нощ с около 45 - 50%.С къстъм cyanogenmod 12.1 съм.Снощи му направих хард ресет и воала за 9 часа днес е на 90% все още.Мисля че проблемът е в миналото.Явно се е бил омазал нещо.На къстъм ромове правете ресет от рековъри.
Цитирай

Хелп,
прежалих се заради батерията да направя хард ресет,
гася го - ОК,
натискам power & VOL+ - OK
Избирам с VOL+ recovery mode,
Потвъждавам с VOL-

и излиза полегнал зелен робот, изтърбушен с надпис No Command

Е тука вече закъсах, 2ри час чета и пробвам (то хубаво че след дълго натискане на Power все пак си тръгва кат си беше...)
Хелп Bu
Цитирай

Нямаш инсталирано Recovery. Използвай FlashTool за да инсталираш.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай

(2016-04-29, 17:47:40)greenhrast написа:  Хелп,
прежалих се заради батерията да направя хард ресет,
гася го - ОК,
натискам power & VOL+ - OK
Избирам с VOL+ recovery mode,
Потвъждавам с VOL-

и излиза полегнал зелен робот, изтърбушен с надпис No Command

Е тука вече закъсах, 2ри час чета и пробвам (то хубаво че след дълго натискане на Power все пак си тръгва кат си беше...)
Хелп Bu

е, защо го правиш с копчета? Нали беше с 5.1, направи го от настройки, връщане на заводски настройки.
Цитирай

.png Screenshot_2016-04-29-16-37-43.png Размер: 29.62 KB  Сваляния: 41
.png Screenshot_2016-04-29-20-12-12.png Размер: 31.58 KB  Сваляния: 33
.png Screenshot_2016-04-29-22-07-46.png Размер: 34.03 KB  Сваляния: 32
.png Screenshot_2016-04-16-21-57-16.png Размер: 138.35 KB  Сваляния: 39
.png Screenshot_2016-04-23-08-25-19.png Размер: 38.4 KB  Сваляния: 38


За No command-a
четох тва https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72295 ,
едно друго което пиешеше че като се покаже полегналия робот, се задърба 15 сел Vol+, и тогава Power - /не стана/
гледах това https://www.youtube.com/watch?v=jx3uQBRdn_8 /май това сработи/
gгледах и 1 друго в което се натискаха бързо последователно Vol+ и Power м-найсе пъти
Като се добави че не всеки път съм натискал ок бутоните... не помня от къде върза...
Малко преди 8 снощи се съживи и сякаш бактерията е ок

А защо не от менюто... миии, добър въпрос, затапи ме, другия път от там. Bu
Ще тествам в работните дни как се държи и на следващите празници тряя се преборя с Cianogenmod-a (за да мога да инстална Juice defender-a.)
WiFiто е изключено а ми се рисува че нещо го ползва Undecided
Ако държи през ден да го зареждам с целодневно 3/4G за  gmail, Bluemail, Gtalk и Viber (всичко друго е замразено с Greenify; фейса и g+ деинсталнати, само на Операта се гледат) и час и нещо разговори - предоволно; трябва телефона да ми слугува, а не аз на него Visslar
Цитирай

И аз съм с Greenify, може би затова съм толкова доволен. Наистина пести батерия, не като батери - сейвърите...
Цитирай

Ако си на 4.* андроид или Juice defender (много смотано меню настройки) или Batery defender.

На всеки 15 минути (на Batery-то се настройваха минутите) изключва данните и WIFIto (ако са били включени) приема/предава пощи, мощи, вайбъри, фейсбуци и пак ги гаси.
Ако само светнеш екрана - пак приема/предава и изключва. На juice defender-a и това може да се настройва дали да включва данните.
Таман свикнеш с нещо и ... КТБ /т=тате; б=баница/ Lol
Цитирай

Със стоковия Android 5.1_S138_x32bit + Nova launcher. Не използвам никакви приложения за пестене на енергия. Батерията се държеше сравнително добре до преди седмица. Но от 5-6 дена положението стана трагично на фона на това, което беше. Едва издържаше към 30 часа. И като се позамислих установих, че проблемите започнаха от както си активирах 4G мрежата на МТел. Превключих ръчно на "GSM only" за проба и нещата се подобриха тотално. Т.ч. обърнете внимание каква мрежа използвате. Поне за сега не видях някакви големи плюсове от 4G мрежата за смартфон. Един от най-големите консуматори на батерията е 3G/4G мрежата при активиран мобилен интернет. Имайте го предвид.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай

Ето колко ми държи батерията с 4g мрежа на Теленор.Телефона ми е с андроид 5.1.Не знам добре ли е.Телефона е с постояно включен мобилен нет и с много приложения на него.[Изображение: 10826058228181aa020591cf924eae4f.jpg]

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

Е от тази снимка нищо не се разбира Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Телефона беше на 100% батерия в 07:00 сутринта и изкара докъм 5:30 следобяд беше на 15% батерия.С много ползване-феисбук,чат в bbm групите,twitter,разговори.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

И аз така.
С една дума пълна скръб, ама пък кой кат нас с тея 4000 mAh, маалиИий Lol
Цитирай

От вчера


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung A52S, A71,A03S
Цитирай

От вчера вечерта с много здраво ползване.[Изображение: 5f85da678a07283f77c9f3fd9e3ef6f6.jpg][Изображение: 47da3d9ab474afbc6719d37604d19a9d.jpg][Изображение: c16e4259da9b086e176319ba3a0d90a8.jpg]

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

В последно време забелязвам че, телефона се зарежда доста дълго време. Особено ако е под 25℅ , отиват над пет часа да се зареди напълно. Използвам само оригиналното зарядно и кабел. Иначе батерията издържа два до три дена, при положение че доста говоря по телефона! Wi fi и данни са постоянно включени.
Цитирай

@Kracme, провери ли кабела? Виж дали има прекъсвания при зареждането.
Цитирай

Ами не, няма. Вкючвам го, светва червената лампичка, и изписва: зарежда се, 5 часа и 30 мин. До пълното зареждане. Стои цяла нощ на зарядното и на сутринта е на 100%
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)