Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера и настройки
#26

И с външно и вътрешно приложение, същата работа. То софтуер и хардуер като не са като хората....... Жена ми с  Нокиа С5 по яки снимки прави, а не е кой знае какъв тел.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
Аксесоари
#27

Пробвай  CameraMX . При мен има голямо подобрение.

Samsung galaxy J5
Цитирай
#28

Как да записвам снимки и клипове на  сд картата.

 
Цитирай
#29

като зададеш картата за основна памет

Android4e
Цитирай
#30

И къде точно се задава за основна памет, защото и аз не го намирам никъде в настройките на камерата. :-)

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#31

Smile))))) никой не казва да го търсиш в настройките на камерата, а на паметта от настройките на телефона...

Android4e
Цитирай
#32

Здравейте, от известно време имам следния проблем. При снимане с камерата или правене на клипчета, телефона ми ги показва /възпроизвежда/ за минута две и след това прави някакво заключване или ги разваля немога да преценя точно, но ми дава триъгълен знак с препинателен и когато искам да ги отворя /инсталирах какви ли не програми за гледане на филми и снимки/ ми дава, че файла е развален. Защо се случа това? Някой може ли да ми даде идея. В началото можех да си гледам снимките поне половин ден и след това ми ги заключваше или разваля, а сега почти веднага след като ги направя. Памет имам в телефона. Лошото е, че и на комютър когато ги дам да ги гледам ми дава, че не могат да се отворят. А файлове с клипове и снимки има, и то с реалните големини. С една дума не са унищожени, но не се отварят.
Цитирай
#33

Искам да си купувам Lenovo P70, всичко много ми харесва, но един приятел се оплаква от снимките... какво мислите за снимките и качеството на видеото? Много се колебая само заради това, а телефона е хубав и ми го предлагат на добра цена. Може ли да качите някоя снимка и да споделите мнение. Благодаря предварително!

LG G3
Цитирай
#34

Ето ти една на тъмно. [Изображение: 72ee18164affb6941b96a01af6afcd7b.jpg]

И една на светло. [Изображение: 6d9252f85bb66849a908da47f098376d.jpg]

Настройките са по подразбиране, не претендирам да съм фотограф.

Аз лично камерата почти не я използвам, имам си фотоапарат за снимки.

За мен най-добрите снимки от телефон са на нокия, а камерата никога не е била определяща при избор на телефон.

Lenovo P70
Цитирай
#35

Ето нещо и от мен


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#36

Според мен камерата си е добра ...имайки впредвид ,че снимките може би се компресират малко при качване тук...а и да са с оригинален размер са си повече от добри Smile)
Цитирай
#37

@PlamenPMG правиш ли някакви настойки на макро снимките? Много добре изглеждат.

Lenovo P70
Цитирай
#38

Здравеите несъм правил никаки настройки .
За хубава снимка се иска да е светло ,а на тъмно е много калпава камерката ама такъв е живота .


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#39

PlamenPMG [Изображение: buddy_offline.png]  снимките ти са чудесни! Ти сигурен ли си че са правени с Леново-то? :-)  Използваш ли HDR като ги правиш или всичко ти е под дефоулт ? Да не използваш външна програма за правене на снимки? Ето няколко и от мен , ама не са толкова хубави!


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#40

Ами сигорен съм , че са с телефона и да може да вади хубави снимки номоже и още повече кофти . Зад всяка хубава снимка имам поне 2 , 3 лоши и така .
Просто трябва да несе шава много и поне 2 ,3 пъти да фокосираш докато хване точен фокос и съобразяване със светлината.

Тези вече неса от Леново-то имам и голям NIKON и там права по 2 ,3 кадъра докаро излезе нещо читаво


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#41

Точно фокусирането е най-големия проблем на камерата. Може да изкараш много хубави ясни и цветни снимки, но трябва да се постараеш, а това е телефон и няма много време за фокуси, настройки, позиране, много светлина и т.н.. Имам много хубави снимки, които могат да минат за снимани с хубав фотоапарат, но наистина си е играчка и не се получава винаги. За претенциите на Lenovo, че камерата е 13 mpx, може да се поговори, за ъпдейт на софта също. Неточен, чувствителен и бавен фокус, но като посвикнеш и ако снимаш предимно на светло не е толкова страшно...

Android4e
Цитирай
#42

Здавейте.


От руските 4pda и Lenovo forum.ru има ето това SNAPit_4.1.13_ROW ,но трябва да използвате Lenovo_P70_TWRP-2.8.7.0_by_SevenMaxs
успех!
Цитирай
#43

Почетох малко по темата и макар че е малко изоставена не мисля че е изчерпана. Затова реших че мога и аз да кажа нещо в подкрепа на тези които смятат че камерата на този модел си е доста прилична. Искам да се извиня предварително ако моето мнение са дублира с нечие друго. Та на въпроса:
Първото което искам да кажа е че броя на пикселите съвсем не е единственото и достатъчно  да направи една камера „велика“. Всички знаем че няма как на матрица с размерите на оризово зърно да се поместят 13 реални мегапиксела и че всъщност тези пиксели в по-голямата си част са интерполирани т.е. софтуерно постигнати. Разбира се в този вид матрици, постигането на голяма площ на изображението се постига именно софтуерно и аз смятам /без да твърдя че съм специалист по темата/, че Lenovo са балансирали много добре и са се справили доста умело. Все пак са осигурили тези 13 мегапиксела, без да избягат драстично от рязкостта на изображението, с доста реално цветопредаване, с малко цветен шум и без фатална липса на информация. Като прибавим и факта че са постигнали това в едно много тънко тяло с неизпъкнала камера, това си е направо постижение. Друг е въпросът дали не беше по-добре да си ги оставят например едни 8 мега без да ги нахъсват толкова софтуерно. Някак по друг начин звучи обаче 13 мегапиксела. Откровен маркетингов трик, защото повечето потребители гледат колко мега има, без да си дават сметка, че на един монитор пък дори и Full HD с резолюция 1920 x 1080 p и 2,1 мегапиксела са достатъчни, но това е друга тема.
Може би Ви прави впечатление че Samsung все още не рискуват особено с плоски камери и продължават да си правят телата с изпъкнали камери, където фокусното разстояние е по-голямо и така чисто технически нещата са по-прости и по-лесно постижими. За база за сравнение може да използвате моделите от серията А3, от същия ценови клас, където при все че камерата е изпъкнала говорим за 8 мега. За нас потребителите това е от съществено значение тъй като първото което ще и се случи на една изпъкнала камера е да и надраскаме стъклото и следователно правенето на добра снимка става невъзможно.
В заключение ще добавя че изображението което създава камерата на P70 можете да разпечатате във формат 169/95 см., при 72 пикса на инч /стандартната за фотографията резолюция/. Не съм разпечатвал, но ако говорим за формати до А4 мисля че ще бъде много повече от достатъчно.
Ето няколко снимки които направих днес:
Нарочно избрах сцени с различна динамика на осветеност, за да проверя как ще се справи. Както се вижда от снимките много добре са пресъздадени както светлите така и тъмните сцени. На снимката с конражур /небето/, това е много добре видно. При такива снимки обикновено за да са видни добре тъмните сцени, безоблачното и силно излъчващо небе обикновено „прегаря“, а в нашият случай не е така. Освен че небето не е „прегоряло“, достатъчно ясно и детайлно се виждат и предметите в тъмните участъци.
На снимката с детето, действително има някой прегорели участъци, но тя е правена на изцяло автоматичен режим, без никакви допълнителни настройки, а и при такива снимки с толкова различно осветени участъци донякъде е нормално. Въпреки това камерата като цяло е отчела много точно осветеността и прегарянията са сведени до минимум.
Пейзажната снимка и снимката на домата са правени със старото ми Lenovo S850, но ги помествам защото смятам че при двата модела камерата е една и съща /Нали говорим за възможностите на хардуера все пак/. Пейзажната е панорамна снимка от няколко кадъра правена директно с смартфона. P70 се справя също много добре с панорамните снимки, като предоставя и едно допълнително гъделче. Предлага и триизмерно обзорно заснимане.
Така че за сега единствено имам забележка към автофокуса на P70. Като че ли не се справя много добре и понякога на по-тъмни сцени се налага няколкократно да предизвикваш фокусиране. При S850 не бях забелязвал подобни недостатъци, но той работеше с по опростена програмка и като че ли по ефикасна. При P70 има някой софтуерни добавки и по моему те са причината да не сработват като цяло с хардуера. Да се надяваме че с някой от обновяванията ще се реши проблема с автофокуса. А както стана дума може да се пробва и някакъв друг софтуер. За смартфон от този ценови клас, възможностите които дава тази камера, според мен са повече от достатъчни.
Вижте и този линк представящ тест и анализ както на камерата, кака и на останалия хардуер на P70.
http://news.smartphone.bg/review/revyu-n...st/#Kamera
Цитирай
#44

Абсолютно съм съгласен с доброто изложение. Единственото, което реално може да се направи за подобрение на камерата от производителя е ъпдейт на софта, с цел корекция и по-добро сработване на фокуса.

Android4e
Цитирай
#45

Колеги чудеса правите с тези камери.При мен не се получават снимките и това си е.Поне оставам удовлетворен защото явно не е проблема в телефона а при мен.

Pocophone f1
Цитирай
#46

Камерата си е определено посредствена и то "меко" казано, но много ми е смешно, че някой е очаквал нещо друо от "P" серията  на Леново, тези които все още имат големи очаквания да прочетата/разберат за какво е създадена "P" серията... Visslar
Цитирай
#47

(2015-09-20, 21:39:37)kntsonev написа:  
В заключение ще добавя че изображението което създава камерата на P70 можете да разпечатате във формат 169/95 см., при 72 пикса на инч /стандартната за фотографията резолюция/. Не съм разпечатвал, но ако говорим за формати до А4 мисля че ще бъде много повече от достатъчно.

Колега, само ще си позволя да те коригирам малко - "стандартната" (ако има такава" резолюция във фотографията е прието да е 300 dpi ... Smile
(извинявам се, ако се приеме за оффтопик)

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#48

хАбсолютно си прав(а), 72 си е за монитор... Big Grin
Цитирай
#49

Преди няколко дни се сдобих с P70. Някой може ли да ми обясни защо не мога да подкарам Photo Sphere? Инсталирах си Google Camera, телефонът покрива всички изисквания за правене на "сфера" - КитКат, 1 GB памет, жироскоп - само че опцията не ми се появява в менюто на камерата.

В.
Цитирай
#50

Нямам идея защо мислиш, че имаш жироскоп.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)