Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера и настройки
#51

(2015-10-08, 12:41:19)IoPetrov написа:  Нямам идея защо мислиш, че имаш жироскоп.

Защото... 

http://gadgets.ndtv.com/lenovo-p70-2383

Цитат:SENSORS
Compass/ Magnetometer
No
Proximity sensor
Yes
Accelerometer
Yes
Ambient light sensor
Yes
Gyroscope
Yes
Barometer
No
Temperature sensor
No

В.
Цитирай
Аксесоари
#52

Инсталирай си Sensor Box - https://play.google.com/store/apps/detai...dsensorbox
И ще разбереш истината. Wink

п.п. Другия път чети от официалните сайтове спецификацийте на устройствата, а не от разни измсилени като този който си дал за пример.
Цитирай
#53

   

Дори няма нужда да инсталира. Чука на System info и вижда голата истина.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#54

Здравейте, настройките на вграденото приложение за камерата са доста, включително и g сензора за панорамни снимки или да се покажат обекти от всички възможни ъгли и не е необходимо да ползвате външни приложения, но при желание всеки може да използва софтуер по свой избор за допълнителни ефекти. Както казаха колегите много е важен фокуса, аз първо "тапвам дисплея" да фокусира и едва след това снимам. За телефон мисля че прави снимки със задоволително качество  Tooth
[Изображение: Screenshot_2015_11_02_17_00_04.jpg]

Прилагам Ви няколко снимки направени от мен на открито в различно време на годината. От телефона съм си много доволен  Buga
[Изображение: IMG_20150726_170839.jpg] [Изображение: IMG_20150730_193507.jpg] [Изображение: IMG_20150730_194223.jpg]
[Изображение: IMG_20150730_195459.jpg] [Изображение: IMG_20151018_160754.jpg] [Изображение: IMG_20151018_162234.jpg]
Цитирай
#55

Колеги, след ъпдейта до Lollipop не виждам опция за снимане с докосване на екрана ? Отпреди, както и сега камерата на телефона не може да запамети персоналните настройки - напр. "Свойства на образа" ги сетвам по моя преценка, но след излизане от приложението всичко се връща на средни стойности. Имате ли някакви решения/мнения ?
Цитирай
#56

kostadinv, да ти кажа честно, старата ми нокия C201 снимаше със същото качество, а беше 3.2 мекапиксела. Определено очаквам повече за 13 mpx камера, но това е положението.  Smile
Цитирай
#57

Има ли настройки за видеото да снима 16:9?Аз не мога да открия такива!Когато записвам видео,трябва да държа апарата изправен,ако завъртя на широката страна(16:9) ,после при възпроизвеждане видеото пак се завърта и не може да се гледа нормално!
Цитирай
#58

Вече мина доста време и може би имате някакви обективни впечатления за различните приложения за оптимизация на камерата/Camera MX, Camera360 и др./. Има ли подобрение на фокуса и качеството на снимките и видеото, кое приложение е ефективно и наистина върши работа, моля споделете.

Android4e
Цитирай
#59

Здравейте!
Аз пък имам проблем с качването на снимки във Facebook-a.
По принцип направените снимки съм избрала да ги записва директно на SD картата. Когато искам да споделя снимка не ми дава възможност да избирам от папката със снимки на картата памет, а само от снимките, които са на телефона. Не използвам приложението Facebook за Android, а влизам през Opera mini, ако това е от значение.
Някакви идеи?
Цитирай
#60

За качването на снимки в феисбук ползвайте официялното приложение Facebook от гогле плей.Работи прекрасно на моето леново P'70.Сега тествам приложението Camera MX-на пръв поглед е добре.Аз не разбирам много от фотография и не мога да дам компетентна информация по въпроса.Но се радвам че камерата ми работи с това приложение.След ъпдеита до андроид 5.1 имах проблеми с камерата- почти не използваема беше.Не ми даваше да боравя по менюто и когато се мъчех да снимам нещо образа странно насичаше.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Сега инсталирах опера мини и намерих решение как се качват снимки през opera mini.Влизате си в профила-добави снимки-излиза ви опция за качване на снимка-тапвате върху избор и ви излиза подменю.На него най от горе тапвате на средната икона и ви излиза меню с опция за споделяне на снимки от галерията.добавям и последователни скриншотове за да ви бъде по лесно.Ще се радвам ако съм ви помогнал[Изображение: a73d2a1db6d8f8ead15d8125cef9fea4.jpg][Изображение: e33fad85ad65279b65c1ba67b4e3faca.jpg][Изображение: c7beaaf14853a8a155033f68af151be8.jpg]

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#61

Благодаря за отговора и за снимките.
Само че като избера конкретна снимка никъде не виждам "качи" или нещо подобно. Стои си само опцията "преглед". Натискайки "преглед" отново нищо не се случва...
Цитирай
#62

Като избереш дадена снимка и те пита за размера,трябва да зададеш "дребен" и тогава натискайки "преглед" нещата се случват.Сега пробвах и при мен така става Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#63

И аз тествам Camera MX и сякаш камерата е една идея по-добре. Май има ефект това приложение. Мнения?

Android4e
Цитирай
#64

Благодаря gipso! Ще го пробвам!

Благодаря на всички за помощта! С опцията"дребен" - i did it !!!
Цитирай
#65

За Camera MX, може би помага, не е кой знае какво, но пак е нещо. Явно съвсем сме се отчаяли за камерата, щом няма никакъв интерес към темата. Толкова ли не може с нещо да се подобри качеството и фокуса?

Android4e
Цитирай
#66

Здравейте!
Когато преглеждам видео клип заснет с телефона - насича непрекъснато и картината, и звука. Някакви идеи къде бъркам?
Цитирай
#67

Звучи ми като проблем с Галерия-та. С какво го отваряш? Пробвай с някой плеър или алтернативно приложение на Галерия. Аз също съм брал ядове с Галерия-та, преди време се бях жалвал тук, че ми отваря малко кофти снимките, но след като я смених с QuickPic - проблема ми се реши! Успех и драскай какво е станашо.
Цитирай
#68

По принцип отварям клипа директно от Галерия. Не съм пробвала с приложение. Ще опитам и ще пиша.
Благодаря за инфото!

Определено с QuickPic се получи. Благодаря Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)