Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S6 - коментари/препоръки/съвети!

Моля да уточниш,колко време е на мобилни данни и колко време на WIFI? Имаш ли пуснати синхронизации,GPS и други?

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...
Цитирай
Аксесоари

Нямам пуснат GPS и синхронизацията ми е пусната само за тел. указател

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-01-28, 11:13:43)dreems написа:  И моята батерия се скапва .От няколко дни като до изключа от зарядното пада веднага на 97% и продължава да пада по бързо .Това след последния ъпдейт стана .Днес върнах фабрични настройки и да видим как ще е .Другите колеги с този проблем- ще го носите ли на сервиз ?

При мен от време на време като заредя на 100% и като изключа от зарядното пада на 99%. Днес пак го направи. Интересното е, че не го прави при всяко зареждане. До сега ми се е случвало мисля 4 пъти.
На старата ми С 3 почти винаги беше така и не съм имала проблеми, но сега се чудя дали това означава, че батерията започва да се скапва.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2017-02-15, 20:34:33)NaniG написа:  При мен от време на време като заредя на 100% и като изключа от зарядното пада на 99%. Днес пак го направи. Интересното е, че не го прави при всяко зареждане. До сега ми се е случвало мисля 4 пъти.
На старата ми С 3 почти винаги беше така и не съм имала проблеми, но сега се чудя дали това означава, че батерията започва да се скапва.
може да пробваш да рестартираш телефона, после пак включи зарядното да зареди до 100 и виж има ли промяна като изключиш

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Цитирай

(2017-02-15, 21:21:36)sasho2210 написа:  може да пробваш да рестартираш телефона, после пак включи зарядното да зареди до 100 и виж има ли промяна като изключиш

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Онзи ден зареждах в офиса и нямаше никакъв проблем. Зареди на 100% откачих и не падна на 99% като предишния път, когато зареждах вкъщи.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Гледам в али експреса батерия за S6 4250 Ah.Дали ще върши работа? 
Цитирай

[Изображение: 6ed1f4c74e094169f5b39c9fa4b7e9d9.jpg]
[Изображение: a2d494b16efe2efdfa466fe0a4690e17.jpg]
Това са резултатите за момента с Нугата. Имам усещането,че батерията ще е една идея по-добре от марШмеуоу.
Телефона е S6 CSC-MTL.
Цитирай

Аз съм heavy user и при мен има леко подобрение...Към 3 часа докарвам с яко цъкане на игри а ако чета форуми само или говоря удрям почти към 4 часа и половина..
Цитирай

Ето ви резултат от Griffin rom v 15.3. Мобилната ми мрежа е винаги на 4G.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

Положението е трагично. В режим готовност забележете каква е консуамцията....[Изображение: 6d16cb7bc5325d88527c6be21bba9c38.jpg]

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте! Още един да се запише с проблем с батерията. При мен няма дрейн и т.н. но явно батерията е тръгнала да се поврежда защото не винаги разпознава правилно зарядното и изписва "Моля включете оригинално зарядно" или пък не иска да използва функцията бързо зареждане. На няколко пъти при включване на зарядното батерията от 17% скача директно на 45%. Днес го включих да се зарежда беше на 20% след около час показваше 21% изключих зарядното от контакта и когато отново го включих изписа 75% и време до пълно зареждане 30 мин. и за толкова се зареди. Доста време го зареждах безжично с оригинално бързо зарядно, но скоро не съм го използвал. Имам приятел с когото си купихме апаратите почти едновременно, той никога не е използвал безжично зарядно и при него се появиха същите проблеми, явно е време да помислим за смяна на батерията или направо на телефона. Ако някой има предложение за добра батерия и сервиз са смяна моля да сподели, че тук е малко по-сложно не е като при S3. Иначе се е  случвало да го зареждам и по няколко пъти на ден при наличие на свободно време и задача за проверка в Интернет експлоатацията е сериозна.
Цитирай

Aко си със с6 флат - батерия от с7. Може и от с7 едж, но иска малко модификации.

Ако си с едж - само оригинална батерия.

Като в ибей и али и олх има много ментета !
Цитирай

(2017-03-01, 23:14:37)balov написа:  Гледам в али експреса батерия за S6 4250 Ah.Дали ще върши работа? 
Ако гледаш тия кейсове с батерия аз си взех 4200 за 22 лева. Замервах я и реалния капацитет е 3100-3200. Зарежда телефона около 130%. Обеснявам си нещата с капацитета така - батерията се води 4200, но 3.7 волта. Телефона точи 5 волта. като разделя 3.7 на 5 получавам 0,74 с което умножавам капацитета на батерията, който е 4200 и получавам 3108, което е реално. Замервано е с усб стикче от тия по 2-3 долара, а и реалността е такава - 3108 биха заредили точно 120-130% от батерията на S6, която е 2600.

(2017-04-21, 07:51:27)Malchev_ написа:  Здравейте! Още един да се запише с проблем с батерията. При мен няма дрейн и т.н. но явно батерията е тръгнала да се поврежда защото не винаги разпознава правилно зарядното и изписва "Моля включете оригинално зарядно" или пък не иска да използва функцията бързо зареждане. На няколко пъти при включване на зарядното батерията от 17% скача директно на 45%. Днес го включих да се зарежда беше на 20% след около час показваше 21% изключих зарядното от контакта и когато отново го включих изписа 75% и време до пълно зареждане 30 мин. и за толкова се зареди. Доста време го зареждах безжично с оригинално бързо зарядно, но скоро не съм го използвал. Имам приятел с когото си купихме апаратите почти едновременно, той никога не е използвал безжично зарядно и при него се появиха същите проблеми, явно е време да помислим за смяна на батерията или направо на телефона. Ако някой има предложение за добра батерия и сервиз са смяна моля да сподели, че тук е малко по-сложно не е като при S3. Иначе се е  случвало да го зареждам и по няколко пъти на ден при наличие на свободно време и задача за проверка в Интернет експлоатацията е сериозна.

Опита ли да ресетнеш батерията с *#0228# и програми за калибрация? Ако не е рутван телефона и не си слагал стокови ромове предполагам, че батерията си отива. В противен случай опитай с горепосоченото меню и програма за калибрация.

EDIT: Мерси за поправката от @Dakata87 относно кода. В бързането съм се объркал.


Цитирай

Телефона не е модифициран, но го използвам за работа и е пълен с информация така, че хард ресета не е опция. При ресет на батерията с този код има ли някакви поражения за информацията и батерията разредена или заредена трябва да е при ресет?
Цитирай

Нищо няма да му стане. Зареждаш на 100% и ресетваш с кода 0228. Възможно е веднага да му падне яко заряда. Ако стане така пак зареждаш до 100 и пак ресет докато не се изясни.


Цитирай

Кода е *#0228#, а не #*0228#.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

Нещо не се получава. Въвеждам кода показва се състоянието на батерията и отдолу има бутон бърз старт, когато го натисна се покзва съобщение, ако натисна отказ ме връща в клавиатурата, ако натисна Ок изгасва екрана и когато го активирам си стои екрана с инфото за батерията. Процентите на батерията не се променят.Това ли трябва да се случи?
Цитирай

Здравейте, можете ли да ми препоръчате сервиз в Пловдив за смяна на батерията?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай

С новия ъпдейт 7.0 не се зарежда бързо с функция бързо зареждане ! 10минути разлика ми дава между двата варианта !

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515
Цитирай

Някой да знае  нещо за замяна на батерия на S6 със батерия от S7 или S7 edge???
Цитирай

При мен проблемите се оправиха след като смених кабела на зарядното. Само, че внимавайте защото не всяко зарядно се разбира с всеки кабел, най- добре е да се отиде на място в магазина със зарядното и да се тества.
Цитирай

моят с6 също ми правеше много проблеми с батерията, започна да не се зарежда с оригиналното зарядно ако едновременно го ползвам и го зареждам пишеше си фаст чарджинг обаче се зареждаше супер бавно освен ако не изкарам и вкарам буксата отново и не го пипап. Също като достигнеше до 20% батерията падаше отрицателно бързо по 30 секунди на процент при ползване, затова минах на С7 ЕДЖ и даже след година батерията си държи доста добре след връщане от работа ми е на 3 ч и 10 мин сот на 39 % без да съм изключвал 4г
Цитирай

Почна да зарежда еднакво бързо след ъпдейта 7.0 нугата !!!

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515
Цитирай

@vasko99 напиши го още 1 път че не те разбраха колегите.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-05-12, 08:55:09)shikera написа:  @vasko99 напиши го още 1 път че не те разбраха колегите.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

Ти остави ами и фейсбук багяса . Неможе да се пуска live забива. Уж са по-хубаво, а то ......

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)