Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S6 - коментари/препоръки/съвети!

След 7цата батерията се държи прекалено добре.
Почти 4 часа екран и близо 2-часово каране със страва.
Веднъж изненадата да е приятна.
[Изображение: db2e2bbc2cb366f2ca31edb004d29bf0.jpg][Изображение: 889783e1357ea8dbab7caf817002e42e.jpg]

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Ето тезултат и от мен с андроид 7


Прикачени файлове Миниатюри
       

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

Писна ми от батерията и реших да си я самосменя. Искам да попитам някой поръчвал ли е китайски евтини с уж по-голям капацитет и ако да как се представят. Говорим за нещо по-добро от час и половина екран и то с мъки както съм сега в момента с оригиналната разредена батерия.  Това и Това например. Ясно е, че не са 4800, но ако побира поне 3000 пак ще съм доволен.


Цитирай

Колега, смени си батерията с такава от S7 Edge, съвместима е (възможно е само елемента за безжично зареждане да се махне) - има доста писано в нета...
Скоро и аз възнамерявам да я сменя с такава....
Цитирай

Благодаря за идеята, не знаех. Реших да се възползвам и си поръчах огиринална батерия за s7 edge, която ще дойде в сряда. До края на седмицата ще си цитирам коментара и ще напиша впечатления. Ще махна nfc-то защото така и така не го ползвам.


Цитирай

Супер, ще чам да споделиш впечатления...
Не забравяй в началото да калибрираш батерията... така четох някъде...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Galaxy S10
Цитирай

Да Ви попитам - няма ли разлика във физически размери между батерията на S7 edge и на S6/edge? Едната е с доста повече mah.
Цитирай

Утре като дойде ще споделя. Батерията на с7 едж е съвсем малко по-дебела, на височина са еднакви. Предполагам, че ако махна nfc подложката ще е таман. Смятам задният капак да го залепя с двойнолепящо тиксо по крайщата, което също е малко по дебелично и ще стане работата. Аз махнах фолиото на задния капак и сега ми е прозрачно стъклото. Big Grin


Цитирай

Колегата @noxpire направи снимки по време на подмяната и кое махаш от батерията .. би било полезно, а също и очакваме резултати после след смяната Smile Калибрирането как ще го правиш ?

Xiaomi Mi 8
Цитирай

Оказа се, че батерията на с7 едж не става за с6 едж, но може би става за с6. Малко по дълга е и конектора е на съвсем различно място. Сега имам батерия за с7 едж за продажба, произведена февруари 2017-та. Big Grin


Цитирай

Днес забелязах нещо странно ....наложи се да чакам дълго и при липса на друго занимание ръчках на 4Г доста. Но в крайна сметка за първи път от доста време в момента съм на 3ч SOT и имам още 25% батерия при равни други условия. Просто не бях свързан с WiFi рутер на Vivacom както обикновено през целия ден ....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Вчера получих ъпдейт. Телефона е използван предимно на лайфай, в режим 4Г/3Г/2Г [Изображение: f9359512d943547afd47589921a0ed81.jpg][Изображение: a871599553dcf688e8423e3c700bd9a2.jpg][Изображение: b86d22773ae71f1a4b52677bb92a31f5.jpg]

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай

преди 1 седмица смених батерията, защото беше започнала да се надува и сега със седмицата вадя до 3:30-4:00ч. Доста по добре се справя от колкото когато го купих.

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай

Днес ми се случи нещо странно включих телефона да се зарежда, беше на 25 %. След около час го погледнах трябваше да е вече на 98% или 99%, защото с бързото зареждане обикновено се зарежда за 1 ч. и 10 мин. максимум, но се оказа, че бързото зареждане не работи и беше едва на 45%. Изчаках няколко минути така и нямаше никаква промяна. Реших да извадя зарядното от телефона, сложих го отново и след това бързото зарядно захапа и си зареждаше нормално. Обаче нямах възможност да го изчакам докрай и на 96% го изключих, че трябваше да тръгвам. 
Дали това е признак, че батерията си отива или е било нещо моментно? Ще го следя следващите дни, когато го включвам да се зарежда.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2017-07-17, 19:02:49)NaniG написа:  Днес ми се случи нещо странно включих телефона да се зарежда, беше на 25 %. След около час го погледнах трябваше да е вече на 98% или 99%, защото с бързото зареждане обикновено се зарежда за 1 ч. и 10 мин. максимум, но се оказа, че бързото зареждане не работи и беше едва на 45%. Изчаках няколко минути така и нямаше никаква промяна. Реших да извадя зарядното от телефона, сложих го отново и след това бързото зарядно захапа и си зареждаше нормално. Обаче нямах възможност да го изчакам докрай и на 96% го изключих, че трябваше да тръгвам. 
Дали това е признак, че батерията си отива или е било нещо моментно? Ще го следя следващите дни, когато го включвам да се зарежда.

На мен напоследък (от както съм с Андорид 7) редовно ми го прави този номер. Не вярвам да е проблем в батерията - по-скоро е някоя поредна бънгия.
Цитирай

(2017-07-18, 10:49:31)trmkr написа:  На мен напоследък (от както съм с Андорид 7) редовно ми го прави този номер. Не вярвам да е проблем в батерията - по-скоро е някоя поредна бънгия.

Там е работата, че аз не съм ъпдейтвала. Стоя си с 5.0.2 Замислих се, дали пък кабела не прави магарии.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Може както в кабела, така и в зарядното също.

 
Цитирай

Тва ми го е правил много пъти със андроид 6. На 7цата не се е случвало.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да питам и аз едно въпросче относно батерията на S6 edge 925F..Значи телефона го ползвам от 5 месеца,с андроид 7 съм.Ползвам бежично зарядно от около 2 месеца..Снощи батерията на телефона беше на около 20 процента и го сложих да се зарежда...Сутринта ставам и установявам че се е заредил едва до 83 процента...Друг път досега не се е случвало така..Та въпроса ми е:дали нещо бежичното зарядно се ебава или батерията нещо сдава багажа???
Цитирай

Проблемът е в софтуера. Върни на андроид 6 и си готов.

Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай

Някой да има отзиви с S6 Edge Plus и Андроид 7 ?
Цитирай

Някой знае ли от какво се получава това? На мен ми се струва,че е батерия.

Ето за това става въпрос. Незнам какво означава,дали е батерия или нещо друго,незнам


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ако имаш възможност пробвай с друга батерия.
Цитирай

Как да спра тези услуги? Освен това друго трябва ли да се спира ? [Изображение: bb08963b11d4968b269cb1fec3369e72.jpg][Изображение: 8ca5a5afd8defc7559f8cda80ecfd4e3.jpg][Изображение: 74180390a7d84d8c03e04a17596916f6.jpg]

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Преди 2дни дойде някакъв  ъпдейт на моя s6 edge и сега батерията почна да пада бързо. Някой друг да има подобен проблем и някакво решение?
[Изображение: 23619074_1881812522132135_1465592117_n.j...e=5A0F8C59]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)