Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мобилния интернет
#26

След като само хората в България имат подобни проблеми, как по точно искането на смяна на телефона ще помогне? Повече от очевидно е че проблема е предимно в операторите, не в самсунг. Демек майката му е чакането.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-04-30, 10:38:50)Lam3r4e написа:  Искайте замяна. Но напоследък забелязвам, че май само в България хората имат проблем с Интернет връзката. ..
Замяна от Теленор ми казаха, че е невъзможна. Замяна правили до 2дни след покупката на у-ство или ако се установи проблем който не подлежи на ремонт. Оставих има телефон за тестове в София и ще видим какво ще кажат. Най-вероятно проблем няма да се установи и ще ми го върнат.
Цитирай
#28

Вчера си взех телефона със статут на сервизно обслужен. В протокола качен в сайта на Теленор пише, че са правили някакъв ъпдейт. Не са много подробни инженерите от сервиза. За съжаление проблема пак се проявява. Нещо ново относно проблема като инфо някой да има ?
Цитирай
#29

Нормално, телефона си е наред, проблема им е в мрежата.

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#30

Значи и на запад операторите имат проблем с мрежата. Има доста оплаквания по форумите.
Цитирай
#31

Колеги вчера установих, че проблема не е в 3G-то или мобилния интернет, а като цяло връзката на телефона с мобилните клетки. Тези дни на няколко пъти ми се случи да получавам смс с пропуснато повикване и не получени съобщения в Viber. Усъмних се, че проблема е този за който говорим. Реших да си направя експеримент. Когато телефона зацикли в интернет 1-во пробвах в този момент да набера. Резултата е, че успях когато връзката се възстанови. После пробвах при същото положение да се набера от др. телефон и като резултат отново неуспех. След този тест мисля, че на цяло изключвам като вариант проблема да е в оператора.
Цитирай
#32

При мен от 2-3 дена започна да прекъсват разговорите без приничина.
Цитирай
#33

И при мен го има този проблем , не много често но прекъсва мобилния нет. Като прибавим и розовеещия екран в долната половина на светъл фон нещата никак не са добри като за телефон с такива претенций. Аз лично никога повече няма да си взема самсунг.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#34

За съжаление каквото и да си вземеш всички производители допускат сериозни дефекти в устройствата които предлагат. 


Забележка от Модератор

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ). 



Цитирай
#35

Не се ли разбра вече от какво е. Не се издържа така. Спира интернета , прекъсват разговорите . Дано като дойде 5.1 ъпдейта да се оправи.
Цитирай
#36

@vanko1936 в Понеделник се свързах с центъра за обслужване на Samsung и ми направиха диагностика от разстояние. Човека каза, че проблема 100% не е хардуерен и ще докладват на корейците за проблема. Дано още със следващия ъпдейт да се оправят нещата. Аз лично не мога за напред да ползвам телефон който се представя по този начин (дори и за 300лв да е).
Цитирай
#37

Телефона ми свали ъпдейт от 150 мб но версията си остана същата.Ще пиша да кажа има ли ефект от него.
Цитирай
#38

Да аз също получих снощи ( виваком ) , някой ако знае ли какво включва че аз нищо не намирам
Най-вероятно ще е bug fixes, обаче аз бъгове нямам ( или поне не съм забелязъл да имам ).
Таа ... ако може някой по-запознат да сподели .

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#39

Хехе и аз получих ъпдейта (Виваком). Моля ако някой знае за какво е, нека да сподели.

Колкото до темата, определено проблемът е от FastDormancy. Един приятел с някакво Сони имаше същият проблем на Глобул... човека чети и се рови доста време и най-накрая го руут-на, спря тази функция и всичко се оправи. Не знам кой е по-крив - дали нашите оператори, че не я поддържат или производителите, че я включват по подразбиране, но определено е дразнещо.

Upgrade to S6 Edge stock ,Proud owner of SGS IV Stock, HTC Sensation, Stock ROM, Debranded, Semi-bricked, Fixed...
Цитирай
#40

Някой със Теленорски получи ли ъпдейта?

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай
#41

Малко като офтопик излиза, но понеже стана въпрос и за ъдейта,
вчера бях правил бенч на антуту и ми извади 66527 след рестарт и затваряне на всички приложения,
а днес след същата процедура ми извади 70179. Явно нещо са оптимизирали по софта.

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#42

С Едже при мен на АнТуТу няма почти никаква разлика - преди беше 69200, а сега 70300. Един приятел обаче е с обикновен С6 и преди наистина вадеше около 66000. Ще го видя дали е получил ъпдейт и дали има някаква разлика (той е на Теленор). От друга страна май наистина усещам, че работи по-бързо, но пък може и да си внушавам или пък да е заради рестарта след ъпдейта (все пак рестарт изчиства memory leak-а в Лолипопа).

Upgrade to S6 Edge stock ,Proud owner of SGS IV Stock, HTC Sensation, Stock ROM, Debranded, Semi-bricked, Fixed...
Цитирай
#43

При мен проблема си продължава.
Цитирай
#44

Не знам дали ще е от полза, но имах подобен проблем с Vodafone преди време и не успя да се оправи по никакъв начин от оператора, дори с нова SIM.
Появяваше се в някои определени зони и един ден забелязах, че като цъкна в менюто на телефона, там където излизаха операторите или нещо такова бе, цъкам върху Vodafone и след малко се появяваше едно много малко прозорче, на което пише "логнат си във мрежата" или нещо подобно, но думата бе "логнат" и мрежата на моят оператор разбира се. Така се оправяше на 100%.
Обикновено си хващаше интернет, но забива и много проблеми, също като се закачаше на оператора понякога движеше и след малко пак няма. При закачане към оператора обикновено трябваше да съм в менюто, че да ми излезе прозорчето, за което споменах по горе, ако не го правех по този начин постоянно имах проблем с интернет в тези зони.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#45

@sinergy след ъпдейта и при мен няма промяна. Явно наистина ще се окаже проблема в това FastDormancy. Трябва да натиснем съпорта на Самсунг да намерят начин за спиране на тази функция без да се налага да правим руут и да останем без гаранция.
Цитирай
#46

А някой пробвал ли е с пуснат роуминг? Много виртуални оператори както им казват имат проблеми с някои версии Андроид.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#47

@Mitku ще пробвам всичко. Писах отново до Самсунг съпорта и обясних подробно всичко и за темите в този форум. Има тема и във форума на М-тел. Бъдете активни колеги и звънете или пишете до Самсунг. Казаха ми, че ако установят проблема и в др. потребители ще пуснат малък ъпдейт с решение на проблема. Давайте вие сте.
Edit: @Mitku пробвах и няма промяна.
Цитирай
#48

След този малък ъпдейт, вече 5 дни проблема с интернета го няма  Va

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#49

Hard reset прави ли след ъпдейта?
Цитирай
#50

Не, колега. Не съм правил хард ресет. Преди ъпдейта  проблема се проявяваше по 5-6 пъти на ден, а най-лошото беше, че докато мобилните данни са 'зациклили' телефона не можеше да избира и да бъде избиран.

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)