Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация/ъпдейт на М9
#76

С Helium, без да имаш рут, можеш да си запомниш и данните на приложенията Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Ресетнах го , пак по същия начин ми показва контактите. Ще чакам от поддръжката да видя дали ще има резултат.
Цитирай
#78

При мен също се появи този проблем. Но забелязах че не се случва при всички контакти. Всъщност само при тези които са ми в групата за безплатни разговори.
Цитирай
#79

При мен е така на всички контакти , опитах да ги запиша в сим картата, в гугъл профила в телефона , по всичките начини ми ги показва така. Има ли начин да си върна телефона на предходно състояние преди актуализацията?
Цитирай
#80

Аз съм на виваком, ти на кой оператор си?

При мен се получава личен номер само ако отсрещната страна вдигне, ако само кликна ми стои нормален номер. Има програма callrecordings, там ги има всички обаждания. Ако някой знае как да се оправи и на стоковия телефон хронологията да пише. А иначе очаква ли се скоро друга актуализация.
Цитирай
#81

На Виваком съм . Точно така е и при мен ако проведа разговор е личен номер , ако само презвъня си е нормално. Питах и във Виваком , проблема не е бил в тях казаха . И ме попитаха защо съм го актуализирал , като нямало нужда , и този софтуер бил само за нови телефони излизащи фабрично с тази версия на андройд, а не за стари ?
Цитирай
#82

Ти тия от Виваком, по-добре не ги слушай, че като ги гледам, какви съвети дават, мале, мале.Аман от разбирачи!
И ще ви помоля, дискусията за проблема с контактите да я пренесете във важната тема, нека не цапаме тази.Благодаря!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#83

Да питам, че не съм наясно. Ще ми сменят телефона, но предполагам, че няма да е предназначен за оператори - дали ще имам ъпдейт за него? как се разпространяват?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#84

Ще бъде европейска версия, незаключен към оператор най-вероятно, няма да имаш проблем с ъпдейтите, ще си ги получаваш навреме.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#85

Проблема с Unknown caller си е бъг на Андроид 5.Х.Х със сигурност. Имах една Мото Х и го правеше след като се ъпдейтна. После Нексус 6 и той така. Трият се кешовете на тел. указател и дайлъра. При някой помага, при други - не. Гадно е щото при мен нищо не помогна. Пробвах и други дайлър програми - пак нищо. Ползвал съм и други марки и модели с Лолипоп , ама не са правили този проблем. Моя М9 го купих днес и му накачулиш всичките ъпдейти до 2.10.401.1 и дано не ме вкара в този проблем!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#86

(2015-08-15, 12:23:20)Krasikam4o написа:  На Виваком съм . Точно така е и при мен ако проведа разговор е личен номер , ако само презвъня си е нормално. Питах и във Виваком , проблема не е бил в тях казаха . И ме попитаха защо съм го актуализирал , като нямало нужда , и този софтуер бил само за нови телефони излизащи фабрично с тази версия на андройд, а не за стари ?
Проблема си е точно при тях и калпаво настроената им мрежа. При Lollipop дайлъра ползва обратна информация от клетката да запише в листа, с кой номер си провел разговор. Когато тази информация липсва се записва като личен номер. И за да е пълно густото, мрежата им е настроена разнообразно и при едни проблема е постоянен, при други спорадичен при трети липсва изобщо. Въпрос на късмет към каква клетка си се закачил в момента.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#87

И аз да напишамнещо в тая тема Smile в момента съм с 2.10.73.3 доколкото видях се води за франция. Телефона го купих преди няколко седмици и бяха налични няколко ъпдейта от по 400мб и накрая този около 870мб май беше. Честно казано бъгава история ,имам доста забележки и дано в бъдеще ги оправят! Спрямо М8 цата ми,това М9 засега е доста по зле...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#88

Би ли бил по-конкретен?! Кои са бъговете и какви са ти забележките, както и кое е по-зле спрямо М8? Такива неща...
Също - тези впечатления след хард ресет ли ги придоби?
Цитирай
#89

Аз съм от ония потребители,които често си сменят телефоните .Общо взето имам наблюдения кой какво прави или не Smile ъдейтите ги направих на нов телефон,даже след тях пак съм ресетнал за всеки случай Smile относно М9 към момента спрямо М8: Батерията държи сравнително по-малко,като ползвам едни и същи приложения и една единствена игра Domination.дисплея е винаги на авто мод. За бързина почти навсякъде М8 се държи с по-добра скорост,като започнем от затварянето на приложенията( ако ги затвярям едно по едно видимо се вижда забавяне в изчезването на 'прозореца' на приложението,ако използвам Х да затвори всичко отворено то има едно забавяне от поне 1 секунда след която всички изчезват по един много 'бавен' начин - при м8 още я няма тая функция за затваряне на всички едновременно) , камерата се стратира по-бавно, фокуса е по-труден предполагам е в разликата на камерите, споменатата игра на М8 вървеше гладко,докато тук забива,лагва и едва се движи,на ръба съм да спра да я играя на тоя телефон. месинджъра на фейсбук тук,забива доста...пишеш нещо и минават 2-3 секунди докато се появи написаното в прозореца,като през това време клавиатурата е забила. Мобилният нет постоянно включва на 3g+,а не на Н+ и докато не мине на Н+ мобилен нет нямам,рових из форумите,оператора е Теленор и с тях си говорих и за момента проблема си стои. Wi-fi странно защо в хоризонтално ползване на телефона,когато ръката ми е покрила лявата страна и изчезва или намяла драстично обхвата,а рутера е до мен Smile нотификейшън бара и той страда,като го слайднеш на долу да излезе пак има забавяне . Греенето на телефона не ми е такъв проблем,но понякога излишно топли като например броузване в хром на обикновенни сайтове без флаш или видео Smile имам доста забележки дали към софтуера или към хардуера,но предполагам много се разписах Smile не знам кое да отнеса като проблем на софтуера или кое към самият телефон,но има доста неща за изглаждане... иначе като цяло ме радва доста формата ,начина наползване и вида на телефона и няма да го сменям за момента. Ако някой прочете тоя пост и има желание да си купува такъв телефон съм с две ръце ЗА. Проблемите които споменавам са къде дребнави,къде но и не трябва да отказват никой от това устройство Smile

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#90

Благодаря за изчерпателния отговор!
Интересното е, че аз не наблюдавам нито един от описаните от теб проблеми. Не знам за М8, защото никога не съм използвал такъв, но останалите неща определено не са ми се случвали. Дори и във времената, когато все още бях със стоков ром. Може би е нещо конкретно с твоята бройка.
Tongue
Цитирай
#91

Странно е, но нямам нито един от посочените проблеми, като съм със стоков ром, а и не съм правил хард ресет след последния голям ъпдейт... Определено след него работи по-добре, а батерията държи повече... Спрямо М8 е много по-добър и бърз
Цитирай
#92

Аз също нямам описаните проблеми. Със стоковия РОМ съм и не съм правил ресет след последния ъпдейт.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#93

Единствено по-бавното изключване на апликации съм го наблюдавал на 3 апарата, включително и на сменения ми нов м9. Но забавяне има и при м8, макар и наистина не толкоз голямо - м8-цата още не съм я дал на баща ми, та проверих.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#94

Значи не знам къде да опиша проблема,то не е проблем като цяло,като актуализирам приложения,тегля ъпдейти както в момента се опитвам да изтегля 5.1-андроида- при заключен екран спира тегленето ,ако някой знае къде се намира опцията за деактивация да ми каже ако може Smile

Не знаех къде да пиша и след като е свързано с актуализация реших да пиша тука,ако съм збъркал извинете

Мерси предварително Smile

HTC One m7 (silver).....; ; ...... HTC One m9 (gray)....
Цитирай
#95

В настройките за захранването изключи най-долната опция - режим за сън.

И в подписа си промени  gray на grey.  Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#96

Здравейте, някой да е инсталирал софтуерен ъпдейт : 1.40.401.8 (526.99 MB) ?
Да каже какви промени е забелязал, че се чудя дали да го ъпдейтвам...
Мерси предварително Smile

HTC One M8 ( Android 5.0.1) ----> HTC One M9 (Android 5.0.2) 
Цитирай
#97

Общо взето всички са го инсталирали Wink
Това е много важен ъпдейт. Ето и промените - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1148669
Цитирай
#98

Излезнаха ми доста актуализации за приложенията от хтц(като камера , календар и т.н) Smile
Цитирай
#99

Android 6.0 до края на годината
http://m.androidcentral.com/htc-roll-out...s-end-2015

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Добре е, че 6.0 ще получат не само флагманите, но и телефоните от серия 8xx.

http://www.mobilebulgaria.com/news/35819...0%BD%D0%B0

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)