Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Задава се наследникът на Android Lollipop - Android Marshmallow
#76

(2015-05-31, 12:00:30)sapiora написа:  Не знам защо се отклонявате от темата за Android M, намесвайки iOS? Дайте ми пример, че Android изостава спрямо iOS? Това с, което Android ще дръпне много напред спрямо iOS е активирането и деактивирането на разрешение за достъп на приложенията (permissions).

Това го има в iOS от 5 години, актуализирай се малко.

И да, Андроид догонва, не че изостава, а от Андроид L започват да догонват, което е супер според мен, защото при Андроид липсват елементарни опции за настройки на ОС, които много отдавна са достъпни при други ОС.

Според мен както Андроид L така и M ще бъдат най-добрите актуализации за Андроид, аз лично много се радвам за М.


Забележка от Модератор!

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
Аксесоари
#77

(2015-05-28, 21:13:49)dp4u4umi6ev написа:  А защо не ''marshmallow''...

Гласувах за "Muffin". Кратко, двусрично и запомнящо се.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#78

Промените в Android M, които не бяха обявени на Google I/O

D_coffee
Цитирай
#79

(2015-05-31, 12:59:10)Mitku написа:  Това го има в iOS от 5 години, актуализирай се малко.

И да, Андроид догонва, не че изостава, а от Андроид L започват да догонват, което е супер според мен, защото при Андроид липсват елементарни опции за настройки на ОС, които много отдавна са достъпни при други ОС.

Кой кого догонва?
Пич, кажи ми 3 неща които ги има в iOS, а ги няма в Android!
И малко става досадно с тия глупости за другите ос.
Темата е за обсъждане на новостите в Андроид, а не в другите ОС, които един файлов мениджър нямат, като хората, ма са иновативни.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#80

Повече са от три, но не му е тук темата, прав си. Почти всичко, което дойде с Андроид L и сега с М идва от iOS. И да, нямат си файлов менъжер или лаунчер, но си имат доста неща, които другите нямат.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#81

Аз се надявах, че освен app permission-ите, Гугъл ще дадат на потребителя и възможност да деинсталира bloatware-а, който ОЕМ-ите и самите Гугъл инсталират на телефоните, но явно не и в тая версия. Не спират да парадират с бекъпа, който предлагат и как улесняват потребителите при смяна на устройството си, а в действителност не предоставят елементарна възможност за бекъп на приложенията и настройките им без root, разбира се. App permission-ите са важни и са стъпка в правилната посока, но все още има много да направят, за да подобрят UX-а. Колко време мислите, че ще отнеме преди да излезе официален ROM с новия андроид от OEM производителя на устройството, което използвате? Минимум 6-10 месеца и то ако изполвате някакъв смартфон/таблет от висок клас. Custom ROM-ове и т.н. за бетатестър любителите не ги коментирам. Иначе всички мобилни ОС-и имат предимства и недостатъци, но тук обсъждаме конкретно Андроид.
Цитирай
#82

Намесих iOS в постовете си, защото за да разбереш до къде си стигнал в развитието си, трябва да погледнеш конкуренцията, която имаш. Но!, явно никой не иска да отклони погледът си на страни, за да види това нещо.


Цитирай
#83

Доста неща не споменаха и едно от тях е точно възможността за бакъп и рестор на апп+дата
www.androidpolice.com/2015/05/28/google-may-have-left-the-best-android-m-feature-out-of-the-keynote-automatic-app-data-backup-and-restore/
Цитирай
#84

Аз пък имам чувството, че съм в Айфон форум, в който потребителите са пияни.
В чистия Андроид, всяко системно приложение може да бъде забранено. От Андроид 4.3 може да се управляват така наречените пермишъни на приложението.
Хората не правят разлика между файлов мениджър и лънчър, но ми дават за пример други операционни системи.
Пак питам, какво има iOS в повече от Андроид, та трябва Гугъл да догонват?
Знам, че поддържа WI-FI, търся наистина смислен отговор.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#85

Данчо, защо си губиш времето? Като прочетеш такъв коментар го подминавай?
Мен това с пърмишъните ме дразни малко. Един вид, като го свалям от стора, няма да виждам всички неща, които трябва да разреша? Ще го сваля на телефона и при първо стартиране тогава ще стават видни ли? Това би било абсурдно идиотско. Да сваля 1 гиги игра, която примерно ми иска разрешение да праща смс, но вече да съм я свалил? Или аз нещо бъркам?

Choosing...
Цитирай
#86

Данчо нали не смяташ, че някой ще ти отговори, та този iOs става само за Ало и фейсбук, а сетих се и за продаване, нали държи цена Smile До скоро нямаха bluetooth и се радваха на някакъв тапет, който можеха да сменят. Не искам да обиждам никой, но там ситуацията е винаги много сложна за да промениш каквото и да било. Как може толкова години наред да е с един сифтуер без промяна, а да, нали работел...Той работи ама на едно място...тъпче ли тъпче , защото разработчиците са една шепа , сигурно са 10 човека, нали сорса им е затворен. А на Андроид цял свят си прави каквото си поиск, добавя , променя, поправя Smile

Сега Моля, единствено да се спазва добрия тон и да се обсъжда всичко по културния начин като цивилизовани хора.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#87

Не мога да разбера какво толкова ви дреме дали една полезна за потребителите опция е взаимствана от друга операционна система. Като е полезна за потребителя да взаимстват от Симбиан ако щат, важното е да е добре реализирана.
Цитирай
#88

За последно ще се отклоня от темата...

iOS потребителска логика: НЕ ми трябва да мога да си върша свободно работа, с всякакви файлове (все пак, това отдавна са малки компютри и струват по 1000+ лева, и трябва да могат ВСИЧКО), НЕ ми трябва да мога да си избирам кои приложения, с кои процеси да се свързват по подразбиране, НЕ ми трябва да имам пълна интеграция на всяко едно инсталирано приложения в ОС и да мога лесно да споделям всичко, с всяко едно от тези приложения, НЕ ми трябва файлов трансфер, НЕ ми трябват един куп базови функции, които ги имат телефони за по 200 лева, НЕ ми трябва лесна връзка с всеки един комп, без допълнителен софтуер, НЕ ми трябва свободна персонализация, според моя вкус, НЕ ми трябват ежедневни улеснения, НЕ ми трябва браузърът ми да разпознава силата на скролването, предпочитам да трябва да скролна десетина пъти, за да стигна най - долу на някоя дълга страница и т.н... те нещата са доста, но няма смисъл. Обаче, ако Android има един - два недостатъка, те са ултра фундаментални и следователно OS не става за нищо!

Не трябва да се забравя обаче, че и ние останалите, не работим само с една OS.

Съгласен съм, че iOS работи добре, но той и чистия Android, на Nexus телефоните работи прекрасно. За едни определени потребности, iOS сигурно е перфектна, но генерално да се твърди, че Android изоставал и догонвал... това е смехотворно. При толкова много недостатъци, липса на функционалност и гъвкавост на даден продукт, няма как да се твърди, че е супер напреднал. Не всички си ползваме устройствата, само за игри, ФБ, чат и инстаграм снимчици. На някои хора им се налага да извършват някаква работа с мобилното си устройство и, ако са притиснати от времето, хич не им се занимава с разни особености и рестрикции, които да ги бавят.

Пък да не засягаме и хардуерната част. Да ме извинят всички iPhone 6 потребители, но HD екран за устройство, което струва 1400+ лева, 2015 година - без мен. Някой помни ли древния HTC One X? Ами наскоро сравнявахме екрана му с този на iPhone 6 - разлика няма. Да не кажа, че цветовете на HTC-то бяха по - добре калибрирани.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#89

Аз още не мога да разбера от къде дойде митът, че Android догонвал iOS? По кои аспекти зеления робот е толкова назад спрямо iOS, че трябва да го "догонова"?
По бързите ъпдейти ли? А запознати ли сте какво представляват ъпдейтите при Apple? Няма да забравя, като бях с айпада ми, който на времето още беше с iOS 7. Тамън бяха пуснали iOS 8 с гръмките заглавия "the most advanced OS in the world" and what not... Появи ми се ъпдейта, инсталирах го и се захванах да гледам какво ново има. Тогава се сблъсках с горчивата истина: iOS 8 (най-напредналата ос според Apple) надграждаше iOS 7 по точно НИТО ЕДИН аспект. Едно нещо нямаше, за което да си кажа: "да, ето заради тази функция мога да я нарека най-добрата ос в света". Беше 1:1 с iOS 7, с разликата че след ъпдейта ми се прецака календара (:
Ако ъпдейтите им продължават да бъдат такива - не мерси, предпочитам бавните, но смислени ъпдейти на Andro. Като ъпдейта е технически същия като предишната версия на операционната система, защо ми е? За да се кефя, че имам последната версия на iOS? Пхахах

Също така ако някой ми каже, че друго предимство на Apple е че си ъпдейтват дори много старите устройства направо ще се изсмея. Всичко под iPhone 5 с iOS 8 не бих казал че става за ползване. Ако си мислите че андроид има лаг - поиграйте си с iPhone 4S с iOS 8. Малко по-бъгав е touchwiz-a на samsung по времето на S3/S4. Та ок, ако въпросния ъпдейт пристигне до старото устройство и само му прецака работата из основи..... мерси.

Единствено мога да се съглася, че при iOS нещата са ЗНАЧИТЕЛНО по-добре изпипани отколкото при Android. Цялостния дизайн на системата (в това число и аппликейшъните) е супер унифициран и наистина е елементарен за употреба (нека го кажа така - ако ще взимам телефон на баба ми, ще е айфон понеже жената нищо не разбира. За тази група потребители айфона е златната среда). Андроид от друга страна е с най-мешания дизайн ever (дори чистия такъв). Самите гугъл още не могат да се стегнат да си ъпдейтнат тяхните си приложения до материалния дизайн като хората..... Разбира се работят по въпроса, но ми се струва малко нелепо цяла година след пускането на материалния дизайн като основен design language все още създателите му да не го следват напълно.
Но пък само заради това да кажа, че андроид догонва iOS малко пресилено ми се вижда.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#90

(2015-06-01, 15:36:17)smiley написа:  Аз още не мога да разбера от къде дойде митът, че Android догонвал iOS?

Това не е мит, а самозаблуда. Всяка година от същото и да цакаш една кола пари - за това трябва силна вяра, че купуваш нов продукт, като на практика си силно ограничен да му сменяш тапетa и да правиш папки... Много ясно, че хората ще живеят в измислен свят, в който Андроид догонва iOS.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#91

Моето мнение е малко по-различно защото и гледната ми точка е друга, погледа ми е по-различен. Повече нещата са въпрос на вкус от колкото реална фукционалност. Аз живея в New York вече почти 2 години и това е доста, ама доста оживен град и имам постоянен контакт с хора. Ако отида в корпоративна среда ( нещо като района около Wall Street ) и се загледам в корпоративните типове ( костюмари ) се забелязва едно нещо, че на всеки 20 само един ще използва друго устройство различно от iOS. Хората въртят бизнеси за милиони $ и никой не се е оплакал от липса на функционалност. Буквално целия си бизнес въртят от него. В България използването на аЙфона е повече съпроводено с псевдо гъзария от колкото реалната му цел. Хората тук са прекалено ангажирани за да си ползват телефоните за простотии. Не слагам всички под общ знаменател защото има адски много андроид устройства навсякъде. Но когато става въпрос за бизнес се избягва. Това в което андроид трябва да догонва iOS не е функционалност, а стабилна среда за всички което е огромен проблем при наличието на хиляди модели и производители. Тук iOS бие отвсякъде при наличието на буквално няколко телефона за които се разработва всичко. Бъгове има навсякъде но някой бъгове влиаят на елементарната работа на даденото устройство, други са просто недоизкусурени неща които не са Big Deal. А колкото до Android M, мисля че е огромна стъпка в правилната посока от гугъл тъй като за мен Android L е може би най-добрия андроид излизал до сега ( за жалост с много бъгове които са вече почти изчезнали ) и сега М-ка която е изцяло целенасочена в оптимизации и добавки на наистина полезни функции. Мисля че М-ка в Нексус наистина ще направи голям скок във всичко. Лошото е че докато марките си актуализират телефоните до М ще е вече време за нов андрю и така става един цикъл от голямо бавене.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#92

Точно щях да кажа че проблема е в поддръжката, а това не е маловажно. Вече излиза М а аз нямам и Л, а едва ли ще го прескоча.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#93

^ Това не е проблем на Android/ Google а на производителите. Демек коментирането на актуализацията на който и да е е друг телефон освен такъв от нексус серията няма никакъв смисъл в тази тема. 

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#94

Как могат МС да пуснат ъп  за всички устройства /таблети, лаптопи и настолни компютри / с различни дъна, процесори, производители, държави и т.н. , а гугъл да не се справят с този проблем?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#95

Осъзнаваш колко неподходящ ти е примера, нали?

На майкрософт операционната система е еднаква на всички устройства - всичките поизводители нямат различни скинове, докато при андроид имат. Предполагам се сещаш това до каква голяма разлика води.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#96

(2015-06-01, 20:09:24)CuBG написа:  Ако отида в корпоративна среда ( нещо като района около Wall Street ) и се загледам в корпоративните типове ( костюмари ) се забелязва едно нещо, че на всеки 20 само един ще използва друго устройство различно от iOS. Хората въртят бизнеси за милиони $ и никой не се е оплакал от липса на функционалност. Буквално целия си бизнес въртят от него.

Това, че точно тези "хора" ползват iOS за бизнес говори, колко точно трябва да се взима въпросният факт за нещо значително. Изобщо. Понеже с годините мисля, се докажа колко лесно се хакват продуктите на Ябълката. Така че, това че въпросните "хора" въртят бизнес за милиони по тези телефони говори само и единствено зле за тях. Обаче рзбирам ги донякъде, като си бъкан с пари,сигурно не ти пука ако ти тафат няколко хилки или милиони.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#97

Все едно обвинявате Гугъл, че пускат твърде често ъпдейти и производителите на вашите сапунерки не могат да сварят да ги омажат както те си могат и да ъпдетнат устройствата ви.

Както не веднъж се каза по-нагоре - Гугъл не отговаря за различни от Нексусите телефони. 
Чистия Андроид в Нексусите е крайния продукт на Гугъл с койтонсе конкурира иОС.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#98

(2015-06-01, 20:30:22)pepy1 написа:  ...а гугъл да не се справят с този проблем?

Google си пускат бързо ъпдейтите за своите устройства (Nexus-ите), това че Samsung, LG, HTC, Sony и т.н. бавят актуализациите си е техен проблем. 

D_coffee
Цитирай
#99

Проблема е за потребителите, а не за производителите. Тогава да спрат андрото за другите производители и да се знае. Искам М, а съм с киткат.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Да, съгласен съм че независимо чия е вината за бавните ъпдейти, накрая крайния производител страда. И купуването на нексус устройство не винаги е решение, тъй като те не винаги могат да покрият изискванията на даден потребител. Ти също си прав за себе си - гугъл вече пуснаха М (макар и да е само dev edition), а ти още и L нямаш, но за това трябва да се сърдиш на Asus. Google нямат много какво да направят по този въпрс, докато андроид е open source операционна система.
Така че или се примирявайте с бавни, но смислени ъпдейти или отивате в лагера на Apple където гарантирано ще си получавате ъпдейтите на време, ама веднъж получите ли ги, ще почнете да питате какво е новото.
Уиндоус фоун не го споменавам като опция, тъй като това все още не е годна операционна система за флагемни. За телефоните от среден клас обаче кърти.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)