Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

>>LG G2 MIUI V6/7 based on stock 20C<<
#51

Това официален порт ли е на рома?
Цитирай
Аксесоари
#52

Какво означава ''официален порт''?
Рома е правен ''върху'' пачрома пуснат от Xiaomi базиран e на официален 4.4.2 от LG.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#53

http://en.miui.com/thread-151469-1-1.html

Все още нямам време да погледна точно за какво става въпрос, но мисля че е интересно да видим какво за забъркали за нашата машина 😀
Цитирай
#54

@BlackBone ами то е забъркано откакто съм пуснал темата и миналата седмица преминахме без много шум на V7. Просто сега решиха да го разгласят en.miui.
Аз разлика не виждам както тръбят, че с версия 7 батерията държи повече или в скороста на работа, но това може би е само за Xiaomi телефоните.
И въпреки всичко си остава любимия ми къстъм ром.
MIUI е къстъм ром за незнаещите базиран на Android, но модифициран до неузнаваемост не само на външен вид, а и като функциолност.
Мисля, че има клип в първи пост, ако не се лъжа.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#55

А в крайна сметка V7 на базат на лолипоп ли е или си остава на кит кат?
Цитирай
#56

Остава си на КиКат. Не мисля, че ще спечелим нещо, ако е на базата на близалката четейки отзивите в нейната тема.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#57

Понеже в момента съм сCloudyG2 3.3 5.0.2, като тръгна да инсталирам V7 кога точно трябва да инсталирам KK Baseband и JB Bootloader? Първо си сменям рековърито ли?
Цитирай
#58

Задължително трябва да смениш бейзбанд и буутлоудър, но понеже не съм бил на 5.0 аз бих свалил на 4.4.2, рут, рекавъри и тогава флаш на MIUI.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#59

Там е проблема че се мъчих да слизам на стоков 4.4.2, но нещо не успях. Затова искам да го направя така от 5.0.2. Ще пробвам тия дни и ще пиша какво е станало
Цитирай
#60

Ако го направиш от 5.0 напиши подробно за да го добавя в първи пост.

ПС: Току що ми дойде ОТА към 5.8.28 Smile

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#61

Не се получи от 5.0 при мен и не ми стана ясно кое обърках точно. Сега телефона влиза само download mode и още не съм го оправил.
Цитирай
#62

Какво точно направи стъпка по стъпка?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#63

1. Флашнах baseband
2.bootloader
3.philz recovery
4.при флашването на poм-а ми даде грешка и до там

След това докато щраках в менюто на рековърито без да искам го рестартирах и от тогава само в download mode мога да вляза
Цитирай
#64

Ами освен докато си в даунлоу мод да го върнеш на 4.4.2, как виж във важната тема.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#65

След задружни усилия успяхме да го оправим снощи с помощ от приятел който разбира от Линукс
Водихме се по тази https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70925 и тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2582142. С две думи нещата се оправят само с Линукс. Трябва ръчно да се "налеят" .имг файлове за да може да запали телефона в рековъри. След като влязохме в рековъри стана лесно защото всичко се беше запазило в памета от последния път. Пак за всеки случай инсталирах:
1.KKBaseband
2.JB Bootloader
3. Philz рековъри
4. Ром-а от първия пост в тази тема.
Предния път преди да прецакам нещата бях дръпнал друг ром и явно това си оказа влияние.
Днеска се опитах да го руутна , но нещо не успях с iroot25. Някакви съвети за руут ? Ако някой има въпроси да пита ...
Цитирай
#66

Няма нужда да се рутва, рома си идва рутнат просто когато приложение иска рут отиваш в приложението секюрити(зелена иконка)/пермишън/рут пермишън и даваш отметка на съответното приложение.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#67

Ами там няма никакви приложения
Цитирай
#68

Именно де, когато инсталираш такова, което иска рут ще ти изпише след стартирането му, че трябва да му се дадът рут права и отиваш там където ти казах и му ги даваш.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#69

Някой който е ъпдейтнал до 5.9.1/2 ако може да ми каже дали lockscreen-а има промяна. Имам в предвид дали още от там може да се влезе в телефоните номера или камерата направо. Благодаря
Цитирай
#70

Не, пробвах миналия път и едното води до китайските неща, които искат някакво разрешение на другата страна нищо.

ПС:Сега май зацепих какво търсиш Smile като плъзнеш  да ти излиза това, което е като dialer с цифрите и въвеждаш парола за да отключиш или можеш да набираш само спешни, а на другата страна камерата.
Та, ако е това всяка една тема която има iOS в името има това на заключен екран просто си дръпни от приложението за теми. Това обаче никога не го е имало в темата, която е по подразбиране.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#71

Тези китайските неща са устройствата които имаш добавени в Ми Смарт Хоум, може да махнеш програмата да видиш дали ще има разлика, аз ползвам смарт хоума, имам камери и рутер и не съм я махал.

[Изображение: dedac37e55efd4a41f6aee7ef4f0047f.jpg]
Цитирай
#72

@tolostoi прав си тази програмка се стартира и след като я деинсталирах вече няма пряк път. Колкото до слайда на другата страна мисля, че го махна разработчика явно защото сме с порт и неможе да направи връзка с камерата поне така мисля.
За това пък има много теми с най различни преки пътища по локскриина не е като да нямаме избор.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#73

За това е, аз съм с Ноут 3 и със сток камерата на самсунг, също не работи.
Цитирай
#74

Здравейте! Искам да инсталирам този ром, като в момента съм с Cloudy 3.2 (преди това бях със стоков андроид лолипоп). Интересува ме, кой е най-безболезнения начин да го направя, понеже четох че трябва да връщам 4.4.2 bootloader и kernel.
Ще инсталирам официалният порт за лг г2 от сайта на miui

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#75

Ами според мен през рекавъри преди рома трябва да флашнеш буутлодър и бейзбанд от първи пост и непосредствено след тях рома без да рестартираш между тях направо след рома рестарт.
Няма такова нещо като официален порт ,единия е от gtbluesky за него е тази тема, а другия от kin.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)