Първо мнение - [ROM] ViperOneM8-6.1.0 Marshmallow • SENSE 8 • Tweaks, HUB, IconPacks, Themes •
#1

[Изображение: HTC_ONE_M8.png]

Това за мен е най-добрия ром за HTC ONE М8 и може би най-популярния!!!





ИЗИСКВАНИЯ

Отключен телефон през HTCDEV или S-OFF, CUSTOM RECOVERY (силно препоръчително е да използвате TWRP recovery)

ИНСТАЛАЦИЯ

Влизате в recovery, намирате рома, който предварително сте копирали на sd card и му давате install.
Ако идвате от друг rom е силно препоръчително да направите full wipe преди инсталацията.
По време на инсталацията, четете внимателно какво пише, какво инсталирате, какво деинсталирате и т.н.

Какво представлява VIPERONE M8

Това е рома с най-голяма възможност за customization, с него практически може да направите всичко с телефона си, няма друг ром с толкова възможности за промяна на интерфейса, цветовете, статус бар, контрол на процесора, контрол на motion gestures, double tap to sleep statusbar, tweaks са над 300, няма смисъл да ги изброявам.


Видео за придобиване на представа за рома:
 

DOWNLOAD
[Изображение: download.png]

Кой стои зад този прекрасен ром


Turge | j to the 4n | m0narx | ivicask | hansbert | shnizlon

Линк към оригиналната тема в XDA

ViperOneM8




Това са едни от най-добрите девелопери на custom roms в XDA, а за мен може би и най-добрите!!




НАСЛАЖДАВАЙТЕ СЕ, РОМА СИ ЗАСЛУЖАВА
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperOneM8-6.1.0 Marshmallow • SENSE 8 • Tweaks, HUB, IconPacks, Themes •
#26

Не ми дава да вляза във VenomHUB,създавам си нов акаунт и като потвардя и ми казва,че телефона е заключен с друг акаунт и да попитам предния собственик за име и парола,нещо такова,така не мога да правя и ОТА ъпдейти....някакви идеи?

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
Аксесоари
#27

Да, имам идея.Отиваш на тяхната страница, и създаваш tickets или нещо такова, обясняваш доколкото ти е възможно какъв е проблема и им пишеш последните 6 цифри от твоя imei и ще ти го отключат.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#28

Току що направих друга беля Sad след няколко рестарта не знам защо като си вкарвам пин кода и на предпоследната цифра ми даваше грешен и закл. сим картата сега и не си знам пук кода Sad

ПС:Оправих го с бързо ходене до Вива...но проблема е в рома,при вкарване на пук код пак не даваше,та се наложи да сложим картата в друг телефон и да премахнем пин код и сега тръгна на моя............

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#29

За първи път чувам за подобен проблем, нямам ядове, всичко си работи при изписването на pin.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#30

И там писах където ми каза,но като пробвам още нищо,няма логване в HTC HUB,как ще го отключат,ще ми пишат ли как става,или директно ще тръгне като опитам в един момент?Оставил съм им последните 6 цифри от имея както ми каза.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#31

Може би ще ти пишат, когато са готови.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#32

Отключиха ми го.Но от няколко дни ми крашва често Фейсбук,дали е от рома или Фейса си имат проблем?Друг има ли подобен проблем?

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#33

На мен не ми крашва, нито едно приложение.Опитай да му изчистиш кеша, деинсталирай го, след това и го инсталирай на ново.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#34

Не знам,аз ще го махам този ром,имам и други бъгове,примерно Wi-fi а също и на мобилен нет,доста често се случва да е бавен или направо да няма,от рома е сигурен съм.Но може и да имам проблем понеже не направих хард резет след инсталацията не знам,но иначе с full wipe съм го инсталирал.Вярно красив е и има много настройки,но тези бъгове.....Също и ми се отключва в джоба доста често,въпреки,че съм със схема......установих,че това се получава от екстрата на софтуерните бутони,които наляво надясно имат страници,фенерчета и тем подобни,да ама тази екстра е активна и при заключен екран,когато си със схема,а аз пък сложих схема понеже пак се отключваше...та често тръгва плеъра с музика в джоба ми,святка фенерче и така нататък.Ако някой знае как да си сложа стоков ром но да не си изгубя рута и TWRP,ще му бъда благодарен да сподели. Smile

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#35

Ти си знаеш, но пак казвам, аз нямам нито един от изброените проблеми, нито с Wi-Fi, нито с Фейсбук, нито с отключване в джоба.
За инсталацията, full wipe, избирам GSM (international), tweaks-stock.Бях флашнал Harmon kardon мода, но го махнах, защото не работи добре с тази версия.Firmware ми е 4.16.401.10, това е важно да е този или по-нов.
Това с мобилния нет, пак не е от рома, а от операторите ни, особено ако си на мтел.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#36

Не на вива съм и винаги съм имал страхотен нет,за това ти казвам,че е от рома,само сега тези дни от както съм с него имам проблеми,иначе всичко съм направил и аз точно както ти описа......кажи ако знаеш как да си сложа стоков ром но да го флашна през TWRP,има ли някъде такъв да си изтегля,че с HTC  не съм се занимавал години и да не объркам нещата... Smile))

Инсталирах го наново,реших да му дам шанс понеже ми харесва рома,с хард реэет и проблема е пак на лице,в момента в който започна да пиша в месенджер и забива......после изписва facebook crashed,пробвах и да му трия данните и кеша и всичко,но уви...

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#37

Най-после всичко е наред.Проблема с Месенджера го имат много хора и прочетох как и се оправи,не е от рома.Проблема със светкането на фенерче и др.при заключен екран е бил въпрос на настройки,настроих си го и всичко е ок.Проблемите с нета,за мобилния са ми свършили мегабайтите,а за Wi-fi е било моментно явно,сега е ок.Рома е убийствен препоръчвам го.Пак повтарям,проблемите ми не са били от него. Wink

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#38

Трябваше по-рано да напишеш, че ти крашва месенджера, а не Фейсбук приложението.Двете са различни и за да знаят и други, в девелопер опциите се маха отметката на nuplayer, за да работи правилно.Когато обаче изключиш тази опция се появяват проблеми с вградения музикален плеър, да не се чудите, просто я включете отново, за да работи коректно музиката.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#39

Не не и друг начин има,аз го оправих така и няма проблеми.В настройки на Месенджера в нотификациите се маха отметката на in-app sounds и всичко е наред. Smile

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#40

(2015-09-10, 14:46:03)donibrasco написа:  Карта сложих за сефте преди 2 месеца,  преди това мисля че пак го имаше тоя лаг...интересното е че е само като отключвам екрана, (тупвам 2 пъти по екрана дърпам иконката за отключване и тогава всякаш забива за момент), което ме навежда на мисълта, че е  бъг , който се получил от някой стар запис на данни на приложение  с титаниума..., но първото което ще пробвам е да последвам съвета ти и ще махна картата.
 
Edit:не е от картата... И без карта пак го направи..
Edit2: а имаш ли такъв проблем  с 4x2 уиджетa, от 4.5.0 насам се проявява?

Хайде и аз да се включа малко, за въпросния лаг(бъг) при отключване ,  открих какво го причинява, понеже използвам екстрата в venom tweaks->home screen->enable landscape  когато го изключих и спря да върти хоум екрана, проблема изчезна, явно самия tweak бъгва(ако може да пробвате и да кажете дали и при вас е така).
Втория проблем с 4х2 уиджета след full wipe, не се е проявявал пак!
Цитирай
#41

Не ми работят жестовете на motion launch,почукване нищо,стана изведнъж,рестарти какво ли не пробвах но самото меню не е активно,натискам го и нищо не става,някакви идеи?

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#42

Настройките - >дисплей и жестове->жестове на motion launch 
Активирал ли си ги от там.?
Цитирай
#43

И при мен така се получи след като инсталирах от хъба им ViperDark темата не беше активно менюто за жестове дадох му от рековерито Wipe и се оправи сега хем съм с темата хем ми работи и жестовете отключването като тупна два пъти с пръст по-екрана

Huawei P40 PRO
Цитирай
#44

Да, чел съм, че понякога viper dark прави този проблем....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#45

Първи пост е обновен, малко със закъснение, но по-добре късно, отколкото никога Big Grin.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#46

Имам проблем с dot view а последно време и не съв сигурен от къде исва проблема.Като почукам на екрана не се активира нищо.С elementalX съм ако това има значение.Искам да питав и за стокората клавиатура с кирилица, някъди св форума имаше линк ако се сещате ,дали ще работи с тоя ром ?
Цитирай
#47

Клавиатурата с фонетика, работи на всички sense базирани ромове.Ако случайно си ъпдейтнал htc sense input от google play, деинсталирай ъпдейта и след това флашни мода за фонетиката.След това, не ъпдейтвай повече htc sense input. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=69613
Относно dot view, нямам много идея, откъде би могъл да идва проблема (нямам такъв калъф).Пробвай със стоковото ядро (рефлашваш рома без wipe), виж дали са включени motion gestures....
Надявам се, не си махал dot view по време на инсталацията на рома, както и не си махал magnetic sensor при инсталацията на elementalx......

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#48

Четох нещо подобно днес в XDA, май е от кернела, но З сега нямам намерение да го сменям. Благодаря.
Цитирай
#49

Рома е страхотен, бърз ползвал съм го на предишния M7 бях го изпуснал и след това home butona спря да работи, след малко настройки бях изкарал бутоните на самия диспей като на м8, нямаше по-щастлив човек тогава от мен спестих цял дисплей, понеже само тъч никъде не сменяха Smile
Цитирай
#50

Последния път като сложих ром а нещо не ми излизат българските празници от Google, преди излизаха а сега не мога да го оправя.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)