Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 5 и Galaxy Edge+ представени на 13.08
#51

Защо в началото да не се продава в България ?

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
Аксесоари
#52

С тая малка батерия, не мерси. Ям го, че повярвах на думите им за S6, колкоо им е енергийноефективен процесора, повече няма да им се връзвам на глупостите! Определено сменям марката.
Цитирай
#53

Слухът е, че двусимовият вариант, който е предназначен за някои азиатски пазари, ще има слот за карта. За всички останали - премиум. А и заради бързането да изпреварят ябълката, телефонът първоначално ще е наличен само на някои пазари.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#54

Безсмислена надпревара при положение, че след анонса на телефона не си в състояние да залееш пазарите и да генерираш продажби преди пускането на новият Айфон. Поемайки този риск най-вече да си вкарат поредния автогол с един недоизчистен апарат с редица бъгове, което от своя страна ще доведе до отлив на потенциални клиенти. Да борбата е голяма но трябва да спечелят клиенти с качествени и добре работещи продукти , а не с бъгави и скъпи играчки.
Цитирай
#55

Защо? Доста добре им се получи със С6. Бъгове...обаче се харчи като топъл хляб (дори имаше период, в който го нямаше при операторите поради изчерпване). Целта на пускането преди АйфонЯ е да спечелят клиентите, които са нетърпеливи и са пред дилема- премиума на Сами или Айфон. Въпреки махането на слота и сменяемата батерия при С6 генерира добри приходи за Сами. Защо да не го направи и Нотето 5!? От как Сами премахнаха тези неща фенбойчетата взеха да говорят как не им трябва сменяема батерия и слот Wink . Това дава допълнително самочувствие на компанията и се усеща сред потребителите. Smile

Предполагам ще е хубав телефон и съвсем скоро ще разберем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#56

Разбира се, че това е правилен ход за още повече приходи.
Проблема е, че на места пишат, че свободната памет от тези 4 гиги при стартиране е само 2 гъби рам. Общо взето TW ако може ще заеме 16 гб рам...
За жалост за пауър юзърите, които са доста малък процент и реално не са таргет група, този телефон ще е леко разочарование.

Choosing...
Цитирай
#57

@Sloona точно така. И аз видях, че свободната РАМ ще е 2 гиги след стартиране ( а след натоварване сигурно само 500мб ще е свободна), понеже TW го изисквал. Видиш ли обаче според Сами това било нормално защото телефона бил с 4 гиги. Следващия ноте може да го направят с 40 гиги и поне 30 ще са заети след стартиране. За обикновенния потребител няма значение свободната памет. Той дори не поглежда колко е, а просто си ползва устройството.

Не един и двама познавам с ноте 4 и дори не знаят къде да гледат за свободна и заета Рам. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#58

Не гледайте свободната рам, знаете че Андроид използва рам паметта му различно от Windows на PC.
При Андроид свободната рам е загубена рам. С изключение на тази свободна, която е необходима за работата на системата и обикновено се ограничава до около 500 МБ.
Да, идеята е ако може целият ром да се зареди в рама. Така би трябвало системата да реагира по - бързо.
По темата :
Не ми харесва на къде отиват нещата с нотето, както не ми харесаха и със S6.
Следвайки сляпо Ябълката, Самсунг се насочват по пътя на Нокиа.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#59

Подкрепям на 100% написаното от jorrddan! А къде им е правилната политика при положение, че нямат ресурса да задоволят целия пазар до излизането на ябъката? Разбирам, пускаш го днес и след седмица е навсякъде по магазините и се купува. На против това отблъсква потребителите ще ходя аз като помяр по магазините 4 месеца да питам кога ще пристигне струващото към 1500 "бижу".
Цитирай
#60

Не доумявам каква е тази мания за рам и процесори...че и цената става извънземна,вместо да бутат по яки батерии и режими за оптимизация..тела ми е 3 годишен и всичко лети все още,но батерията ме дразни супер много и само заради това ще го сменям тоя нексус не за друго.
Цитирай
#61

Ами хората харесват големи цифрички и им се радват яко Smile. Произведените през последните две години премиум апарати си работят на практика с идентична бързина и разликите се виждат единствено при бенчмарковете. Факт е че при всеки един от тези телефони се забелязва лаг и той е заради софтуерни проблеми, а не поради липса на мощ в хардуера. Това е в общи линии имаме застой и в ОС-ите и в телефоните като цяло. Променят се само визийте и параметрите. А като говорим за бързина на дадено устройство, особено смарт такова то тя е тясно свързана със скоростта на мобилният Интернет.
Цитирай
#62

Samsung Galaxy Unpacked 2015 Live Stream


D_coffee
Цитирай
#63

Изключително лоша политика да правиш еднаки телефони спрямо конкуренцията. Тази година се изложиха изключително много, според мен.

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#64

Освен всичко останало: ...3,000mAh non-removable battery... Чао и благодарим за телефоните, бяха добри!

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#65

Мислех да го взема. Е няма да го взема! Батерията преди всичко е по-малка... Заради един по-дълъг S-Pen ли да го предпочета? Много съм разочарован.

           Note 4 Black & S6 Edge Black and White
            MM 6.0.1
Цитирай
#66

Влезнах само, за да се изсмея в тази тема.
В гсм арена има сравнение ноте4 и ноте5. Мче то 4ката го бие. Всичко е в полза на 4ката...
920 долара 64 гиги модела?! Повярваха си... Щом мен ме разочароваха...

Choosing...
Цитирай
#67

Доста разочароващо. 5-цата не предлага нищо повече от 4-ката. Даже в някои аспекти е downgrade спрямо предишния модел. Май ще сменям Samsung със Sony или LG.

D_coffee
Цитирай
#68

m.gsmarena.com/samsung_galaxy_note5_will_not_launch_in_europe_this_year-news-13534.php
Няма да го пускат тази година в Европа?
Тия нормални ли са?
Иначе, като дизайн ми допада... Изненадващо. Може би защото ми напомня G Pro в лицевата част.
Спецификациите са прилични за цена от 1450 лева, ако някога дойде в Европа.
Ако статията горе е истина, то Самсунг са се вживели яко в идеята да бият ябълката.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#69

Е как ще биеш нещо по продажби като го няма на основни пазари. Знам ли да не се окаже, че Европа не е съществен пазар? Иначе телефонът си е прекрасен какво толкова му е било слабо, по-добър процесор, повече рам. Батерията голям праз като е несменяема, така по този начин влиза в гаранцията на телефона, което гарантира поне две годишна експлоатация.
Цитирай
#70

Според мен нямат наличности (нали бързаха да изпреварят Apple)и се насочват към САЩ и Азия, където си мислят, че ще продадът най-много бройки.
Цитирай
#71

Kaто няма да го продават в Европа барем ми улесняват избора Оставам с Note4 за сега.

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#72

Най-вероятната причина, поради която е ограничено производството, е "кривия" заден "панел". Просто не могат да произведат стъкло за Edge+ и Note 5. Но е напълно нелогично да пробутват +са, а не 5-цата. Единственото достойнство на Ноте5 е тънките рамки на дисплея. Всичко друго, което е софтуер, може спокойно да дойде на Ноте 4. Но няма, защото Самсунг са ...
Цитирай
#73

Още не е излязъл и вече е оплют.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#74

Ми той в Европа въобще няма да излезе 😀 Европейците можем да плюем на спокойствие засега 😀
Оф : Иначе аз много искам wallpaper-ите на тая петичка... Ако някой ги намери да пише Smile

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#75

@Георги@, wallpaper-ите ще можеш да си ги свалиш от SamMobile - http://www.sammobile.com/forum/forumdisplay.php?f=902, когато ги качат. Предполагам, че до 2-3 седмици ще бъдат налични за сваляне.

D_coffee
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)