Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 5 и Galaxy Edge+ представени на 13.08
#76

А някой от вас успя ли да гледа представянето на телефоните? Аз по скъчно нещо не бях гледал скоро, и го спрях по средата. Те такива глупости говореха, че....
А тез телефони е ясно какви са:
Samsung Galaxy S6+ и писалка
Samsung Galaxy S6 Edge+
Предишните какви бяха?
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6 Edge
Да не видят нещо от "ония другите", голяма излагация.
Предполагам, че ги е срам да го пуснат в продажба в Европа заради цената която трябва да му сложат в ЕВРО, която ще е по различна от тази с ДОЛАРИ.
Щом S6 Egde е 899 евра, тоз дет по-голям, повече материал... смятай.
Направо не искам да идва 2016 че тогаз цените ще четерицифрени започващи с 2...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз преди това го бях решил, ама сега вече съм сигурен - iPhone 6s Plus и заеб.вам дръпнатите, дето не могат един софтуер за Note 4 да напишат от една година...
И сега с тая щуротия, дето я показаха, да ме прощават, ама повече Note - НиКоГа...
Цитирай
#78

(2015-08-13, 21:57:27)ivanov_km написа:  Е как ще биеш нещо по продажби като го няма на основни пазари. Знам ли да не се окаже, че Европа не е съществен пазар? Иначе телефонът си е прекрасен какво толкова му е било слабо, по-добър процесор, повече рам. Батерията голям праз като е несменяема, така по този начин влиза в гаранцията на телефона, което гарантира поне две годишна експлоатация.

Смешно изказване, което показва липса на какъвто и да е поглед над ноте серията.
Какво му е слабо, ли? Не е слаб, просто не е абсолютно никакъв ъпгрейд спрямо ноте 4. 
1 гъба рам отгоре, която ще е изядена от TW при стартиране, демек никакъв ъпгрейд. 
Процесор??? Та стария спокойоно ще подкарва всичко още поне 2 години. С4-ката ми не се задъхва на нито една игра все още. И въобще не е толкова енергоефективен, колкото сами обясняват.
По-слаба батерия от ноте 4. Защо? Ще кара колкото с6-цата с тази батерия. Не е това идеята на ноте серията. Кой ти говори за гаранция, въпроса е да те изкара максимално много с тежка употреба, а не да ми се зарежда за наносекунда, защото в движение нямаш време да зареждаш телефон.
32/64 гиги без слот за карта. А цената на 64 гиги модела не е нужно дори да я коментирам.

Choosing...
Цитирай
#79

Не са никак лоши телефоните, но тези цени... Аз лично, вече не бих дал толкова пари за каквато и да е играчка при положение, че да речем Ноут 4 едва ли ще има нещо, което да го затрудни, поне още година и половина, че и две.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#80

Разочарованието е пълно - Note 5: по-малка батерия (спрямо 4-ката), до 64гиги опция (wtf?!?!), няма IR blaster (хората не го ползвали... вие па ще ми кажете че не го ползваме) и на капак на всичко и огромната цена, която изобщо не е покрита от нещо. Note 4 определено си остава по-добрия избор за момента.

Но за мен по-голямата излагация е тоя Galaxy S6 Edge + (самото му име е брутално). Какъв, за бога е смисъла от тоя телефон?!? Раздут Edge и до там.... а не, не е до там. Ще е с цена 09380921098801 евро. Samsung много почнаха да си вярват и си мислят, че ако копират ябълките 1:1 ще им се получи. А е жалко, поонеже S6 е толкова як телефон.... Искренно им пожелавам, кризата от миналата година да ги връхлети пак Samsung, евентуално да се ударят в тъпите си глави и да осъзнаят, че хората не ги харесват така.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#81

(2015-08-13, 20:26:22)Sloona написа:  Влезнах само, за да се изсмея в тази тема.
В гсм арена има сравнение ноте4 и ноте5. Мче то 4ката го бие. Всичко е в полза на 4ката...
920 долара 64 гиги модела?! Повярваха си... Щом мен ме разочароваха...

Ами визуално Нот 4 и Нот 5 доста се различават. За мен Нот 5 значително се доближава до премиум усещането с яката комбинация стъкло и метал. Всички знаем, че Андройд използва максимално всичката оперативна памет на телефона така, че и 10 гига да сложат андроида ще гледа да заеме 8 гига, а др. два да останат свободни. Не можем с лека ръка да отречем, че 4 гига рам в бъдеще време ще позволят на телефона да работи с повече и по-тежки приложения отколкото телефон с 3 ГБ рам. Тук искам да отворя скоба, че Нот 5 е насочен не към притежателите на Нот 4, а към тези с Нот 3. Разбира се, че на този етап не е оправдано смяната на Нот 4 с Нот 5, но пък напълно си заслужава смяна на Нот 3 с Нот 5. Към колегата Sloona по повод батерията исках да кажа, че факта, че е вградена изобщо не го приемам като минус за телефона, да 3000 ма/ч. не ми допада, бих се зарадвал на поне 3500, а защо не и на 4000ма/ч. НО..... Рано е да се каже все пак този телефон с тази батерия колко време ще кара. За мен е достатъчно един телефон да го докара от 12 часа със 6 часа екран и включени данни. Решения за зареждания вече има колкото щеш и те не са никак скъпи на фона на цена на телефон от порядъка на 1000 до 1500 лв. Лисата на слот за карта пък изобщо не го считам за стъпка на зад защото никога на телефоните не съм слагал такава 32ГБ си ми стигат напълно. За мен нищо ново под слънцето по повод критиките на ново излязло устройство на пазара. Както и преди всеки нов телефон първо се залива от критики и се споделят разочарованията в очакванията, но приемете, че за 10 месаца от както пуснаха Нот 4 до анонса на Нот 5 няма кой знае какво новo да измислят, освен да понапомпат с малко хардуера, да сменят вида на някой материал (визирам имитацията на кожата на гърба при 4-та със смята и със стъкло при 5-та) и да променят дизайна на устройството.
И накрая това, което колегата Sloona е написал: "В гсм арена има сравнение ноте4 и ноте5. Мче то 4ката го бие. Всичко е в полза на 4ката..." все пак не е не е вярно, а цифрите показват съвсем др, единствено батерията на 4-та е по-голяма от на 5-та.
Цитирай
#82

Самозабравиха се отдавна...
Всеки трезво мислещ човек, реалист, ценящ труда и парите си, би се изсмял и подминал съвсем спокойно поредната гавра на Сеймшит с потребителите...
Сега до 2018та ще бълват тоя дизайн, в една камара размери и абсурни имена (Samsung Galaxy S6 Edge _..wtf..), като единствената разлика вече, май е версията на андроида, и на чипсета. Голям мерак да подражават на Епъл, и да гонят техните цени, политики...и дебелина от 6.9 мм. И това на цени към 2000 лв.
Цитирай
#83

Пише, че 128 гиги версията ще е 1400 долара.
Един тънък ипотечен кредит и е мой...

Choosing...
Цитирай
#84

$1400  Lol Lol Много си повярваха.

D_coffee
Цитирай
#85

Е все ще има някой фуклю да си го вземе и да се хвали, че е с най-скъпият телефон на пазара (изключвам бутиковите телефони с диамантите и т.н.). Явно Самсунг предварително знаят, че няма да продадат повече 10 000 апарата със 128 Гб, но пък нищо не им пречи да пуснат и такава за мен безумна версия. повече от 64 ГБ е просто помпане на мускули при наличието на толкова безплатни "облака" и бърз Интернет. За какво ми е толкова място в телефона? Не можете да отречете, че на Епъл им се получава това с продажбата на скъпи телефони, защото един много голям кръг от хора държат на имиджа и на това те да са с най-актуалните и най-скъпите телефони на пазара. Самсунг явно се целят вече в този кръг от потребители с Нот серията и със S серията. На хората който не са в състояние да дават тези пари за тези флагмани Самсунг им предлага маса др. телефони на драстично по-достъпни цени.
Цитирай
#86

С представянето на Note 5 , Samsung ме олесниха и след като пристигне Edge + при операторите ще смънкат цената на Note 4 , a аз без това трябва да предпотписвам след месец два и мислех да взема новия Note , но мисля че стария ще ми върше повече работа. По-симпатичен ( за мен специално ме кефи "кожата", защото мога да го нося без кейс), по-голяма батерия , micro-sd и разбира се доста по евтин ще е Smile Нищо против новия , но S6 ще е почти два пъти по евтин , а разликата ще е само размера на дисплея и s-pen-а ...

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай
#87

Вие плюете по Note5, ама хората са пуснали петиция за продажбата на телефона в Европа! Rofl_mini

[url=http://blog.clove.co.uk/2015/08/14/appeal-to-bring-samsung-galaxy-note-5-to-europe-note5foreurope/][/url]
Цитирай
#88

Ами нормално ние първо плюем после лижем Smile. И аз ако след месец два трябваше да си взимам телефон го отвличах петицата но сега съм с Нот 4 и не си заслужава "гърбенето", а новият иначе на мен ми харесва. За мен ако има излагация от страна на Самсунг, както и преди съм го споделял е факта, че не са в състояние да подсигурят пазара с бройки. Това с поетапното пускане на апарата на отделните пазари е "ШИТНЯ".
Цитирай
#89

Да ама сега щом го пуснат официално в БГ операторите веднага ще свалят от продажба Ноте 4, за да се вземе новия.Тези Селя..дурски номера са много присъщи в нашата татковина.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#90

Аз взе си мисля, че Самсунг ще продължат и с производството на Нот 4 защото той ще се продава още дълго време и то на добра цена. За тях са важни не само как вървят продажбите на даден апарат, а като цяло.
Цитирай
#91

Имаше  какво да се желае от новата тетрадката, ама не е и чак толкова зле..  Батерията да видим как е.. Слота за карта не е толкова голям проблем... Само не мога да разбера за какво дявол да ги вземе им беше тоя скапан S6 Edge +.. Ама никакъв смисъл от това нещо... Той буквално си е същия само, че със 0.7 по голям, и там някой друг мини бонус... Да си се бяха концентрирали върху тетрадката, вместо върху остриета, ножове и т.к.н...

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
#92

Пускат S Edge+ защото също, като Ейпъл искат флагмана им да е с по-голям дисплей Iphone 6 i 6plus.Правят Egde + защото той е от серията "S", която е флагманската серия на Сами, а не Ноте серията.Флагман е само и единствено S серията.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#93

Не знам кое им флагманската серия, ама от години, в Note серията е вложено додта повече старание, от при S серията. И като хардуер, и като софтуер.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#94

Напълно подкрепям - #e34v8

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
#95

Ама са Фаблети съвсем друга категория смартфони.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#96

М дам. S серията е предвидена за масите - за това е и флагменската серия. Note серията не се води флагменска, защото е много нишова - въпреки глупостите които говорят самсунг, че всики искали големи екрани хората които реалноискат лопати, са далеч по-малко от тия дето искат нормален размер телефон.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#97

Понеже ябълките ще изкарат 2 топ телефона, и сами-тата са решили да е така. Не знам кой ще предложи по- добрия телефон, но корейците силно са се фокусирали да направят по- скъпия.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#98

Единственната флагманска серия на самсунг е Note серията ....поне от 2-3години насам...общо взето в S серията освен заради дизайна не си заслужава влагането на средства според мен ))
А тези plus серий са си шитня от всякъде ...ако ще се взема S серията най-добре да е чистата версия ,а не плюса ...
Цитирай
#99

Очертават се поредните тримесечия със спад в продажбите....Smile
Цитирай

То по тази логика... и Ferrari, Lamborghini, Porsche и Aston Martin (да речем), също са нишови автомобили, калкулирайки в пъти по-ниски продажби спрямо FORD, Opel или BMW примерно, но са двигател в автомобилостроенето, от към иновативни технологии и дизайн!

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)