Анкета: Коя версия на Huawei P8 използвате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Lite
53.38%
79
53.38%
Standard
41.22%
61
41.22%
Premium
3.38%
5
3.38%
Max
2.03%
3
2.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8

Тъч плюс протектора се намира и на по нормална цена. http://flosmall.com/accessories/huawei-p...ion-detail  http://www.amazon.com/dp/B015GX0S6G
Цитирай
Аксесоари
Wink 

https://www.youtube.com/watch?v=6NwIf4-gzS0
Ето начин да се активира Touchplus без протектор

HUAWEI MATE 9 MHA-L29
Цитирай

Здравейте,след като си сложих ПИН за отключване на телефона след плъзгане,сега се появи проблем.
"Събуждам"телефона,тогава ми казва да плъзна за отключване,Ок до тук добре,тогава се появява клавиатурката,на която трябва да въведа пин за отключване на телефона,вкарвам си пина,които съм задал предварително но не става нищо,дори няма бутон ОК или нещо от сорта не се отключва и си стой там.След няколко опита се появява надпис (вие сте въвели неправилен код опитайте отново след 10,20,30 секунди) Някой да има идеи как да го подкарам че телефона е неизползваем така,идват разни известия,а аз немога да си отключа телефона неизползваем е много кофти.

Huawei P8 GRA-L09
Цитирай

Според мен ,наистина си въвел грешен код :Smile
Единствения вариант е да му падне батерията ,но незнам при включване дали ще ти иска пак пасс ?

Успех Smile

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

И защо да чака, като може направо да я извади батерията !? И да, ще му иска код разбира се.
Потвърждавам предположението за грешен код.,аз също съм заключил някой приложения, но те се откл веднага след правилното въвеждане на 4 цифри, бутон ОК няма.

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Колега батерията на П8 е Non-removable Smile няма как да я извади Wink

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

Изчакай да падне батерията, натисни копчето за звука нагоре + бутона за включване и влез в рекавърито, след това wipe data и рестарт.
Цитирай

Точно това направих колега,още преди да е паднала батерията, оправи се телефончето след хард резет.По-лошото беше после за настройване отново на всичко,затова питах,ако има начин да се избегне резета,но май няма такъв.Благодаря отново поздрави

П.с.Защо,още няма отделен раздел за П8 след като мисля доста хора са вече с телефона...?

Huawei P8 GRA-L09
Цитирай

Сега открих, нещо ново за бързо скриващата се стрелкичка от ляво на трите бутона (лентата за навигация) и как да заработи.

      Ето го метода:
Kолегата martyy сподели за заместването на трите бутона в лентата за навигация с "бутон палитрата",  след което може да се включи функцията на тъч плюса (която ще скрие лентата за навигация) и опцията "бутони за филмова навигация". При включена тази функция, се връщаме на начален екран. До тук добре, но след като изключих бутон палитрата през падащото меню и не се показаха трите бутона долу, се върнах да изключа тъч плюса, за да се покажат бутоните отново и воала... Стрелкичката от ляво, се показа и бутоните сега могат да се минимизират с нейна помощ.
Явно е било бъг да се показва и скрива за част от секундата стрелкичката и за да заработи минимизирането на трите бутона, трябва да минете по стъпките с включването на патерицата "бутон палитра", тъч плюс функцията и бутоните за филмова навигация,  да излезете до началния екран,  и да ги изключите отново с довеждане до нормално състояние на лентата. Бъга се оправя по неизвестни за мен причини.
Благодарности и на колегата martyy  още веднъж за споделеното видео, което ме накара да изпробвам и да стигна до това заключение.

[Изображение: 2i9mlgl.png]

ПС"
Някой с проблемна и скриваща срелкичка да сподели дали и при него се е оправила с този метод.
Сега въпроса е как да се махне стрелкичката ако не искаме да е там?
Опция не намерих, но в интерес на функцията, премахването би било излишно.

Давайте репутация ако е станало...  Lol
Забележка от модератор
12. Забранява се "просенето" на репутация под какъвто и да е повод или форма!

*Относно коментарите за забравената парола, за жалост няма начин освен да опитвате да въведете грешна парола, толкова брой пъти, че да ви излезе опция за написване на паролата в гугъл акаунта, за което е нужен интернет на телефона (близка или последно свързана мрежа wifi или включен мобилен нет).
Ако не се помни и гугълската, да се възстанови или смени през компютър, но за това трябва да сте свързани към интернет и през телефона, за да въведете новата парола на акаунта. 
Не разбрах защо някой колеги, пишат за падане и изтощаване на батерията, което мисля не би помогнало по никакъв начин.
Грубия начин за оправяне на забравена парола на телефона или забравяне на комбинацията от точки е влизане през буут менюто, чрез задържане на бутоните Volume down и бутона за включване на телефона. След зареждането на буута, се избира изтриването на паметта "Factory reset". От телефона ще бъде изтрито всичко и ще се върне така, както е дошъл от магазина.
[Изображение: Book.gif]

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай

Аз бях с проблемна стрелкичка и с този метод вече всичко е ОК!
Благодарности!
Цитирай

Колеги имам опасения, че след последния ъпдейт 200, батерията на P8 започна да пада по- бързо.
Имате ли такова наблюдение.
Не знам до колко тези снимки може да се използват, като някакъв ориентир за сравнение с други телефони и телефони с по- стария ъпдейт, защото опциите са различни, но средно статистически е това. За жалост нямам данни от преди ъпдейта на същия телефон и това разрушава опитите ми за точно сравнение, но.
За да стигнете до там:
Настройки > Енергоспестяващ режим > ниво на консумация

Интелигентен Режим
За около 1 час телефона падна с 2% с 1 рестарт и 2 снимки на екрана, без да работят допълнителни програми и да го използвам за друго.
Viber по време на разговор с видео, глътна ми 10% за 28минутен разговор (вижда се на графиката на третата снимка в началото горе).
Та или аз си фантазирам или разхода е много.
84% приблизително 1 ден 1час остават.
 [Изображение: axgweo.png]
[Изображение: 258wf8o.png]

[Изображение: wqx9jd.png]

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай

След последния ъпдейт ресет правен ли е?

 
Цитирай

Не е правен, ако не намеря проблема ще трябва да направя, но съм го оставил, като последна опция. През нощта падна с 3%. Явно има някакъв скрит консуматор в бакграунд, който не се вижда в процесите.

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай

@Faboone от толкова приложения според мене е нормално да падне с 3%
Цитирай

(2015-10-17, 06:13:59)NoMaD написа:  След последния ъпдейт ресет правен ли е?

как се прави ресет ?

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

Мисля,че говори за хард резет.Задържаш бутона за усилване + пауър бутона.
Цитирай

Относно батерията и издържането и след заряд.
Та преди да тръгна да правя резет, искам да разбера от къде може да идва конкретния проблем.  Замислям се за един друг ефект на батерията и зареждането, защото последното зареждане беше от 60% нагоре и е възможно точно мемори ефекта да е в сила а предишните пъти, когато съм забелязвал да издържа повече съм свалял батерията до 10 - 15% и тогава съм зареждал. Определено по здравословен за батерията е пълния цикъл на разреждане и зареждане. но както е в момента без да го използвам кара 1/3 по малко време на батерия. За да се разбере трябва сравнение на пълен разряд и заряд и сравнение след частичен такъв във разликите на издържане, като време.  В момента не пада така главоломно както от 100% на долу, сега съм на 55% и на тези % стои от доста време.
Относно мемори ефекта, някой твърдят, че при литиевите и Л. полимерните батерии не присъства, но има и твърдения в обратната посока, което като цяло е трудно доказуемо, а по телефона съдя според същата консумация в подобна среда със същите приложения.
И твърденията за възможно по- пълен разряд и заряд за максимална ефективност на батерията, може би придобиват смисъл в тезите, че има такъв ефект или служи само за калибриране на сензора за заряд.

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай

(2015-10-16, 05:44:09)martyy написа:  https://www.youtube.com/watch?v=6NwIf4-gzS0
Ето начин да се активира Touchplus без протектор

Колега тъч плюс менюто се активира и без протектор.Протектора е нужен за да можеш да използваш функциите на тъч плюс менюто.
Цитирай

Здравейте,
Искам да попитам за слоу моушъна...
При мен когато заснема такова видео не е забавено ....а забързано движение?
Моля за малко хелп  Smile

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

Няма слоу моушън. Има Time lapse видео и лош БГ превод Wink
[url=//www.pinterest.com/pin/create/extension/][/url]
Цитирай

и на мен така ми се стори Smile
но гледах в тубата клипове на слоу моушън на П8 ?
апликация не вярвам да е Smile

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

Оказа се, че батерията пада толкова бързо, заради скайп, който е доста лаком за ток, и няма опция, за спиране на аутостарта, както липсва и опция за замръзяване. До колкото си спомням, такава имах на HTC-то. Не мога да спра аутостарта, не мога да замразя, само мога да се логофна или да го изтрия, което е много куцо.

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай

Да за жалост Скайп е много тежък и товари яко.Аз отдавна не го ползвам.
Цитирай

Момчета,как си го превеждате този p8 young.Цитат от статията в раздел новини"Много от вас се чудят дали модела, който притежават ще получи ъпдейт то Android 6.0 Marshmallow. Ето и лист кои от моделите ще получат желаният ъпдейт:
  • P8

  • P8 Young" и други модели,ще ни огрее ли и нас с p8lite двусимовия, или ще има ъпдейт само за едносимовия lite.Някой, който разбира повече нещата да сподели.
Цитирай

Здравейте. Ще взимам huawei p8 lite но не разбрах с gorilla glas ли е телефона. Някой може ли да каже.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)