Анкета: Коя версия на Huawei P8 използвате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Lite
53.38%
79
53.38%
Standard
41.22%
61
41.22%
Premium
3.38%
5
3.38%
Max
2.03%
3
2.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8

Е да ма аз го нямам със стандарта съм.... Sad Sad Sad

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай
Аксесоари

Ами да, в Китай просто не е забранено. Въпреки че колегата ми по бюро е с двусимов Lenovo A536, ако не се лъжа, купуван от Виваком и при него също става.

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай

Жалко че нямам тая екстра Smile

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

Но ти е останало от самсунга бек бутона да ти е отдясно :d Иначе и аз доста карах на самсунг ,докато не ми потрябва тел с две сим карти - излъгах се със с дуос и след това се ориентирах към хуавей хонор 6.и не съжелявам.Сега чакам да видя да пуснат мейт 8 в европа да си го взема ,че много благинки има.Просто тук обаче няма да е модела с 2сим карти 100% , китайските наистина правят странни неща понякога.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

(2015-12-10, 06:54:36)nastykb написа:  Но ти е останало от самсунга бек бутона да ти е отдясно :d Иначе и аз доста карах на самсунг ,докато не ми потрябва тел с две сим карти - излъгах се със с дуос и след това се ориентирах към хуавей хонор 6.и не съжелявам.Сега чакам да видя да пуснат мейт 8 в европа да си го взема ,че много благинки има.Просто тук обаче няма да е модела с 2сим карти 100% , китайските наистина правят странни неща понякога.
Хахаха, разконспириран съм. Да, така е, дори опитах да свикна с обратната подредба, но нещо все мултитаскинг екрана извиквах и беше малко неудобно Smile

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай

(2015-06-04, 22:06:57)georgyan написа:  ....
Телефонът има софтуер, който предупреждава кое приложение точи най-много енергия и предлага неговото затваряне. Друг любопитен факт е, че след като си инсталирах чата на FB от Google Play, това животно започна да лапа енергия като ламя и не след дълго маркета на Huawei предложи да бъде заменено с оптимизирана версия специално за Huawei. След подмяната съм нямал повече притеснения за енергопотреблението му, а подмененото приложение не се отличава от оригинала. Така или иначе съм свикнал да си зареждам устройствата всяка вечер и това, че батерията на Р8 издържа цял ден ме устройва напълно.

ПП. На 5 юни излезе още една системна актуализация - 141, която подобрява енергопотреблението, ъпдейтва фото ефектите на камерата, пачва сигурността на Google Play и оптимизира работата на джаджата с времето. Сега батерията държи значително повече:

Къде е този Huawei маркет, защото този FB ми скъсва нервите.... но хората го ползват вече като единствен комуникатор :/

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

@Topper пробвал ли си FB lite?

Smile
Цитирай

Има излязъл андроид 6.0 с емуй 4 за п8-л09 Smile
Цитирай

Супер , да Ви е честит новият Android M.
Аз ще чакам за моя тел.през 2016

Smile
Цитирай

(2015-12-12, 13:27:52)georgieff21 написа:  @Topper пробвал ли си FB lite?
Пробвал съм, мислех, че по грозно и нефункционално от ФБ няма, но.имало.... ФБ лайт

(2015-12-12, 15:03:56)Tix0mir написа:  Има излязъл андроид 6.0 с емуй 4 за п8-л09 Smile
Къде?
Това ли имаш предвид колега: http://www.lg-marshmallow.xyz/2015/11/hu...-7006.html

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

http://forum.xda-developers.com/android/...0-t3268757
Теглиш, без да разархивираш..инсталира се върху б200 с локална актуализация Smile
Цитирай

Сега ще го засиля, да видим....

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Честито на притежателите на P8
Smile
Цитирай

Вчера го изталнах имам добри впечатления имя някои външни промени сякаш бая бързо работи
Цитирай

Здравейте! А дали ако се сложи този ъпдейт пада гаранцията на телефона? Не трябва ли от телефона да се инсталира?
Цитирай

Не бързайте да го качвате, четох че има забележки и няма връщане към стара версия, липсвал Local Update. Помислете
Цитирай

Здравейте, имам следния проблем с моят телефон Huawei P8 lite-вече 3-4 пъти губи обхват и докато не го рестартирам нито мога да се обадя нито имам моб.интернет.Дали някой е имал подобен проблем?И другото което искам да попитам е за иконата в горният десен ъгъл NFC,трябва ли да бъде включена или не,мерси предварително Smile

Huawei P8 lite
Цитирай

И аз барабар Петко с мъжете качих, т.е. се опитах да кача M.
Защото в бързината, по-точно на крак я пуснах и не съобразих, че заради руут-а съм с TWRP и ... сега съм в буутлууп :/
Пробвах де що намерих, флашване на стокови имиджи на партишъни като recovery, boot, system, cust, от РОМ-вете B200 и B117.
Няма никаква промяна, не мога да вляза в recovery с 3-е бутона. Единствено във fastboot мога....
Някакви полезни идеи колеги ?

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

А пробва ли след като върнеш стотковото рековъри да качиш ром с една две версии назад? Казвам го това с условие, че не знам кои версии са за този модел
Цитирай

Беше с B200. Ще сложа, ако въобще мога да вляза в рекавъри, ама не мога !
Влизам само с Vol+ и Power и закачен USB в някакво eRecovery, в което има Reboot, Shutdown, Download update (което нищо и никога не върши) и това е. Иначе съм качил стоков пълен B200 в /dload на SD картата, но не мога да го инициирам.

ПП:Същия резултат и с флашване от B117 и пълния РОМ на картата.... няма рекавъри с 3-е бутона.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Чака, чакай... можеш ли да сложиш ром B200 през терминал с команди?
Щом нямаш достъп до трите бутона, това е алтернативата. Ще трябва да се пише бат файл който да флашне телефона с ром B200 или B117
Ще се опитам да ти дам насока
Сваляш програмата HuaweiUpdateExtractor_0.9.9.3_Setup
инсталираш я и отваряш рома който ще слагаме с нея
Екстрактваш четирите файла!!!


BOOT
CUST
SYSTEM
RECOVERY

Като си готов пиши да продължим с бат файла, който ще инсталира рома на телефона ти
Цитирай

http://forum.xda-developers.com/android/...st64289833
Виж и от тук ако можеш да си помогнеш..
Цитирай

(2015-12-13, 20:15:45)sokkoban написа:  Чака, чакай... можеш ли да сложиш ром B200 през терминал с команди?
Щом нямаш достъп до трите бутона, това е алтернативата. Ще трябва да се пише бат файл който да флашне телефона с ром B200 или B117
Ще се опитам да ти дам насока
Сваляш програмата HuaweiUpdateExtractor_0.9.9.3_Setup
инсталираш я и отваряш рома който ще слагаме с нея
Екстрактваш четирите файла!!!


BOOT
CUST
SYSTEM
RECOVERY

Като си готов пиши да продължим с бат файла, който ще инсталира рома на телефона ти

Това го правя вече 30 пъти, от 12:00 днес и нямам успех. Нито с B200, нито с B170. Мога да вляза само с включен кабел и Vol+ за eRecovery (в което няма почти нищо) и fastboot. С fastboot флашвам съответните имиджи, но ефект никакъв Sad

ПП:Имам чувството, че не записва recovery, защото опитвах и да върна TWRP и пак никакъв ефект. Едва ли са бутоните, телефона е на 1 седмица.

(2015-12-13, 21:04:49)Tix0mir написа:  http://forum.xda-developers.com/android/...st64289833
Виж и от тук ако можеш да си помогнеш..

Благодаря, но пиша там от 15ч днес и получавам същите съвети, обаче не помагат за луупа.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Братле извинявай, но май не се разбираме с теб. Аз имам предвид, дали ти си успял да инсталираш цялостен ром, а не дали си флашнал файловете
За това имах в предвид, че с бат файл, който е писан за даунгрейд до Б052 за п8 лайт, но мога да го преработя за твоя ром и да инсталира ром на телефона ти чрез fastboot
Тогава силно ме съмнява че няма да запали. Днес в опитите да инсталирам новата бета и аз поех това дърво, само че веднага се светнах да се върна на стар ром и при мен се получи, та това ми е идеята да инсталираме оригинална СТАРА версия на софтуера ти
Цитирай

Е аз "се опитвам да" инсталирам стара (B170). Според мен 6.0 или там каква Б-версия беше (353?) инсталира И друг кърнел, което е логично. Само че не мога да намеря стоков кърнел за B200/B170

А как да флашна цял ROM през fastboot ? Възможно ли е? Вече се съмнявам, че е от лаптопа ми, макар че да са минали не един и два телефона през него...

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)