Анкета: Коя версия на Huawei P8 използвате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Lite
53.38%
79
53.38%
Standard
41.22%
61
41.22%
Premium
3.38%
5
3.38%
Max
2.03%
3
2.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8

Възможно е да качиш(инсталираш) цялостно нов ром, обаче естествено ти трябва някой по-стар
Например:
Б170: http://huaweidevices.ru/5huaweiromoffice...Europe.rar
или
Б132: http://huaweidevices.ru/5huaweiromoffice...Region.zip
И както ти казах в предишния пост слагаш ги 4-те файла в една папка и пишеш!

П.С
Дай да започнем от самото начло
Опиши ми как и с кои команди флашваш файлове и изобщо продробно как се опитваш да го съживиш
Цитирай
Аксесоари

Преди ъпдейта: B200, TWPR, root
Ъпдейт: B313, който мина разбира се с много грешки в TWPR и мина в bootloop
Поправки: - Тръгват само eRecovery и Fastboot, само когато има включен USB. На 3-бутонна комбинация не реагира, нито може да се изключи окончателно, постоянно рестартира.
- с fastboot опитах:
                            B200 boot&image
                            B170 boot&image
                            reflash на TWPR
                            B200 boot, image, system, cust
                            B170 boot, image, system, cust
                            B132 boot, image, system, cust
- Dload: Опитвал съм в папка на SD картата да качвам целите B170, B200, нито помен от опит за прочитане. Може би само веднъж .... но опитите продължиха 12ч и не помня какво вече съм пробвал.
                           
Bat-файла, който ползвам е:
Код:
fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot-bootloader
pause
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash cust cust.img
fastboot flash system system.img
pause
Команди като fastboot erase, fastboot format на различните партишъни не работят.

Мда, беше логично, само че някой трябваше да помисли...
Флашване във fastboot на boot.img и recovery.img от B313 и тръгна процеса, сега ще видим как ще мине !

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Радвам се дано всичко мине гладко и го съживиш!
Ако има проблем ще ти дам друг бат да пробваме
Цитирай

Стана, след като тръгна "ъпдейта" го спрях, качих full B200 на картата и се инсталира без грижи.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Здравейте, нов съм тук а и от скоро имам P8. Телефона е уникален и наистина може да се конкурира с големите марки и техните устройства от висок клас! Пиша Ви тук с един незначителен проблем който дразни понякога, при разговор входящ/изходящ мобилният интернет прекъсва. Прекъсва дори при самото избиране на конкретен номер /символа над указателя за ниво на сигнал изчезва - E, H, H+ и т.н/ Полвам услугите на Виваком, питах и тях за проблема но не е от техните мрежи. Настройките на мрежата са ми автоматични 2G/3G/4G, ако има някаква друга настройка и някои може да помогне ще съм благодарен!

Весели празници!
Цитирай

@ Nikolay посочи точно с кой вариант на P8 си -Huawei P8 GRA-UL10 или Huawei P8 GRA - L09.
Ако си с L09 е нормално да прекъсва интернет сесията при входящо или изходящо повикване защото апарата е с една антена. Прочети тази тема и сам ще си отговорош на въпроса.

Smile
Цитирай

С Huawei P8 GRA - L09 /B200/ съм няма ли и този модел 2 антени, и като цяло това от антените ли е. Доста телефони с 1 антена си имат интернет при разговор.
Та видях сайта, не си ме разбрал правилно телефонът е едносимов и искам да ползвам нет и разговори едновременно! От една сим карта 3г и гласови услуги не от 2 сим карти.
Цитирай

Аз помислих ще ползваш отделно карта за мобилен интернет на слот 2. Ако действително прекъсва мисля че е хардуерен проблем и нещата отиват на сервиз.

Smile
Цитирай

То хубаво на сервиз ама и на жената купих същия от друго място и той е така. Не вярвам и 2та телефона закупени с 2 дена разлика от различни вериги да са за сервиз. Единия е сив другия бежав това е разликата. Ако може някои с такъв модел и с карта на виваком да пробва дали и при него е така.
Цитирай

Здравейте! От два дни и аз съм с Huawei P8. А благодарение на boboev Smile съм с GRA-UL10. Първоначалните ми впечатления са много добри. Телефонът направо „лети”. Напълно спокойно може да се конкурира с флагманите на водещите брандове. Ще се радва, ако споделяте някои хитринки за работата с телефона. Хубав ден!
Цитирай

Честито! Да го ползваш дълго и безпроблемно!
От TO ли го купи?

Smile
Цитирай

Мерси! Взех го от brosbg.com
Цитирай

runy1 на каква цена го взе от тоя сайт..аз там виждам само стандартната версия Smile
Цитирай

(2015-12-17, 10:54:24)georgieff21 написа:  @ Nikolay посочи точно с кой вариант на P8 си -Huawei P8 GRA-UL10 или Huawei P8 GRA - L09.
Ако си с L09 е нормално да прекъсва интернет сесията при входящо или изходящо повикване защото апарата е с една антена. Прочети тази тема и сам ще си отговорош на въпроса.

Само да поясня за да не остане някои с грешно впечатление, телефона P8 в абсолютно всичките си варианти /за Lite версията не съм сигурен на 100%/ е с ДВЕ /2/ антени за по добър обхват и за автоматично превключване повреме на път между клетки!


[Изображение: huawei-signal_w_600.png]



Благодаря!
Цитирай

P8 Lite няма две антени,съответно няма два радиомодула!
Цитирай

Нормалния Р8 е със две антени разбира се,за лайт версията не мога да потвърдя.
Цитирай

(2015-12-17, 12:09:56)Tix0mir написа:  runy1 на каква цена го взе от тоя сайт..аз там виждам само стандартната версия Smile
Телефонът при тях е 925лв. Посочен е на трета позиция.
Цитирай

Все още не мога да си отговоря на въпроса защо при изходящо/входящо обаждане нета спира, и спира най вероятно софтуерно понеже изчезва символа за вида мобилен интернет над скалата за сигнала.
Цитирай

@Tix0mir, сега видях, че от този няма наличност. Аз го купих на15.12. и може да е бил последна бройка

@Tix0mir, сега видях, че от този няма наличност. Аз го купих на15.12. и може да е бил последна бройка. Citytel.bg го предлагаха за 990лв.
Цитирай

Нямам намерение да навлизам в спорове но не успях да намеря GRA-L09 в списъка на DSFA апаратите.
Поздрави !

Smile
Цитирай

Приятел ти не разбираш какво се опитвам да ти обесня от 5 часа! Тук не става въпрос за двусимов телефон а за телефон с една сим карта, отделно апарата си има две антени за по добра комуникация което няма нищо общо с това дали има 2 активни сим карти или не! И на мен не ми се спори, просто като четеш какво ти пиша вниквай! И нека пак подчертая, че аз използвам 1 сим карта от Виваком на която имам като услуга гласови обаждания и неограничен интернет. В другия слот има мемори карта! Не мога да разбера защо тъпчеш на едно място с това DSFA като никога не съм и споменавал за него.

Поздрави!
Цитирай

Runy, и аз го открих, но не е наличен..и звънях на оставен номер на консултант, да питам дали се очаква да имат, но никой не ми вдигна..
иначе п8 е с две антени..нали има сигнал+, въпреки че на мен нещо спря да ми работи, а и в б313, 6.0 изобщо го няма из настройките..
Цитирай

Да, има signal+
Цитирай

Проблема ми е решен, просто на работа имам само 2G покритие и като говоря автоматично се спира интернета, когато имам 3G покритие, нямам този проблем. Благодаря на всички които изказаха мнение.

Весели празници!
Цитирай

Здравейте! Постоянно ми изчезват всички контакти от сим картата..когато решат си се появяват сами Smile) включвах, изключвах синхронизиране и никакъв ефект.Като вляза в настройките на контактите, импортирато от сим и експортиране към сим са неактивни и не мога да ги избера..дайте някакво решение..Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)